Şimdi Ara

Araç Kamerası ( Dual Premium ) Panorama X2 incelemesi - Kullanıcıları ( 7 kişiyiz ) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
18
Favori
27.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 777_E

Merhaba arkadaşlar;
    Panorama x2 satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Tüm kablolama tertibatını tamamladım ama cihaza güç kablosunu bağladığımda ve ekran zaman aşımını 2dk yaptığım halde 30sn açık kalıyor, sonra tamamen kapanıyor. Benzer sorunu yaşayan oldu mu?
    Ayrıca cihazın son yazılım sürümü nedir? Nereden indirilir ve nasıl yüklenir?
    Herkese iyi forumlar

Evet kablo ile ilgili bir sorundu bu, forumdan bir kişi yaşadı.

Kamerayı nereden aldınız hangi satıcı ? Satanı bulmak zor bu aralar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Merhaba arkadaşlar;
    Panorama x2 satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Tüm kablolama tertibatını tamamladım ama cihaza güç kablosunu bağladığımda ve ekran zaman aşımını 2dk yaptığım halde 30sn açık kalıyor, sonra tamamen kapanıyor. Benzer sorunu yaşayan oldu mu?
    Ayrıca cihazın son yazılım sürümü nedir? Nereden indirilir ve nasıl yüklenir?
    Herkese iyi forumlar

Evet kablo ile ilgili bir sorundu bu, forumdan bir kişi yaşadı.

Kamerayı nereden aldınız hangi satıcı ? Satanı bulmak zor bu aralar :)

kamerayı herkesin satın aldığı gibi pier'den satın aldım. Sıkıntıyı yaşayan arkadaş çözümü buldu mu acaba?

• Panaroma desteği bitti artık maalesef. Bende çok sorun yaşadım ve firmware de olması gereken çok şey yok. Neyse LUKAS LK-9390 AD GPS yolda geliyor gelene kadar sefasını sürsün camda 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 19 Nisan 2016; 23:56:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 777_E 7 kullanıcısına yanıt
    Hocam benzer sorun bende de oldu, arabayı çalıştırıyorum ekrana görüntü geliyor ve pat diye kendiliğinden kapanıyordu. Kameraya giren jak'ı hafif bastırınca enerji tekrar geliyordu. Pier ile görüşüp kamerayı kargo yaptım ve ücretsiz olarak kamera değişti ve yanında kablo da göndermişti.

Araba da ki kabloyu sökmediğim için kamerayı bağladığımda aynı sorunu yine yaşayınca, bu sefer yeni kabloyu taktım ve sorun çözüldü. Enerji kablosunda sorun olabilir, pier ile yazışın ve şansınızı deneyin, elinde varsa değiştirir, yardımcı olmaya çalışan bir firma, ben kargo parası bile ödemedim ve değişim yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Panaroma desteği bitti artık maalesef. Bende çok sorun yaşadım ve firmware de olması gereken çok şey yok. Neyse LUKAS LK-9390 AD GPS yolda geliyor gelene kadar sefasını sürsün camda 😂

Wooww bir inceleme konusu isteriz, amaa düşük mpbs değerleri ile gelmesin lütfen :(

