Şimdi Ara

Aracımı sattım Alıcı Tamir ücreti istiyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
151
Cevap
0
Favori
16.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne namussuz insanlar var, düzgün insan bulunca hemen para koparma derdine düşerler velev ki ekpere sokmasa bile kusurunu söylemesen bile hiç birsey yapamaz, noterden cıktıkan sonra araç onundur.
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    Kurban vekaleti verir gibi 3 kere sormak nedir ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

kim neden utanacak hırsızlık mı yaptı küçük çocuğu tacizmi etti yoksa tecavüze mı kalktı bu yolla para kopartmak bu günlerde moda ver kurtul ile bu işler olmaz heleki o araç ayda bir sanayiye gitmezse olmaz her aradığında paramı ödeyecek 3 arkadaşım o araca sahipti yarı araba parası harcadılar duzeltemediler sattılar

hocam kendide biliyor arızalı araba satmış başı ağrır üzerler 50binini alırlar versin 10bin rahatlasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memleketette herkes birbirini öpmeye çalışıyor, avukatım diyerek 15000 TL tokatlamak istiyor bile olabilirler.

• Veletlerin gazına gelme... at ağanın popo ağanın

Sen şunu söyle raporda vuruntu yazılı mı?

Alıcı yolda mı kalmış?

• Kardeşim gizli sattıysa yani.bilioyrdu ama.söylemediyse her tür hakkını ararsın ama her şeyini anlattıysa ve olaki sen aldın ve sen aldıkdan sonra hiç hesaba katılmakdık bir yerden arıza çıktı ..

İkinci el bilmem kaç binde kaç yaşında araba alıyorsun zaten parça ömrü denen bir şey var bu ömür iki tip ölçülür ya km ya yıl olarak . Şimdi sen aldın elinde bir parça senin şansına arıza yaptı bunda satıcının ne suçu var..

Neticede sıfır alsan anlarım git adamalrın başına at arabayı ama ikinci el 100 binde 200 binde araba alıyorsun sıfır araba kondisyonu beklemekde çok iyi niyet olur..

• efefor kullanıcısına yanıt

Akit tir.. bunu zaten genç noterler pek yapmıyor genelde yaşı olan tabandan yetişen eskiler yapıyor..

Eskiden bu internet yokken araba pazarlarında da çoğu satış böyle olurdu.. iki kişi el sıkışır fiyatta anlaşırlarsa aldın mı aldım gibi bir şeyler 3 kere söyler satın alır kapora verir ruhsatın yarısını alır sonraki gün trafik te buluşulunur satış devri gerçekleştirildi..

• townend T kullanıcısına yanıt

Hayır bağlamıyor. Sizin ara. satışınız gayri ticari faaliyet olarak değerlendiriliyor. Bir başka deyişle siz bu araç satışından elde ettiğiniz gelirin vergisini ödemek zorunda değilsiniz.

Yasa açık;

2nci el araç alım-satımı yapanlar için getirilmiş bu şartlar. Bir başka deyişle galerici/al-satçı yani bu faaliyetleri üzerinden gelir vergisi ödeyen esnafın vatandaşlara yaptığı satışları düzenlemeyi amaçlayan regülasyonlar bunlar, sizin durumunuzla ilgisi yok.

Sizin durumunuz ancak mahkemede çözülür, onda da mahkeme - sizin buradaki beyanlarınızı doğru kabul edersek - lehinize karar verir.

• tek kuruş verme

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Akit tir.. bunu zaten genç noterler pek yapmıyor genelde yaşı olan tabandan yetişen eskiler yapıyor..

