Şimdi Ara

(ARAÇ SATILDI) ARKADAŞLAR TOPLANIN... Ford Otokoç'un Beni Nasıl Dolandırmaya Çalıştığını Anlatacağım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
6
Favori
26.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
512 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gecmis olsun enistemin arabasi gaza gecerken sikinti cikartiyordu tanidik akraba diye goturdum ostime 350 tl yakin masraf gecirdiler sonradan yeniden yapti baska yabanci bir kenar mahalle ustasina goturdum ( kendine ait alet edevat takimi bile olmayan emekci abilere ) 10 dakikada hallettiydi olayi 20 liraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

quote:

Orijinalden alıntı: D. Targaryen

Adam gibi servis var mı ülkede?

Her türlü ürün içinden bir tek laptopumun servisinden memnun kaldım. Monster Notebook

Arkadaşım almıştı, baya böyle sağlam gamerlardan eleman, yani 10-15 bin gamerbooklara gözü kapalı veren cinsinden, denemek için aldı, 1 hafta sonra memnun kalmadığını iade etmek istediğini söyledi (böyle bir şans tanıyor sanırım Monster) anında alıp 7-8bin gibi bir ücreti hesabına geri yatırdılar.

Evet istediğin gibi 14 gün içinde iade hakkın var. Şahsen bütçe olarak bizim gibi eh işte gelirli insanlara hitap ediyor. 15 bin tl basan biriyse kesinlikle msi asus vs tercih edilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2013 model aracın 5 + 3 yıl garanti süresi var demişsiniz.

Garanti nasıl bitmiş oluyor onu anlamadım.

• Eee büyük şirketler nasıl zengin oluyor zannediyorsunuz ?

Çok çalışmakmış koca bir yalann çok çalmak

• Bir gün de şu adamlarının ceza aldığını görebilsek ne mutlu...

• archerman11 A kullanıcısına yanıt
    Ford iyi marka değil mi ?

Tamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bizde focus 3 var 2-3 ay önce servise götürdüm. Usta radyatörün bütün tesisatın değişecek kaçak var dedi. 1 seneden fazla araç biz de haftada birkaç kez kontrol ederim eksiltiğini görmedin.

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

geçmiş olsun maalesef ülkede yetkili servisler bile dolandırıcı

geçen ay kombi bozuldu özellikle dolandırmasın ye yetkili servis çağırdım. eleman 2 dk da sorunu çözdü 240 tl dedi, bende iyi napalım mecbur yaptıracaz dedim yapıldı. ödemeyi kredi kartı ile yapmak istedim 50 tane bahane buldu baktı ki kararlıyım tamam yarın gelirim dedi gitti.

eleman kapıdan çıkınca kafamda ampül yandı ya şu parçaya bi bakayım fiyatı neymiş diye.baktım ki parça 55 tl. kafamdan aşağı kaynar sular döküldü.

aradım servisi parayı aldı sanıyo ya kamil bana artislik yapıyor. parayı ödemediğimi duyunca elemanını gönderdi parçayı söktü götürdü. ben dışarda yaptırdım 100 tl

Geçen ay aynı şey benim başıma geldi. Kombi sanki elektrik yokmuş gibi davranıyordu. Biraz meraklı olduğumdan ve bu işleri sevdiğimden açtım kombiyi, elektrik hattından başlayarak kontrol kalemi ve ölçü aleti gerekli kontrolleri yaptım. Kontrol kartına giren elektriğin çıkmadığını anladım. Elektrik-elektronik dehası olan bir arkadaşım/komşum var, onu arayıp durumu anlattım. (Adını hatırlayamadığım) bir parçası bozulmuştur dedi, kombilerin en çok arıza veren yeriymiş. Kartı getir bakalım dedi, direk söylediği yere baktı, ölçüm yapmadan o kısmın yandığını gösterdi. Bu parçayı al dedi.
    Araştırdım sadece o parça 5-6 TL, komple kart 200 TL civarı, servis yaparsa 250 TL civarı.
    Parçayı arkadaşa aldırdım, satıcı belki çalışmaz diye 2 adet satmış. Arkadaş nasıl yapacağımı anlattı, evde sen yap dedi. Basit bir lehim işiydi ama çalışma alanı çok dar ve hassas lehim yapmak lazımdı beceremedim :) parça çöp oldu, 2. parçayı alıp gittim yanına, lehimi yaptı ve kombi çalıştı :)

Atladığım bir kısım var, hadi onu da anlatayım. Arızalı parça yerine geçici olarak dizüstü adaptörü bağladık :) 1 gün o şekilde çalıştı. Dedim ya adam dahi dahi

• Bende peugeot 3008 aracımı 2. el aldığımda bakım için Peugeot mepa servisine götürücektim. garantisi bitmişti ama ne olur ne olmaz diye. adamlar rutin bakım , ön 2 fren disk , karter tıpası v.s 2.400 tl fiyat verdi ,

tanıdığımın gittiği servise götürdüm hepsi değişti üzerine far temizliği pasta cila v.s hepsi yapıldı 900 tl fiyat verdi ve orada yaptırdım.

Servislerin anlamsız kazıklarını , ciro sebebi ile fazla bindirmelerini çok duymuştum da başıma böyle gelmişti.

İnşallah servis ile işim olmaz mecburiyetten.

