Şimdi Ara

Araç Kazası arkadan çarpmak Videolu !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamın hızı 20 km yok takip mesafesinden suclusun diyen var ya.
  • Ben de öndekinin stopuna güvenerek nasıl makas atıyorum bir bilsen, meğer adamın lamba patlakmış, az kalsın giriyordum yeminle..

Motor kullandığım için milimetreyle kurtarabildim tabi..
  • arabayı yeni almış ise kesin freni denedi lavuk o yuzden orda asıldı frene bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

Kameranın olduğu arabayı süren kişi zaten otobüse çarpacakmış sonra sağ şeride girmiş ışık yanınca sola geçecekken sağda kalayım demiş kırmızı arabanın arkasına yapışmış. Detayları bilemem ama kendi şeridinde düzgün olarak gitmemiş gibi gözüküyor. Sinyal sesi falan da yok
    Arabayı süren kişi benim otobüse çarpacak olsam çarpar dururdum zaten sağlayıp önümdeki araç durunca durmamı nasıl izah ediyorsun.
  • Güvenli takip mesafesi, öndeki aracın sert bir fren yaptığında ya da çarpması durumunda, bizim de ona çarpmadan durabilmemizi sağlayacak bir mesafeyi tanımlamaktadır. Sürüş sırasında öndeki aracın geçtiği noktadan 2 saniye sonra geçmeyi sağlayacak bir mesafedir. Hesaplaması çok basit bir yöntemdir. 4 basamaklı iki sayıyı peş peşe söylerseniz, bu 2 saniye demektir. Bu şekilde takip mesafesini ayarlayabilirsiniz.

Adamın kıçının dibinde gidiyorsun bariz suçlusun. Senin gibi kıçımın dibinde sürüş yapanlara kasten bunu yapmayı çok istiyorum ama kış vakti uğraşılmaz.
    Öndeki eleman da hiç bir sorun yokken yolun ortasında aniden fren yaptığı için az da olsa kusurlu. Sonuç fatura her türlü sana patlayacak.
  • Tastarakay kullanıcısına yanıt
    Bu gibi arkadaşlar araba sürüyor ya burası Türkiye olduğu aklıma geliyor. Şehir içinde bu arkadaşın arabasına bin sanki öndeki aracı 900m 'den takip ediyor keloğlan. Şu video ile tutanağa öndeki aracın frene asıldığını ve ışıklarının yanmadığını belirtse %50 öndeki araca kusur verecekler.
  • Önde ki arkadaş sigara içiyor yazan yok sanırım ve kusura etkisi var mı yok mu acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya karşıya hata verilir yada %50 %50 verilir. Nedeni aracın birden fren ışığı sigortasının atması yada arıza oluşması. Bu durumda siz istediğiniz kadar takip mesafesi koruyun, gözünüz daima lambada olucaktir. (O.lamba boşuna koyulmamistir. Gece/Gunduz yanmasinin sebebi fren yaptığınızı belli etmesidir.)

O yüzden bu kayıtı muhafaza edin ve sigorta sirketinize gidin konuşun. Açın video izleyin, hatta tavsiyem tam vurmadan önceki ani kırpın ki anlaşılsın.

Tutanağa da fren lambasini görmedim yanmiyordu şekilde İslediyseniz hayırlı olsun, %100 küsur karşı taraftadir. Geçmiş olsun, forumda herkes çok biliyor kimseye umursamayin..

