Şimdi Ara

aracım 2000 deviri geçmiyor

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
22
Cevap
0
Favori
2.859
Tıklama
Giriş
    314 Mesaj
    3100 motor dizel grand cherokee 370 binde

beyaz duman atıyor, bazen mavi gaza basınca artıyor. Enjektörler, mazot pompası değişti maf sensörü değişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Üslubu zaten benden öğrenmeyeceksiniz, onu zaten bu yaşa kadar öğrenmiş olmanız gerekirdi. Böylesi basit bir konuda bile bu kadar tepki koymanızdan sinirlerinizi bozduğunuzu düşündüm. Kendimi önemsesem zaten burada 'hiç tanımadığınız görmediğiniz biri' diye bahsetmem kendimden. Uzun uzun da yazmadım aslında, sadece sorun hakkında fikrimi sordunuz, söyledim. Alın size kısa cevap.
    Öncelikle üslubumuza dikkat edelim. Hemen celallenmeyelim. Olabilir demişsiniz, eğer yazdığınız sebebin altını doldurabiliyorsanız, yani bildiğiniz bir şey varsa yazarsınız, ben de öğrenmiş olurum. Yoksa olabilir diye altı boş bir şekilde yazıp göndermek yardımcı olmayacaktır. Ayrıca hor görülme, aşağılama triplerine siz girmişsiniz. Mesajımda herhangi bir aşağılama falan kesinlikle yok.

Son sorunuza gelince, kendim usta değilim ama pek çok arızayı tecrübe ettim, pek çok arızanın nasıl çözüldüğünü de gördüm. Sanayide nice ustayım diyen kişinin de ne olduğunu gördüm. Herhangi bir serviste usta değilim ama, buradaki sorun hakkında fikrimi de merak etmişsiniz, daha önce sürdüğüm bir 1.6 TDI Caddy'de bu durumla karşılaşmıştım. Araba ne yaparsan yap 2900-3000 devrin üstüne çıkmıyordu. Sanki benzinli arabanın kesiciye girmesi gibi kesiyordu. Herkes sorunun turbodan olduğunu motorun atmosferik gibi çalıştığını söylüyordu. Oysa motorun çekişi zayıf olsa da atmosferik gibi gitmiyordu. Belli ki kendini korumaya almıştı. Çünkü çekmeyen o motor rampa yukarı 5. viteste de 4. viteste de aynı çekişi sunuyordu. Sorun maf sensörü gibi bir yerden çıktı sonra. Ancak buradaki arkadaş Maf sensörünü değiştirmiş, yapması gereken aracını bilgisayara bağlatıp hata kodlarını okumak. Motor kendisini korumaya almışsa bununla ilgili bir hata kodunu da kaydetmiştir.

Bir de bu kadar stres yapmayın, buluttan nem kapmayın. Stres sağlığınız için iyi değildir. Boş verin gitsin, tanımadığınız görmediğiniz biri size bilmişlik bile taslasa onu kafanıza takıp dert etmeyin. Sizin için en kıymetli şey kendinizsiniz, kendinizi üzmeyin özellikle sanal ortamda görmediğiniz ve görmeyeceğiniz biri için.
    quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Baskı balata ile aracın devir çevirememesi arasındaki bağlantı nedir?

O da bilmiyor ki Hocam.
  • Yarbay
    2657 Mesaj
    Beyaz duman su buharı anlamına gelir contadan su sızdırıyor olabilir. Mavi ise yağ yakıyor demektir. Eğer devir 2000 i geçmiyorsa turbo basıncı düşük olabilir.

Bence ustayı değiştirin deneme yanılma ile masraf çok olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    defiant82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2000 Volvo S40 2.0

31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
  • Yarbay
    8465 Mesaj
    Baskı balata bitmiş olsa motor gücünü iletemez.Yani motor çevirir ancak tekerlekler çevrilemez.

Ateşleme ile ilgili bir problem varmı bakıldı mı?
    |
    |

Araba viteste değil iken motorun şanzımanla baskıyla ne işi olacak?

|
    |
    Intel i5 2500k @ 4.5 Ghz___Asus P8Z77-V__Asus Strix GTX970 OC___8GB DDR3 Crucial Ballistix CL8 1600Mhz___Kingston V300 60GB SSD___Seagate 7200.11 500GB___Seagate 7200.12 500GB___250GB+ 500GB 2.5" HDD___Seagate 2TB___CM HAF X 942___Zalman ZM500-LX PSU
  • Yarbay
    14112 Mesaj

Öncelikle üslubumuza dikkat edelim. Hemen celallenmeyelim. Olabilir demişsiniz, eğer yazdığınız sebebin altını doldurabiliyorsanız, yani bildiğiniz bir şey varsa yazarsınız, ben de öğrenmiş olurum. Yoksa olabilir diye altı boş bir şekilde yazıp göndermek yardımcı olmayacaktır. Ayrıca hor görülme, aşağılama triplerine siz girmişsiniz. Mesajımda herhangi bir aşağılama falan kesinlikle yok.

