Şimdi Ara

Araç Temizlik ve Bakım Ürünleri (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
12.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hımmm....tamam ...bakarım ama geçen o dediğim adam da baktım yolru onda tarih..sadece üretim vardı...neyse...

Suda anlıyoruz zaten cila gittiyse o zman atarım...yani keisn tarih vermek zor.
  • bu çbs oto cilasını nasıl uygularım bilgi verebilirmisiniz
  • Sadece cila sanırım...... Ben uygulama yaparken 1 tane bez ve yarım paket pamuk kullandım isterseniz sadece pamukda işinizi görür..

Cilayı döküyoruz kaportaya sonra bezle güzelce yayıyoruz mat hale geliyor sürdüğümüz yerler ondan sonra temiz pamukla siliyoruz cila sürdğümüz yerleri..

Fakat bu işle mi hep bölüm bölüm yapın örneğin ben Kapılar- çamurluk- kaput- tavan olarak yaptım yoksa hemen kurur zor silersiniz..

Ve işlemi gölgede yapın birde kaportanın soğuk olmasına dikkat edin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

Sadece cila sanırım...... Ben uygulama yaparken 1 tane bez ve yarım paket pamuk kullandım isterseniz sadece pamukda işinizi görür..

Cilayı döküyoruz kaportaya sonra bezle güzelce yayıyoruz mat hale geliyor sürdüğümüz yerler ondan sonra temiz pamukla siliyoruz cila sürdğümüz yerleri..

Fakat bu işle mi hep bölüm bölüm yapın örneğin ben Kapılar- çamurluk- kaput- tavan olarak yaptım yoksa hemen kurur zor silersiniz..

Ve işlemi gölgede yapın birde kaportanın soğuk olmasına dikkat edin..

Umarım kullandığın ürün BU değildir

• yok yok abi o değil (zaten pasta gösterdiğin).. Göstermiştim sana bak yine unuttun BU BU benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 4 Temmuz 2009; 13:26:35 >
  • quote:

yok yok abi o değil (zaten pasta gösterdiğin).. Göstermiştim sana bak yine unuttun BU BU benimki

Neyi yine unuttum, daha önce de mi olmuştu ()

Bak bi de teflon cilaymış... Denedin mi hiç su akıp gidiyor mu üzerinden? ICE'tan sonra kaydığını görüyorsun ama öyle kuru kıvamına gelmiyor tabi...

• Evet olmuştu yine

evet kayıp gidiyor....iyidi yani...

Ama ürünler geldi az önce....İce'ıda deneriz diğerinin etkisi geçince çünki o çbs biraz eskimişti

Yukarda yazdığım ürünlerin canlı hali de böylee,Hepsinde türkçe kullanım talimatı var
     Araç Temizlik ve Bakım Ürünleri

• quote:

Evet olmuştu yine

evet kayıp gidiyor....iyidi yani...

Ama ürünler geldi az önce....İce'ıda deneriz diğerinin etkisi geçince çünki o çbs biraz eskimişti

Yukarda yazdığım ürünlerin canlı hali de böylee,Hepsinde türkçe kullanım talimatı var

ICE'ın paketi elime geçince çok keyiflenmiştim... Ara ara hepsiburada'ya girip ne alabilirim başka diye araştırıyorum... Artık hepsiburada'da satılmıyor ama cila konusunda MEGUIARS bir numara diyorlar... Ürünleri acayip pahalı ama... Eğer bu ay maaşıma zam yapılırsa KARAKIZ2ı şımartmanın zamanı geldi diye düşünüyorum...

Bu arada bu satırları okuyan arkadaşlar da olacaktır diye sormakta fayda var... Benim tamponda uykusuz iki günün sabahında geri geri garaj kapısına yaslanma sonucu çok büyük olmayan ama derin çizikler oluştu iki üç yerde... O çiziklerden kurtulmak istiyorum... Sonax a arabamı yıkama için verdiğimde rötuş yaparız dediler ama normal boya ile yapacağı için cesaret edemedim. Şimdi gelelim konuya:

Rötuş kalemi kullanan oldu mu hiç ve önerisi olan var mı?