Geçmiş olsun verilmiş sadakınız varmış
  • Geçmiş olsun, mağlesef bu zihniyet her sektörde var. İşini düzgün yapan insana denk gelmek lazım.
  • Arabayı satan dan servise kadar hepsi kazıklamaya çalışıyor bu fiyatlara da bu arabalar hala satılmaya devam ediyor işin peşini bırakmamıssınız herkes sizin gibi sorgulaya bilse tepki koyabilse budurumlar yaşanmaz.

• Buna benzer bir olay bir arkadaşımın babasının başına gelmişti.
    2000 model audi a4 hava yastığı arızası veriyordu. Lena servisine götürdüklerinde servis 8000 tl masraf çıkardı. Sanayide araştırdı biraz hava yastağı beyni varmış galiba bir cihaz. Bu cihaz arızayı veriyormuş. 200-300 tl arası cihazın yenisini taktırdı sorun çözüldü. Konu sahibinin dediği gibi 300 tl nere 8000 tl nere.

Minibüs ile giderken biri ile muhabbet ediyordum. Muhabbet ettiğim kişide o servisde çalışıyor. Anlattım durumu kendisine.
    Bana verdiği cevap: Abi servistekiler tamir etmeyi bilmiyorlar. Adam sorunun şurası olduğunu söylüyo ama yapmıyo direkt parçayı değiştiriyo. Aklın varsa servise araba getirme

Opelde de başıma böyle bir olay gelmişti. Neyse anlatmayayım bunu

• Yaşadığınız olayı Ali Koç yada İsmail Cenk çimen'e yazacağınız söyleseydiniz farklı olabilirdi.
  • denk getirebildiklerine.... ford merkeze ve şikayet vara da yazın. hele o bayanın ismini kesin yazın. şeref

• Oto sanayilerde hemen her marka için işinin ehli ustalar var . Zaman zaman onların da aç gözlüsü oluyor ama hiç birinin iştahı servisler kadar olamaz . Varsın sanayideki usta 50-100 lira fazla alsın çok görmemek lazım eğer işinin ehliyse . Böyle servise gidip şok olmaktan daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

2013 model aracın 5 + 3 yıl garanti süresi var demişsiniz.

2+3 beş.nerenizden okuyorsunuz.

• Bi ara Fiat yetkili servisine bakım için aracını bırakan kadın hikayesi vardı. Kadın aracı servise kendisi bırakıyor, unutkanlık sebebi ile anahtarını da çantasına koyup gidiyor. Akşam aracını almaya gidiyor, aracı beklerken bakım faturasını alıp ödemesini yapıyor. Sonrasında bekliyorlar araç gelmiyor. Servisten anahtarı kaybettik gibi bir söylem gelince kadın çantasını kontrol ediyor ve anahtar çantadan çıkıyor. İşin özü servis elini sürmediği, bakımını yapmadığı aracın ücretini alıyor. Kadın da elindeki fatura ile hukuki hakkını kullanıyor idi...

ama o konu kaldırıldı, bir daha da bulamadım. Kurumsallık adı altında bu tip şeyler oluyor, "aman bişey olmasın" diye düşünen kullanıcılar da mağdur oluyoruz.

Geçmiş olsun size de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

2013 model aracın 5 + 3 yıl garanti süresi var demişsiniz.

2+3 beş.nerenizden okuyorsunuz.

Gözümle okuyorum

", 5 yıl garantisi olup, alırken 3 yıl garanti uzatıp,"
    Bu cümleyi yazmış arkadaş.
    Bunun anlamı 8 yıldır.

O zaman şöyle yazmalıydı.
    2 yıl standart garantinin üzerine 3 yıl daha garanti uzattım.

5 bile olsa garantide araç
    2013 Aralıkta alınmış
    2017 yılındayız
    4. yılında araç. Matematik kaç geldi karnende.

Sizin gibileri muhattap alıp cevap yazmamak lazım ya neyse. Tartışma çıksın diye uğraşıp duran sıradan bir "insan"sın.

• karaktersizlerle dolu bir servis daha iş yapmak değil iş çıkarmak ve parça satmak derdinde ş.. rfszlr

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSHawk.

Buna benzer bir olay bir arkadaşımın babasının başına gelmişti.
    2000 model audi a4 hava yastığı arızası veriyordu. Lena servisine götürdüklerinde servis 8000 tl masraf çıkardı. Sanayide araştırdı biraz hava yastağı beyni varmış galiba bir cihaz. Bu cihaz arızayı veriyormuş. 200-300 tl arası cihazın yenisini taktırdı sorun çözüldü. Konu sahibinin dediği gibi 300 tl nere 8000 tl nere.

Minibüs ile giderken biri ile muhabbet ediyordum. Muhabbet ettiğim kişide o servisde çalışıyor. Anlattım durumu kendisine.
    Bana verdiği cevap: Abi servistekiler tamir etmeyi bilmiyorlar. Adam sorunun şurası olduğunu söylüyo ama yapmıyo direkt parçayı değiştiriyo. Aklın varsa servise araba getirme

Opelde de başıma böyle bir olay gelmişti. Neyse anlatmayayım bunu

Hiçbir servis tamir yapmaz. Doktora gittiğinde nasıl hemen laboratuvar tetkiği istiyorsa servislerde kesin kes parça değişimi yapar, hepsi böyledir. Milli servet boşa gidiyor ama ortada dönen muazzam bir para olunca kimse müdahele etmiyor, ettirmiyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.