Şimdi Ara

Aracınız 100 km de kaç lt yakıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
453
Cevap
12
Favori
19.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 350
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 10 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 12
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ztyfnp (7 mesaj) D.Baran (7 mesaj) kkurt2002 (7 mesaj) Angelica (5 mesaj) Ebu Computer (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (165 mesaj) Mobil (187 mesaj) Tablet (14 mesaj) Mini (21 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7027 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 3 Ocak 2017; 2:35:1 >

|
    |
  • Yarbay
    2849 Mesaj
    47 kr yakmış

Benzinli şehiriçi ise normal

Benzinli şehirler arası yüksek

Tüplü şehirler içi baya yüksek

Tüplü şehirler arası ise arabayı kullanmadan ustaya götür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    7027 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam şehir içi trafikte kaldım 15 dk kadar sonra yol acildi tüplü değil benzinli klima da acikti servise gösterdim normal dedi. Lastikler eski ondan olabilirmı acaba

|
    |
    hsn_33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2849 Mesaj
    Dediğim gibi benzinli şehiriçi normal yakar o arabalar

|
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Hocam şehir içi trafikte kaldım 15 dk kadar sonra yol acildi tüplü değil benzinli klima da acikti servise gösterdim normal dedi. Lastikler eski ondan olabilirmı acaba
    Fiat doblo 1.6 Mjet.. 100 km'de 7,5 litre tüketiyor. Uzun yolda 5,5-6 arasına kadar gerilemekte. Yani 20-28 kuruş yakmakta. Aracın 1,5 ton olduğunu göz önüne alırsak normal aslında.
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj
    Peugeot 307 1.4 Dizel 23 kuruş şehir içi

|
    |
  • Yüzbaşı
    744 Mesaj
    5.5-6.5 arasi istanbul sehirici, arac albea

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    5271 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: U.C.Y

5.5-6.5 arasi istanbul sehirici, arac albea
    Passat 1.6 tdı man. aracımda uzun vadeli tüketimde ortalama 5.6 5.5 civarı bi tüketim oluyor, şehir içi zorlanmalarda 5.9 6.0 ortalamalar oluyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    290 Mesaj
    Peugeot 301 5.1 litre

|
    |
  • Yarbay
    2675 Mesaj
    2012 c4 hdi. Ort hiz 36km. Ort tüketim 4.7lt/100km. Ankara şehiriçi yer yer trafik yer yer bulvarlar.

|
    |
  • Yarbay
    4122 Mesaj
    320d ankara sehir içi trafiğinde 6.5lt

• Yarbay
    2969 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: senged

Fiat doblo 1.6 Mjet.. 100 km'de 7,5 litre tüketiyor. Uzun yolda 5,5-6 arasına kadar gerilemekte. Yani 20-28 kuruş yakmakta. Aracın 1,5 ton olduğunu göz önüne alırsak normal aslında.

Bende 1.3 ile hemen hemen aynı yakıyorum. Keşke 1.6 alsaymısım zamanında
  • Yüzbaşı
    457 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

320d ankara sehir içi trafiğinde 6.5lt
    2006 Corolla ortalama benzinde 7.5L,LPG'de 9L yakıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    978 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

quote:

Orijinalden alıntı: senged

Bende 1.3 ile hemen hemen aynı yakıyorum. Keşke 1.6 alsaymısım zamanında

Alıntıları Göster
    fiat egea aldığımdan beri sıfırlamadım 1500 km de ortalama hız 34 falan 7.1 litre

Multijet2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aslangur -- 14 Temmuz 2016; 17:00:28 >

• Yarbay
    7126 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aslangur

fiat egea aldığımdan beri sıfırlamadım 1500 km de ortalama hız 34 falan 7.1 litre

Multijet2

Alıntıları Göster
    Kaç TL yaktığını yazalım, 1 yıl sonra yazdıklarımız geçersiz olsun. Yakıt tüketimini fiyatla söylemek saçmadır. Bu alışkanlıktan vazgeçin.

