Şimdi Ara

aracı sürtmek,vurmaktan korkmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim ehliyeti alalı 2 yıl oldu.ayda 2-3 kere araç kullanıyorum öyle aktif kullanmıyorum pek.zaten kullandıgım araç ailenin arabası.

Şehirdışı kullanırken bir tedirginlik hissetmiyorum ancak şehiriçi kullanırken çok tedirgin oluyorum.neden diye sorarsanız araç benim olmadıgından arabaya bir şey olur mu korkusu oluyor içimde.Bunun nedeni ise şehiriçindeki karmaşa ve kural tanımamazlılık.

Bugün mesela şehiriçi gidiyorum sağ tarafa yanaşmış mini ticarı araçlardan birisi var bu arkadaş hareketlenmeye başlıyor ancak benim soldan geçtiğimi görmüyor gözümün ucu ile gördüğüm kadarı ile adam aracına gaz verirken sağ tarafa bakıyor yani yola bakmıyor,ışıklara yanaşıyorum sağ seritteyim bir tane araç en sağda park halinde (ben öyle sanıyorum) ne fren,ne park,ne sinyal hiçbir ışığı yanmıyor aracın birden tekerlekleri oynamaya başladı bir an şaşırdım acaba kafayı mı yedim diye ama adam beni tınlamadan önüme kırdı ben de sadece frenleyip gitmesini izledim.bunun gibi çeşit çeşit birçok şey mevcut sizi sıkmak istemiyorum.bu korku araç kullanmamı etkilemiyor kullanıyorum ama kafamda bir kaygı olarak kalıyor kurtulamıyorum

Şehiriçinde ayrıca aktif bisiklet kullanımım var hatta şehiriçi ulaşımımı %90 bisikletle sağlıyorum.bu seferde aniden atlayan yaya,hiç sağına soluna bakmadan tak yola atlayan,kaldırım boş oldugu halde yoldan giden,dip gaz gelen arabalar korkutuyor beni (koruyucu ekipmanım var) daha çok trafiğin seyrek oldugu rotalar oluşturarak bir nebze bir şeyler yapıyorum ama gene de yetersiz kalıyor.

Anlamadıgım şey ben kendi canıma ve ailenin arabasına bu kadar değer verip korumaya çalıştıkça neden birileri sanki hiçbir şeyi umursamadan beni tehlikeye atıyor bunu hiç anlayamadım.

Ne önerirsiniz,sizce ben mı çok kafaya takıyorum?

• Trafikte yavaş ve sakin giden siz olursanız, herkes ve her şey üstünüze gelmeye başlayacaktır. Bu çok enteresan bir durum, defalarca gözlemledim. Ne zaman orta veya en sağ şeritte ekonomi yapmaya çalışsam, ruh hastasının biri gelip makas atıyor, bulaşıyor vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Trafikte yavaş ve sakin giden siz olursanız, herkes ve her şey üstünüze gelmeye başlayacaktır. Bu çok enteresan bir durum, defalarca gözlemledim. Ne zaman orta veya en sağ şeritte ekonomi yapmaya çalışsam, ruh hastasının biri gelip makas atıyor, bulaşıyor vs.

ne yazıkkiğ öyle oluyor.ben sakin kullanmayı seviyorum bir acelem yok ancak trafikte sıkıştıranları geçtim yanımda oturan yolcu da bana niye yavaş gidiyorsun azcık hızlansana diyor.Sanırım millet olarak sakinliğe alışık değiliz.Hep agresif,bencil felan olmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Trafikte yavaş ve sakin giden siz olursanız, herkes ve her şey üstünüze gelmeye başlayacaktır. Bu çok enteresan bir durum, defalarca gözlemledim. Ne zaman orta veya en sağ şeritte ekonomi yapmaya çalışsam, ruh hastasının biri gelip makas atıyor, bulaşıyor vs.

Hocam yine süper tespit. Kaza yaptım yerine ikame araç verdiler. Dedim ikame araç emanet sakin kullanayım, başladım sakin kullanmaya..

Hayatımda hiç olmadığı kadar araba önüme kırdı hem de orta şeritte sağdan soldan önüme kıran mı dersin sıkıştıran mı dersin kafayı yedim..

