Şimdi Ara

Aracı devir aldım ancak trafik sorgulamada eski sahibi gözüküyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuyu trafik müşavirime soracağım sizin görüşünüzü de alayım dedim.

11 kasım 2008 tarihinde noter satışı yoluyla aldığımız aracın 27 kasım tarihinde trafik müşaviri vasıtasıyla tescil belgesini de aldık, ancak aradan 2 ay geçti trafik sorgulamasında araç eski sahibinin üzerinde gözüküyor. Araç sahip değişikliği sisteme bu kadar geç mi yansır?

Syg.

• bilgisayara doğrudan giriliyor yani ruhsat bilgisayardan çıkıyor o nedenle aynı gün girmiş olması lazım.... trafik müşavirinede gerek yok aslında şubeye gidip kendinizde halledebilirsiniz....
  • arkadaslar ben de yeni ranger aldim yarin sizce işlemler bitermi acaba yani bir günde plaka çikiyormu aracin ne kadar sürede araci teslim aliriz acaba bilgisi olan varsa paylassa sevinirim....
  • Şubenin yoğunluğuna bağlı değişir...
    Bir de belgeleri eksiksiz götürmeniz lazım... Noter satışı, borcu yok kağıdı, nüfus cüzdanı ve fotokopisi vs.
    Erken giderseniz öğlene kalmadan işiniz biter...
  • Bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde götürmüştüm. Benimde bildiğim tescil belgesinin düzenlenmesiyle birlikte anında sistemde değişikliğin gerçekleşmesi gerekir.

Syg.
  • bende de aynı sorun vardı vergi dairesine noter satışı ve ruhsatla gidip düzelttirdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mazdek

bende de aynı sorun vardı vergi dairesine noter satışı ve ruhsatla gidip düzelttirdim.

Teşekkürler aynı işi de benim yapmam gerekecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mazdek

bende de aynı sorun vardı vergi dairesine noter satışı ve ruhsatla gidip düzelttirdim.

Merhaba,

Şimdi trafik müşavirimle konuştum. vergi dairesine ruhsat sahibinin gitmesi gerektiğini söyledi.
    Ancak ben de aracın ilk vergi taksidini eski sahibi üzerinden ödemiş bulundum. Bunu almanın güç olduğundan, ancak 2. takside mahsup edilmesini talep edilebileceğini söyledi.

1) Sizde de bizimki gibi eski sahibi üzerinden ödenmiş bir vergi varmıydı?
    2) Vergi Dairesine belirtilen evraklarla ruhsat sahibi dışında bir kişiyi gönderebilirmiyim.?
    3) Birde Sarıgazi Vergi Dairesinde hangi servise başvurmam gerekiyor?

Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Syg.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.