Yakıt tüketimi 100km'de x litre veya 1litre ile x km olarak belirtilir. Böylece aradan 40 yıl geçse de, veriyi okuyan kişi "aaa bak 40 yıl önceki Audi a3 8 litre yakıyormuş" diyebilir. TL söylersen, adam 40 yıllık TL değer kaybını hesaplayacak, bugünkü benzin fiyatı ile o günkünü karşılaştıracak da, sonucu bulacak...

Neyse,

Benim araçlarda durum şu:

2011 Subaru Legacy SW Benzinde 11.5-12lt, LPG'de 13lt yakıyor. Uzun yolda ise 160km sabit hızda 10.3lt yakıyor. LPG'de gene 11.5 litre civarı demek oluyor.

2010 Audi A3 1.8tfsi 9 litre yakıyor. Uzun yolda 160km sabit hızla 8.2lt yakıyor. Şehir içinde az yaksın diye kassan 8.3'e kadar indirilebilir. Ben o kadar kasmıyorum. Zira şehir içinde pek km yapmıyorum.

Araçlar sürekli Ankara-İStanbul gidip geldiğinden 8.2lt gibi hassas bir değer verebiliyorum.

• Yarbay
    2599 Mesaj
    100Km şehir dışı 90 la gidersem 3.6 , 110 la gidersem 4.0 , şehir içi 4.6

|
    |
  • Binbaşı
    1958 Mesaj
    Fiesta 1.4TDCi 2011 model

Şehir içi 5.5-6lt arası klima açık

Şehir dışı 4-4.5Lt arası klima açık geçen 5 lt yaktı araç, 2 gün kullanmadım... Satıcam az kaldı zaten, yazı cıkartayım..
  • Yarbay
    6609 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Kaç TL yaktığını yazalım, 1 yıl sonra yazdıklarımız geçersiz olsun. Yakıt tüketimini fiyatla söylemek saçmadır. Bu alışkanlıktan vazgeçin.

Yakıt tüketimi 100km'de x litre veya 1litre ile x km olarak belirtilir. Böylece aradan 40 yıl geçse de, veriyi okuyan kişi "aaa bak 40 yıl önceki Audi a3 8 litre yakıyormuş" diyebilir. TL söylersen, adam 40 yıllık TL değer kaybını hesaplayacak, bugünkü benzin fiyatı ile o günkünü karşılaştıracak da, sonucu bulacak...

Neyse,

Benim araçlarda durum şu:

2011 Subaru Legacy SW Benzinde 11.5-12lt, LPG'de 13lt yakıyor. Uzun yolda ise 160km sabit hızda 10.3lt yakıyor. LPG'de gene 11.5 litre civarı demek oluyor.

2010 Audi A3 1.8tfsi 9 litre yakıyor. Uzun yolda 160km sabit hızla 8.2lt yakıyor. Şehir içinde az yaksın diye kassan 8.3'e kadar indirilebilir. Ben o kadar kasmıyorum. Zira şehir içinde pek km yapmıyorum.

Araçlar sürekli Ankara-İStanbul gidip geldiğinden 8.2lt gibi hassas bir değer verebiliyorum.

Alıntıları Göster
    Şehir içinde 12-13 litreyi görüyorum Civic ile. (Benzin) Şehir dışında 7 litreye kadar geriliyor.

1.20d ile şehir içinde 9 lt, şehir dışı 4,5-5 litre. (Mazot)

Ekonomi için uğraşmam, genellikle kalkışları sert yaparım yola göre de gaza basmaktan çekinmem.
    |
    |

• Yarbay
    4964 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aslangur

Multijet2

cok degil mi hocam?

• Yüzbaşı
    978 Mesaj

1500 kmnin ortalama hıza bakıldığında neredeyse 1200 kmsi şehir içi zaten hocam. O yüzden normal görüyorum. Ama bayramda trip b yi sıfırlayıp 300 kmlik yol yapmıştık 4 kişi+bagaj şeklinde. 4.5 civarı yakmıştı. Ama tabiki şehir içi affı yok fazla yiyor

|
    |
    masterap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.