1 saat yoldan sonra avm ye girdim park eden Mercedesli kadın benim dönmemi beklemeden üzerime sürdü ve arka çamurluğa çarptı. Kafayı yedim aracı alalı 1 saat oldu ya 1 saat kadına bağırdım vurdu daha sürüyor araba sürüklendi yani o kadar. İndim kadın kaçtı. Kaporta bembeyaz kafayı yiyecem. Sinirimi eşimden çıkardım ver ıslak mendili dedim verdi sildimde geneki bişey olmamış. Aracı verene kadar başıma gelmeyen kalmadı şimdi eski halimde sürüyorum mutluyum

Bu arada kardeşimde çizilmesin etmesin diye uğraşıyordu aha dün başına gelen olaya bak, zibidi nin birisi Park halinde 2016 insignia sına gömdü. Sen ne kadar dikkat edersen et. İnsandan çok araba var artık. İnsanda insan değil hayvan oldu o bakımdan yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 23 Şubat 2018; 23:17:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    hocam peki o zaman bu ehliyet alma sisteminde her şeyi katılaştırıp,her detayı atlamadan çok titizlikle sınav yapıp çok basit şeylerden sınavdan kalan bir sürü insan varken (ben de dahil) bu titizlik özen neden trafik kurallarına uymayan sürücülere karşı uygulanmıyor hep sorarım kendime neden maket araba resmi koyacağımıza polis arabası koymuyoruz,neden cezalarımız katı değil yaz yaz bitmez.Birisi vurur kaçar hiçbir şey olmamış gibi sen öyle kalırsın aracın değeri düşer,başın agrır vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

hocam peki o zaman bu ehliyet alma sisteminde her şeyi katılaştırıp,her detayı atlamadan çok titizlikle sınav yapıp çok basit şeylerden sınavdan kalan bir sürü insan varken (ben de dahil) bu titizlik özen neden trafik kurallarına uymayan sürücülere karşı uygulanmıyor hep sorarım kendime neden maket araba resmi koyacağımıza polis arabası koymuyoruz,neden cezalarımız katı değil yaz yaz bitmez.Birisi vurur kaçar hiçbir şey olmamış gibi sen öyle kalırsın aracın değeri düşer,başın agrır vs vs

Zihniyetin değişmesine lazım. Eğitim çok kötü. İstedikleri kadar ehliyet alma zorlaşsın insanın mayasını doğru atamıyorlar. Sonra herkes herkesleşiyor durum bu. Ülke de herşey yozlaşmış. Kimse kimseye saygı duymuyor. Taciz tecavüz hak getire. Dilsiz şeytan herkes. Konu nerelere gitti ama sebep insanımız, karakterimiz...

Değer kaybından önce birde eksper ile uğraşıyorsun yok tutanakta şu yok ona bakmayız yok şu yok bu. Yav adam video var foto var işte ben mi kırdım o jantı. Küfür edecem engelleyecekler forumdan kafayı yiyorum. bir de değer kaybı için uğraş. Karaktersiz vurup kaçıyor. Sen gözün gibi bak öbür gün bir uyan araban haşat. Bu mu adalet, bunun neresi kaza...

• Bence öyle değil trafikte pratik olmak lazım yavaş kalırsanız kaza yaparsınız

• Kardesim manyak cok malesef yapacak bisey yok. Surdukce kendine guvenin gelir

• İnsanlara ne kadar hız yaparsa yapsın ne kadar makas yaparsa yapsın gideceği yere Max 15 dk geç gideceğini öğretmedikten sonra boş, eğitim konusu da haklı adam makas atmayı kural ihlali yapmayı üstünlük sayıyor bununla övünüyor.

Sola yada sağa dönüşlerde daha çok beklediğimiz düz gidenlere yeşil yanan ışıklar vardır, adam düz gelip sağa sola dönenlerin önüne geçiyor. Ona göre akıllılık yapıyor onca insandan önce geçtiği için gururlanıyor siz salaklar niye bekliyorsunuz der gibi.

Bir de bunun sağa sola yeşil yanan ışığın şeridinden gidip ki orası boş olur genelde sağa sola dönmeden en önde bekleyenleri var zaten ışık 15 20 sn beklesinler diye. Neden çünkü o üstün o şöförlükte 1 numara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.