• abi o kalemlerden gördüm ben ama aratondaki renklere uygun kalem nasıl bulacaz...seninkine bulunur ama siyah renk olduğundan....
  • arkadaşlar türkiye pis ve tozlu bir ülke malum. belediylerin altyapı ve inşaatların bitmediği bir ülke, sokaklarda veletler, kıskanç fesat insanlar, arabanıza çarpıp kaçan duyarsız vijdansız insanlarla dolu biyer. o yüzden aracınızın dört dörtlük olmasını pek beklemeyin, yoksa sinir hastası olabilirsiniz, ilaçlara kadar yolunuz var.
    temizlik ürünlerine fazla para vermeyin. japon pazarından bir adet vazelin, ayakkabı süngeri, miray ön konsol torpido sileceği mendili, 1 TL lik vanilyalı koku spreyi, alın. trafik sıkıştığında ve ışıklarda beklerken kemerinizi çıkarıp aracınızı silmeye başlayın. aracınızda bir karar verin sigara içilmesini yasaklayın, part halinde kız arkadasınız bir adet yakacam derse , tabi canım yak deyin. kızı kıllandırmayın, size lazım. ayda bir aracın içini uzatma kablosu ile evinizdeki makinayla tozunu alın. benzin aldığınız istasyonlarda bedava elle fırçayla basınçlı suyla yıkama yapıyorlar (makinalara sokmayın sakın). çocuğun eline yıkamaya başlamadan 2 lira sıkıştırın.
    otonuzda temizlik sorunu kalmaz. lastikleriniz ince yanaksa ve çelik cant varsa mutlaka bir parlatıcıya para vermek zorundasınız bundan kaçış yok..
    aracınızı gölgede tutun, mümkün değilse mutlaka pamuklu bir örtüyle örtün, boyanızın nekadar uzun yıllar korunduğunu göreceksiniz.
    hepinize güzel sürüşler.

• quote:

Orjinalden alıntı: manisa_tr

arkadaşlar türkiye pis ve tozlu bir ülke malum. belediylerin altyapı ve inşaatların bitmediği bir ülke, sokaklarda veletler, kıskanç fesat insanlar, arabanıza çarpıp kaçan duyarsız vijdansız insanlarla dolu biyer. o yüzden aracınızın dört dörtlük olmasını pek beklemeyin, yoksa sinir hastası olabilirsiniz, ilaçlara kadar yolunuz var.
    temizlik ürünlerine fazla para vermeyin. japon pazarından bir adet vazelin, ayakkabı süngeri, miray ön konsol torpido sileceği mendili, 1 TL lik vanilyalı koku spreyi, alın. trafik sıkıştığında ve ışıklarda beklerken kemerinizi çıkarıp aracınızı silmeye başlayın. aracınızda bir karar verin sigara içilmesini yasaklayın, part halinde kız arkadasınız bir adet yakacam derse , tabi canım yak deyin. kızı kıllandırmayın, size lazım. ayda bir aracın içini uzatma kablosu ile evinizdeki makinayla tozunu alın. benzin aldığınız istasyonlarda bedava elle fırçayla basınçlı suyla yıkama yapıyorlar (makinalara sokmayın sakın). çocuğun eline yıkamaya başlamadan 2 lira sıkıştırın.
    otonuzda temizlik sorunu kalmaz. lastikleriniz ince yanaksa ve çelik cant varsa mutlaka bir parlatıcıya para vermek zorundasınız bundan kaçış yok..
    aracınızı gölgede tutun, mümkün değilse mutlaka pamuklu bir örtüyle örtün, boyanızın nekadar uzun yıllar korunduğunu göreceksiniz.
    hepinize güzel sürüşler.

Bu takıntıdan öte arabayla uğraşmaktan keyif almaktan kaynaklanıyor... Bugün son mesai günüm, yarın izinliyim ve eeve gidince ilk işim arabamı yıkamak ve üşenmezsem yine cila yapmak olacak... Seviyorum çünkü uğraşmayı...

