Şimdi Ara

Araç Kiralama Sıcak Fırsatlar (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.237
Cevap
327
Favori
487.143
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mihmander

arkadaşlar
    2 günlüğüne İstanbul'a gidelim dedik bütün musibetler başımızdan geçti.

Sixt rent a car 2 günlüğüne araç kiraladık.
    herhangi bir sigorta yaptırmadım.
    zaten fazla kullanmayacaktım.

otoparktan çıkarken biri bana yol verdi bende çıkayım derken kör bölgeden
    gelen araş sürtündük.

tampon çizildi.
    şimdi exper rakamı geldi 300 tl.
    kaza günü sanayiye gittim. sanayide 50 tl hemen yaparız dediler
    ama yaptırmadım. ne olur ne olmaz diye.

siz siz olun mutlaka muafiyet sigortası yaptırın.

araçı 2 günlüğüne 225 tl verdik
    bir karış yere 300 tl istediler itiraz hakkımızda yok.
    kredi kartından otomatik çekmişler.
    Kredi karti itiraz formu doldurabilirsiniz. Almadigim hizmet icin para cekildi dersiniz. Niye itiraz hakkiniz olmasın ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Kredi karti itiraz formu doldurabilirsiniz. Almadigim hizmet icin para cekildi dersiniz. Niye itiraz hakkiniz olmasın ki?

Alıntıları Göster
    kiralama sözleşmesinde herşey yazılı.
    itirazdan birşey çıkmaz. firma faturasını da kesmiştir bile :)

işte bu yüzden araç kiralamasında kasko sigorta vs çok önemli. ne kadar dikkatli olursanız olun biri gelip vurur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • getbusy06 kullanıcısına yanıt
    Enterprise

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uluslararası araç kiralamada kod vs olan var mı? suudi de 5 günlük araç kiralıcam. uygun olsun biraz.
  • Geçmiş olsun. Ancak aynı uygulama yurtdışındaki araç kiralama firmalarında da var. Bana da saçma geliyor ekstra ekstra ücret almak ama ne yapalım mecburuz.

Ne olursa olsun bunu yaptırmak en önemli. En azından 500-1000 liraya kadar olan hasarlar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

kiralama sözleşmesinde herşey yazılı.
    itirazdan birşey çıkmaz. firma faturasını da kesmiştir bile :)

işte bu yüzden araç kiralamasında kasko sigorta vs çok önemli. ne kadar dikkatli olursanız olun biri gelip vurur

Alıntıları Göster
    Ben yine de itiraz ederdim. Banka her halükarda ispat ister firmadan. Kaybetsem de ugrastiririm. Firmanin tabi ki masrafi almak hakki. Ama normali neyse onu alsin.

• güncel kampanyalar neler forumdaşlar?
    yaklaşık 3 haftalık kiralama yapacağım...
  • photo_canon1 P kullanıcısına yanıt
    Şuan en uygun europcar ve enterprise var oralara bakın hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esoturko E kullanıcısına yanıt
    sağolasın hocam...
    4x4 duster kiralamak istiyorum yok. neden almazlar bilmiyorum. kartepeye, abanta filan gitmek istiyordum am ayalan olacak gibi. normal araçla riske girmek istemiyorum.
  • selamlar. 5-6 ay araç kiralama düşüncem var, şirketim yok, bireysel kiralama yapacağım, nerelere hangi firmalara bakmamı tavsiye edersiniz? otm olması şart, bir de fiyat ne kadar olur, ya da olması gerekir aylık tahmini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

sağolasın hocam...
    4x4 duster kiralamak istiyorum yok. neden almazlar bilmiyorum. kartepeye, abanta filan gitmek istiyordum am ayalan olacak gibi. normal araçla riske girmek istemiyorum.
    Ben de aynı dertten sıkıntılıyım.

4x4 olmadığı gibi suv modellerinde de kar lastiği yok. Aynı zamanda C segmentindeki araçlara kar lastiği takmışlar ama onun da denk gelip gelmeyeceği belli değil.
  • Artık diğer firmalarda günlük 400-500 kilometre sınırı koymuşlar Bu hiç iyi olmadı Ankara'ya gitmek için avisten araç bakıyordum günlük 500 kilometre olayını öğrendim Vazgeçtim adamlar fazla gün kiralamak için sınır koyuyor önceden ankara icin 1 gün kiralanıyordu şimdi 3 gün kiralamak gerekiyor en iyisi araba almak km sınırından sonra kirlamanın anlamı fırsatı kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 3 Şubat 2020; 20:3:37 >
  • Katılıyorum. Hem fiyatlar anlamsız pahalılaştı hem de km sınırı tüm firmalara geldi.
    Aylık kiralarsan da 4000 km sınırı var. Yani ben 1 ay para versem de sadece 4000 km kullanabilirim arabayı.
    Bir de kışın ortasında kış lastiği takmıyorlar. Takan firma da para istiyor.

Arabanın kaskosu var diyorlar. Mini onarım, max onarım, far-cam vb. bir sürü sigorta paketi satıyorlar. garantici bir adamsanız neredeyse araba kirası kadar bir de bu paketlere para veriyorsunuz.

Arabalara bakıyorsun eskisi gibi tertemiz, az km'li araba da kalmadı. Türkiye'de kaliteli hizmet almak herhangi bir firmadan hayal oldu. Nereye giderseniz gidin herkesin derdi "ne kadar paran var?" oluyor.
  • Aylık kiralama da şu şekilde yapabilirsin. 15 gün kira alırsın. Arabayı bırakırsın tekrar ısınmıyor. 15 gün daha yaparsın 8000 kilometre olur. Her sözleşmede kilometre yenileniyor.

