Şimdi Ara

ARAÇ SATIŞI VE MAHKEME SÜRECİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
4.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tehdit sebebi ile derhal sucduyurusunda bulunun, mahkeme evragina da en kisa sürede cevap verin, elinizde hukuki delil olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik dolandırılma hikayesi gibi geldi. Sizden bir şekilde 15 binlira koparma peşindeler.

Experin anlayamadıgını usta nasıl anlıyor :) birde tanıdık usta.
    Madem ustan var ona götür expere neden götürüyorsun.

Bence adam araştırılmalı, bu şekilde suç duyurusu şikayeti varmı. İllaki bununda önlemini alıp bir kaç kişi üzerinden olmuştur ama yinede araştırmakta fayda var.

Devlet bu tür saçmalıklarının önünü kesti ama bunkezde bu tür dolandırıcılar ortaya cıktı.

Aracı satarken bile sözleşme yapcaksınız, el yazısıyla aracı expere gösterdim, servise gösterdim ustaya gösterdim bu şekilde kabul ediyorum deyip tarih imza yapıp birisi sizde birisi onda kalcak bu saatten sonra.

Benim arkadaşımda arac aldı,6 ay kullandı km nin düşürüldüğü ortaya cıkmış, galericiyi arıyor söyle böyle diye parasını istiyor galerici kabul etmiyor.
    Avukat arkadaşı varmış , dava açmış gibi konuşuyor galerici parayı faiziyle ödeme yapıyor 34 e aldıysa 39 veriyor

Zaten sizi tehdit etmiş, aradıgı gün ve saati not alın, şikayet edin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 9 Şubat 2019; 23:59:58 >

• Anlattığınıza göre adam dolandırıcı ve sizden para koparma peşinde. Bu işin peşini bırakmayın hocam.

• Araca ekspertiz yaptırıp almadı mı bu adam? O halde sizin kusurunuz yok. Hem siz aracı alırken hem de satarken ekspertiz yapıldığını belirtmişsiniz. Tüm kusurlar bu raporlarda çıkmamış madem, o halde ekspertizi yapan firmalar kabahatli bana göre. Ortada bir mağduriyet varsa siz de mağdursunuz bu durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o sanayii ustası airbag açtığını nasıl anlamış ben ona takıldım. söküp bakmış mı? üzerinde bikaç çizik görüp ağğbii ehehehe bu airbağ açmış ehehe demiştir bu eleman da uyanık ya parasını kurtarmak için seni aramış.
  • Sen de tehdit ve şantajdan dava aç. Çarpışın.
  • İhtar'a cevap vermenize gerek yok. Bırakın dava açsınlar.
  • İhtara cevap ver/verme diyen olmuş..ilamsız icra takibine karşı önlem al/alma diyen olmuş.Bu konuları sağlam avukata sor.Ayrıca seni tehtid etmesi hatta hakaret etmesi senin açından iyi,bırak etsin.kışkırtmadan aklından ne pislik geçiyorsa telefonda söylesin,yüzyüze görüşmeni tavsiye etmiyorum.tehtid ve varsa hakaretten yapıştır davayı.
    (ben toy bi elemandan tehtid şantaj ve hakaret davasından 5000 kopardım,2750 lira vekalet ücretimi ödedi,ayrıca 10 ay hapis aldı paraya çevrildi 6000 de oradan kitledim,dava boyunca da vazgeç abi sicilime işlenecek polis olamam diye söylendi durdu.taciz ediyor diye uzaklaştırma kararı da aldırdık,kuzu oldu kuzu😂😂)
    yalnız karşı tarafı da iyi irdelemek lazım,avukat tutup dava açmış.ya blöf yapıyor,10 15 bin koparma dava açılmadan anlaşmayı düşünüyor, yada araba da kusur var ve kendinden emin...

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

İhtara cevap ver/verme diyen olmuş..ilamsız icra takibine karşı önlem al/alma diyen olmuş.Bu konuları sağlam avukata sor.Ayrıca seni tehtid etmesi hatta hakaret etmesi senin açından iyi,bırak etsin.kışkırtmadan aklından ne pislik geçiyorsa telefonda söylesin,yüzyüze görüşmeni tavsiye etmiyorum.tehtid ve varsa hakaretten yapıştır davayı.
    (ben toy bi elemandan tehtid şantaj ve hakaret davasından 5000 kopardım,2750 lira vekalet ücretimi ödedi,ayrıca 10 ay hapis aldı paraya çevrildi 6000 de oradan kitledim,dava boyunca da vazgeç abi sicilime işlenecek polis olamam diye söylendi durdu.taciz ediyor diye uzaklaştırma kararı da aldırdık,kuzu oldu kuzu😂😂)
    yalnız karşı tarafı da iyi irdelemek lazım,avukat tutup dava açmış.ya blöf yapıyor,10 15 bin koparma dava açılmadan anlaşmayı düşünüyor, yada araba da kusur var ve kendinden emin...
    Hocam avukat bir arkadaşıma danıştım. O gerek yok cevap vermene ama istiyorsan verebilirsin dedi. Değişen hiçbir şey olmaz dedi.
    Ayrıca bu konularda tecrübeli bir abimiz de arabanın tramer kayıtlarında "ağır hasar" ya da "tam zayi" gibi ifadeler geçmediği sürece davadan kesinlikle bir şey çıkaramaz dedi. Ayrıca mahkeme süreci yaklaşık 2 sene sürüyor ve bu süre içerisinde arabayı kullanmaması gerekiyormuş.
    Size sormak istediğim şu. Telefonda bana edilen hakaret ve tehditleri nasıl kanıtlayabilirim? Sizin açtığınız ve kazandığınız davada büyük ihtimalle kayıtlı kanıtlarınız vardır elinizde. Benim aramızda geçen telefon konuşması kayıtlarına ulaşma imkanım var mıdır?

