Şimdi Ara

arac ses sisteminden anlayan arkadaslar bir bakiverin lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar clio 4 aracima on kapilara for-x 13 cm twetterli arkada iki oval bide 20 cm kabinli ma bass beslemeyi hifonics pa407 anfi ile yaptirdim tesisatciya benim sorunum ilk calistirmada bass vurmuyor 10-15 dakika sonra tam calismaya basliyor ilkten sert ve kisa vuruyor 10 dakika sonra normal tatli derin vurmaya basliyor ayari anfide lpf de ben flata aliyorum normal calisiyor bir zarari olurmu flatta taktirdigim yer normal isinmayi bekliyor diyor normalmi sizce hoparlor demi isinir arac gibi yoksa ayari falanmi bozuk ilk calismada yapiyor ama dedigim gibi ilk calismada flata aldigimda cok guzel vuruyor ama zarari olur diye lpf de birakiyorum 10 dakika sonra duzeliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lpf de yada flatta durmasının anfiye herhangi bir zararı yoktur, lowpas filtre demektir lpf, anfinin içinde crosover vardır, lpf seçtiğinizde subwoofera sadece bass sesleri gönderir, flata aldığınızda subwoofera tüm sesleri gönderir. profesyonel olan lpf de durması. şimdi gelelim ilk çalıştırmada neden bass vurmadığına, muhtemelen anfi arızalı, benim arabamdada anfi var, subwoofer çıkışı lpf ayarında duruyor. hava - 10 derecede bile olsa ilk açışta gümbür gümbür vuruyor subwoofer. sistemi daha yeni taktırmışsınız önerim anfiyi değiştirtin deneme yapın en azından taktırtığınız yerde.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • cevabin icin sagol kardesim taktirdigim yeri aradim ilkkez basimiza bole bisey geliyo dedi falatta dursun birsey olmaz dedi anfide bass da bisey olmaz dedi ben senin gibi anfimi arizali diye sordum abi arizali olsa hic calmaz sen 10 dakika sonra normal caliyo diyon dedi aslinda ilk calismada yine calisiyor bas ama derin vurmuyor simdi flatta dursa bass yanmaz dimi anfide

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal111213

cevabin icin sagol kardesim taktirdigim yeri aradim ilkkez basimiza bole bisey geliyo dedi falatta dursun birsey olmaz dedi anfide bass da bisey olmaz dedi ben senin gibi anfimi arizali diye sordum abi arizali olsa hic calmaz sen 10 dakika sonra normal caliyo diyon dedi aslinda ilk calismada yine calisiyor bas ama derin vurmuyor simdi flatta dursa bass yanmaz dimi anfide

bişey değil, flatta dursa bile yanma falan olmaz
  • Benimde bir sorum var 2 farad kapasitör alsam iki anfiye beslesem olurmu tesisat hazır kullanıyorum ikinci anfiye kapasitör le beslesen sikinti olurmu ikinci anfiye sade bass bağlancak okadar simdiden Teşekkürler yardımların için kullandığım anfiden diyer anfiye ses alma var sadece güç olayını soruyorum iki anfiye kapasitör alsam olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_mustafa_bjk -- 15 Nisan 2017; 11:47:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_mustafa_bjk

Benimde bir sorum var 2 farad kapasitör alsam iki anfiye beslesem olurmu tesisat hazır kullanıyorum ikinci anfiye kapasitör le beslesen sikinti olurmu ikinci anfiye sade bass bağlancak okadar simdiden Teşekkürler yardımların için kullandığım anfiden diyer anfiye ses alma var sadece güç olayını soruyorum iki anfiye kapasitör alsam olurmu

tüm sistem bileşenlerini yazın, marka model ile beraber, kaç farad lazım, nasıl bağlanır açıklayacağım

• kenwood kmm-u11 teyp 4.50 watt

audiomax mx-534 2400 watt 2 ohm

xtext 1000 watt 30 cm 4 ohm çift bobin bass

roadstar rdh172c 300 watt mid takimi

kicker ks 6930 500 watt iki adet oval

Bu tesisat bağlı ben sadece ikinci anfimi bass bağlanmak istiyorum

Bağlayacağım anfinin ismini Unutdum zei mi öyle bisey 4*200 watt Biliom okadar aklımda KALAN

Şimdiden teşekkürler yardımlarından dolayı

ALLAH RAZİ OLSUN

• quote:

kenwood kmm-u11 teyp 4.50 watt

audiomax mx-534 2400 watt 2 ohm

xtext 1000 watt 30 cm 4 ohm çift bobin bass

roadstar rdh172c 300 watt mid takimi

kicker ks 6930 500 watt iki adet oval

Bu tesisat bağlı ben sadece ikinci anfimi bass bağlanmak istiyorum

Bağlayacağım anfinin ismini Unutdum zei mi öyle bisey 4*200 watt Biliom okadar aklımda KALAN

Şimdiden teşekkürler yardımlarından dolayı

ALLAH RAZİ OLSUN

hocam akünün amperini de yazmanı isteyecem. eğer akün 72 amper falan ise kapasitöre gerek yok gibi, direk 2. anfiyi tak derim. eğer bass vurduğunda anfi kesme yaparsa, ya da farlar açıkken bass vurduğunda ışıklar kısılırsa sadece subwoofera güç veren anfiye 2 farad kapasitör yeterli olur. bişey değil.

• 60 amper kullandığım tesisatın aküden gelen artı yetermi iki anfiye

• quote:

60 amper kullandığım tesisatın aküden gelen artı yetermi iki anfiye

anfiyi bağla, yetmezse kapasitör tak.

• Tm teşekkürler ederim yetmezse 2 farad kapasitör takarım

• Anfiyi değiştiriniz, öyle şey olmaz, 10dk sonra diye birşey yoktur, ilk saniyede tüm sistem çalışır..

Mutlaka değiştirin, ilerlerse zaman süresi, daha çok sıkıntı verir. Full ayarda woofer dinlemek, diğer sesleride woofera karıştırır, sizin için sorun olmasada, başkaları için büyük sorun, mesela benim için .... Kısaca o anfi görevini tam yapmıyor arızalı değiştiriniz. Full moda alınca dinleyemiyorum, wooferdan tüm sesler geliyor, ben tane tane sade bass dinlemek istiyorum diyiniz ..

Hayırlı Günler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.