Şimdi Ara

Aracıma bakım yaptıracağım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 Corolla 167bin km'de 1,4 d-4d yarı otomatik bir aracım var. 162bin km'de kasım ayında aldım. Aldığım kişi 25bin km falan bindiğini ağır bakım yaptırmadığını söyledi. Servisten araştırdığım kadarıyla da 90bin km'ye kadar baskı balata değişmemiş...

Aracımın 160bindeki şanzıman yağı değişimini yaptıracağım. Normal yağ ve filtre değişimleri de şu sıralarda olması gerekiyor. Debriyaj baskı ve balatasını değiştirme zamanıyla ilgili yaptığım araştırmalarda kalkışta titreme (hafif var) yolda giderken devir saatinde kaçırma (hafif var) gibi belirtileri varmış. Bazı arkadaşlarım da "baskı balata bittiğinde kendini belli eder, en fazla yolda kalırsın çekiciyle götürürsün" dediler.

Bir önceki aracımda bakımları ya da araçtan gelen sesleri ve tavsiyeleri ihmal ettiğim için başıma çok iş geldi, fazlaca masraf yaptım...

Şimdi sorum şu; Zamanı gelmemiş olsa bile -ki geçmişini araştırdığım kadarıyla hiç değişmemiş- debriyaj setini değiştireyim mi?
    Parçaları kendim alıp ustaya götürme işine ustalar nasıl bakar. Öreğin Şaşmazdaki Vahit ustayla ilgili googledan okuduğum yorumlara göre dışardan parça kabul etmiyormuş. Ama iyi bir ustaymış.İnternetten araştıma yaparak parçaları ucuza alabileceğimi düşünüyorum...

Son olarak bu işleri yaptırabileceğim Ankarada iyi bir toyota ustası öneriniz var mı?

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baskı balata öyle rast gele yerde değiştirilmemeli
    maliyeti ne olursa olsun yetkili serviste yaptırın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.