Şimdi Ara

Aracımı Fazla Yakıt Tüketimi Sebebiyle Satıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
5.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakıtı birde opetten al öyle dene.yanma daha yavaş oluyor opetin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşların dediği gibi, siz subap ayarlarına bir baktırın. Fabrika verisini de ikide bir söylemeyin bence, komik oluyor, marka vw olunca. Adamların üçkağıtçılığı dünyaca meşhur. Fabrika verisi 8.5 filan değildir, siz onu 10 olarak düşünün.

Sizin aracın yakışı, benim araçtan farklı değil. 2.5 V6 otomatik ile ben de 13 lt yakıyorum. Ama bildiğiniz dağa tırmanıyorum, o yakıtı dağa, dere, tepe tırmanmayla yakıyorum yani. Tek fark LPG olarak yakıyorum. Uzun yolda da sizin söylediğiniz rakamlara ulaşamıyorum ben, ama bu normal. Küçük motorlu araçlar, uzun yolda fazla yakar. Yine de dediğiniz gibi 10-12 lt yakmaz.

Subap ayarlarınızı kontrol ettirin. Hava filtreniz ne durumda, bujiler ne durumda, klima her zaman açık mı .... Bunlar yakıtı etkiler. Lastikler o kadar etkilemez ama balans ayarı yaptırmanızda da fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matheas

Uzun yolda 37 40 kuruş arası yakıyor bu normal mi peki hocam?

Alıntıları Göster
    Aracınızın teknik özellikleri nelerdir bilemiyorum fakat bu benzin fiyatları ile normal gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Arkadaşların dediği gibi, siz subap ayarlarına bir baktırın. Fabrika verisini de ikide bir söylemeyin bence, komik oluyor, marka vw olunca. Adamların üçkağıtçılığı dünyaca meşhur. Fabrika verisi 8.5 filan değildir, siz onu 10 olarak düşünün.

Sizin aracın yakışı, benim araçtan farklı değil. 2.5 V6 otomatik ile ben de 13 lt yakıyorum. Ama bildiğiniz dağa tırmanıyorum, o yakıtı dağa, dere, tepe tırmanmayla yakıyorum yani. Tek fark LPG olarak yakıyorum. Uzun yolda da sizin söylediğiniz rakamlara ulaşamıyorum ben, ama bu normal. Küçük motorlu araçlar, uzun yolda fazla yakar. Yine de dediğiniz gibi 10-12 lt yakmaz.

Subap ayarlarınızı kontrol ettirin. Hava filtreniz ne durumda, bujiler ne durumda, klima her zaman açık mı .... Bunlar yakıtı etkiler. Lastikler o kadar etkilemez ama balans ayarı yaptırmanızda da fayda var.
    Subap ayarıyla ne ilgisi var, subap tamamen yağlamayla alakalı bir durum enjektörlere ve benzin pompasına baktırması gerekir bence

• Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam aracınız nedir merak ettim şahsen bir araba tamircisi olarak
  • Calbor C kullanıcısına yanıt
    Benim de aklıma lpg geldi ancak kısa mesafe kullanılıyorsa yolun yarısında lpg ye geçecek araç yine benzin sarfiyatı olacak.
    Siz satın dizel reno hatchbacklerden alın, kısa mesafe bile olsa 5 6 litreleri geçmez o araçlar. Clio sembol dacia sandero vb.

• Honda al hocam lpgsiz araç mı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwayne35

Volkswagen polo 2008 model benzinli manuel

• benzinli aracı yürütmek zor.

yakıt üreten,dizel almak gereksiz konularına sayfa sayfa yazan TSİ cileri bu konulara bekliyoruz..
  • quote:

Volkswagen polo 2008 model benzinli manuel

Alıntıları Göster
    4 kasa benzinli otomatik golfümüz için yakıt değerleri versem dudaklarınız uçuklar..

yakmıyor içiyordu..

