Şimdi Ara

Aracımı Fazla Yakıt Tüketimi Sebebiyle Satıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
5.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 benzinli manuel polo aracım var şehiriçi fabrika verisi 8.5 litre kilometre başına 58 kuruşa denk geliyor (güncel yakıt fiyatlarına göre) benim araç şehiriçi 12.5 litre kilometre başına 85 kuruş yakıyor aracın tüm bakımları tam lastikler eski gibi bu etki eder mi bide son zamanlarda bpden katkılı benzin almaya başladım bu bu kadar farklılık gösterir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim 3.0 V6 aracım o kadar yakmıyor hocam. ya araçta bir problem var yada ortalama hızınız 10-15 km bandındadır ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

benim 3.0 V6 aracım o kadar yakmıyor hocam. ya araçta bir problem var yada ortalama hızınız 10-15 km bandındadır ancak.
    Biyerde problem var 60 kuruşu geçmemesi lazım

• ateşleme sistemini ve oksijen sensörünü kontrol ettirin. soğuk motor ilk çalıştırma sırasında dikiş makinesi gibi ses yapıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

ateşleme sistemini ve oksijen sensörünü kontrol ettirin. soğuk motor ilk çalıştırma sırasında dikiş makinesi gibi ses yapıyor mu?
    Yapıyor

• Matheas kullanıcısına yanıt
    supap ayarı yapılması gerekiyor olabilir araştırın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

supap ayarı yapılması gerekiyor olabilir araştırın
    Dikiş makinesi sesine subap itici sesi dedi ustam zaten 15 20 saniye sonra kesiliyor o ses motor soğukken gelmesi normal dedi

• Çok kısa mesafe git gel yapıyorsanız da olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nejdet Ay

Çok kısa mesafe git gel yapıyorsanız da olabilir.
    Evet onunla nasıl ilgisi var açıklarmısınız?

• Motor ilk çalıştığında ısınana kadar fazla yakıt harcar. Misal İş yeriniz 1-1,5 km uzakta olduğunu varsayarsak. Aracı çalıştırdınız motor tam ısındı derken işyerine ulaştınız. Motoru kapattınız Yakıt ortalamanız yüksek görünecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 14 Ekim 2019; 22:21:29 >
  • Matheas kullanıcısına yanıt
    Motor ısınmadan tam randuman almaya çalışmak gereğinden fazla yaktırır ancak dümdüz dağa 1.vitesde 5.000 devirde tırmansanız maximum 11 litreyi falan görmesi lazım. Motoru çalıştırdıktan sonra 3-4 dakika bekleyip öyle hareket edin. Ara ara 2.000 devire kadar gaz verin 30 saniyede bir. Motor iyice ısınsın öyle git gelinizi yapın. Belli bir süre sonra kendisi toparlar diye düşünüyorum ancak yinede görüp göstermekte fayda var. Siteden bir abimizde 94 model 5.20i var. Araç 1.8 benzinli ve büyük ihtimalle 1300 Kg falan. Onunla 2008 palionun aynı yakması imkansız.
  • Performanslı kullanım seviyor iseniz, kısa mesafede soğuk motorun yakacağı yakıt gayet doğal.
    Bizim dizel golfe de 4 litre yaktırmakta 6,5 litre yaktırmakta mümkün.
    Bu her araç için geçerlidir. Fabrika verisi 8,5 olan araçla sabit 70km hızla gitmiyorsanız 11 12 litre yakması normal.

Eğer sakin kullanım sonucu bu ise, sırasıyla sübap ayarı ve ateşleme ve oksijen sensörü kontrolü yapmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Performanslı kullanım seviyor iseniz, kısa mesafede soğuk motorun yakacağı yakıt gayet doğal.
    Bizim dizel golfe de 4 litre yaktırmakta 6,5 litre yaktırmakta mümkün.
    Bu her araç için geçerlidir. Fabrika verisi 8,5 olan araçla sabit 70km hızla gitmiyorsanız 11 12 litre yakması normal.

Eğer sakin kullanım sonucu bu ise, sırasıyla sübap ayarı ve ateşleme ve oksijen sensörü kontrolü yapmakta fayda var.
    Sakin kullanım şu 2. vites 1500 devir gidiyorum zaten işyerim 3 km akıcı trafik oluyor mecbur yavaş gitmem gerekiyor işyerine vardığımda motor ısınmış oluyor

• Hocam cevabı kendin vermişsin zaten motor ısınana kadar iş yerine varıyorsun, soğukken yakıyor araçlar.

• 2400 motor mu o araç.

• lpg çözüm olmaz mı?
  • Benim de 2008 polo benzinli arabam vardı.10 litrenin altına hiç düşmemişti.Küçük olduğuna bakmayın 2008 polo incir ağacı diker adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confather

Hocam cevabı kendin vermişsin zaten motor ısınana kadar iş yerine varıyorsun, soğukken yakıyor araçlar.
    Tamamda hocam bu kadar fark etmemesi lazım fabrika verisine bak benim aracın yaktığı yakıta bak

• quote:

Orijinalden alıntı: montaj34

Benim de 2008 polo benzinli arabam vardı.10 litrenin altına hiç düşmemişti.Küçük olduğuna bakmayın 2008 polo incir ağacı diker adama.
    10 litre yaksa benim araba öpüp başıma koyarım 13 14 litre yakıyor

• 2009 1.6 motor üstelik supercharger motorlu mercedes'e sahibim. İşim aşırı yakın kısa mesafe motor henüz ısınacakken motoru kapatıp işyerime giriyorum. Ekranda gösteren veri 11 litre civarı. Bir yerde bir probleminiz olmalı. Verimli ateşleme olmuyor olabilir buji takımına falan bir baktırmak gereli olabilir belki de. 12.5 cidden bayağı fazla..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.