Şimdi Ara

Araç Km Düşürme (Dava Süreci-Dava Sonuçlandı-Karar Kesinleşti) *Edit 3 (16.06.2023)* (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
36
Favori
63.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım istediğini alırsın çok çok sinir bir durum
  • wantastik W kullanıcısına yanıt
    İnşallah paranızı geri alırsınız. Sıkıntı durumlar. İnsanın durduk yere başı ağırıyor şerefsizler yüzünden. Bana da sorabilirsiniz sıkıntı çektiğiniz yerlerde. Sağlıcakla kalın.
  • TUVTURK raporları istenir öncelikle. Ona göre bakılır. Kim ne zaman ne yapmış diye. Satış sözleşmeleri felan incelenir. En son kim kabahatliyse ona patlar olay. Öyle son kullanıcı ceza alacak diye bir şey yok.
  • Geçmiş olsun, umarım hakkını alırsın. Güvenilir esnaf adam bulmak samanlıkta iğne aramak kadar zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Degrees

TUVTURK raporları istenir öncelikle. Ona göre bakılır. Kim ne zaman ne yapmış diye. Satış sözleşmeleri felan incelenir. En son kim kabahatliyse ona patlar olay. Öyle son kullanıcı ceza alacak diye bir şey yok.
    İşte artık 2.el araç alırken didik didik incelenmesi gerek böyle şeylerin.Sonradan kafa ağrıtmasın.
  • Didik didik etsen de bir işe yaramıyor. Adamlar bakım yaptırdıkları yerden sildiriyorlar. Neler gördü bu gözler :D İkinci el araba alırken pek bir şeye güvenmeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Degrees

Didik didik etsen de bir işe yaramıyor. Adamlar bakım yaptırdıkları yerden sildiriyorlar. Neler gördü bu gözler :D İkinci el araba alırken pek bir şeye güvenmeyin derim.
    Benimde dilim çok yandı 2.el araç muhabbetine...Ben artık diyorumki ya 1-2 yaşında araç alacağım yada 0 harici hiç bir şekilde araç almam heleki şu sahte piyasada.
  • yahu noter kmyi sorsa fiyati sordugu gibi ve kagida yazsa sorun kalmayacak. macasi yiyen dusursun o durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mishakal kullanıcısına yanıt
    Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: wantastik

Araştırdığıma göre satan kişi alan kişiye karşı sorumludur. Yani satan taraf düşürmemiş olsa ondan önce düşürülmüş olsa dahi alan tarafın zararını karşılayıp daha sonra oda satın aldığı kişiye dava açarak hakkını araması gerekiyormuş
    Davanız tüketici mahkemesinde görülseydi evet sorumluydu. Ama ceza mahkemesinde eylemin suç olup olmadığına bakılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red0x

Evet
    Hangi adliye hangi mahkeme ?
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Tüketici mahkemesinse görülüyor zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    Hiç kimse aldığı araçla ilgili TÜVTÜRK km sorgusu yapmak veya araci ekspertize sokmak zorunda değil. Bunu ben değil yargıtay kararı söylüyor.
    Km düşürme olayı zaten bir suç değil hukukî uyuşmazlık konu sahibi de zararını tazmin etmek istiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belki faydası olur diye bu videoyu buraya bırakıyorum.
    Tabi ki buna benzer zibilyon tane video da vardır.
    Toplumun dürüst insanlardan oluşması için hukuki yollar mutlaka aranmalı:

https://www.youtube.com/watch?v=BL4bWSYg1I4
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Bu davada bana kalırsa içeri girmesi pek kolay değil, girse de pek kalmaz kanımca. (Avukat değilim ama geçen televizyonda 50 sabıkası bulunanların hırsızlık yaptığı haberini görünce böyle düşünmemek için neden yok gibi geliyor bana)
  • geçmiş olsun
    takipteyiz
  • Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Burada mesele sadece TUVTURK sorgusu degil. Tum olaylarda bu gecerlidir. Suc unsuru olusmasi bakimindan cesitli gereklilikler vardir. CMK'ya baktigimiz da suc maddeleri 186/1.a, 186/1.b gibi siralanmistir. Hepsi ayni sucu ifade etse de olus yonu bakimindan farkli maddelere ayrilir.

Kimisi daha agirdir kimisi ise daha hafiftir. Kimse sorgulamak zorunda degil algisi tamamiyla yanlis bir algidir. Insanlarin en durust oldugu bir cagda yasamiyoruz sonuc itibariyle. Ilk mesajimda bahsettigim durum gecerliligini korur. Iyi bir savunma ile isin icinden cikilir.

Egerki magdur kisi yaptigi sorguda da bir kusur olmadigini gorup araci aldiysa bunun cezasi farklidir. Cunku kayitlarla oynanmistir ve magdur kisi bunu bilemeyecegi icin sanik daha farkli yaptirimlara carptirilir. Ancak bahse konu durumda olay farklidir. Bu yuzden daha farkli yaptirimlar uygulanir.

Bu arada km dusurme sahtecilik ve dolandiricilik sucudur. Suan hatirlamiyorum ceza maddesini ama bu boyledir.

Bir ekleme daha. Yargitay kararlari ichihat olmadan ornek karar olarak gosterilmez. Her dosyanin kendine has sonuclari vardir. Dedigim gibi onemli olan sucun olus bicimidir.

Kisaca bunu anlatmaya calistim arkadasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zero Degrees -- 11 Ocak 2019; 17:11:43 >

• Benim hic dilim yanmadi. Isim geregi cok gordum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: qezgin

Bu davada bana kalırsa içeri girmesi pek kolay değil, girse de pek kalmaz kanımca. (Avukat değilim ama geçen televizyonda 50 sabıkası bulunanların hırsızlık yaptığı haberini görünce böyle düşünmemek için neden yok gibi geliyor bana)
    Aynı haberleri bende sık sık görüyorum. Adamın 10 tane sabıkası var bizden rahat dolanıyor sokakta. Girip çıkması 6 ay oda yakalanırsa.
  • maalesef bu duruma bende düştüm. aracı 9 ocakta aldım. km sorgulamak aklıma hiç gelmedi. 20 ocakta hgs mobil uygulamasını indirip bakayım dedim ve şok oldum. avukatımı arayıp karşı tarafla onun iletişim kurmasını istedim. sonra da ben iletişime geçtim. adam aracı geri alacağını fakat kendisine bir ay süre vermemi istedi. şehir dışında olduğu için yarın veya bir sonraki gün yüz yüze görüşeceğiz. telefondaki konuşmamızda benden bir ay süre istedi ödemeyi gerçekleştirmek için. ben adama bilgisayardan yazı hazırlayıp imzalatma düşüncesindeyim fakat bunun hukuki bir bağlayıcılığı olur mu bunu bilmiyorum. siz değerli arkadaşlarımızın fikirlerine ihtiyacım var.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.