Şimdi Ara

Aracımı Nasıl Yıkıyorum? Maaliyet 5 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kayra Han

quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Güzel taktik fakat çoğu yıkama yerinde artık su 2 tl , köpük 2 tl + süpürge 1 tl olduğundan ve attığımız su da bildiğin kuyu suyu . Aracı yıkayayım desen 5 tl en az gidiyor. Tabi bunun su yetmeme durumu olursa +2 tl daha gidiyor . Sonrasında temizleme kurulama derken en az yarım saatimizi veriyoruz. Ben de her hafta sonu yıkardım ama artık çok dikkat etmiyorum. Sebebine gelince her hafta sonu yıkasam 5-6 tl kesin gidiyor. Onun yerine ayda 1 evin yanındaki yıkamacıya veriyorum 15-20 tl civarına tertemiz oluyor . Boşuna istasyona gidene kadar da yakıt yakmamış oluyorum. İstasyona git gel en az 1.5 litre lpg yakıyor . Bu da 1.5*3 4.5 tl yapmakta.

Kaba hesaba gelirsek aracı kendim yıkarsam maliyet 5tl +4.5 tl 'den 9.5 tl. Süngerini havlusunu saymıyorum. Her hafta sonu tam detay yapmasam da su ve köpük atsam 8,5 tl * 4 ayda 34 tl en az maliyetim oluyor.

Evin yanındaki yıkamacıya ayda 1 gidersem 20 tl.

Öğrenci misin hocam?

Hayır donanımhaberci.

• Kafayi yemissiniz kusura bakmayiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıkamacıların pek umrunda olmuyor fırçayı alıp basıyorlar.Genelde lüks araçların üzerlerine güneşli havada bakarsanız kılcal çizikler görürsünüz.Çünkü modelli araç sahipleri genelde yıkamacıya verir yıkamacı da tozun pisliğin daha kolay çıkması için fırçayı aracın her yerine sürer.Bu da kılcal çiziklere neden olur.

Maddi anlamda sıkıntınız yoksa ve araba yıkamak zor geliyorsa yıkamacıya verilebilir.
    Ancak bazı insanların araç yıkamak hoşuna gidiyor hobi olarak görüyorlar.
    Daha ucuza ve fırça değdirmeden yıkamak onlara mantıklı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 4 Aralık 2017; 13:31:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: self.uskuc

Millet cidden nerden kisacagini şaşırmış, eyvallah benzin pahali hayat zor da bu kadar da cimri olmayin arkadaş. Birisi yağmur yıkıyor o yeter demis, birisi iç dış yikama max 10 tl olmali demiş, birisi arabam çok değerli yikamaciya vermem yıllardır kendim yikarim demis, birisi 1 aydir arabam camurlu geziyorum demis, baskasi 1 litre lpg nin kuruş hesabini yapmis.

Boyle hayat mi yasanir siz tasarrufun da bokunu çıkartmamışsınız, tasarruf yapicam derken hayat standartınızi bu kadar düşürmeyin , hayati zorlastirmayin kendinize

20 liraya araba yıkatmakla hayat standartlarını arttırmışsın helalolsunbide artılamışlar şunu

Aracının yıkanması için 20 TL vermeyerek büyük tasarruf yapmışsın, ne yaptın o tasarrufunla yazlık mı aldın?

• Ben yıkamacılara güvenmiyorum. Başında durup bekleyemiyorum da. Pazar sabah uyanır arabamı 4,5 tlye yıkarım. Kötü bir mahallede ve İstanbulun dışında olmama rağmen yıkamacılara 25 TL den aşağı yıkamıyorlar. Bir de anahtarı bırakıp gidiyorsun. Hem 20 tl cebimde kalıyor hem de içime siniyor.

Kimse size durduk yere 20 tl vermez olay cimrilik değil olay parayı nitelikli kullanmak üzerine 20 tl koyuyorum eşimle sosyal tesise yemeğe gidiyorum. Bence gayet mantıklı.

• Ayda 4 defa yıkıyorum 200tl paraya geliyor. Cimrilik yapmaya gerek yok o kadar
    Araca 70 bin verirken iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taylor Gang -- 4 Aralık 2017; 15:20:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: self.uskuc

Millet cidden nerden kisacagini şaşırmış, eyvallah benzin pahali hayat zor da bu kadar da cimri olmayin arkadaş. Birisi yağmur yıkıyor o yeter demis, birisi iç dış yikama max 10 tl olmali demiş, birisi arabam çok değerli yikamaciya vermem yıllardır kendim yikarim demis, birisi 1 aydir arabam camurlu geziyorum demis, baskasi 1 litre lpg nin kuruş hesabini yapmis.

Boyle hayat mi yasanir siz tasarrufun da bokunu çıkartmamışsınız, tasarruf yapicam derken hayat standartınızi bu kadar düşürmeyin , hayati zorlastirmayin kendinize

20 liraya araba yıkatmakla hayat standartlarını arttırmışsın helalolsunbide artılamışlar şunu

Aracının yıkanması için 20 TL vermeyerek büyük tasarruf yapmışsın, ne yaptın o tasarrufunla yazlık mı aldın?

