Şimdi Ara

Araç satışından sonra sigorta prosedürü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,dayım arkadaşına arabasını devretcek ama ücretini 2 yıl önce almıştı noterde göstermelik bi rakam söylüyormuşuz galiba bu rakam kasko bedeliyle aynı olmak zorunda mı? Bir de satıştan sonra kaç gün içinde dayım gidip sigorta şirketinden aradaki farkı talep edebilir kredi kartıyla ödeme yapmış ona mı geri iade edilir? teşekkürler

• Merhabalar
    Noterde aracın kasko bedelinden % 10 oranında düşük fiyat verebilirsiniz sigorta işleminde ise satıştan sonra poliçenizi yaptırmış olduğunuz acenteye satış evrağını gönderirseniz 3 yada 5 iş günü içinde kredi kartına iade gerçekleşecektir.
    saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

Merhabalar
    Noterde aracın kasko bedelinden % 10 oranında düşük fiyat verebilirsiniz sigorta işleminde ise satıştan sonra poliçenizi yaptırmış olduğunuz acenteye satış evrağını gönderirseniz 3 yada 5 iş günü içinde kredi kartına iade gerçekleşecektir.
    saygılarımla...

Teşekkür ederim öncelikle bir de iki tarafın da ticaretle işi yok dolayısıyla araç hususi olarak satılacak,bu durumda parayı formaliten de olsa banka hesabına yatmış gibi göstermek zorunluluğu var mıdır ya da fatura tarzında bir şey ibraz etmek maliye açısından soruyorum yoksa iki tarafın da tek amacı arabaya alıp-satmak dediğim gibi
  • WitchKing W kullanıcısına yanıt
    Araç şirket adına kayıtlı olmadığı sürece paranın banka üzerinden geçmesinin gereği yok sonuç itibarı ile faturada kesilmeyecek hayırlısı olsun.
    saygılarımla...
  • Merhaba ,

İstenilen rakam beyan edilebilir , beyana göre (düşük ve yüksek) soruşturma durumu oluşabilir.

Satış olduğu gibi trafik sigortası iptal edilebilir. 24 Saat içerisinde de genelde karta yansıtılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Merhaba ,

İstenilen rakam beyan edilebilir , beyana göre (düşük ve yüksek) soruşturma durumu oluşabilir.

Satış olduğu gibi trafik sigortası iptal edilebilir. 24 Saat içerisinde de genelde karta yansıtılır.

7500 tl kasko değeri varmış ama dediğim gibi hususi olarak satılacak,yılda 3 kez araba alıp satmaya da maliye karışmıyormuş diye okudum bi yerde zaten dayım parayı 2 yıl önce almış sadece resmi olarak üzerine alcak karşı taraf dolayısıyla 7000 tl satış diyemez miyiz? Bir de satıcı sigortayı iptal etmeden aynı gün içinde alıcı sigorta yaptırabilir mi ve işlemler bittikten sonra satıcının vergi dairesine ya da trafiğe gidip ben bu aracı sattım diye beyan vermesine gerek var mı? teşekkürler
  • WitchKing W kullanıcısına yanıt
    fatura kesilip vergi açısından masraf gösterilecekse kasko bedelinden %30 daha aşağısına gösterilemez satış bedeli, vergi üsul kanununa göre cezası var.

Bireysel alım satım ise istediğiniz rakamı gösterebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.