Konunun yeri burası değildir bu arada, otomobil bölümüdür bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 ay önce ankarada anadolu bulvarında sol şeritte ortalama 75-80 km/hız ile seyrediyorum. önümde jip vardı ama takip mesafem yerindeydi. önümdeki jip bir anda durmaya başladı ben gidecek sandım direk durdu. 75 km hızdan bir anda durdu. bende kökledim frede ve yarım metre kala durdum. tabi durdum ama nasıl durdum? arkamdan tam 5 araba bana vurdu. arabanın içinde boynum kırlacaktı. takip mesafesi önemli. insanların bir tarafına gire gire gidilmez. ben bunu iyice teyit ettim o kazada. çok şükür ağır birşey yok bende. arka tampon ve bagaj düzeltildi. Araç 2008 mondeo. taş gibi arabaymış. sonuç olarak benim masrafımı ödediler.

size de çok geçmiş olsun. arkadan vuran her zaman suçludur. ne olursa olsun. polis bana sen neden durdun dediğinde, öndeki araç durdu bende durdum dedim tamam dedi ve ona gre tutanak tuttu. tutanağımda hiç suçumun olmadığı, tüm suçun takip mesafesini korumayanlarda olduğu açıkca yazıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

1.5 ay önce ankarada anadolu bulvarında sol şeritte ortalama 75-80 km/hız ile seyrediyorum. önümde jip vardı ama takip mesafem yerindeydi. önümdeki jip bir anda durmaya başladı ben gidecek sandım direk durdu. 75 km hızdan bir anda durdu. bende kökledim frede ve yarım metre kala durdum. tabi durdum ama nasıl durdum? arkamdan tam 5 araba bana vurdu. arabanın içinde boynum kırlacaktı. takip mesafesi önemli. insanların bir tarafına gire gire gidilmez. ben bunu iyice teyit ettim o kazada. çok şükür ağır birşey yok bende. arka tampon ve bagaj düzeltildi. Araç 2008 mondeo. taş gibi arabaymış. sonuç olarak benim masrafımı ödediler.

size de çok geçmiş olsun. arkadan vuran her zaman suçludur. ne olursa olsun. polis bana sen neden durdun dediğinde, öndeki araç durdu bende durdum dedim tamam dedi ve ona gre tutanak tuttu. tutanağımda hiç suçumun olmadığı, tüm suçun takip mesafesini korumayanlarda olduğu açıkca yazıyordu.
    Arkandaki kişi önümde ki aracin fren lambasi yanmiyordu, tereddutte kaldim anlayamadim durup durmadigini dese ve video gösterse. O anda işler senin lehine mi olurdu alehine mi? Geçmiş olsun bu arada, takip mesafesi de bir yere kadar, o fren lambasina bakmadan trafikte git bakalim gidebilecekmisin?

• Geçmiş olsun. Bende bazen trafikte yakın takip ediyorum farkında olmadan. Çok ani frenle durmuşluğum oluyor. Benim de dikkat etmem gerek biraz daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Arkandaki kişi önümde ki aracin fren lambasi yanmiyordu, tereddutte kaldim anlayamadim durup durmadigini dese ve video gösterse. O anda işler senin lehine mi olurdu alehine mi? Geçmiş olsun bu arada, takip mesafesi de bir yere kadar, o fren lambasina bakmadan trafikte git bakalim gidebilecekmisin?

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim hocam. dediklerinizde haklısınz biraz fevri yazdım sanırım. arkadaşın kazası gibi bir kaza başıma gelse hakkımı sonuna kadar ararım. dediğiniz gibi takip mesafesi bir yere kadar. fren lambasına bakmadan gidebilecek babayiğit tanımıyorum. kaza yapan arkadaş hakkını sonuna kadar aramalı. tabiki burası Türkiye ne kadar hakkını arayıp bulabilir bilmiyorum. direk sen suçlusun kardeşim, arkadan vurmuşsun işte, takip mesafeni korusaydın diyerek kestirip atabilirler

• Tango-1 kullanıcısına yanıt
    malesef yanlışınız var hocam. sürüş şekli , sinyal verme , aracın aksamlarının düzgün çalışıp çalışmaması vs. bir dünya etken var. arkadan çarpan her zaman suçludur konusu doğru değil. bende arkadan çarptım ve karşı taraf %100 suçlu bulundu.