çocuğun iki günlük okul harçlığı.iyice saçmaladınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han

quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Güzel taktik fakat çoğu yıkama yerinde artık su 2 tl , köpük 2 tl + süpürge 1 tl olduğundan ve attığımız su da bildiğin kuyu suyu . Aracı yıkayayım desen 5 tl en az gidiyor. Tabi bunun su yetmeme durumu olursa +2 tl daha gidiyor . Sonrasında temizleme kurulama derken en az yarım saatimizi veriyoruz. Ben de her hafta sonu yıkardım ama artık çok dikkat etmiyorum. Sebebine gelince her hafta sonu yıkasam 5-6 tl kesin gidiyor. Onun yerine ayda 1 evin yanındaki yıkamacıya veriyorum 15-20 tl civarına tertemiz oluyor . Boşuna istasyona gidene kadar da yakıt yakmamış oluyorum. İstasyona git gel en az 1.5 litre lpg yakıyor . Bu da 1.5*3 4.5 tl yapmakta.

Kaba hesaba gelirsek aracı kendim yıkarsam maliyet 5tl +4.5 tl 'den 9.5 tl. Süngerini havlusunu saymıyorum. Her hafta sonu tam detay yapmasam da su ve köpük atsam 8,5 tl * 4 ayda 34 tl en az maliyetim oluyor.

Evin yanındaki yıkamacıya ayda 1 gidersem 20 tl.

Öğrenci misin hocam?

Evet

• bencede kasap yıkamacılar için 25 tl çok yüksek bir miktar, şöyle videodaki gibi yıkayan bir yer olsa 50de verilir ama;

https://www.youtube.com/watch?v=hHduYWwrcQo

• MKVll kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde olmasa da buna yakın yıkayan yerler var İstanbul da.

• Öğrenci misin hocam? Hem öğrenci hem hoca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassan01

Öğrenci misin hocam? Hem öğrenci hem hoca.

• Öğrencisin sen, öğrenci kal.
  • hassan01 kullanıcısına yanıt
    :)

• self.uskuc kullanıcısına yanıt
    Arabam degerli diyip yikamaya vermeyen kendi yikayan cimri degil tam tersine zengindir. Kendi arabami hep kendim yikadim. Emin olun o ekipmanlar sampuanlar cilalar ozel kovalar ve saymadigim onlarca malzeme ortalama bir kullanicinin 3 senelik yikamasina bedeldir.

Harcanan zaman ve isciligi saymiyorum bile. He tabi ortalama bir arabaya biniyorsaniz bunlar cok bos geliyodur arac sahiplerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: pspfreak

Arabam degerli diyip yikamaya vermeyen kendi yikayan cimri degil tam tersine zengindir. Kendi arabami hep kendim yikadim. Emin olun o ekipmanlar sampuanlar cilalar ozel kovalar ve saymadigim onlarca malzeme ortalama bir kullanicinin 3 senelik yikamasina bedeldir.

Harcanan zaman ve isciligi saymiyorum bile. He tabi ortalama bir arabaya biniyorsaniz bunlar cok bos geliyodur arac sahiplerine.

+1 kesinlikle katılıyorum.
  • http://www.detailturkey.net

Bu sitedeki insanlar bir sürü para harcayıp,arabaların bakımını kendileri yapıyor.Bunlar arabasını seven ve bu işi severek yapan insanlar.Cimrilik,zenginlik,fakirlik meselesi değil...

• itartar İ kullanıcısına yanıt
    Detail kesinlikle zevk meselesi. Yakında düşük maaliyetlerle detail nasıl yapılır açıklayıcı bir video yapmayı düşünüyorum.

• 5₺ çok fazla pahalı yahu . Bizim sitede bahçe hortumu var alıyorum hortumu bir de sıvı bulaşık deterjanı ve fırça yıkıyorum su parasını site ödüyor bahçeler için 0₺ ile arabamı yıkıyorum böylece .

Daha önce de bizim ev giriş kat araba da kapının önünde olduğu için elektrik süpürgesini evde taktım fişe arabanın içine götürdüm bir güzel detaylı süpürdüm arabacıya para vermekten kurtuldum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 12 Aralık 2017; 23:16:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aynı yöntemle yıkıyorum. Şampuan, lastik parlatıcı, jant temizleyici, iç trim temizleyici, koltuk döşeme temizleyici maliyeti hariç toplam 3 TL.
    1 TL ile basınçlı su veren petrolde önce aracın üzerinden su ile geçiyorum ve kendi şampuanımı eklediğim kovamı dolduruyorum. Jant temizleyiciyi jantlara sıkıyorum. Daha sonra süngerimle ve kendi şampuanımı eklediğim kova yardımıyla araç üzerinden geçiyorum. Tekrar 1 TL atıp aracı duruluyorum. Kuru bir yere çekip aracı kuruluyorum. 1 TL atıp süpürge ile temizledikten sonra iç trim aksamı temizliyorum, gerekirse döşeme temizleyici ile koltukları geçiyorum. Son olarak kuruyan lastiklere lastik parlatıcıyı uyguladıktan sonra ellerimi yıkayarak noktalıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.