Şimdi Ara

Araç Muayenesinde Ağır ve hafif kusura alınan yeni maddeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • *Sonradan takılan Xenon farlar, 'ağır kusur' kapsamına alındı. En Çok bu maddeye sevindim.Geçen gün sahil yolunda sonradan taktirilmış xenon farlar ciddi göz alıyor ve trafikte çok tehlikeli.

*Kamyon kasa boyutlarının değiştirilmesi ağır kusur oldu.

*Aydınlatma lambalarında yönetmeliğe aykırı renk değişiklikleri yapılması ağır kusur olarak belirlendi.

*Teknik şartlara aykırı fren düzeneklerinin kullanımı ağır kusur olarak listeye eklendi.

*Hususi otomobilden ticari taksiye dönüştürülen araçlar en fazla bir yıl muayene süresi alabilecek.

*Motor ve şasi No kontrolünde sehven yapılan bazı yazım yanlışlıkları hafif kusur oldu.

*Plakaların ölçü ve karakterlerinin yönetmeliğe uygun olmaması hafif kusur olarak eklendi.

• ALB ETİKETİ NEDİR ?

Avrupa Birliği Yeni Uyum Yasası Yönetmeliği'ne göre çekici ve treyler’lerin fren hava ve elektronik değerlerini gösteren etikettir.

15.01.2012 tarihinden itibaren tüm TÜV TÜRK araç vize istasyonları bu etiketi istemektedir. Etiketin olmaması ağır kusur olarak kabul edilmektedir.

Bu etiket aracınızda bulunmuyorsa araç muayeneden geçmeyecektir.

ALB Etiketini firmamızdan edinebilirsiniz

Egna Mühendislik Ltd. Şti. 0 (312) 354 44 37
  • üstad beyaz ampul hafif mi ağır mı kusur?ben yasaklandı diye hatırlıyorum ama tam emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

*Aydınlatma lambalarında yönetmeliğe aykırı renk değişiklikleri yapılması ağır kusur olarak belirlendi.

Bunun detaylı olarak açıklayabilecek biri var mı? Plaka aydınlatma beyaz ledleri de dahil mi buna?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Bunun detaylı olarak açıklayabilecek biri var mı? Plaka aydınlatma beyaz ledleri de dahil mi buna?

Dorse etek lambalarında Beyaz Yasak Diye biliyorum Ama dorsenin Ön Taraf köşelere Biz Beyaz Taktık Sorun olmadı
  • ALB ETİKETİ TIR TREYLER ALB ETİKETİ ARAÇ MUAYNEDE GEREKLİ OLAN ETİKET.ALB ETİKETİ alb etiketi tır dorse treyler avrupa birliği standardında etiket sistemi bir telefon kadar yakınınızda 0532 580 90 91 ahmet bey
    wabco alb etiket sistemi,
    knorr alb etiket sistemi
    verilen fiyat 100 etiket fiyatıdır.
  • Cakma xenonlular zaten muayneye orjinal ampullerini takip giriyorlar. Fayda saglayacagini dusunmuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.