Şimdi Ara

Aracımıza Kırmızı Işıkta Çarptılar. Değer Kaybı İçin Yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kırmızı ışıkta beklerken bir araç aracıma arkadan çarptı. Karşı taraf %100 kusurlu. Raporu da var. Aracımda 16 bin liralık tramer kaydı oluştu. Değer kaybı tazminatı davası açacağım. Avukat tutmak gerekir mi ? Daha önce başından böyle bir olay geçen oldu mu ? Karşı tarafın sigorta şirketi allianz sigorta

Araba 2020 model Toyota corolla

1. Eğer seni telefonla arayıp değer kaybı için yardımcı olacağız diyen avukat ve varsa sakın kabul etme ve teli kapat.
    2. Avukata gerek olmadan bir ekspertiz'den değer kaybı raporu alıp, karşı tarafın sigorta şirketine bildirmen yeterli. senin hesabına direk yatırılar.
    3. Avukat tutacaksan sözleşme yap ve avukatın ne para alacağını iyi bil.
  • Benim yakınımın başına geldi. Sigorta biz takibini yapacağız değer kaybı davasının diye söylediler.

• Kasko şirketine dilekçe yazip paranı alabilirsin acenteyi vs. bu konuyla ilgili muhattap etme sonra komisyon vs. İsteyebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 27 Mayıs 2021; 22:18:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynı durum basimdan geçti. Geçen sene şubatta.

Benimkinde hasar kaydi 6500 Lira.
    Zamanım yoktu avukata vekalet verdim o halletti herşeyi. Tam hatirlamiyorum % 10 mu 15 mi ne alıyordu.

Zamanın varsa kendin de halledebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Aynı durum basimdan geçti. Geçen sene şubatta.

Benimkinde hasar kaydi 6500 Lira.
    Zamanım yoktu avukata vekalet verdim o halletti herşeyi. Tam hatirlamiyorum % 10 mu 15 mi ne alıyordu.

Zamanın varsa kendin de halledebilirsin.

6500 liranın hepsini verdiler mi

• Castieello kullanıcısına yanıt
    Hasar kaydı tutarını değil belirlenen değer kaybı tutarını öderler

• 15.000 hasar kaydı. Ama Değer kaybı değil. Tampon Far Stop gibi hasarlar için ciddi bir ödeme yapılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasarın oluştuğu parçaya göre veriyorlar.

Mesela bi kaput hasarıyla bi tampon lastik jant v.s. hasarı farklı hesaplanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

15.000 hasar kaydı. Ama Değer kaybı değil. Tampon Far Stop gibi hasarlar için ciddi bir ödeme yapılmıyor.

Sigorta şirketi bize az teklif ederse kabul etmeyip dava açmayı düşünüyoruz bu noktada avukata gerek var mı ? Sigorta genelde düşük miktar teklif ediyormuş, avukatlar da çok para istiyorlar. Avukat olmadan çözülebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castieello -- 27 Mayıs 2021; 23:58:26 >
    1. Eğer seni telefonla arayıp değer kaybı için yardımcı olacağız diyen avukat ve varsa sakın kabul etme ve teli kapat.
    2. Avukata gerek olmadan bir ekspertiz'den değer kaybı raporu alıp, karşı tarafın sigorta şirketine bildirmen yeterli. senin hesabına direk yatırılar.
    3. Avukat tutacaksan sözleşme yap ve avukatın ne para alacağını iyi bil.
  • Avukat vs. girerseniz komisyon alırlar fakat acenteniz düzgün ise bireysel başvuruyu nasıl yapacağınızı tarif eder (çoğu firmanin web sitesinden başvuru yapılıyor), ücrette istemez. Bu iş için para isteyen acente ile bir daha çalışmayın zaten.

• Her türlü hasar için sizce karşı tarafın sigortasından talep edilebilir mi? 2500-3000 liralık hasar, tampon çatlaması, çamurluk düzeltme v.s. Benim aracada arkadan vurdular. Çamurluk çöktü az birşey, tamponda da çatlak var. Ne çıkacağını bilmiyorum serviste.

• Castieello kullanıcısına yanıt

Sigorta firmaları az para teklif edebilir mesela 2000TL gibi diyelim.

Avukat'i ne için tutacaksınız? Ben beklerim bana 4.000TL gelsin derseniz, avukat 20% alır. 800TL gider oradan. 3200 - masraflar.

Arada 1000TL vs kalır. Her geçen gün döviz bu şekilde artarken, araçlar değerlenirken bu iş stres vs değer mi bilemrm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 28 Mayıs 2021; 6:6:39 >
  • Kendi başınıza yaparsanız ilk etapta karşı sigorta şirketi az ödeme yapar. Bunun üzerine tahkime giderseniz bir kısım ödeme daha alırsınız ama özellikle tahkim sürecini avukatsız takip etmek zor.

Benim başıma 2 kez geldi hep avukatlarla hallettim. Kafam da rahat etti.

Üçe beşe bakmayın siz de.

Haa bu arada yoksun kalınan araç tazminatı da alabilirsiniz sürecin sonunda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.