Şimdi Ara

aracımdan memnun değilim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
3.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

quote:

Hocam nesinden memnun degilsin oldukça iyi bir araç.

senn dsg tdi leondan çok baktımda bulamadım adam akıllı bide dsg olayı aslında kafamda o vardıda ahh işte nasip kısmet derler ya

Nasıl bulamadın hocam var hala satıyorlar 52 bine ağzına kadar donanım dolu hemde.

doğru haklısınız 52 veremezdim daha uygun ve temizi yoktu nasip kısmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

quote:

quote:

quote:

fazla yakıor bugun baktım 33km/h ortalama 6.7 gösteriyor

ağ yolcu döşeme tarafında su var klima hortumu tıkandı dediler açtılar kuruttular ıslanan yeri ve bugün baktım tekrar ıslaklık kafayı yiğcem neden ıslanır orası?

iç kalitesi bni memnun etmedi ama 40000 tl ye almıştım bakıorum o fiyata ne alınabilir şu an satsam 39-40 diye düşünüyorum.

6,7 cokmus. Ne tarz bir araç düşünürsünüz ?

bide gulietta bakmıştım ondan kaçırmıştım dizel prog. donanım 43500tl ye şimdi onu almadım sanırım psikolojik sanırım şükretmek lazım bi yerdede

43 bin tlye giulietta mı buldunuz

aynen öyle arkadşım buldum sabah geliorum dedim iş yerinden sabah izin aldım tam yola çıkıcam ne olur ne olmaz bi arıyım bn geliorum diyim dedim adam sattım dedi bnm böle sinirden ölecektim şimdi en ucuzu 48500 bakalım ama alıcam o arabadan

• quote:

Orijinalden alıntı: DH-DN

Havalar soğuduğundan dolayı araçların daha fazla yakıt harcamasına şaşırmamak gerekir. Ayrıca sıkışık trafiğe kaldığımız zamanlarda dizel ile benzinli pek farketmiyor, her türlü fazla yakıt harcanıyor.

Konu ile ilgisi yok ama, 2010 yılından beri aktif olarak forumdayım, kendi arabasından şikayet olan tek sizi gördüm. Sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

objektif olmak doğru olmak gerek arabanın özelliklerini seviorum ama bunu 2.el aldım bn sıfır o zmanlar 48 e arkadaşım aldı hayatta verilmez kapılar full plastik yani özellik leri iyi anahtarsız çalıştırma karartmalı ayna ama işçilik sıfır bn eleştiririm yani bunda alıncak bi şey yok ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Az önce 500 evler Historya yaptım.
    12.5 km tutuyor. Evin önünde sıfırladım, Historyaya vardığımda ortalama 6.2 idi.

Dizel bir araç olsa 1.6 , 5.5 falan yakardım tahminen.

6.7 abartılı bir rakam değil bence aracınızdan soğumayın.

Benim bildigim az yakan benzinli d sinifi araba var onuda sizden ogrendik insignia

Bu kadar az nasil yakiyor hala aklim almadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ağ yolcu döşeme tarafında su var klima hortumu tıkandı dediler açtılar kuruttular ıslanan yeri ve bugün baktım tekrar ıslaklık kafayı yiğcem neden ıslanır orası?

iç kalitesi bni memnun etmedi ama 40000 tl ye almıştım bakıorum o fiyata ne alınabilir şu an satsam 39-40 diye düşünüyorum.

bide gulietta bakmıştım ondan kaçırmıştım dizel prog. donanım 43500tl ye şimdi onu almadım sanırım psikolojik sanırım şükretmek lazım bi yerdede

bu yorumunuz aslında herşeyi özetliyor,kusura bakmayın ama sizde toplumumuzun geneline yayılan tüketim hastalığına yakalanmışsınız,dediğiniz gibi şükretmek lazım,o aracı rüyasında gören çok kişi tanıyorum.Ben de bazen acaba satsam da c sınıfı veya d sınıfı bir araç mı alsam,veya şu özelliklerde olsa ne iyi olurdu diyorum,ama sonra otur oturduğun yerde ülkenin geleceğinin ne olacağı belli değil,çoluk çocuğun nafakasını sokağa bırakma diyorum.
    Neyse hakkınız da hayırlısı,Allah gönlünüze göre versin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

senn dsg tdi leondan çok baktımda bulamadım adam akıllı bide dsg olayı aslında kafamda o vardıda ahh işte nasip kısmet derler ya

Nasıl bulamadın hocam var hala satıyorlar 52 bine ağzına kadar donanım dolu hemde.

