Şimdi Ara

Aracım pert gozukuyomuş?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene 21 aralık ta aldığımız 2002 model astra bu sene sigorta yenilenmek için gittiğinde sigortacının soylemesiyle pert gozukuyomuş. motor numarasından. Biz aracı aldığımızda küçük bi kazasının olduğunu soylediler aracı test tede goturduk baktılar şaside hiç bi sorun olmadığını ve küçük bi kazasının olduğunu soylemişlerdi. Aldığımızda sigorta işlemlerini galerici arkadaşla beraber yapmıştı bizim peder bey. Bu sene de aracı sigortasını tekrar yaptırmak üzere gittiğinde sigortacının aracnın motor numarasından mı artık şasi numarasından mı pert gozuktuğunu soylemiş bizim babada şaşırmış ama sigortayuı yaptırdık. Şimdi gelelim sorularıma:

1) Aracı teste goturduğumuzde buyuk bir kazası olsaydı adam soylerdi dimi bu belli olurdu?
    2) Pert aracın geçen sene nasıl sigortası yapılabilr ve nasıl trafiğe çıkılabilir?
    3) Pert gozuken bi araç ruhsat alabilirmi?
    4) Aracın daha onceki geçmişini kımden oğrenebilirim ( forumda bildiğim kadarıyla bu işlerle uğrasn arkdaşlar var diye hatırlıyorum ozellikle onlardan yardım bekliyorum)

Şimdiden herkese teşekkür ederim. Mutlu ve hayırlı yıllar..

• bi yardım edin ya hiç bilgisi olan yokmu koca forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.unal -- 29 Aralık 2007; 12:54:54 >
  • Pert araca kasko yapılması pek doğru bir iş değildir , genelde sigorta şirketleri yapmama taraftarıdır, sebebi ise bu aracın onarımının nerede, nasıl ( yan sanayi , orjinal yedek , boya vs vsvs ) yapıldığı net bilinmemesi .

pert aracı gözünüzde çok büyütmüşsünüz sanırım , hasarlı araç diyelim buna, trafik şubesi diğer araçlara nasıl muamele yapıyorsa bu araçlara da aynı işlemleri uygular , yani aklınızı olumsuza yormayın

Önceki poliçeyi yapan sigorta şirketi yapmıyorsa diğer şirketlerden teklif alın

Bu arada aracınız çok kötü toplanmışsa , kasko yaptırdığınızda ödeme alamama gibi sorunlada karşılaşabilirsiniz bilginiz olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 29 Aralık 2007; 13:55:26 >

• Galericiler... (işini gerektiği gibi yapanlar hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [dodo] -- 29 Aralık 2007; 14:34:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: guide

Pert araca kasko yapılması pek doğru bir iş değildir , genelde sigorta şirketleri yapmama taraftarıdır, sebebi ise bu aracın onarımının nerede, nasıl ( yan sanayi , orjinal yedek , boya vs vsvs ) yapıldığı net bilinmemesi .

pert aracı gözünüzde çok büyütmüşsünüz sanırım , hasarlı araç diyelim buna, trafik şubesi diğer araçlara nasıl muamele yapıyorsa bu araçlara da aynı işlemleri uygular , yani aklınızı olumsuza yormayın

Önceki poliçeyi yapan sigorta şirketi yapmıyorsa diğer şirketlerden teklif alın

Bu arada aracınız çok kötü toplanmışsa , kasko yaptırdığınızda ödeme alamama gibi sorunlada karşılaşabilirsiniz bilginiz olsun .

arabanın oyle bi kazası yok pert filan olup toplanmış bi araba değil arabanın sadecek küçük bi kazası var oda garaj kapısı dusmuş üstüne o kadar

• sigortacı hiç mi yok forumda ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: reiss!!!

sigortacı hiç mi yok forumda ya

beni ve söylediklerimi kayda değer bulmadınız sanırım , neyse size iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 29 Aralık 2007; 15:19:26 >
  • kusura bakmayın kayde değer bulmamak değil ben o yazıyı yazmak içn açmıstım sonra pc basından kalktım o an siz yazmıssınız aracın oyle büyük kazası yok nasıl oluyoda pert gozukuyo bana anlatırmısınız yada msn den konussak olurmu
  • vermişler demek pert aracı size. kime baktırdıysanız belki oda düzgünbakmamıştır yada galericinin tanıdığıdır. Ben bir kere ankarada fiat servisine götürmüştüm baktırmaya almadan önce usta geldi aramışlar onu ben ddi yalan söylemem ne görduysem onu derım dedı aramış aracın sahıbı servis mudurunu filan hep ayak servislerede guvenılmez sıfır aracı boyalı satıyorlar bunlar yersen. Neyse geçmiş olsun birde şu olabılır sızın motor şasi numaranız hilekarlar tarafından kullanılmış olabılır yada yanlışlıkla gırılmış olabılır ıyıce sigortaya sorun araştırın sonra galerıcıye gıdın paranızı gerı ısteyın vermezse dava açın.Gerçi adam kendılerı baktırdı ettı kabul edıp aldılar der yalandan kım ölmüş
  • işin açığı onu yapacak adam zor duruma düşer ben rahat bırakmam oyle adamı araştırcam bunu bi bulyum hatalı bişey gerisi kolay
  • pert.tsrsb.org.tr adresinde şase numarası girmek suretiyle pert durumunu görebilirsin. Plaka ile deneme; çünkü plakayı değiştirebiliyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eminunalan