Son sorunuza gelince, kendim usta değilim ama pek çok arızayı tecrübe ettim, pek çok arızanın nasıl çözüldüğünü de gördüm. Sanayide nice ustayım diyen kişinin de ne olduğunu gördüm. Herhangi bir serviste usta değilim ama, buradaki sorun hakkında fikrimi de merak etmişsiniz, daha önce sürdüğüm bir 1.6 TDI Caddy'de bu durumla karşılaşmıştım. Araba ne yaparsan yap 2900-3000 devrin üstüne çıkmıyordu. Sanki benzinli arabanın kesiciye girmesi gibi kesiyordu. Herkes sorunun turbodan olduğunu motorun atmosferik gibi çalıştığını söylüyordu. Oysa motorun çekişi zayıf olsa da atmosferik gibi gitmiyordu. Belli ki kendini korumaya almıştı. Çünkü çekmeyen o motor rampa yukarı 5. viteste de 4. viteste de aynı çekişi sunuyordu. Sorun maf sensörü gibi bir yerden çıktı sonra. Ancak buradaki arkadaş Maf sensörünü değiştirmiş, yapması gereken aracını bilgisayara bağlatıp hata kodlarını okumak. Motor kendisini korumaya almışsa bununla ilgili bir hata kodunu da kaydetmiştir.

Bir de bu kadar stres yapmayın, buluttan nem kapmayın. Stres sağlığınız için iyi değildir. Boş verin gitsin, tanımadığınız görmediğiniz biri size bilmişlik bile taslasa onu kafanıza takıp dert etmeyin. Sizin için en kıymetli şey kendinizsiniz, kendinizi üzmeyin özellikle sanal ortamda görmediğiniz ve görmeyeceğiniz biri için.
    |
    |

2000 Volvo S40 2.0

• Yarbay
    3518 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

O da bilmiyor ki Hocam.

|
    |
    Yorumlara bakmadım. Araç arıza durumuna almıştır. Bilgisayara baklanip arıza kaydı okunmalı.

Üslubu zaten benden öğrenmeyeceksiniz, onu zaten bu yaşa kadar öğrenmiş olmanız gerekirdi. Böylesi basit bir konuda bile bu kadar tepki koymanızdan sinirlerinizi bozduğunuzu düşündüm. Kendimi önemsesem zaten burada 'hiç tanımadığınız görmediğiniz biri' diye bahsetmem kendimden. Uzun uzun da yazmadım aslında, sadece sorun hakkında fikrimi sordunuz, söyledim. Alın size kısa cevap.
    |
    |

2000 Volvo S40 2.0

• Yarbay
    14112 Mesaj

Estağfurullah. İyi forumlar.
    |
    |

2000 Volvo S40 2.0

• Yarbay
    2241 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ceyhυn

Yorumlara bakmadım. Araç arıza durumuna almıştır. Bilgisayara baklanip arıza kaydı okunmalı.

25 liralık bluetooth odb cihazı alıp kendimiz okusak olmaz mı?

|
    |
    Muhtemelen DPF tıkanmıştır. Motor o yüzden kendini korumaya almıştır. Bundan değilse turbo problemi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otodr -- 9 Aralık 2017; 18:39:58 >
    |
    |

70 tl ye bi cihaz aldım, yarın deneyeceğim çünkü sanayide 179 tl verdim abiii arıza yok yhaa deyip gönderdiler Malatyada anlayanda yok...

|
    |

Arıza çıkmadı hocam, orijinal bosch cihazda yok

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: anadolu86

Beyaz duman su buharı anlamına gelir contadan su sızdırıyor olabilir. Mavi ise yağ yakıyor demektir. Eğer devir 2000 i geçmiyorsa turbo basıncı düşük olabilir.

Bence ustayı değiştirin deneme yanılma ile masraf çok olacaktır.

ustası yok ki herkes ayrı bir şey diyor

|
    |

Belirtilere bakınca aklıma iki şey geliyor. Biri mazot pompasıydı değişti dediniz. Diğeri de üst kapak contası yanığı.

Orijinalden alıntı: yeniuye

Belirtilere bakınca aklıma iki şey geliyor. Biri mazot pompasıydı değişti dediniz. Diğeri de üst kapak contası yanığı.

su eksiltmiyor

|
    |

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

Offroad forumlarına sordunuz mu? En azından illere göre usta önerisinde bulunabilirler. Cherokee offroadcular tarafından kullanılmakta olan bir araç.

hocam, herkes aracı getir bakalım diyor, izmir, istanbul gidiş geliş en az 5 bin tutar

SEO
Sohbet
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.