Şimdi Ara

Aracı ilk aldığınız da yaşadığınız maceralar (acemilik anıları) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

durmuştum. 50 metre ileri park edicem
    araç ıkına ıkına gidiyo
    resmen sürekleniyo
    meğer el frenini çekmişim
  • Aracı galeriden teslim alıcam.Skoda fabia aldım daha yeni 7 ay oluyor.Anahtarsız calıstırma var neyse frene bastım düğmeye bastım araç çalısıyor ama motorda tık yok.Allah Allah dedim yine bastım yine bastım her seferinde aç kapa yapıyorum ama motorda herhangi bir ses yok 5 dk ugrastım tek basıma.En sonunda adam geldi frene sert basıp calıstırın dedi. Kendimi salak gibi hissetmiştim frene az basınca sadece motor olmadan calıstırıyor sert basınca motoruda calıstırıyormus hergele

• nacker kullanıcısına yanıt
    Dibine kadar basıyoruz tamam ama fren bitince tekrardan ayagımızı kaldırıp basmamız gerekmezmi bitince dibine kadar tır tır vurmaya başlayınca fren
  • 14 yaşında direksiyona oturdum 18'e kadar kaçak kuçak sağda soldu sürdük.
    18 yaş dolunca ehliyete başvurdum tabi tecrübeliyim direksiyon sınavında gayet iyi sürüyorum bile bilir yanımda sürücü kursundan bi eleman, arkada da 2 tane öğretmen oturuyordu notu onlar veriyor.

neyse yolda sürüyorum aracı, işte bu tabela ne demek işte yaya geçidi felan kıl tüy sorular soruyorlar.
    sonra artık sürüşü tamamlayacağım son düzlükteyim 200 metre düz yol var sonra başlangıç yerine dönüyorum.
    o 200 metre de tın tın giderken hocanın teki sağda durup, biraz geri geri gelir misin dedi.
    tabi dedim çaktım sağa sinyali yanaştım.
    sonra aracı geri vitese aldım hop kolu arkaya doğru atıp, kafayı arkaya doğru bi çevirdim minibüs şöförü edasıyla aynı aşağıdaki biraderim gibi,

Aracı ilk aldığınız da yaşadığınız maceralar (acemilik anıları)

hocalar şok oldu, armut gibi yüzüme bakıyorlar bende doğal olarak, hocam az kaçılda arkayı göreyim dedim bişey diyemediler sağa çekildiler
    bende geri geri geldim seri şekilde tamam tamam devam edelim dediler
    ok dedim aldım 1'e turu tamamladım.

sonra bi öğrendim bırakacaklarmış beni az daha şgfldkgdşlgk öyle geri geri mi gelinirmiş, aynalardan gelmem lazımmış, dörtlü yakmamışım vs...
    gittim konuştum hocam dedim dalgınlık hata yapmışım ama bırakırsanız tüm mahalle maşak geçer benimle 6 senedir ehliyetsiz araba kullanıyorum güya usta şöförüm ama direksiyon sınavından kaldım diyemem dedim.

NEEEYY dedi kadın yüksek sesle

aha dedim bişey oldu.

siz dedi ehlyetsiz araba mı kullanıyordunuz dedi

vay babam dedim sçtım smdi de sıvadım bu sefer mahalle maşak ilaveten peder'in tekme tokat girişme potansiyeli çıktı bi daha sınav parası felan

hocam dedim böyle böyle 1 hafta size özel kamu hizmeti yapayım dedim, getir götür işlerinizi yapayım dedim, tebeşirin olayım tahtaya çiz beni dedim, alfaben olayım oku beni dedim yalvardım işe yaradı güldü felan öyle sınavdan geçmiştim.

hayatımın en kolay 1-2 saati olacağını düşündüğüm süreç hayatımın en stresli anlarına dönmüştü.

