Şimdi Ara

Aracımı Nasıl Yıkıyorum? Maaliyet 5 TL

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
43
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Aracımı Nasıl Yıkıyorum? Maaliyet 5 TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: self.uskuc

Millet cidden nerden kisacagini şaşırmış, eyvallah benzin pahali hayat zor da bu kadar da cimri olmayin arkadaş. Birisi yağmur yıkıyor o yeter demis, birisi iç dış yikama max 10 tl olmali demiş, birisi arabam çok değerli yikamaciya vermem yıllardır kendim yikarim demis, birisi 1 aydir arabam camurlu geziyorum demis, baskasi 1 litre lpg nin kuruş hesabini yapmis.

Boyle hayat mi yasanir siz tasarrufun da bokunu çıkartmamışsınız, tasarruf yapicam derken hayat standartınızi bu kadar düşürmeyin , hayati zorlastirmayin kendinize

20 liraya araba yıkatmakla hayat standartlarını arttırmışsın helalolsunbide artılamışlar şunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2382 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han

quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Güzel taktik fakat çoğu yıkama yerinde artık su 2 tl , köpük 2 tl + süpürge 1 tl olduğundan ve attığımız su da bildiğin kuyu suyu . Aracı yıkayayım desen 5 tl en az gidiyor. Tabi bunun su yetmeme durumu olursa +2 tl daha gidiyor . Sonrasında temizleme kurulama derken en az yarım saatimizi veriyoruz. Ben de her hafta sonu yıkardım ama artık çok dikkat etmiyorum. Sebebine gelince her hafta sonu yıkasam 5-6 tl kesin gidiyor. Onun yerine ayda 1 evin yanındaki yıkamacıya veriyorum 15-20 tl civarına tertemiz oluyor . Boşuna istasyona gidene kadar da yakıt yakmamış oluyorum. İstasyona git gel en az 1.5 litre lpg yakıyor . Bu da 1.5*3 4.5 tl yapmakta.

Kaba hesaba gelirsek aracı kendim yıkarsam maliyet 5tl +4.5 tl 'den 9.5 tl. Süngerini havlusunu saymıyorum. Her hafta sonu tam detay yapmasam da su ve köpük atsam 8,5 tl * 4 ayda 34 tl en az maliyetim oluyor.

Evin yanındaki yıkamacıya ayda 1 gidersem 20 tl.

Öğrenci misin hocam?

Hayır donanımhaberci.
    |
    |

Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Önderi ve İlk Cumhurbaşkanı,Gazi Mareşal,Başkomutan,Başöğretmen,Ulu Başbuğ,Kağan,Mustafa Kemal Han Hazretleri Diyeceksiniz.

• Yarbay
    5133 Mesaj
    Kafayi yemissiniz kusura bakmayiniz.

|
    |
    Yıkamacıların pek umrunda olmuyor fırçayı alıp basıyorlar.Genelde lüks araçların üzerlerine güneşli havada bakarsanız kılcal çizikler görürsünüz.Çünkü modelli araç sahipleri genelde yıkamacıya verir yıkamacı da tozun pisliğin daha kolay çıkması için fırçayı aracın her yerine sürer.Bu da kılcal çiziklere neden olur.

Maddi anlamda sıkıntınız yoksa ve araba yıkamak zor geliyorsa yıkamacıya verilebilir.
    Ancak bazı insanların araç yıkamak hoşuna gidiyor hobi olarak görüyorlar.
    Daha ucuza ve fırça değdirmeden yıkamak onlara mantıklı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 4 Aralık 2017; 13:31:10 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Millet cidden nerden kisacagini şaşırmış, eyvallah benzin pahali hayat zor da bu kadar da cimri olmayin arkadaş. Birisi yağmur yıkıyor o yeter demis, birisi iç dış yikama max 10 tl olmali demiş, birisi arabam çok değerli yikamaciya vermem yıllardır kendim yikarim demis, birisi 1 aydir arabam camurlu geziyorum demis, baskasi 1 litre lpg nin kuruş hesabini yapmis.

Boyle hayat mi yasanir siz tasarrufun da bokunu çıkartmamışsınız, tasarruf yapicam derken hayat standartınızi bu kadar düşürmeyin , hayati zorlastirmayin kendinize

20 liraya araba yıkatmakla hayat standartlarını arttırmışsın helalolsunbide artılamışlar şunu

Aracının yıkanması için 20 TL vermeyerek büyük tasarruf yapmışsın, ne yaptın o tasarrufunla yazlık mı aldın?

• Yarbay
    4954 Mesaj
    Ben yıkamacılara güvenmiyorum. Başında durup bekleyemiyorum da. Pazar sabah uyanır arabamı 4,5 tlye yıkarım. Kötü bir mahallede ve İstanbulun dışında olmama rağmen yıkamacılara 25 TL den aşağı yıkamıyorlar. Bir de anahtarı bırakıp gidiyorsun. Hem 20 tl cebimde kalıyor hem de içime siniyor.