Eskiden bu internet yokken araba pazarlarında da çoğu satış böyle olurdu.. iki kişi el sıkışır fiyatta anlaşırlarsa aldın mı aldım gibi bir şeyler 3 kere söyler satın alır kapora verir ruhsatın yarısını alır sonraki gün trafik te buluşulunur satış devri gerçekleştirildi..

hocam sen araba pazarını kurban pazarıyla karıştırıyosun 

• bennett.antony B kullanıcısına yanıt

80.li.90 lı yıllarda öyleydi şimdi nasıldır bilmem gitmeyeli yılllar yıllar oldu.gerçi.araba pazarı varmı hala onuda bilmiyorum :))

• BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Bizde burda lüks araba aldık diye geziyoruz mk. Afrika ülkelerinde olduğu gibi
  • townend T kullanıcısına yanıt
    Kardeşim öyle adamlara bir kuruş yedirme. Verirse versin mahkemeye eğer parasal anlamda biraz gücün varsa boyun eğme. 10 tane araba satmisimdir. 3 inden geri dönüş oldu hiçbiri bı bol yapamadı.
  • Bundan 2 sene önce abim araba sattı tabi haberim yok, edc şanzıman daha 80000 km de araç pırıl pırıl. Abim saf+++ biraz. Arka tamponda yani plastik parçada boya 8 cm çaplı sürtmeden kalkmış tek hatası o boya yok değişen yok hep servis bakımlı. Adam 1000 TL bunu yaptırmak demiş kesmiş fiyattan.

Aldıktan sonra gene aramış Servise götürdüm edc şanzıman arızalı 1000 TL de yolla demiş gene yollamış abim.

Sonra motor bitik 10000 yolla deyince beni aradı. Açtım gerekeni söyledim adama. Bir daha da aramadı. Sonra abimin aracı 6000 TL üste koyup sattı. Al-satcı çıktı.

Bunlar hep zarflama yemleme. İstediğin yere ver kardeşim de. Kapat suratına engelle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 26 Kasım 2020; 15:17:46 >
  • mevzuderin M kullanıcısına yanıt

Ne yazıkki öyle millet bizden saat bazında daha az çalışıp daha çok kazanıyor, suburbana ,tahoe, yukon gibi arabalara biniyolar bizde c segment b segment alabildik diye seviniyoruz

• Direksiyon başına geçip Kontağı çevirdiği anda alışveriş bitmiştir
    sen sağ ben selâmet bilader.
  • Malesef bu kişiler işin profesyonelleri, bu şekilde arabaları alıp masrafları satıcıya yüklüyorlar.

Yakın zamanda bir arkadaşımın başına da aynı durum geldi. Arkadaşım aracı tüm masraflar kendisine ait olmak üzere iade almak istediğini belirtmesine rağmen alıcı noter aracılığıyla seçimlilik hakkını kullanarak tamir yoluna gittiğini belirtti ve yaklaşık 15000 fatura karşılığı bedeli istedi. Pandemi nedeniyle dava ertelendiğinden bir sonuç yok fakat bizim avukat çok emin değil. Bu tür davalarda genelde tüketici lehine sonuçlandığını belirtmek isterim. Bizim olayda da araçta ekspertiz yapılmıştı. Triger ve baskı/balata değişimi yaklaştığı için fiyattan pazarlıkla birlikte yaklaşık 5.000 düşmüşlerdi. Eksper raporu da motorun sağlam olduğunu belirtmesine, pazarlıkta durumun belirtildiğinin ve fiyatın kırıldığının uzlaşıldığına şahitler de olmasına rağmen mahkeme ortada seyrediyor diyebilirim. Mahkemeyi kaybetme durumunda birde avukat ve dosya masrafları da malum kaybedene saplanıyor. Siz siz olun artık araç alırken olduğunuz gibi satarken de dikkatli olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Hikaye o iş. Kimse öyle bir para alamaz. Adam korkmuştur, ya da uğraşmamak için vermiştir.

Geriye dönük sadece ve sadece km.düşürme olayı olursa veya satıcı bir sözleşme metnine araç hatasızdır gibi bir ibare yazıp iki tarafca imzalanırsa talep etme olur.

Satış esnasında imzalanan noter evrağında da görüleceği üzere, alıcı arabayı görüp beğenerek aldığını; satıcı ise parasının tamamını aldığını beyan etmektedir.

Alıntıları Göster
    Ayıplı mal üzerinden bilirkişi ile tespit yapılıp o kanaldan talep edildiğini söyledi dava işleri ile uğraştığı için daha iyi bilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.