pert.tsrsb.org.tr adresinde şase numarası girmek suretiyle pert durumunu görebilirsin. Plaka ile deneme; çünkü plakayı değiştirebiliyorlar.

kullanıcı adı & şifre istiyor??
  • hocam plakayı ver ben sana bulup yolliyim
  • Araçların "Pert" statüsü alması için mutlaka çok ağır hasarların olması gerekmiyor. Örneğin, önden hafif bir darbe alıp farları, tamponu, ön ızgarası kırılan, kaputu biraz hasarlanan, bir kaç yerinden daha ufak tefek hasar alan bir araç, motoru sağlam, kabinde hiç bir şey olmayan bir araç hava yastıkları patladığı için perte ayrılabilir. Tüm onarım, servis masrafları artı herbiri ortalam 1,5-2 milyar olan 3-4 hava yastığının bedeli bir anda aracın onarımını çok pahallıya getirebilir. Sigortanın pert kararı vermesi hasardan çok onarım masrafları ile ilgilidir.
  • Kullanıcı adı&şifre uygulamasına yeni geçilmiş. Tanıdık bir sigorta acentesi vasıtasıyla pert olup olmadığını öğrenebilirsin, onların kullanıcı adı ve şifresi vardır. Benzer bir durumu Ben de yaşamıştım. Ak Sigorta Genel Müdürlük'te çalışan bir arkadaş, biz aracın pert olup olmadığını pert.tsrsb.org.tr veyawww.tramer.org.tr'den görüyoruz demişti. Ben de araç alan tüm arkadaşlara pert.tsrsb.org.tr adresinden sorgulama yapmalarını tavsiye ediyordum. bir ay öncesine kadar tüm kullanıcılara açıktı, şifre uygulaması yeni başlamış.
  • konuyu hortlatıyorum ama.. Bakın bazen araç sahipleri experlerle anlaşıp, arabayı perte çıkartırlar ki iyi bir para alsınlar.. bu aslın hiç etik değildir. ben gözümle gördüm, şöför kapısında işlem olan araç Clio ki sadece kapı değişip boyandı, arabayı perte çıkarttırmış adam, sigorta şirketleri zaten perte çıkmış aracı ilk olarak eski sahiplerine teklif ediyorlar.. burdan da bi çıkar elde ediyorlar tabi.. adam sigorta şirketini dolandırmış olabilir.. burda yaşıyacağınız tek sıkıntı bu aracı kasko yaptırırken yaşayacağınız problemler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Araçların "Pert" statüsü alması için mutlaka çok ağır hasarların olması gerekmiyor. Örneğin, önden hafif bir darbe alıp farları, tamponu, ön ızgarası kırılan, kaputu biraz hasarlanan, bir kaç yerinden daha ufak tefek hasar alan bir araç, motoru sağlam, kabinde hiç bir şey olmayan bir araç hava yastıkları patladığı için perte ayrılabilir. Tüm onarım, servis masrafları artı herbiri ortalam 1,5-2 milyar olan 3-4 hava yastığının bedeli bir anda aracın onarımını çok pahallıya getirebilir. Sigortanın pert kararı vermesi hasardan çok onarım masrafları ile ilgilidir.

Daha da basiti altını vurup ön takımı dağıtmak. Benim corsanın altını vurmuştum aks kırıldı falan, hali ile bi tarafta ne kırıldı ise öbür tarafta değişicek. Kaskoya verdik serviste tam tamına 9.750 ytl masraf çıkarmışlar. Sigorta perte çıkarıyordu (arabada hiçbişe yok yani çok komik bir durum) biz kendi istediğimiz yerde yaptırıcaz dedik, yine kaskodan yaptırdık, orjinal parçalarla yanlış hatırlamıyorsam 2.5, 3 milyara ön takım, iki jant, lastik vs.. Kasko şirketlerinin mi, servislerin mi yoksa ikisininde mi karı oluyor bilmiyorum ama perte çıkarmaya pek hevesli oluyorlar. Bildiğim kadarı ile sigorta şirketleri yapıp satıyorlar garibanın birine kazasız diye. Servisin eline geçerse yine aynı şekilde...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.