Kimse size durduk yere 20 tl vermez olay cimrilik değil olay parayı nitelikli kullanmak üzerine 20 tl koyuyorum eşimle sosyal tesise yemeğe gidiyorum. Bence gayet mantıklı.

|
    |
  • Yüzbaşı
    736 Mesaj
    Ayda 4 defa yıkıyorum 200tl paraya geliyor. Cimrilik yapmaya gerek yok o kadar
    Araca 70 bin verirken iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taylor Gang -- 4 Aralık 2017; 15:20:35 >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Aracının yıkanması için 20 TL vermeyerek büyük tasarruf yapmışsın, ne yaptın o tasarrufunla yazlık mı aldın?

çocuğun iki günlük okul harçlığı.iyice saçmaladınız

|
    |

• Yarbay
    3700 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han

quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Güzel taktik fakat çoğu yıkama yerinde artık su 2 tl , köpük 2 tl + süpürge 1 tl olduğundan ve attığımız su da bildiğin kuyu suyu . Aracı yıkayayım desen 5 tl en az gidiyor. Tabi bunun su yetmeme durumu olursa +2 tl daha gidiyor . Sonrasında temizleme kurulama derken en az yarım saatimizi veriyoruz. Ben de her hafta sonu yıkardım ama artık çok dikkat etmiyorum. Sebebine gelince her hafta sonu yıkasam 5-6 tl kesin gidiyor. Onun yerine ayda 1 evin yanındaki yıkamacıya veriyorum 15-20 tl civarına tertemiz oluyor . Boşuna istasyona gidene kadar da yakıt yakmamış oluyorum. İstasyona git gel en az 1.5 litre lpg yakıyor . Bu da 1.5*3 4.5 tl yapmakta.

Kaba hesaba gelirsek aracı kendim yıkarsam maliyet 5tl +4.5 tl 'den 9.5 tl. Süngerini havlusunu saymıyorum. Her hafta sonu tam detay yapmasam da su ve köpük atsam 8,5 tl * 4 ayda 34 tl en az maliyetim oluyor.

Evin yanındaki yıkamacıya ayda 1 gidersem 20 tl.

Öğrenci misin hocam?

Evet
    |
    |

• Binbaşı
    1465 Mesaj
    bencede kasap yıkamacılar için 25 tl çok yüksek bir miktar, şöyle videodaki gibi yıkayan bir yer olsa 50de verilir ama;

https://www.youtube.com/watch?v=hHduYWwrcQo

Bu şekilde olmasa da buna yakın yıkayan yerler var İstanbul da.

|
    |
    MKVll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öğrenci misin hocam? Hem öğrenci hem hoca.
    |
    |
    Kayra Han kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hassan01

Öğrenci misin hocam? Hem öğrenci hem hoca.

Biz Türküz. Tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak Türküz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız.
  • Yüzbaşı
    441 Mesaj

Öğrencisin sen, öğrenci kal.
    |
    |
    Kayra Han kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

:)

|
    |
    hassan01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arabam degerli diyip yikamaya vermeyen kendi yikayan cimri degil tam tersine zengindir. Kendi arabami hep kendim yikadim. Emin olun o ekipmanlar sampuanlar cilalar ozel kovalar ve saymadigim onlarca malzeme ortalama bir kullanicinin 3 senelik yikamasina bedeldir.

Harcanan zaman ve isciligi saymiyorum bile. He tabi ortalama bir arabaya biniyorsaniz bunlar cok bos geliyodur arac sahiplerine.

|
    |
    self.uskuc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: pspfreak

Arabam degerli diyip yikamaya vermeyen kendi yikayan cimri degil tam tersine zengindir. Kendi arabami hep kendim yikadim. Emin olun o ekipmanlar sampuanlar cilalar ozel kovalar ve saymadigim onlarca malzeme ortalama bir kullanicinin 3 senelik yikamasina bedeldir.

Harcanan zaman ve isciligi saymiyorum bile. He tabi ortalama bir arabaya biniyorsaniz bunlar cok bos geliyodur arac sahiplerine.

+1 kesinlikle katılıyorum.
    |
    |

Bu sitedeki insanlar bir sürü para harcayıp,arabaların bakımını kendileri yapıyor.Bunlar arabasını seven ve bu işi severek yapan insanlar.Cimrilik,zenginlik,fakirlik meselesi değil...

Detail kesinlikle zevk meselesi. Yakında düşük maaliyetlerle detail nasıl yapılır açıklayıcı bir video yapmayı düşünüyorum.

|
    |
    itartar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    5₺ çok fazla pahalı yahu . Bizim sitede bahçe hortumu var alıyorum hortumu bir de sıvı bulaşık deterjanı ve fırça yıkıyorum su parasını site ödüyor bahçeler için 0₺ ile arabamı yıkıyorum böylece .

Daha önce de bizim ev giriş kat araba da kapının önünde olduğu için elektrik süpürgesini evde taktım fişe arabanın içine götürdüm bir güzel detaylı süpürdüm arabacıya para vermekten kurtuldum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 12 Aralık 2017; 23:16:32 >
    |
    |
kolayoto.com
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,403
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.