Şimdi Ara

Aracımı sattım Alıcı Tamir ücreti istiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
16.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yani beni baglamiyor mu bu 8 yaş 160 bin km? Anlamadım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

hocam ben olsam 10bin veririm rahat ederim. yarın öbür gün mahkemeye verir işyerinize savcılıktan kağıt gelir utanırsınız işyerinize açıklayamazsınız.
    bence zaten şanzıman sorunluymuş adamın elşnde kalmış. mahkemede haksız çıkarsınız iş 50bine çıkar...

Satılık aracınız varsa talibim

Yarın bir gün 10.000 TL'yi de hazır edin ya da peşinen alış fiyatından düşeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Disco Volante

Satılık aracınız varsa talibim

Yarın bir gün 10.000 TL'yi de hazır edin ya da peşinen alış fiyatından düşeyim

Alıntıları Göster

hocam clio 4 aracım var hemen hazırlayım parayı 150 ye vereyim size

• Boşver hocam :) ilgilenme bile ne kadar sacma seyler 0 arac alsa neyse dicem

• istersen söylemeyebilirsin bile noterden satışı yaptın mı ilişiğin bitmiştir. birşey hak iddaa edemez.

• umgaca U kullanıcısına yanıt
    hocam bu cok bomba bişey. insanlar son 5 yılda sapıttı.tabi ki sebeplerden biri yedek parçalara binen ek gümrük vergileri ve dünya lideri olduğumuz için bizi kıskanan ülkelerin oyunları ile doların 8TL olması fakat yine de cok bomba bişey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

hocam clio 4 aracım var hemen hazırlayım parayı 150 ye vereyim size

Alıntıları Göster

Piyasasını bilmiyorum ama normalse ve 10.000 TL alacağım da olursa kabul  

Şaka bir yana hocam, ortada gizli ve saklanan bir şey olmadığı için böyle bir durumda para istemek veya adama para vermek biraz abes kaçar

Satici yalan söylememiş, bir şey saklamamış olan biteni anlatmış, alıcı da baktirip, kendi iradesiyle bilerek satın almış. Bence konu orda kapanmıştır

• townend T kullanıcısına yanıt

Kardeşim ben en son araba aldığımda noter üç defa aracın her şeyini gördünüz anlatıldımı ekspertiz yaptırdınız ve aracı alıyor musunuz dedi evet dedim tekrar ediyim alıyprmusunuz dedi evet dedim alıyor musunuz dedi evet dedim..

Sen her şeyi anlattıysan ayıplı mala girmez.. bak avukat arkadaşımla oturuyorduk senin mevzuyu söyledim satış sözleşmesi yapılırken her şeyi anlatmışsa bunu bilerek noterde satış yapılmışsa bilinen ayıplardan ötürü satıcı sorumlu yükümlü değildir dedi.. gizli ayıp varsa şayet yani senin söylemediğin sakladığın o zaman işler değişir dedi.. ama sende öyle bir şey yok.. ekspertiz de yaptırmışsın git yaptırdığınız yere onların bilgisayar kayıtları vardır eksptertiz raporunun kopyasını çıkart.. en kötüsü ekspertiz şahit olarak ismini yazıdırırsın..

noterde kağıtta mevcut haliyle görerek ve beyenerek aldım diye bir ibare var... Bu tüm bilinen söylenen anlatılan ayıpları kusurlarıyla alıyorum demektir ... buna anlatılmayan gizli ayıplar dahil değildir ama sende anlattığına göre öyle bir şey olmamış.

• Akıl vermek gibi olmasın da. Yasla sırtını keyfine bak.
    Ve asla WhatsApp , sms ya da benzeri yerlerden alıcı ile yazışma. Yani zaten biliyordun, arızası vardın kabullendin vs yazılar yazma. ( Yazılı uygulamalarda) Herşeyi inkâr et . Yuzyuze ve telefon konusmalarinda da kavga edebilirsin

• Haksızlığa uğradığını düşünüyorsa, Km maliyetini, eskime payını vs hesaplayıp düşük fiyattan geri almayı teklif edebilirsiniz.
  • Hocam denildiği gibi ekspertiz raporunda bahsi geçen sorun yazıyor ise bir sıkıntı olmaz, avukattan da en kısa sürede dava tutanaklarını isteyin bakalım gerçekten avukat mıymış

• Bir daha ararsa farklı bi ses tonuyla satıcının avukatı olduğunuzu söyleyin.