Hocam sıfır leon fiyatı benim verdigim fiyat.

• estetik kayginiz cok fazla ise 2.5 kasa focuslarin ic trimlerinin plastigi hos durmuyor, katiliyorum. motoru da biraz atesli, size torku sesiyle de hissettiriyor. ancak leon gibi bir araca gecerseniz de, ya acaba focusun konsolu daha mi oturakliydi, dememeniz icten bile degil. hem de daha sert bir arac ile karsi karsiya kalacaksiniz. ne derseniz diyin bu sinifta belki de yurur aksami en saglam aractir focus.

• 1.6 tdci emsallerinden biraz fazla kaçar, biraz da fazla yakar ama yine de 6.7 gayet iyi bir değer.

Focus 2'nin yürürünü de o sınıfta başka hiç bir modelde bulamazsınız.

Plastiği kötü, yalıtımı dandik vs derseniz hak veririm de onun da ilacı golf, c4, i30, ceed , megane gibi modeller, leon değil.

Ayrıca leon güvenlik olarak focusa kıyasla çok zayıf bir model. Aldığı Euroncap puanı güncel standartla 3 yıldıza denk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Az önce 500 evler Historya yaptım.
    12.5 km tutuyor. Evin önünde sıfırladım, Historyaya vardığımda ortalama 6.2 idi.

Dizel bir araç olsa 1.6 , 5.5 falan yakardım tahminen.

6.7 abartılı bir rakam değil bence aracınızdan soğumayın.

Benim bildigim az yakan benzinli d sinifi araba var onuda sizden ogrendik insignia

Bu kadar az nasil yakiyor hala aklim almadi

Az yakıyor abi. Yok sütçü beygiri falan deniyor ama 1.4 T 'nin olayı ekonomi zaten temelde. performansıda gayet iyi.Daha ne yapsın araba.
    Bizim evden yenikapıya 5.1 litre ortalamayla gittiğimi biliyorum. Rekorumda 4.7 litre. Bursaya giderken .

Ama eleştirilecek yanı var mı var.

Çok büyük bir kere, şehir içi arabası değil.

6. vitesi .çok uzun bu yüzden gaz tepkileri yetersiz oluyor 6. viteste.

Ses sitemi daha iyi olabilirdi.
    O kadar :)

• Bende aktif bir Focus kullanicisiyim. 2011 yılının Mart ayında sıfır kilometre olarak almıştım. Benimki 110 luk dpf li collection modeli. Aracıma birkaç degisiklik aldığım anda yapmıştım, multimedia sistemi navigasyonlu, arkaya da 25 cm lik kibar ve yer kaplamadan Jbl woofer onu besleyecek amfisi, geri görüş kamerası , cam filmi vs. Aracımın ikinci bakımını geçtiğimiz ay yaptırdım 28000 km de iken. 375 tl tuttu tüm filtreler yag antifiriz değişersek.
    Su anda benim aracımda da ortalama tüketimim 6.0 litre. 4 adet ug8 kar lastikleri takılı ve soğuk Kayseri şartlarında sabahın erken saatlerinde Marş basıp 8 kilometrelik is yerine geliyorum ve aksam aynı yere extra bir is olmazssa gidiyorum. Bence bu birazda kullanım tarzı ile alakalı ama cok ekonomik kullanmam.

