Şimdi Ara

Araç Kiralama Sıcak Fırsatlar (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.233
Cevap
327
Favori
486.563
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • taksim şubede hala talisman var mı en son telefonda sordugumda yok dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

taksim şubede hala talisman var mı en son telefonda sordugumda yok dediler

Garenta'da Talisman çok az var. Bir tek Antalya İç Hatlar şubesinde 1 tane görmüştüm. Nisan'dan sonra gelecek diğer şubelere sanırım.
  • Avisteki cabriolar hangi grupta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -IMAX-

taksim şubede hala talisman var mı en son telefonda sordugumda yok dediler

Talisman var ama kurumsal mı değil mi bilmiyorum. Önümde adama teslim ettiler. Dedim bu ne böyle uçak gibi sonra baktım talismanmış. Superb dende 1 tane gördüm aynı gün onuda kiraladılar

• Allah kaza bela vermesin arkadaşlar hepiniz çokça araç kiralamışsınız bilgi sahibisiniz bu konularda bir iki soru soracağım ben de kiralama ile ilgili. Biz, il dışına çıkmak için 4_5 kişi araba kiralayacağız mesela 2 kişi sürecexek arabayı birini normal birini ek sürücü diye yazdıracağız yaşlar da 22 ve ehliyetler 2 yılın üstünde. Bir iki ay önce Avis ile konuştuk kredi kartınızdan 2000 lira stopaj çeker araba gelince geri ödenir dedi Biz öğrenciyiz ne 2000 lira stopaj ı dedik vazgeçtik. Bulunduğumuz yerde budget var acaba budget de mi aynı haltı yiyecek diye bulaşmıyoruz. Şimdi biz bu arabayı rezervasyondan alsak parasını ödesek netten bunlar ayrıca kafalarına göre para mı çekiyor kredi kartından? Her firmada bu mevzu var mı yoksa bunlar öğrenci olunca adam mı kandırıyorlar bu kadar kurumsal firmalar hem de. Doğuda küçük bir kentteyim belki ondan da kaynaklı olabilir diye düşünüyorum ama resmen saçmalık bu durum

• nirvana08 kullanıcısına yanıt
    o ücreti alıyor budget da hocam. arac tesliminden sonra iade ediyor. avisten muhtemelen lüks araç kiralamak istediğiniz için 2000 demişler. focus,fiesta vs daha düşük ücretli araçları kiralamak istediğinizde 300 tl provizyon çekiyorlar. aracı teslim edince iade ediyorlar.
    Her kiralama firması provizyon alır ve bu provizyon araç grubuna göre değişir. Kiralama koşullarını detaylı okumanızı tavsiye ederim. Kafalarına göre değil koşullarda belirtilen tutarda keserler. Ve ceza, kaza vb. durumunuz yok ise yaklaşık 1 hafta içerisinde iade ederler. Ayrıca araç grubuna göre yaş sınırlaması ve ehliyet yaşı sınırlaması da olabilir. Lütfen ilk olarak kiralayacaksanız ödeme sayfasına geçerken otomatik oolarak "kiralama koşullarını okudum"u işaretlemeyin okuyun.

• yktzybl Y kullanıcısına yanıt
    Hocam okumadığımı nerden biliyorsunuz zaten provizyon alınabilir onu okuduğumdan anladım be n de ama Ford Fiesta kiralayacağız adam 2000 to istiyor ve bunu isteyen Avis bunun aslı astarı var mı onu sormaya çalışıyorum şu suçlayıcı cevapları vermekten bir türlü bıkmadınız milleti forumdan soğutuyorsunuz 2000 lira stopaj nedir arabayı 0 dan servise mi veriyoruz

Madem okudunuz aviste depozit olarak belirtilmiş ancak ne kadar olacağı söylenmemiş. İfadeyi direkt yazıyorum avisteki:Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir.

Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 1-10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır."

Bunu okumuş olmalısınız. Yani bir önceki mesajınızda belirttiğiniz üzere sizi öğrencisiniz diye kandırmıyorlar. Resimde de enterprise'ın ne kadar provizyon(depozit)aldığını inceleyebilirrsiniz. Okuyun dememin sebebi okumadığınızdan değil daha detaylı okuyun çünkü ilk defa kiralayacağınızı söylemiştiniz.

Burda da sixt rent a car'ın ne kadar provizyon uyguladığı

Ben seat leon kiraladım ve dedikleri gibi 1500 tl provizyon aldılar ve 5 gün sonra iade edildi.

• yktzybl Y kullanıcısına yanıt
    Hocam mantıksız değil mi ekonomik sınıf arabaya 1200 lira istemeleri en mantıklısı budget gibi duruyor yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Hocam mantıksız değil mi ekonomik sınıf arabaya 1200 lira istemeleri en mantıklısı budget gibi duruyor yine.

avis budget aynı firma zaten.evet ekonomi sınıfı arabaya 1200 lira çok fazla. 1500-2000 lira lüks araba grubunun provizyon ücreti zaten.
  • fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Hocam sixth mi neyse artık o zaten bulunduğum ilde yok budget ve Avis var havalanında başka firma var mı bilemiyorum ama zaten 300-500 liranın üstünde provizyon ödeyemem öyle bir limitim Yok

• quote:

Hocam sixth mi neyse artık o zaten bulunduğum ilde yok budget ve Avis var havalanında başka firma var mı bilemiyorum ama zaten 300-500 liranın üstünde provizyon ödeyemem öyle bir limitim Yok

il neresi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

quote:

il neresi hocam

erzincan hocam
  • Budget 300 ile2000 tl arası provisyon diyor araç grubuna göre. İsterseniz bir müşteri temsilcisi ile görüşün kiralayacağınız modelin provizyonu ne kadar diye...

• Şuan en uygun kiralamayı hangi şirketten yapabilirim? Aracın dizel olması yeterli.
  • U.C.Y kullanıcısına yanıt
    yaş kaç ehliyet kaç yıllık bütçe ne kadar ?
  • Aracı zaten 1 günlük kiralıyacağım 300 km civarı yol yapmam gerekiyor. Yaş 24,5 yıllık ehliyet mevcut.
  • U.C.Y kullanıcısına yanıt
    sen soruma tam cevap vermemişsin soruna cevap bekliyorsun sadece yaş söyledin diğerlerinide cevapla

ona göre sana yardımcı oluruz
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.