• endofthegame E kullanıcısına yanıt
    10 sene önceki durum şöyleydi...kısa mesaj ve sakıncalı sözlerin olduğu kısımları savcılık telekom şirketinden istemişti ve cd ler halinde gelmişti.

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Yani kayıtlarına ulaşılabiliyo diyosunuz??

• Hocam ihtara cevap verilmesi gerekiyor diye biliyorum. Daha 3 ay önce işverenime ihtarname çekip, tüm haklarımı alarak işten ayrıldım. 7 gün içinde cevap vermeleri gerekiyordu, verdiler de.
    Konuşmaları kaydeden bi program kurun tlfna. Ben Vidmate isimli bi program kurdum, program herşeyi kaydediyor. Yalnız sıkıntılı konuşmalar yapacağınız zaman konuşmalarımız kayıt altında diye baştan söylemeniz gerekiyor, yoksa haklıyken 3:0 yenik duruma düşersiniz.
    Şahsi düşünceme gelirsek; adam sanki üç kâğıtçı gibime geldi. Bence siz de karşı atağa geçin. 'Hem resmi hem de gayri resmi uğraşacakmış', yok yaa.

• endofthegame E kullanıcısına yanıt
    10 sene önce ulaşılıyordu,şimdi çok daha rahat ve hızlı ulaşılır diye düşünüyorum.Telefona konuşmaları kaydeden bir program kurabilirsiniz fakat o da özel hayatın gizliliğini ihlale girer.cezası da az değildir, konuşmadan önce kaydettiğinizi belirtirseniz hem kötü bir şey diyemez hem de yasal olarak sorumluluğunuz ortadan kalkar..

• Adam zaten expertize sokup almamış mı arabayı? Her şeyini kontrol etmiş. Arabayı satarken yapılan expretiz raporları ile aklanabilirsiniz. Sonuçta adam arabayı alacağı sırada expertize soktu ve o şekilde arabayı aldı. Ayrıca tehditten de suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Tazminat bile alabilirsiniz.

• Can sıkıcı bir olay, şimdiden kolay gelsin.

Sonu nereye varacak bakalım.
  • Karşı tarafın avukatı cuma günü ve bugün olmak üzere 2 kez aradı. Mahkeme yoluna gitmeden kendi aramızda anlaşma teklifi yaptı her iki aradığında da. Ben kabul etmeyince aba altından sopa göstermeye çalıştı. "Mahkeme açılırsa kazanacaklarından emin olduklarını, ancak mahkeme sürecini beklemek istemediklerini, şu anda 17-18 bine hallolacak işin mahkeme sonunda 120 bine malolacağını" falan bildirdi.
    57 bini araba parası olsa, 63 bin cebimden para çıkacakmış mahkeme süreci max 2 yıl sürse, 2 yılda 63 bin kazançlı bir dosya eline geçmiş bir avukatın bu kadar ısrarla anlaşma yoluna gitmek istemesi düşündürdü

• Arayan acaba gerçekten avukat mı?
  • Avukat arayıp ara bulmaya çalışmaz. Ara buluculuk olacaksa yerine çağırır davalı ve davacıyı anlaşma yoluna ikna yoluna gider(sanırım bakanımız yaptı TVde de çıktı). Avukat esnaf adamdır açar davasını savunur, kazanırsa parasına bakar kimseyi bağlamaz avukatlar. Zaten de o adam o arabaya binmiştir, elinizdeki expert raporunu kaybetmeyin ben satarken bu kmdeydi benden sonra binmiş sonrası beni bağlamaz diye savunmak çok kolay olur.
  • Birincisi; adamın expertiz yaptırdığı yere gidip, onun yaptırdığı expertiz dosyasını elde etmeye çalışın.

Tehdit ettiği partinin ilçe başkanına giderek şikayetçi olun. Seçim önü kıpırdayamazlar.

• Avukat bey bugün tekrar aradı, mahkeme yoluna başvurduk diye. Ben de hayırlı olsun dedim. Avukat, bu saatten sonra anlaşma şansımız kalmadı derken, arkadan müvekkilinin sesi geliyordu hala "versin paramızı uğraştırmasın bizi" diye. Hangisi doğru söylüyo anlamadım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.