Şimdi Ara

Aracım 3-4 ay yatmak zorunda, ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, ülke dışına gitmem gerektiği için arabamı 3-4 ay kapalı otoparkta takozla yükseltilmiş halde branda çekip bırakmayı düşünüyorum. İlk defa böyle bir şey yapacağım için burdaki tecrübeli insanlardan tavsiye almak istedim. 2017 clio HB, maalesef ailemden farklı şehirde ve tek başıma yaşadığım için aracı güvenip tur attıracağım kimse yok. Yani tek çözüm yatması. Alacağım maddi zararları nasıl en aza indirebilirim? Akü kutup başlarını Sökmemde bir sakınca var mı? Olası arıza riskleri nelerdir. Teşekkürler.

• Akü sökmeniz yeterlidir, kapalı garajda duracaksada hiç birşey olmaz.
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, kaporta konusunda şüphem yok her dairenin park yeri belli çünkü. Aracın mekaniği yönünde herhangi bir maddi zararım olur mu bunu merak etmiştim. Arkadaşım depoyu full bırak yoksa korozyon riski var vs dedi, ilk defa bu kadar süre bırakacağım için ben de kestiremiyorum ne olacağını.

• Benzinli ise doldurma depoyu çünkü benzin uçuyor zamanla... Ayrıca hiç birşey olmaz korozyon felan meraklanmayın bir kaç ay için takoza bile koymaya gerek yok, demem her yıl aracını kapalı garaja koyar almanyaya gider 6 aydan fazla yatar araç hiç birşey olmaz sadece aküyü sökeriz
  • Kıbrıs'ta okurken daha önce 2 yaz arabayı bırakmışlığım var 3-3,5 ay süreyle.Depoyu fulllemeyin, akü kutup başlarını sökün yeterli birde geldiğinizde servis yaparsınız yağ filtre tamamdır.Tek marşta çalışmıştı benim araçlar birisi mr2 Spyder birisi de 1jz celica idi ki sizin araç daha 5 yaşında merak edilecek, kafaya takılacak bir durum söz konusu değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turcopolo

Teşekkürler, kaporta konusunda şüphem yok her dairenin park yeri belli çünkü. Aracın mekaniği yönünde herhangi bir maddi zararım olur mu bunu merak etmiştim. Arkadaşım depoyu full bırak yoksa korozyon riski var vs dedi, ilk defa bu kadar süre bırakacağım için ben de kestiremiyorum ne olacağını.

Depolar plastiktir, korozyon olmaz.

• 3, 4 ay o kadar da uzun bir süre değil. Akü kutup başını sökmeniz yeterli. Kapalı otopark varsa bir de branda tamamdır.

• Otopark güvenilir yere park edin akü başlarını sökün ve kutup başlarını streçleyin veya sarın varsa branda örtün üstüne
  • akü kutup başını bile sökmeye gerek yok 2.5 ay yatırdığım araç oldu tek marşta çalışmıştı akü 6 aylıktı tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete16 -- 15 Aralık 2022; 10:14:48 >
  • akünün - başını sökseniz yeter

• Depoyu dolu tutmanın olayı korozyonla alakalı değil zaten plastik o depolar. Zamanla büzüşüp şekli bozulabiliyor. Doluyken büzülecek boşluk olmadığı için zarar görmüyor. Boşken plastik bidon gibi içe büzülebilir. Büzülürse içeriye hava basıp şişirip eski şekline getirmeye çalışıyorlar. Uğraşmamak için doldur gitsin. Lastikler iner diye korkuyorsan, 4 ayda yere jant basacak kadar düşeceğini sanmıyorum. Yanaktan kaçıran varsa o ayrı...

• 3-4 ay hiçbir şey değil.

Karaköy katlı otoparkı yıkılmadan önce neredeyse 2 senedir yatan golf vardı orada.

Arabanın üstünde biriken toz yığını haricinde hiçbir problem gözükmüyordu.

Akü bağlantısını söküp gidin bir şey olmaz.

• Bende 6 ay yatırmayı düşünüyorum. Tek fark benimkini arada çalıştıracak ailem ama aküyü söksem hiç çalışmasa daha mı iyi olur onu bilmiyorum. Sonuçta araç yürümeyecek.

• Akü sağlam ise sökmeye gerek yok, güzel yere park edip gidin.
  • Arabayı temiz yatırın..

• lastikleri maximum basinca sisirin. takoza alacaksaniz bile zarari olmaz.

bu arada hazir konusu varken sorayim, benim aracim da yatiyor. ayda bir 10-15dk turlayin demistim, sonra da ayda bir rolantide calistirin iki ayda birde turlayin dedim. ayda bir olan rolantide calistirmayi iptal mi etsem ya da her ay turlayin mi desem bilemedim. not: araci trafikten cektigim icin sadece otopark icinde turlayacaklar.

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt

calistirmak daha iyi. yagi suyu bi dolamis olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.