Şimdi Ara

Aracimi bakımdan getirdim. Çalışmıyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese mutlu hafta sonlari dilerim öncelikle..

Aracımı dün bakima götürdüm, yeri yazmicam ileri ki zamanda yazarım..

Aracı oradan yikamaciya götürdüm ve kafeye uğradım toplam 2 kez stop ettim ve eve sürdüm sonra.. herhangi bir sorun yoktu.. Toplasan 5km anca yada 10..

Ertesi gün aracı çalıştırdım sabah ve 5-6 saniye çalıştı sonra stop etti ve (Fiesta 1.4Tdci araç 140bin km deydi) motor arizasi yazdi ekranda, sari renk tirtikli yuvarlak icinde unlem isareti yakti..

2-3 kez marş denedim arac kendini korumaya almış sanırım çalışmıyor yakit yok gibi tepki veriyor. Belli yani yakıt gitmiyor..

Buji ışığı sonuyor onda sorun yok, turbo cekiste sıkıntı yoktu ve yakit desek 500kmlik yoldan geldiğim yakitti ondanda olma ihtimali az..

Filtre desek olabilir, baska neden olabilir..

Bugün gittim kapaliydi yaptirdigim yer bakim.. Şimdi yarin adamlarin yanina gidicem eve getirdicem araca baksınlar diye..

Kafamdaki soru işareti şu, bakım yapilan yere sokmadilar, bekleme odasinda beklettiler bizi is güvenliği nedeniyle.. Acaba aracima birşey yapmış olabilirler mi? Ne gibi yol izlemeliyim..

Oradan bakım yapıldığına dair elimde fiş var ve ödeme makbuzu var..

Not: Lütfen rica ediyorum, ciddi mesajlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 18 Haziran 2017; 16:45:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle arızanın tesptini yapsın servis. Sonra bir ihmal veya kusur olup olmadığına dair atölye kamera kayıtları izlensin. Serviste eğer kayda aldıysa tabi. Sonra ona göre yol izlenir.

Ama benim diğer şüphem bakımdan sonra aracı yıkamaya vermişsiniz. Allah bilir orada neler oldu. Belki Ecu'ya su kaçtı bilemeyiz. Yıkamacılar malum. Tecrübe ile sabit yetkili servisin kendi yıkamacası bile kasap olduktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Haziran 2017; 16:57:10 >
  • para para dersin yıkamacıya verirsin

bende ilk bakımda servise verince arabanın yanına gidememiştim,ondan sonra birsürü arıza çıktı.nasıl fantaziler yapıyolarsa birdaha servisin önünden geçmedim.

malzememi n11 den alır,sanayide çayımı içer ustayı takip ederim,en güzel bakım budur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Öncelikle arızanın tesptini yapsın servis. Sonra bir ihmal veya kusur olup olmadığına dair atölye kamera kayıtları izlensin. Serviste eğer kayda aldıysa tabi. Sonra ona göre yol izlenir.

Ama benim diğer şüphem bakımdan sonra aracı yıkamaya vermişsiniz. Allah bilir orada neler oldu. Belki Ecu'ya su kaçtı bilemeyiz. Yıkamacılar malum. Tecrübe ile sabit yetkili servisin kendi yıkamacası bile kasap olduktan sonra.

Araci ben yikadim su tuttum sadece köpükleyip.. ne motora tuttum nede baska bir yere sadece kaporta..

• su araba senden ne cok cekti yav

bir yag cubugunu cekip kontrol et koymayi ihmal etmiş olabilirler olmadik iş değil.

birde benzin -mazot filtresi tam oturmamiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Haziran 2017; 17:28:49 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Otoyikama da baktım hocam değişmişti sarimsi renkliydi şeffaf yani

• mazot pompasinda arıza olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghn

mazot pompasinda arıza olduğunu düşünüyorum

Yarın gorucez hocam

• Sorun belli oldu mu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.