satarak kurtulduk o denli..
  • Tekrar bugün dikkat ettim. Evim ile işim arasındaki mesafe yandex ile bakınca 3 km. Kullandığım araç 2009 mercedes 1.6 kompressor ünite yani turbo değil supercharger yani turbolu motordan biraz daha fazla yakar. Evden çıktım ofise geldim yol bilgisayarına baktığımda start itibariyle yakıt tüketimi 10.8 görünüyordu. Bilginiz olsun istedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwayne35

infiniti i30
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34HIL34

Motor ısınmadan tam randuman almaya çalışmak gereğinden fazla yaktırır ancak dümdüz dağa 1.vitesde 5.000 devirde tırmansanız maximum 11 litreyi falan görmesi lazım. Motoru çalıştırdıktan sonra 3-4 dakika bekleyip öyle hareket edin. Ara ara 2.000 devire kadar gaz verin 30 saniyede bir. Motor iyice ısınsın öyle git gelinizi yapın. Belli bir süre sonra kendisi toparlar diye düşünüyorum ancak yinede görüp göstermekte fayda var. Siteden bir abimizde 94 model 5.20i var. Araç 1.8 benzinli ve büyük ihtimalle 1300 Kg falan. Onunla 2008 palionun aynı yakması imkansız.
    Motor ısınsın diye hareketsiz 3 4 dakika çalıştırmak yerine çok düşük devirde motor ısınana kadar hareket etmek daha mantıkli
    Bahsettigin durumda da yakıt sarfiyatı olacak boş yere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Motor ısınsın diye hareketsiz 3 4 dakika çalıştırmak yerine çok düşük devirde motor ısınana kadar hareket etmek daha mantıkli
    Bahsettigin durumda da yakıt sarfiyatı olacak boş yere

Alıntıları Göster
    Bende o şekilde yapıyorum zaten düşük devirde gidiyorum motor zorlanmasın diye

• normal bence 8litre yakar diyorsa 12litre yakabilir kullanıma, trafiğe bağlı olarak.

Birde bu eski benzinli araba olduğundan...
    yeni 1.2 TSI benzinli motorlar bile şehir içinde 8-9 yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ekim 2019; 10:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MATHE_

Benim de aklıma lpg geldi ancak kısa mesafe kullanılıyorsa yolun yarısında lpg ye geçecek araç yine benzin sarfiyatı olacak.
    Siz satın dizel reno hatchbacklerden alın, kısa mesafe bile olsa 5 6 litreleri geçmez o araçlar. Clio sembol dacia sandero vb.
    Kesinlikle doğru seçim olur az yakıt isteniyorsa Clio 4 dci almaya bakın 950 mt ev ile iş yeri arası ona rağmen 10 dk yürüme yerine 2 dk da is yerim deyim sabah ilk çalıştırma soğuk motorla bile 5.5 ila 6 civarı ortalama yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnerman -- 16 Ekim 2019; 11:30:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

normal bence 8litre yakar diyorsa 12litre yakabilir kullanıma, trafiğe bağlı olarak.

Birde bu eski benzinli araba olduğundan...
    yeni 1.2 TSI benzinli motorlar bile şehir içinde 8-9 yakar.
    12 13 litre çok değil mi hocam be

• Matheas kullanıcısına yanıt
    çok tabiki ama sizin araba için normal olabilir onu demeye çalışıyorum şehirdışına çıkın test etmek için 6-8 yakar bence.
    Boşuna türkiyedeki arabaların %46'sı dizel değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 16 Ekim 2019; 17:51:7 >
  • quote:

12 13 litre çok değil mi hocam be

Alıntıları Göster
    clio 2 hb 1.4 benzinli 2005 model aracım vardı. Konya'da 2,5 km uzaktaki mesafeye gidiş gelişte kışın 12-13 lt arası yakardı. Sıralı sistem olduğu için 2.4 km'sini benzinde gider, üniversitenin girişteki tümseği atlarken gaza geçer 100 metre gazda gider park ederdim. Sözün özü lpg asla taktırmayın, kısa mesafede hiç avantajlı olmaz. Dizel getz aldım o da 8.5 lt yakıyordu. Tespit edebildiğim kadarıyla kısa mesafede en iyi yakıt dci motor ve karbüratörlü yani ilk marşta lpg de çalışan araçlar. 97 corolla 1.3 kullandım yaklaşık 10 lt lpg tüketiyordu benzin sıfır. 2008 megane 2 de süper karma 5 lt civarı yakıyor. Her dizel az yakmıyor bunu unutmayın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.