• 2002 yılında boğaziçi köprüsünde biri yanımdan geçerken işaret etti lastik patlamış, köprüyü geçip durdum şirketteki şoförü aradım kriko nerde diye sordum ne yapacağımı bilmediğim halde. Adam "oradadır" dedi kapattı, tekrar açmıyor telefonu. Araç da kangoo gittim stepneye baktım stepne arabanın altında anasını satayım nasıl çıkacak oradan? Soruyorum gelen gidenin de aklı ermiyor. Bir kangoo durdu yolcu indirdi sarıldım adama abi şuna bi bak diye. Adam geldi kaputu açtı oradan bir mil çıkardı, mili bagajı açıp oradaki vidaya taktı, çevirdi stepne aşağı indi içinden kriko çıktı, elindeki mili krikoya kol yaptı aracı kaldırdı. Bir karış demir parçasıyla adam şiir yazdı ben okudum.
  • Ben kendim yaşamadım ama bir arkadaşımla bir anımız var.
    Arkadaşım doblo marka araç aldı 2004-2005 model olanlardan o olaydan yaklaşık 2-3 ay önce almıştı. Sonra bir ara denk geldiğinde dediki ya benim aracın harareti çabuk yukseliyor fazla uzun yola gidemiyorum seninle bi sanayiye götürelim aracı gösterelim dedi normalde kaldığımız yer küçük bir ilçe ve oto sanayisi yok şehir merkezine gitmemiz lazım 45km mesafe var merkeze. Dedim cuamrtesi günü gidelim tamm dedi. Neyse cumartesi oldu şehir merkezine sanayiye gidicez bu beni geldi evden aldı ilçe merkezindeyiz daha ana yola çıkmadık giderken bana dediki bak dedi hararet gaza basar basmaz yükseliyor dedi daha uzun yola da çıkmadık dedi şöyle hafif sola doğra yöneldim göstergelerin oraya dogru baktım bana hararet yükseliyor diye gösterdiği yer aracın devir saati kadranı sonra yaklaşık bi 5dk güldiğümü hatırlıyorum. Dedimki bunu başkasının yanında söyleme gülerler sana dedim. dedim hararet göstergesi orası değil şurası diye gösterdim orasının devir saati göstergesi olduğunu anlattım oda çok güldü kendine. bir yere giderken hararet fazla yükselmesin diye gaza fazla basmazmış araba hararet yapacak diye tin tin gidermiş 2-3 aydır ilk aldığı sıralarda demişti bizim araç çok yavaş diye

• Yalnız değilmişim :) Bende ilk arabamı iş yerinin önünde unutmuştum işten erken çıktım eve doğru yürüyorum ancak aklımda sürekli bir şey unuttuğum düşüncesi var, kafamla konuşa konuşa gidiyorum. En son ceplerime bakmak aklıma geldi bi baktım arabanın anahtarı :) işin komik tarafıysa araba iş yerimin tam önünde kapı adeta arabaya açılıyor yanından karşıya geçmişim 5 seneyi geçti bana da hala gülüyorlar. Birde büyük bir AVM otoparkında arabayı kaybetmişliğim vardı güvenlikle güle güle araba aramıştık :)
  • El freniyle 20 km gitmiştim 90 model kartalla. Zaten çok tutmuyordu pek hissetmedim.

Şoförlüğü 90 model kartalda öğrendik. Sene 2010 ilk arabamı alıcam. Adamla zeytinburnu notere gittik. Dedi dönüşte beni bıraksana cevizlibağa. Yok arkadaşlar gelecek falan dedim aka salladım. Acemiyim diyemedik.

Neyse arabayı aldım, adam gitti. Bir müddet sonra hareket ettim ufak eğimli bir göbekte bir türlü aracı kaldıramıyorum. 2-3 sefer yeşil yandı falan ama tenha sorun yok. Sonra bie taksici geldi eliyle camı aç diye işaret etti. Açtım falan sonra dedi ki yeğe hayırlı olsun kaça aldın? Neyi dedim. Arabayı 3 ışıktır kaldıramıyosun uzaktan izliyorum seni geldim dedi. Işık yanınca beni dinle dedi adam biraz fazla gaza bas falan sesli komutla kaldırmıştı o ışıklarsa beni.

Şimdi düşününce o gün Zeytinburnu’ndan Kasımpaşa’ya e5’ten gerçekten deli cesaretiymiş tek başıma gelmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.