Bende aracımı alacağım zamanlar; astra corolla, jetta, golf, leon, Auris gibi segmentinin araçları ile kıyaslamada bulundum. Şimdi aynı şartlar olsa sanırım yine aynı sekilde focusu alırdım neden mı? Benzinli jetta-golf parasına dizel hemde 110 luk Focus alabiliyor olmak, yada 1,3-1,4 motorlu astra-corolla-Auris parasına yine dizel 110 luk makina tam bir fiyat/performans araciydi.
    Sizin arac 90 lik dizel ise comfort yada trend olabilir mı?
    Donanim seviyesi nedir???
    Bende bazen cok soğuk ayazlarda citirdayan bazı aksamlara kızıyorum ama bunlar aynı şartlarda her araçta olabilir.

Ben aracıma ses yalıtımı ( bituself + keçe+ camurluklata pütür ) da yaptırdım. Dediğiniz gibi ses vs neyse de insan bazen daha daha kaliteli iç malzemelerle döşenmiş bir arac umuyor, ama inanın bana son döneminde denediğim o kadar arac içerisinde yine focusa kiyamiyorum.

Arkadaşların dediği gibi bence bu zamanda bu paraya bundan iyi arac olamazdı.
    Aracımında donanim seviyesi yeter bile. Ben o zaman 42 ye almıştım şimdi satsam üzerindeki multimedia falan dahil yine 42 hatta 43 vereni var. Diyorum satsam ne alırım bu paraya? Dizel olmaz dolu olmaz vs vs uğraş dur. İyisimi arac taze dizel az yakıyor ne gerek var bence diyorum. Bence sizin icin de aynı durum gecerli

• Altındaki aracın performansına göre yaktığı o yakıt son kuruşuna kadar helal olsun bence
  • SaT. Kurtul. Git bir HONDA. al...

Tavsiyedir.

• Ekonomi + performans= 1.5 Dci
    Ekonomi = 1.3 multijet
  • Benzinli araç gibi yakıyor aracınız, 33 km hızla 6.7 cidden fazla 1.6 dizel için ben 1.4 tsi aracımla yakalıyorum o değeri. Aracınızın km yükselmeden elden çıkartmakta fayda var bence de. Leon fiyatları ciddi manada uygun son dönemde yeni kasa geleceği için. bence vakit kaybetmeden tam dolu opsiyonlu modelden bir tane kapın derim.

İkinci el 1.6 TDI manuel temiz düşük km leonlar da 40 bin civarında düşünülebilir. 33 km hızda 5-5.5 litre arası yakacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimiferhat -- 9 Aralık 2012; 19:24:34 >
  • Yalnız Focus diğer modellere göre de ağır bir arac, buna rağmen verdigi performans gayet iyi. Benim arac hb ve ruhsatta 1435 kg yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Bende aktif bir Focus kullanicisiyim. 2011 yılının Mart ayında sıfır kilometre olarak almıştım. Benimki 110 luk dpf li collection modeli. Aracıma birkaç degisiklik aldığım anda yapmıştım, multimedia sistemi navigasyonlu, arkaya da 25 cm lik kibar ve yer kaplamadan Jbl woofer onu besleyecek amfisi, geri görüş kamerası , cam filmi vs. Aracımın ikinci bakımını geçtiğimiz ay yaptırdım 28000 km de iken. 375 tl tuttu tüm filtreler yag antifiriz değişersek.
    Su anda benim aracımda da ortalama tüketimim 6.0 litre. 4 adet ug8 kar lastikleri takılı ve soğuk Kayseri şartlarında sabahın erken saatlerinde Marş basıp 8 kilometrelik is yerine geliyorum ve aksam aynı yere extra bir is olmazssa gidiyorum. Bence bu birazda kullanım tarzı ile alakalı ama cok ekonomik kullanmam.

Bende aracımı alacağım zamanlar; astra corolla, jetta, golf, leon, Auris gibi segmentinin araçları ile kıyaslamada bulundum. Şimdi aynı şartlar olsa sanırım yine aynı sekilde focusu alırdım neden mı? Benzinli jetta-golf parasına dizel hemde 110 luk Focus alabiliyor olmak, yada 1,3-1,4 motorlu astra-corolla-Auris parasına yine dizel 110 luk makina tam bir fiyat/performans araciydi.
    Sizin arac 90 lik dizel ise comfort yada trend olabilir mı?
    Donanim seviyesi nedir???
    Bende bazen cok soğuk ayazlarda citirdayan bazı aksamlara kızıyorum ama bunlar aynı şartlarda her araçta olabilir.

