Şimdi Ara

araç temizliği...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk arabam olduğu için kendim temizleyince bambaşka bir tat veriyor, hep istemiştim allah nasip ett, (Allahım herkesin gönlüne göre versin)

----

aracı yıkamak için içinde cila,ü parlatıcı destekli bir temizleyici aldım ama pek bir etkisini göremedim açıkcası.

özellikle kullandığınız bir temizleyici (sqabun) varmı?
    Kurulama sonrası herhangi bir uygulama yapıyormusunuz?
    Lastikleri parlatmak için neler kullanmalıyız?
    ufak tefek çizikler var bya üzerinde ge batmıyor ama yakından inceleyince canımı sıkan küçük çizikleri kapatabilirmiyim?
    camları silerken kenelde kurulama esnasında pezden veya kagıttan ne ile silersem sileim bişeyler kalıyor.
    camları silmek için nasıl bir bez kullanmalıyım.
    kasayı yıkama yapmadan bir bezle sadece tozunu almak için nasıl bir bez kullanmalıyım?

yine çok soru sordum

• arabanız tekrardan hayırlı olsun.

arabamı ben süngerle yıkıyorum. daha sonra kurulamak için özel bezlerim vardır benim. yıkamadan sonra bu özel bezlerimden bir tanesi ile tavanı silerim daha sonra camları mümkünse gazete ile silerim. gazetede renkli reklam olmamasına dikkat etmek gerek yoksa izi çıkabiliyor. daha sonra tavanı sildiğim bez ile arabanın motor kaputunu bagajı ve kapıların etek kısmının üst taraflarını silerim. daha sonra öbür bez ile kapı eteklerinin alt kısmını ve tamponları silerim. bir adet daha bez var(o sıradan bir bez) onunlada lastik ve jantı temizlerim.

lastiği parlatmak için kola kullanıyorlar. ama tavsiye etmem çünkü lastiğe zarar veriyor onun yerine özel parlatıcılar var onlar daha iyi. ya da hiç birşey bulamıyorsanız arap sabunu sürün.

bu özel bezler dediklerim fiber bez adı verilen bezler. bunlar tozları mıknatıs gibi çekiyor

• lastikler için arapsabunu kesinlikle yıllardır kullanıyorum hiç bi sorun yaratmadı lastikte catlama falan. süperde parlatıyor gerek yok para vermeye diğer zımbırtılara. göğüs içinde parlatıcı sütlerden kullanıyorum. bide bu kutu içinde satılan bezler var onlarda güzel temizliyor arabanın içini. dısını kendim temizlemiyorum tazyikli suyla ve köpükle yıkatıyorum
  • Orjinalden alıntı: Rizeli

ilk arabam olduğu için kendim temizleyince bambaşka bir tat veriyor, hep istemiştim allah nasip ett, (Allahım herkesin gönlüne göre versin)

----

Amin
  • Kumaşcılarda satılan bezler var. Araba bezi derseniz anlarlar. Yıprandıkça daha iyi sonuç veriyor. Metresi 3-4 lira.

Ayrıca şeker çuvalı tavsiye ediyorlar. Oda eskidikçe daha iy sonuç veriyormuş. Bende var ama hiç kullanmadım henüz.
  • mikrofiber yapili ozel bezlerde oldukca iyi oluyor
  • lastikleri arap sabunuyla yıka bn de 3 yıldır kullanıorm hc bi zararı nı görmedm bu arada allah kmseye kaza bela wermesin...
  • microfiber bez vardı şampuanı aldığım yerde ama nekadar etkili olur bilmediğim için almadım. en yakın zamanda alırım.

tazikli su kullanmıyorum mecburen kova ya su doldurup süngerle veya fırça ile (genelde fırça) önce ıslatıp sonra köpükle yıkıyorum ama temiz su ile tekrar üzerindengeçerken kirler olduğu bidi duruyor bezle yapmadıktan sonra geçmiyor bunlar.

lastikler için arap sabununuda denerimim, tampon ve kenar çıtalar için de arap sabunu kullansam bir sıkıntı olurmu?
  • Amin..

quote:

Orjinalden alıntı: haydarpaşa

lastikleri arap sabunuyla yıka bn de 3 yıldır kullanıorm hc bi zararı nı görmedm bu arada allah kmseye kaza bela wermesin...
  • Viledanın cam bezini kullan ben kullanıyorum gayet iyi elektrikli süpürgemle içini hep süpürürüm aracını güneş gören yerde yıkarsan sabun lekeleri kalır ve çıkması zor olur ben güneşsiz yerde yıkarım kendi kendine kurur iz leke kalmaz
  • hemşerim araban hayirli olsun allah kazasız belasız gönlünce binmeyi nasip etsin..

ben arabamın camlarını camsil+gazete ile siliyorum..

bi cam yaklaşık 1 dakikada lekesiz bir şekilde ortaya çıkıyor..

lastikler için diğer arkadaşlarımızında söylediği gibi arap sabunu..

bez olayına gelince toz bırakmayan bezler var..

bi arkadaşımız bahsetmişti yukarda metresi yaklaşık3-4 ylt gibi..

o bezlerden köprü giriş ve çıkışlarında trafik sıkıştığı zaman işportacılar da satıyor ama onlarda pahalı..

