Şimdi Ara

Araç Tavsiyesi (BÜTÇE DEĞİŞTİ) *Adana-Mersin * (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
2.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RevivaL

Hocam hemen hemen aynı durumdayım (1 km değil, yürüyerek 30 dk.) Araç alıp almamak arasında kaldım. Ben de sizin gibi alırsam 2-3 sene içerisinde satacağım evlilik için. Palio, Clio, çok zorlarsam Punto düşünüyordum ama bunun yerine gelecek yıl da askerliği kış ayına denk getirmeye çalışacağım için almaktan vazgeçtim. Malum elde nakit olmayınca krediye de para ödemek zorunda kalacağım. Araba yerine Nisan ayı gibi bir bisiklet alıp 5-6 ay bisiklet ile gidip gelmek daha mantıklı geldi. Evet kışın takım elbise sorununu ben de yaşayacağım ama bir çaresini bulacağız artık.

Umarım sağlıklı bir seçim yaparsınız

Teşekkür ederim, umarım iyi bir seçim yaparım da sıkıntı olmaz. Darısı sizin başınıza..

• quote:

Orijinalden alıntı: omer81178

Bütün yorumları okudum aynı fiyat aralığında bende araç bakıyorum nissan micra,daihatsu sirion fln olabilir ama sizin orda piyasa yok yaZmıssınz o yüzden yine sizr uygun araba palio cilio mantıklı geliyo

Evet şimdi clio ve palio'da karar kıldım. Fakat hangi araç için görüşeceğimi bilmiyorum. Şu an bir araç var palio. Onu kesin göreceğim. Fiyat da uygun olursa alırım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer81178

Bütün yorumları okudum aynı fiyat aralığında bende araç bakıyorum nissan micra,daihatsu sirion fln olabilir ama sizin orda piyasa yok yaZmıssınz o yüzden yine sizr uygun araba palio cilio mantıklı geliyo

Evet şimdi clio ve palio'da karar kıldım. Fakat hangi araç için görüşeceğimi bilmiyorum. Şu an bir araç var palio. Onu kesin göreceğim. Fiyat da uygun olursa alırım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

quote:

Clio olmadı palio uygundur hocam.

Cevap için teşekkür ederim.

Önceliği clio'ya vermenizdeki sebep nedir peki?

Rica ederim. Daha dayanıklı olduğu icin hocam.

Büyük bir ihtimal temiz olan hangisi olursa ya da hangi aracı istediğimiz fiyata alabilirsek onda karar kılacağız görünen o ki ya palio ya clio. Çünkü ikisi arasında birini bir adım öne çıkaracak bir artı ya da eksi yok.

bizde ki evet 1,4 tü bu konuyu daha önce forumda tartışmıştık. LPG nin 1,6 Paliolarda çok daha ekonomik olduğu söylenmişti..

ama bence o bütçede Palio derim. Eli yüzü o yılların arabalarına göre -B sınıfı içinde- gayet derli toplu. Bazı renklerde tavanda renk açılması oluyordu ama o da artık bakıyorum çoğu araçta var 10-15 yaşındaki.

2000-2002 arası tavsiye ederim. Weekend biraz daha heybetli duruyor bagaj önemli dersen artı puan alır.

• gentleman_ kullanıcısına yanıt
    hacı yerinde olsam honda civic fabrika çıkışlı lpg li alırdım kısa mesafede kullanırsan turboyu çabuk kuçağına alırısn o sebepten atmosferik alıcaksın anladığım kadarıyla öğretmen felansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

hacı yerinde olsam honda civic fabrika çıkışlı lpg li alırdım kısa mesafede kullanırsan turboyu çabuk kuçağına alırısn o sebepten atmosferik alıcaksın anladığım kadarıyla öğretmen felansın

Evet psikolojik danışman ve rehber öğretmenim. Palio ve clio'da karar kıldım. Tek eksik temiz ve uygun fiyata bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

quote:

quote:

quote:

quote:

Clio olmadı palio uygundur hocam.

Cevap için teşekkür ederim.

Önceliği clio'ya vermenizdeki sebep nedir peki?

Rica ederim. Daha dayanıklı olduğu icin hocam.

Büyük bir ihtimal temiz olan hangisi olursa ya da hangi aracı istediğimiz fiyata alabilirsek onda karar kılacağız görünen o ki ya palio ya clio. Çünkü ikisi arasında birini bir adım öne çıkaracak bir artı ya da eksi yok.

bizde ki evet 1,4 tü bu konuyu daha önce forumda tartışmıştık. LPG nin 1,6 Paliolarda çok daha ekonomik olduğu söylenmişti..

ama bence o bütçede Palio derim. Eli yüzü o yılların arabalarına göre -B sınıfı içinde- gayet derli toplu. Bazı renklerde tavanda renk açılması oluyordu ama o da artık bakıyorum çoğu araçta var 10-15 yaşındaki.

2000-2002 arası tavsiye ederim. Weekend biraz daha heybetli duruyor bagaj önemli dersen artı puan alır.

Yani palio 1.4 yerine 1.2 daha ekonomik diyorsunuz doğru mu?