Ben aracıma ses yalıtımı ( bituself + keçe+ camurluklata pütür ) da yaptırdım. Dediğiniz gibi ses vs neyse de insan bazen daha daha kaliteli iç malzemelerle döşenmiş bir arac umuyor, ama inanın bana son döneminde denediğim o kadar arac içerisinde yine focusa kiyamiyorum.

Arkadaşların dediği gibi bence bu zamanda bu paraya bundan iyi arac olamazdı.
    Aracımında donanim seviyesi yeter bile. Ben o zaman 42 ye almıştım şimdi satsam üzerindeki multimedia falan dahil yine 42 hatta 43 vereni var. Diyorum satsam ne alırım bu paraya? Dizel olmaz dolu olmaz vs vs uğraş dur. İyisimi arac taze dizel az yakıyor ne gerek var bence diyorum. Bence sizin icin de aynı durum gecerli

sanırım ses yalıtımı yapıcam ama bnm derdim iç kalite ama dediğim gibi o paraya ne alabilirim kıstasındayım sanırım dizel başka arabada alamam

not:aracım 110 lük titianum modeli anahtarsız çalıştırmasından kararan dikiz aynasına kadar var

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

quote:

quote:

bu yorumunuz aslında herşeyi özetliyor,kusura bakmayın ama sizde toplumumuzun geneline yayılan tüketim hastalığına yakalanmışsınız,dediğiniz gibi şükretmek lazım,o aracı rüyasında gören çok kişi tanıyorum.Ben de bazen acaba satsam da c sınıfı veya d sınıfı bir araç mı alsam,veya şu özelliklerde olsa ne iyi olurdu diyorum,ama sonra otur oturduğun yerde ülkenin geleceğinin ne olacağı belli değil,çoluk çocuğun nafakasını sokağa bırakma diyorum.
    Neyse hakkınız da hayırlısı,Allah gönlünüze göre versin.

eet şükretmek gerekiyo sanırım hatam bu inşallah sorunsuz sıkıntısız binerim ama insan oğlu hep daha iyisi daha iyisi sanırım derdim bu!

• quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

Benzinli araç gibi yakıyor aracınız, 33 km hızla 6.7 cidden fazla 1.6 dizel için ben 1.4 tsi aracımla yakalıyorum o değeri. Aracınızın km yükselmeden elden çıkartmakta fayda var bence de. Leon fiyatları ciddi manada uygun son dönemde yeni kasa geleceği için. bence vakit kaybetmeden tam dolu opsiyonlu modelden bir tane kapın derim.

İkinci el 1.6 TDI manuel temiz düşük km leonlar da 40 bin civarında düşünülebilir. 33 km hızda 5-5.5 litre arası yakacaktır.

hayır daha yeni 8.3 lerden düştüm 6.7 nin 200km si şehir dışı bide bu var bu araba ş içi arabası değil avantajı parçası ucuz o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

1.6 tdci emsallerinden biraz fazla kaçar, biraz da fazla yakar ama yine de 6.7 gayet iyi bir değer.

Focus 2'nin yürürünü de o sınıfta başka hiç bir modelde bulamazsınız.

Plastiği kötü, yalıtımı dandik vs derseniz hak veririm de onun da ilacı golf, c4, i30, ceed , megane gibi modeller, leon değil.

Ayrıca leon güvenlik olarak focusa kıyasla çok zayıf bir model. Aldığı Euroncap puanı güncel standartla 3 yıldıza denk.

güvenlik olayını bilmiordum açıkçası teşekkürler değerlendiricem bu tavsiyeni
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sıfır leon fiyatı benim verdigim fiyat.

aradım istanbulda avek otomativi takas filan dedim biz ararız dediler dönmediler sinirden bidahada aramadım açıkçası

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.