Şimdi Ara

Araç satışı - Eft işleminin güvenliğe takılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 kere başıma geldi, biri kendi araç alışım, teb bankasından ziraat 'e yapılan eft, 3 saat sürdü paranın geçmesi, nedeni ise müşteri hizmetlerinin dediğine göre miktar yüksek olunca, güvenlik biriminin denetimine takılıyormuş.
    diğeri ise kardeşimin araç alışında, finansbank 'tan garanti 'ye, 1 saate yakın bekledik noter 'de.

hayır, imzalar atılmış, parayi gönderiyoruz, ama ne bizim hesapta, ne de karşı hesapta, müşteri hizmetleri de fraud ekibine ulaşamiyor ya da yönlendirmek istemiyor bizi, bddk 'ya şikayet yazıyoruz, takan yok ...
    daha önce yaşayan oldu mu bu durumu bilemem ama, en iyisi aynı bankalar varsa iki tarafta da, havale seçeneği.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• TEB ve garantide hesabımın olduğu şubeyi arayarak anında hesabıma geçmesini sağlamıştım gelen EFT’nin. Geçen yıl rakam 350bin civarı idi.
  • Sizin ailesel bir sıkıntınız olmalı, hesaplarınız inceleniyor muhtemelen bir bağlantı veya şüphe üzere...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyperfex

Sizin ailesel bir sıkıntınız olmalı, hesaplarınız inceleniyor muhtemelen bir bağlantı veya şüphe üzere...

o yüzden aynı durumu yaşayan var mı merak ettim aslında.

• İşlem tutarı nedir?

• Hyperfex kullanıcısına yanıt
    Ailesel bir sıkıntı ile olucak birşey değil hesaptan sürekli eft havale yapılmıyorsa hele bide yüksek mevla transferinde alıcı bankanın şube havuzuna düşer operasyon biriminin onayı ile aninda hesaba yansır böyle bir durumda alıcının şubesini arayip operasyon birimi ile görüşülünce anında düşer tabi rahatca ulaşılabilinirse şubeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 13 Mayıs 2021; 16:15:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Bizde yaşadık alım satımlardaki yüksek mevlalarda,havalede sorun olmuyor genelde eft ve miktar yüksek olunca alıcı şubenin onayına düşüyor şube yoğunluk durumuna göre aninda yada 2 saat bile sürebiliyor zaten uzun süre hesaba geçmeyince şube yoğun olduğundan telefon ile ulaşmakta zor oluyor alıcı satıcı noterde birbirine acaba dolandırılıyormuyum diye yada dolandırıcı muamelesine maruz kalabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 13 Mayıs 2021; 16:20:31 >
  • Şu sistemi bi oturtamadılar. Satışla para aynı anda noter nezaretinde gerçekleşmeli.

Hem sahte para hem de dolandırıcılık vs. engellenir.
  • Aynen sadece belli bankaların yapması ve zahmetli olması insanlara bu sisteme sevdiremedi halbuki içeride direk kurulan sistem ile noterin verdiği hesaba ödeme yapılsa devir bitince noter alıcıya ödemeyi yapsa basit bir şekilde

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

https://www.tasittakas.com.tr/tasittakasweb//

var bu sistem. devlet bloke ediyor noter onay veriyor para ulaşıyor.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt
    Vakıfbank,ziraat falan görmüştüm bunu yeni gördüm bakıcsm, pratik ve güvenliyse kullanmak şart

• 49 a aldım. 15 dakkada geçti.

95 bine sattım. Alıcı esnaftı. yapıkrediden qnb ye 30-40 dk sürdü.

230 a aldım. Halkbankasından garantiye 20 dk falan sürdü. sizle alakalı bi durum olabilir. Çok işlem yapmıyosanız vs şüpheli işlem sayıyo olabilir yapay zeka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noter güvenli takas sistemi harici hiç bir araç satmam. Kabul etmeyene eyvallah deyin. Dolandırıcılık olayı sıfıra iniyor.

Tapuda da takas sistemi aktif oldu.

Aşın artık bunları. Çok güzel bir sistem devlet ilk defa vatandaşa faydalı bir sistem kurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canbey96

Bizde yaşadık alım satımlardaki yüksek mevlalarda,havalede sorun olmuyor genelde eft ve miktar yüksek olunca alıcı şubenin onayına düşüyor şube yoğunluk durumuna göre aninda yada 2 saat bile sürebiliyor zaten uzun süre hesaba geçmeyince şube yoğun olduğundan telefon ile ulaşmakta zor oluyor alıcı satıcı noterde birbirine acaba dolandırılıyormuyum diye yada dolandırıcı muamelesine maruz kalabiliyor
    sallamasyon cevap veren arkadaşlarin aksine ( sizin ailede sorun olabilir diyor, he kardeş pudra işindeyiz ailecek) , aradığım cevap buydu. banka bir güvenlik birimi var ve bu biraz da keyfi olmuş ya da yoğunluğa göre, 2-3 saate kadar bekleyebiliyorsun.

en iyisi havale yöntemi.
    noter 'in hesaba atma yöntemi de geldi ama orda komisyon kesiyor sanırım, hükümet bedava yapmaz bu işi.

• 2 hafta önce aracımı satarken aynı durumu yaşadım Vakıfbank'tan ziraat bankasına para 2 saat sürdü aracı alan hep beni suçladı sende problem var diye sorun arkadaştan yana çıktı yüklü meblağ da banka güvenliğine takılmış iki defa aradılar zorla geçtiler

• O sistem var fakat alıcı ve satıcının ziraat hesabı (isbankta eklendi sanırım) olması lazım. Şimdi ben alıcıya ziraatten hesap aç desem ne gerek var der. İleride talep artarsa bunu bankalar arasına çevirirler muhtemelen.

• Bazen para aktarımında gecikme olabiliyor. İsme takılır, adrese takılır, tutara takılır, hemen bddk'ya kadar şikayete gerek yok. Müşteri hizmetleri, bu genelde her sektör için geçerlidir, hizmet edemez. Direk bankada müşteri temsilcisi varsa daha hızlı yardımcı olabilir. Bazen çok yoğunluk olur, benzer çok fazla işlem olur, gecikmeler yaşanabilir.

• Bankaya yazılı talimat verilirse daha sıkıntısız oluyor. Bilginiz olsun.Ne de olsa kendileri yapıyor. Ödeme sonrasında arayıp bilgi de veriyorlar.  

• Ben uzun süredir arabamı satmıyorum fakat geçen ay motosikletimi 37bin TL'ye sattım. Alıcı başka sehirden cebinde nakitle geldi. Noterde parayı 1 dk'da saydım, imzayı attım.Hiç öyle efete mefete ile uğraşmadık. Ben nakit taraftarıyım. Aracımı satacak olsam alıcıya nakitle gelme şartı koyabilirim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.