• quote:

Orjinalden alıntı: DamneDMessiaH

Bu takıntıdan öte arabayla uğraşmaktan keyif almaktan kaynaklanıyor... Bugün son mesai günüm, yarın izinliyim ve eeve gidince ilk işim arabamı yıkamak ve üşenmezsem yine cila yapmak olacak... Seviyorum çünkü uğraşmayı...

"I love this Game" işi bu...Katılıyorum abi.
  • Aynen arabayı temizlemek kadar güzel bi ugraş varmıdır her zaman zevkle yapmışımdır titizimde azcık miray oto havlusu güzel temizliyomu acaba ön konsolu
  • Dış temizlik olarak BU magicTowel denilen bez var yukarda resimleri mevcut, o iyi su çekiyor sırf onunla bugün aracı ful kuruladım 10 dakka ancak sürmüştür..

İç Temizlikte sadece 1 bez nekadar temizler bilemem ben onu...

Ama onun içinde sonaxdan sprey aldım, yarın öbürgün deneyecem....Hepsiburadada indirimli satılıyor İŞTE BU. 11,79TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 6 Mayıs 2010; 15:53:04 >
  • geçen arabama 9-10 saat uğraşıp makine ile cila atım dikkat gerektiren bir iş makineli cila sonuçta çok yorulsamda arabama bakım yapmayı arabamı temizlemeyi çok seviyorum arkadaşlarım bu durumu anormal olarak karşılasada(heps yıkamacıya verir)

bugün mesele park lambam patladı ampulü dışardan aldım kendim taktım niye başkasına taktırayım

küçükken hep hayal ederdim bi arabam olsun motorunu söküp takayım altına yatayım parçalarla oynayım vs vs vs ama olmadı ne yazıkki
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuningmaster52

Aynen arabayı temizlemek kadar güzel bi ugraş varmıdır her zaman zevkle yapmışımdır titizimde azcık miray oto havlusu güzel temizliyomu acaba ön konsolu

Ben miray ı kullandım fakat çok parlak yapıyor ben parlak sevmediğim için beğenmedim , bence daha doğal ama temiz olmalı .
  • quote:

Orjinalden alıntı: org

Ben miray ı kullandım fakat çok parlak yapıyor ben parlak sevmediğim için beğenmedim , bence daha doğal ama temiz olmalı .

İşte bunun için yukarıda uA_Y_C_A nın önerdiği ürün çok iyi... Ben şantiyede çalışıyorum... Ona rağmen zor toz tutuyor ayrıca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkerdogan -- 7 Temmuz 2009; 9:12:37 >
  • Motor temizliğine dair rahan35'ten yardım istemiştim ve sağolsun üşenmeden bir de resim çekerek yardımcı oldu... Bu başlık altında paylaşmanın uygun olacağını düşündüm.

Motor temizliğinde en büyük sıkıntı biliyorsunuz uzun vadede paslanmaya neden olacağı için su kullanmanın sakıncalı olması ve sürekli temizlemenin zahmetli olması...

Bu konuda ilk sorunu Sonax Mos2 koruyucu çözüyor... Zaten yıkmacılarda da bu ve benzeri ürünlerin motor temizliği öncesi kullanıldığını duymuştum...

bir diğer ürün de motor cilası ki ben hepsiburada'da yazılan "sarı tabaka oluşabilir" benzeri uyarı sonucunda tereddüt edip ürünü almamıştım....

Daha sonra Rahan35 in ürünü kullandığını okuyunca kendisine danıştım ve o da 20 gün öncesinde uygulanmış motorun fotografını ekledi... Karar sizin ama ben alışveriş sepetine çoktan ekledim bile her iki ürünü de...

Rahan35'e yardımlarından dolayı teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkerdogan -- 17 Temmuz 2009; 14:51:10 >

• Erkan aklımdayken hatırlatayım;

O süngere benzer sarı bez kullandıktan sonrada ıslak kalmalı,kullandıktan sonra bir miktar ıslak kalacak şekilde muhafaza et yoksa birkaç kere kuruyunca kırılganlaşabiliyor.
  • yada hiç ellemeden üstünü ıslatın gevşiyor hemen...yav çok cins birşey o bez
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.