Şimdi Ara

araç susuz kaç km gider?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
19.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracın radyatörü çatladı bu şekilde yolda ara rara durup motoru soğutup suyunu tamamlayarak yaklaşık 200 km yaptım hahareret göstergem ortayı çok az geçti sadece fazlada zorlamadım contanın yanma ihtimali varmıdır sizce ?

• Sanırım su kaynatmaya meydan vermemişsiniz. Zaten conta yakmış olsaydınız bu belli olurdu.
  • Göstergen doğru çalışıyorsa sorun yok.
  • 20 km de bir durup motoru soğutup suyunu tamamlayarak hareket ettim ama çizgiyi asla kırmızıya getirmeden durdum çekişte ve eksozda herhangi bir anormallik hissetmedim bakalım zaten araç evin önünde yatıyo radyatörü değişince sorun olup olmadığı daha netbelli olur şuan korkumdan bi yere gitmiyorum
    su buhar olup radyatörün önünden sızıyodu
  • hocam iyiki su eklemişiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde havaların soğuk olmasınında olumlu yönde etkisi oldu sanırım
  • 2010 Şubat ayında, kışın en soğuk zamanında 93 Model Lada Samara aracımla susuz 1 hafta gezmiştim. Aracın kalorifer radyatörü delikti. 3 günde bir su ekliyordum. O zamanlar eklemeyi unutmuştum. Havanın soğuk olması sebebiyle bişey olmamıştı motora ve radyatöre.
  • kaç km gitceği kullanım şartına hava koşuluna göre değişir. ama conta yaktığınızı sanmıyorum hararet göstergesi çalışıyorsa
  • eskiden corollam varken aracım su kaynatmıştı ve yolda kalmıştım
    o zamanlarda toyotanın reklamı vardı "Toyota asla yolda kalmaz, yolda kalmış Toyota görürseniz bu bir tuzaktır" gibi
    aklıma gelen ilk şey hapı yuttuk şimdi kimse durup yardım etmez oldu.
    kaputu açıp aval aval bakınırken samanyolu tv 7. boyut hikayelerindeki bir tip gelip yardım etmişti.
    sonra ustaya götürdüm. usta bak bu araç hararet yaptı yarın yola gidecem şuna bir bak dedim.
    usta:
    -bu Toyota. bunlar susuz da gider korkma dedi.
    ertesi gün yola çıktım. gaza basıyorum, hararet ibresi sanki hız göstergesi gibi çıkıyor
    çekiyorum iniyor. bu şekilde 200 km yol gittim. ama bir de bana sor her petrol istasyonunda su ekleyerek
    ve ustanın geçmişine selam ederek.

ekleme:
    hikayenin gerisini merak edenler için;
    konyada sanayiye gittim. silindir kapağını taşlamadan tunun termostat conta vs vs her bir şeyi
    değiştirdiler tamir ettiler. tamam dediler bindik yine aynı meğer o zamana kadar yaptıkları herşey hava civaymış.
    aracın radyatörü tıkalıymış meğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffate -- 18 Mart 2014; 19:21:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffate

eskiden corollam varken aracım su kaynatmıştı ve yolda kalmıştım
    o zamanlarda toyotanın reklamı vardı "Toyota asla yolda kalmaz, yolda kalmış Toyota görürseniz bu bir tuzaktır" gibi
    aklıma gelen ilk şey hapı yuttuk şimdi kimse durup yardım etmez oldu.
    kaputu açıp aval aval bakınırken samanyolu tv 7. boyut hikayelerindeki bir tip gelip yardım etmişti.
    sonra ustaya götürdüm. usta bak bu araç hararet yaptı yarın yola gidecem şuna bir bak dedim.
    usta:
    -bu Toyota. bunlar susuz da gider korkma dedi.
    ertesi gün yola çıktım. gaza basıyorum, hararet ibresi sanki hız göstergesi gibi çıkıyor
    çekiyorum iniyor. bu şekilde 200 km yol gittim. ama bir de bana sor her petrol istasyonunda su ekleyerek
    ve ustanın geçmişine selam ederek.

ekleme:
    hikayenin gerisini merak edenler için;
    konyada sanayiye gittim. silindir kapağını taşlamadan tunun termostat conta vs vs her bir şeyi
    değiştirdiler tamir ettiler. tamam dediler bindik yine aynı meğer o zamana kadar yaptıkları herşey hava civaymış.
    aracın radyatörü tıkalıymış meğer.

verdiğin parayamı yanarsın yoksa verdiğin paranın karşılığını alamamanamı geçmiş olsun
  • Benim araçta da pompa sağ olsun suyu eksiltiyordu, araba lamba yakıp söndürüyordu ben 1,5 litrelik su ekliyordum. Arabada mutlaka 2-3 şişe açılmamış su oluyordu. Hatta bazen eklediğim su max seviyesine geldiğinde suyun kalanını da kendim içiyordum. Sonra gittim pompayı ve tüm triger setini değiştirdim, hiç hararete mahal vermedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.