Şimdi Ara

Aracımı Nasıl Yıkıyorum? Maaliyet 5 TL

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
43
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Aracımı Nasıl Yıkıyorum? Maaliyet 5 TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6200 Mesaj
    Ben de aynı yöntemle yıkıyorum. Şampuan, lastik parlatıcı, jant temizleyici, iç trim temizleyici, koltuk döşeme temizleyici maliyeti hariç toplam 3 TL.
    1 TL ile basınçlı su veren petrolde önce aracın üzerinden su ile geçiyorum ve kendi şampuanımı eklediğim kovamı dolduruyorum. Jant temizleyiciyi jantlara sıkıyorum. Daha sonra süngerimle ve kendi şampuanımı eklediğim kova yardımıyla araç üzerinden geçiyorum. Tekrar 1 TL atıp aracı duruluyorum. Kuru bir yere çekip aracı kuruluyorum. 1 TL atıp süpürge ile temizledikten sonra iç trim aksamı temizliyorum, gerekirse döşeme temizleyici ile koltukları geçiyorum. Son olarak kuruyan lastiklere lastik parlatıcıyı uyguladıktan sonra ellerimi yıkayarak noktalıyorum.
    |
    |
    |
    |
    Ben bandırmada shell istasyonunda yıkıyorum genelde.

Sırasıyla,

- Sıcak durulama
    - Basınçlı köpük
    - Wax
    - Soğuk durulama

yapan yıkama istasyonu var. Wax dışında hepsini kullanıyorum (ki wax ta bayağı kaliteli). Aracı kenara çekip kuruluyorum. sonra evimin önüne çekip soft99 wax atıyorum. yıkamaya haftada 10 TL harcıyorum. Hem bana eğlence + spor oluyor hem de elin yıkamacısına verip sinirlerim bozulup 30 TL bayılmıyorum.
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
kolayoto.com
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.