• Merhaba arkadaşlar sizin için kendi sitemde bir makale yazdım.. incelersiniz. detaylı araba temizliği ile iligli ipuçları var..
    saygılarımla.. iyi akşamlar
    ..
    http://www.downahar.com/default.asp?part=forum&gorev=oku&id=58&cat=5
  • Evet lastikler için ARAP SABUNU kullan, süper yapıyo valla
    quote:

Orjinalden alıntı: haydarpaşa

lastikleri arap sabunuyla yıka bn de 3 yıldır kullanıorm hc bi zararı nı görmedm bu arada allah kmseye kaza bela wermesin...
  • aracın koltuk döşemeleri için nasıl bi temizlik metodu uyguluyorsunuz? benim araçta koltuğa vurduğun zaman güneş görüyorsa bariz bi toz kalkma olayı var. kapı içlerindeki döşemelerde de kapıları kapatırken güneş ışığının etkisiyle uçuşan tozlar insanın sinirlerini bozuyor. bunun temizliği için ne yapabiliriz? elektrik süpürgesiyle aldıysam da yine aynı...
  • koltukları en kral halı yıkama makinesi temizler tavanıda temizler sıfır gibi oluyor koltuklar
  • Arkadaslar benim aracımın içinde de özellikle uzun süre aradan sonra otomobili bindiğimde yogun bir koku oluyor.Ben yaklasık 4-5 aydır arabadan inmeden önce arabanın içine otomobil parfümü sıkar öyle inerdim acaba ondan olmus olabilirmi gerçi son 1 aydır hiç kullanmıyorum.Arabanın havalandırması devamlı acık ama özellikle sıcak havalarda, otomobile sabah kalkıp bindiğimde yogun bir koku oluyor.Bunu nasıl çözebilirim???
    Birde arac 2006 Lag II yakalsık 2 senedir kullanıyorum yıkamacılar inatla boya koruma yapılması gerektiğini söyluyorlar.Ben otomobile bir süre boyunca hep gazlı yıkama uygulattım boyada hiçbir sorun yok ama ufak tefek belli belirsiz çiziklerden dolayı boya korumaya takmıs durumda yıkamacılar
  • Araca binen birisi yanlışlıkla süt dökmüşse uzun ve ince bir yola girmişsiniz demektir. Yoksa halı yıkama makinası işinizi çözer.

Boya korumasını kendiniz yapın 150 vereceğinize 3 ayda bir aldığınız kaliteli bir cila ile yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz1 -- 7 Temmuz 2008; 23:22:48 >
  • araç yıkarken bez olarak ilk mikrofiber bez kullanabilirsiniz.pahalı diyorsanız en iyi seçenek sümerbank bezi malum herkes tavsiye eder çok iyi bi bez.iç temizliğine gelince torpidoya özel orjınal arac haline getiren kremler var çatlatmayan onları kullanabilirsiniz.lastiklere ben parlatıcı kullanıyom .arap sabunu kimi çatlatır kimi çatlatmaz diyo ona bi şey diyemem .yani temizliği kendimiz yapabiliriz o kadar para vermeye gerek yok inanın.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: leonheart07
    Ben otomobile bir süre boyunca hep gazlı yıkama uygulattım boyada hiçbir sorun yok ama ufak tefek belli belirsiz çiziklerden dolayı boya korumaya takmıs durumda yıkamacılar

gazlı yıkama derken?
    normal bildiğimiz gaz ilemi yıkatıyorsun?

asfalt zifleri yapışmış tampona ve ön kaputa etek altlarında da baya bi miktar var. birde nasıl olmuşsa sag arka çamurluğun yanlarında yaglı boya var ince ince atlamış. normalde göze gelmesede ister istemez inceleyip bunlar neden çıkmaz diyorum. dün baya bi uğraştım kabasını ama tamamen çıkmadı. kolayca çıkartmak için ne kullanabilirim?
  • Ben aracımı temizlerken bunları kullanıyorum.

AREXONS KOKU GİDERİCİ SPREY
    AREXONS WİZZY OTO YIKAMA SÜNGERİ
    MACOTA TORPİDO KORUYUCU MAT SPREY
    Macota POKER Genel Çok Amaçlı Temizleyici
    REX KONSANTRE OTO ŞAMPUANI
    Ayrıca cam suyu için=REX LİMON KOKULU KONSANTRE CAM SUYU

araç temizliği...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.