Şimdi Ara

aracın altını surttum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba garantisi devam eden peugeot 308 aracının altını asfalta sürttüm. Aracın altını kontrol ettiğimde tam ortada silindir şeklinde tüp gibi duran bir parça var ona sürdüğünü fark ettim. eğilerek baktigim için çok net göremiyorum fakat yamulma yok gibi. Ayrıca birşey dikkatimi çekti aracın altında heryeri birşeyle koruma altına alınmış fakat o parça sadece açıkta sizce neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocm araba yüklü falanmıydı.Bendede aynı araç var daha böyle bir olay gerçekleşmedi.

• muhtemelen katalizör ya da orta susturucu. delinmediyse sorun yok. ezilmesi çok mühim değil...
  • ben loganın bile altını vurdum bikaç kere siz nasıl alçak araba kullanabiliyosunuz şaşırıyorum,yollar harp alanı gibi tümseklerse geçit vermiyor.parkedecek yer yok kaldırımlara bile çıktığımız oluyor bazen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk vuracağın şey aracın karteri dir yani motor yağının depolandığı bölge . Yağ kaçağı varmı kontrol et bı kaç saat park ettiğin yerlerden çıkarken göz ucuyla bak çünkü yağ sicakken daha akışkan olur .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • diferansiyel
  • Ön motorun altıysa karteldir arkadaşın dediği gibi yağ akmıyorsa sorun yoktur.

Koruma yapılmamasının sebebi fabrikalar çakallık yapıp sonradan serviste satmak için koruma demirini koymuyorlar. Bozuk yollarda kullanıyorsanız taktırın bence 300 lira gibi bir şeydir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartel getmiş yağ akiyi mi geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: lujin

Hocm araba yüklü falanmıydı.Bendede aynı araç var daha böyle bir olay gerçekleşmedi.
    yüklüydü ama asıl sıkıntı çöken asfaltın bir kenarı yukarı kalkması ayni camur gibi... ve benim aracı ortalaarak üstünden geçmem oldu :/

kısacası benim hatam hesaplayamadım. o yol yol değildi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

muhtemelen katalizör ya da orta susturucu. delinmediyse sorun yok. ezilmesi çok mühim değil...
    delinseydi sanirim bir belirtisi olurdu? halen köyde olduğum için baktiramiyorum. Araç gayet ilk gün ki gibi gidiyor.

Orta susturucu resimlerine baktım ona çok benziyor. teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: colt1905

İlk vuracağın şey aracın karteri dir yani motor yağının depolandığı bölge . Yağ kaçağı varmı kontrol et bı kaç saat park ettiğin yerlerden çıkarken göz ucuyla bak çünkü yağ sicakken daha akışkan olur .
    Kacak vs yok cok tesekkur ederım

• quote:

Orijinalden alıntı: serverous2013

diferansiyel
    Resimlerine baktım o degil sagol

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Ön motorun altıysa karteldir arkadaşın dediği gibi yağ akmıyorsa sorun yoktur.

Koruma yapılmamasının sebebi fabrikalar çakallık yapıp sonradan serviste satmak için koruma demirini koymuyorlar. Bozuk yollarda kullanıyorsanız taktırın bence 300 lira gibi bir şeydir.
    Cok sagol bakacagim dediğine.

• Sakin ol birşeyi yok aracın.

• Kartel değil karter....

• Sanayide bi lifte kaldırın olmazsa bi tespit yaptırın. Hiç yoktan ne olduğunıu bilirsiniz

• negemezsin34 N kullanıcısına yanıt
    egzoz sesi değişirdi, araba açıkken altına eğilince duman atardı vs belli olur gözle de
  • anladım çok sagol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.