• arkadaşımda 1.2 clıo hb vardı. yakıtı ıyı dıyordu gayet memnundu. 3 sene kadar bındı sattı. hıc arıza cıkardıgını duymadım. lpg yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

arkadaşımda 1.2 clıo hb vardı. yakıtı ıyı dıyordu gayet memnundu. 3 sene kadar bındı sattı. hıc arıza cıkardıgını duymadım. lpg yoktu

İş tüp taktıktan sonra zaten
  • lpg'li araba zaten kisin nerdeyse 1 km sonra benzine geciyor yani alacaginiz araba lpg li bile olsa sadece 1km de sadece benzin tuketeceksiniz o yuzden lpg ye veya yakit tuketimine cok takilmayin.

Arac tavsiyesinde ise ben size kendiminde kullandigim arac suzuki alto yu oneririm . Japon mali 2 - 2,5 yildir kullaniyorum hicbir sorun cikarmadi . 12 000 e felan 80-90 bin km'nin altinda donanim olarak fiyatina gore oldukca dolu bir arabaniz olur.

Kendi arabami satmiyorum:) yanlis anlasilmasin
  • sadece bir tavsiyede bulunacağım, 1.4 araç sahibiyim 1.6 ile aynı vergiyi veriyorum. zaten kullanımızada uygun olacağı için 1.4 den küçük araba alırsanız 1.3 e kadar olan mtv de daha düşük olacaktır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-model-cam-tavanli-orjinal-boyasiz-panda-fulu-108544134/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-fiesta-2001-model-metalik-lacivert-rengi-138478631/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-boyasiz-tertemiz-suzuki-139177843/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2004-tertemiz-kalos-140078785/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-tamamen-orjinal-boyasiz-sari-civciv-96977474/detay

Bunlar örnek ilanlar. Birde illa kasko yaptıracaksınızdır aracı alınca, almadan bi şasi numarasını alıp herhangi bir kasko firmasına sorgulatırsanız pert kaydı çıkmasın başınız ağrımasın Hayırlı olsun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: syphonfilter

sadece bir tavsiyede bulunacağım, 1.4 araç sahibiyim 1.6 ile aynı vergiyi veriyorum. zaten kullanımızada uygun olacağı için 1.4 den küçük araba alırsanız 1.3 e kadar olan mtv de daha düşük olacaktır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-model-cam-tavanli-orjinal-boyasiz-panda-fulu-108544134/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-fiesta-2001-model-metalik-lacivert-rengi-138478631/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-boyasiz-tertemiz-suzuki-139177843/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2004-tertemiz-kalos-140078785/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-tamamen-orjinal-boyasiz-sari-civciv-96977474/detay

Bunlar örnek ilanlar. Birde illa kasko yaptıracaksınızdır aracı alınca, almadan bi şasi numarasını alıp herhangi bir kasko firmasına sorgulatırsanız pert kaydı çıkmasın başınız ağrımasın Hayırlı olsun şimdiden.

Panda güzelmiş aslında araç temizse fiyatı bir bir buçuk aşağı çekerse alınır

• panda 1.2 dynamic cam tavan

parça ucuz yakıt uygun sorun yok her türlü işimi görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

panda 1.2 dynamic cam tavan

parça ucuz yakıt uygun sorun yok her türlü işimi görüyor

Kullanım yeriniz ve yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Size şiddetle suzuki swift öneriyorum.

İkinci el piyasası yok denecek kadar az. Şimdi bile bu kadarken iki üç yıl sonrası için böyle bir kumara girmek büyük risk olur sanırım.

inanın her aracın bir alıcısı mutlaka vardır. swift sizi hiçbir konuda üzmez. sorunsuzluğuyla sizi kendine aşık eder. tercih meselesi tabi ki. saygılar.
  • quote:

quote:

Evet panda iyi gibi duruyor bir problemi hasar kaydı yoksa çok mantıklı bir tercih olur Hem geniş ferahda duruyor ve en önemlisi sunroof olması

• quote:

quote:

quote:

Evet panda iyi gibi duruyor bir problemi hasar kaydı yoksa çok mantıklı bir tercih olur Hem geniş ferahda duruyor ve en önemlisi sunroof olması

Bir iki punto ve clio sonrasında bu pandaya da bakacağım, temiz duruyor.

• Yarından itibaren tatil başlıyor, Adana içi araç tavsiyesi verebilirseniz çok makbule geçer... Konu yukarı
  • quote:

Yarından itibaren tatil başlıyor, Adana içi araç tavsiyesi verebilirseniz çok makbule geçer... Konu yukarı

ne kadarlık bütçe ile araç arıyorsun hocam ? Adanadayım belki yardımım dokunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Yarından itibaren tatil başlıyor, Adana içi araç tavsiyesi verebilirseniz çok makbule geçer... Konu yukarı

ne kadarlık bütçe ile araç arıyorsun hocam ? Adanadayım belki yardımım dokunur.

Bütçem 10.000-14.000 TL arası. Ancak zorlarsam 15.000 de olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.