• ***redbull*** kullanıcısına yanıt
    merhaba , hocam trafik polisi çağırıp tutanak tutturup aracın stop lambalarının orjinal olmadığı ve takip eden sürücülerin hata yapmasına sebebiyet verebilecek olması , araç basık bu arada onu da atlamayalım. Trafik polisi aracı trafikten men etmesi gerekmektedir. Bu sonuçla araç muayeneye girer yada trafik ekibi trafiğe çıkamaz derse öndeki araç ağır kusurludur. Tabii arkadan takip eden beyfendi de takip mesafesini korumaması , aniden şerit değiştirme gibi nedenlerle hafif kusurlu bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Bu gibi arkadaşlar araba sürüyor ya burası Türkiye olduğu aklıma geliyor. Şehir içinde bu arkadaşın arabasına bin sanki öndeki aracı 900m 'den takip ediyor keloğlan. Şu video ile tutanağa öndeki aracın frene asıldığını ve ışıklarının yanmadığını belirtse %50 öndeki araca kusur verecekler.
    Ben öndeki araçla arama daima bir araba boyu takip mesafesi bırakırım. Sıkışık trafikte dahi bundan vazgeçmedim, vazgeçmem. Aracımın kıçına yapışan sanki eve, işe gidip atom parçalayacakmış gibi acelesi olanlar arkamdan vık vık daha çok kornaya basar. Sizi ehliyet sınavından geçirenlerin ellerinden öpeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

Ben öndeki araçla arama daima bir araba boyu takip mesafesi bırakırım. Sıkışık trafikte dahi bundan vazgeçmedim, vazgeçmem. Aracımın kıçına yapışan sanki eve, işe gidip atom parçalayacakmış gibi acelesi olanlar arkamdan vık vık daha çok kornaya basar. Sizi ehliyet sınavından geçirenlerin ellerinden öpeyim.

Alıntıları Göster
    İyi de çok daha fazla bırakmanız lazım. Hele ki yüzyirmiyle giderken bir araba boyu mesafe tampon tampona gibi bir şey (daimaya istinaden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 8 Ocak 2019; 10:43:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

İyi de çok daha fazla bırakmanız lazım. Hele ki yüzyirmiyle giderken bir araba boyu mesafe tampon tampona gibi bir şey (daimaya istinaden)

Alıntıları Göster
    Uzun yolculuklarda otoban boş ise 120 km lere çıkarım, boş değil normal ise bir trafik var ise 100 km sabitimdir, öndeki araçla aramda hızıma oranla çok daha fazla mesafe vardır. +120 140 km ile gitmek isteyenler sol şeridi kullanıyor zaten. Ben orta şerit tercih ediyorum. Ne çok hızlı ne de çok yavaş, orta ayarlar iyidir. Şuana kadar bu kurallara uyduğumdan sorun yaşamadım, umarım hep böyle gider. Zaten son 6 aydır artık nadir araç kullanıyorum, kısa mesafeleri bisiklet ile ya da yaya gitmeye başladım. İstanbul'da araç kullanmak midemi bulandırıyor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Öndeki aracın kusuru var zaten ,frenleri yanmıyor. Videoda kırmızılı araba daha öncede frene basıp yavaşladı ama lambaları gene yanmadı. Demekki adamın lambaları arızalı. Millete boş yere sallama biraz zeki ol yeter. Kırımızı araba zaten bomba gibi dolanıyor.
  • Videonun başlarında öndeki arabanın stop larının yandığı görülüyor. ama stop renginden dolayı mı yoksa o anda fren yapmamasından mı bilemiyorum kaza anında yanan ışık yok.

Kaldı ki takip mesafesi nedeniyle suçlu çıkmış olabilirsiniz. Eğer video yu baştan sona tekrar tekrar izlerseniz o arabanın daha önceki manevralarında stoplarının yandığını görebilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Ben de bir ara ara sokaktan caddeye çıkmak için gelen aracın geçmesini beklerken herif geldi bana vurdu. tali yolda olduğum için kusurlu sayıldım. Duruyor olmam, herifin beni göre göre gelip vurması hiçbir şeyi değiştirmedi maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.