• Beyler bişey sormak istiyorum şimdi bi araç aldık almadan önce expere soktuk bişey çıkmadı satışı vs yapıldı eve giderken diyelim ki turbosu patladı yada başka bişi oldu, araç sorunsuzdu sorun çıktı kim oluyo bunun suçlusu, belki satan adam düzgün kullandı onda problem olmuyodu alıcı sıkıntılı kullandı yani böyle şeylerde olabilir, kim kimden ne talep edebilir

• Öncelikle cok gecmis olsun. Allah iyilerle karsilastirsin üstad. Böyle gerizekali insanlarla muhatap olmak zorunda kalindigi icin insanin araba almasi bir dert, satmasi ayri dert. Arayan da büyük ihtimal avukat falan degildir ayak yapiyor gerizekalilar kus beyinlerince akillari sira ! Avukat KVKK yi bilir bu sekilde aramasi suc teskil eder. Kafasina göre kimseyi arayamaz bu bir.

Ikincisi alici alirken her seyi biliyor.

Her seyi gectim gerizekali öküz herif 15 yasinda arabayi alipta 0 araba gibi 1 lira masraf yapmadan kullanabilecegini falan mi saniyormus ??? Ekspertir raporunda da yaziyor, sizde belirtmissiniz. Hicbir sey yapamaz gönlünüzü ferah tutun.

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    Hocam bi şey dicem konu sahibi üzerine alınmasın ama biz şimdi her şeyi kontrol ettim dedik diye satıcıdan bütün mesuliyet çıktı mı? Gerçekten adam ayıplı mal sattıysa ve bunu ekspertizde vs fark etmediysek üzerine soğuk su mu içicez?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bmw sahibine binmeye başlamış😀.

Millet boşuna sıfır egea almıyor. YouTube da böyle bir kıyas videosu var. Yorumları okuduğumuzda ülke zeka seviyesini görebilirsiniz.

• expertiz raporları o gün için geçerlidir. arabayı sapa sağlam satın ertesi gün dsg patlasın, 15bin kaçsın, bir gram sorumluluğunuz olmaz.

ikinci el araç alırken bu tür riskleri de satın alırsınız yoksa gidin sıfır araç alın zaten. aradaki o kadar farkı risk satın aldığınız diye ödemiyorsunuz.

ozan tufan mode on

böyle bir şey olabilir mi ya

ozan tufan mode off

• bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    kim neden utanacak hırsızlık mı yaptı küçük çocuğu tacizmi etti yoksa tecavüze mı kalktı bu yolla para kopartmak bu günlerde moda ver kurtul ile bu işler olmaz heleki o araç ayda bir sanayiye gitmezse olmaz her aradığında paramı ödeyecek 3 arkadaşım o araca sahipti yarı araba parası harcadılar duzeltemediler sattılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 26 Kasım 2020; 7:47:25 >
  • yahu bişey olacağından değilde işte insanı durduk yere sinir stres sahibi yapıyolar

dün 2.el satış için noter harcını araştırırken bi sigorta şirketinin web sayfasında satın alınırken noterde eğer ki karşılıklı imza atıldıysa aracın eski sahibiyle ilişiği tamamen kesilir diye bi ibare vardı

ordan anladığımda şu eğer ki ben adama parasını bile vermesem imzadan sonra verim desem ve vermesem bile adamın pek bişey yapabilceğini sanmıyorum çünkü araçla ilişiği kesilmiş ben parayı aldım demiş

he ama kusurlu araç satımı ile ilgili kanun nedir bilemem

• Ben olsam üste tazminat davası açardım hiç bir şey yapamazlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.