Bu sigortalarda çok güvenmeyin. Adamlar oradan bile para kırıyor. Aviste mini sigorta 34 lira sen bu parayı veriyorsun. Arabada hasar var diyelim onu yaptırmıyorlar. O şekilde bırakıyorlar. Yeni müşteri geldiği zaman o kısımları not alıyorlar teslim ediyorlar. Oradan bile para kazanıyorlar.

Aslında arabalar neden çizikli olduğu Buradan anlaşılıyor. Dediğim gibi kilometre sınırının amacı fazla gün kiralama yaptırıp daha fazla para kazanmak istiyorlar. Ankara'ya gidecek adam En azından üç gün kiralaması gerekiyor. Daha uzak bir yere gidecek bir insan daha fazla kiralama yapması gerekiyor.

Central Dan c5 Air Cross almıştım 2000 kilometre deydi. 3 gün kullandım Sonra Passat kiraladım 37 bin kilometrede verdiler Bu adamlar birde 15000 kilometre üstünde araba yok diye reklam yapıyor Kendi yaptı reklamlarını bile uyumuyorlar şikayet edince de o anki duruma göre değişir işte bir bahane uydurup duruyorlar şimdi 4 güne kadar kiralamada 400 km limit koymuşlar 5 gün üzeri olursa 3000 kilometre veriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 4 Şubat 2020; 12:44:49 >

• Bir ara ben de sürekli Central müşterisiydim. 2-3 yıl kadar önce taş gibi sıfır arabalar geliyordu.
    Bir araba alıyordun mavi, panoramik sunroof'lu vs. insanın bırakası gelmiyordu arabayı.

- Şimdi düz, boş, beyaz ya da gri araçlar veriyor.

- Dediğiniz gibi reklamlarda hep 15bin km altı derler hatta bayilere gidin kocaman tabela verdır 15bin altı araçlar diye ama verdikleri araba hep 15bini geçer.

- Bir passat kiraladığım dediğiniz kilometrede çıktı. 2 gün kiraladım içindeki sigara kokusu yüzünden cam açmadan rahat rahat araba süremedim.

- Bir de üstüne sağolsunlar 150bin liralık açık senet imzalatıyorlar. Audi A3-Passat-Superb-BMW modellerinin hepsinde senetsiz araç kiralayamıyorsun. Bildiğin bakkal dükkanına döndürdüler şirketi.

- Daha öncesinde Golf kiraladım kadıköy bayisinden. Lastik patlak sol arka inmiş diye uyardım. Patlak olsa janta otururdu patlak değil havası inmiş bir bastırdık havayı dediler. 500 km patlak lastikle yol yaptım. Araç sürekli gittiği için lastikteki hava inmedi. Durduğum ilk yerde indi. Bana bir de üstüne lastik tamiri parası verdirdiler.
    Aradım durumu anlattım. Fiş verirseniz karşılarız dediler. Pazar günü yol kenarındaki hangi tamirci fiş verir? Kaç tane lastik tamircisne abi fiş ver dedik şimdiye kadar? 20 TL de öyle harcattılar sağolsunlar.

- Bir ara sürekli müşteri indirimi veriyorlardı sonra sistem yenilendi dediler onu da vermez oldular.

özetle bu madde madde yazdıklarım sebebiyle beni kendilerinden baya bir soğuttular. Artık hizmet odeklı değil para odeklı çalışıypr kendileri.

• Aynen öyle artık kiralamak mantıklı gelmiyor

• Hertz'ten kiralama yapacağım sanırım.
    konuyla ilgili kiralamamın ardından tecrübemi paylaşacağım arkadaşlar.
  • Arkadaslar finansbank musterilerine yolcu360 liste fiyati uzerinden yari yariya indirim sagliyor. Antalyada 70tlye dizel araba kiraliyorum, diger sehirlere bakmadim. İndirim kodu olarak QNB360 yazip aratin, finasbank musterisi bile olmaniza gerek yok. Link asagida:

https://www.qnbfinansbank.com/qnbfirst/ayricaliklar/first-class-seyahat/yolcu360ta-50-indirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvantalya -- 19 Şubat 2020; 22:44:6 >
  • Aracımı sattıktan sonra en azından mayıs ayına kadar araç almama kararım var.

Sırf bu yüzden aylık kiralama ile işimi görüyorum.

Şuan İzmir de en mantıklı erboycar da 2150TL ye 1.3Mjet Egea var.Ben 600TL farkla otomatik Hyundai Accent Blue aldım.

44günlük aldım aracı ama aracın her yerinden gacır gucur sesler geliyor.Değiştirin dedim muadili yok dediler.

Üst segment araç istiyorum aslında önümüzdekia aylarda.Muhtemelen sattığım aracın yenisi olan Peugeot 2008 alacağım ancak 3008de de gözüm var.Bu araçlardan birini kiralasam aylık maliyetlerde 4e 4.5 civarına getirme şansım yok mudur sizce?

Her ay araç kiralaması yapacağım en erken haziran başına kadar.Sizce hangi firma tercih edilebilir?

Filo kiralamada 6 ay vermiyorlar diye hatırlıyorum doğru mudur?
  • ya arkadaş yok mu 4x4 duster gibi uygun fiyatlı br 4x4 kiralayan kurumsal firma? bu nasıl iş böyle? bir tanesi bile 4x4 almıyor...

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.