• Valla yıllarca vga kayıtlı alet kullandım çok ta işime yaradı. Sonuçta film çekimi yapmıyacaz :) plaka okunsun adam gibi çeksin işini görsün desteğinde sıkıntı olmasın yeter. Pier i çözdüm zaten anlık hangi firma varsa onu poh pohluyor. En iyisi genel kullanıma bakıp almak. Düşük bitrate destek olmasını yüksek bitrate destek olmamasına tercih ederim. Üzümün sapı armudun çöpü yapınca daha fazla sıkıntı oluyor. Dünyada en çok araç kamerası Rusya dadır çünkü zorunlu. Kaldıki nette dolaşan kaza görüntüleride o nedenle hep oradan. Sonuçta kafamın yattığı firnanın ürününü almak mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Valla yıllarca vga kayıtlı alet kullandım çok ta işime yaradı. Sonuçta film çekimi yapmıyacaz :) plaka okunsun adam gibi çeksin işini görsün desteğinde sıkıntı olmasın yeter. Pier i çözdüm zaten anlık hangi firma varsa onu poh pohluyor. En iyisi genel kullanıma bakıp almak. Düşük bitrate destek olmasını yüksek bitrate destek olmamasına tercih ederim. Üzümün sapı armudun çöpü yapınca daha fazla sıkıntı oluyor. Dünyada en çok araç kamerası Rusya dadır çünkü zorunlu. Kaldıki nette dolaşan kaza görüntüleride o nedenle hep oradan. Sonuçta kafamın yattığı firnanın ürününü almak mantıklı

Çok haklısınız walla sabırsızlıkla bekliyorum yeni kameranızı

• quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

Hocam benzer sorun bende de oldu, arabayı çalıştırıyorum ekrana görüntü geliyor ve pat diye kendiliğinden kapanıyordu. Kameraya giren jak'ı hafif bastırınca enerji tekrar geliyordu. Pier ile görüşüp kamerayı kargo yaptım ve ücretsiz olarak kamera değişti ve yanında kablo da göndermişti.

Araba da ki kabloyu sökmediğim için kamerayı bağladığımda aynı sorunu yine yaşayınca, bu sefer yeni kabloyu taktım ve sorun çözüldü. Enerji kablosunda sorun olabilir, pier ile yazışın ve şansınızı deneyin, elinde varsa değiştirir, yardımcı olmaya çalışan bir firma, ben kargo parası bile ödemedim ve değişim yaptım.

Nasıl yani, karşı ödemeli mi gönderdiniz paketi?
    Pier ile görüştüm, sizin de bahsettiğiniz gibi kabloda sorun olabileceğini, ürünü tarafıma göndermemi söyledi. Benim merak ettiğim husus şu:
    Kameranın kaç volt ve kaç amper ile çalıştığını öğrenirsem, o güçte bir adaptör ile deneyeceğim. Sorun devam ederse kamerayı piere göndereceğim. Sağlıklı çalışırsa pier'den sadece kablo isteyeceğim.
    Bu sebeple kameranın kaç volt ve kaç amper ile çalıştığını bilen var mı?

• 777_E 7 kullanıcısına yanıt
    Gönderim bedelini ben ödedim, ptt kargo 66 TL gibi bir rakam tuttu. Ancak geri dönüşe ait kargo bedeli ödemedim,
  • Kamerayı geri göndermeden önce sorunun güncelleme ile çözülüp çözülmeyeceğini test etmek istedim. Fakat güncelleme yaparken cihaz yine kapandı ve halen açılmıyor.
    Pier ile yaptığım görüşmede elinde X2 kalmadığını, dillersem Lukas 9750 için $250'lık indirim kodu verebileceğini yahut ürünü tarafına gönderirsem $350 iade yapabileceğini söyledi.
    Tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Kamerayı geri göndermeden önce sorunun güncelleme ile çözülüp çözülmeyeceğini test etmek istedim. Fakat güncelleme yaparken cihaz yine kapandı ve halen açılmıyor.
    Pier ile yaptığım görüşmede elinde X2 kalmadığını, dillersem Lukas 9750 için $250'lık indirim kodu verebileceğini yahut ürünü tarafına gönderirsem $350 iade yapabileceğini söyledi.
    Tavsiyesi olan var mı?

İade al bence.

• quote:

quote:

Kamerayı geri göndermeden önce sorunun güncelleme ile çözülüp çözülmeyeceğini test etmek istedim. Fakat güncelleme yaparken cihaz yine kapandı ve halen açılmıyor.
    Tavsiyesi olan var mı?

İade al bence.

Yerine tavsiye edebileceğiniz kamera var mı?
  • Şöyle bir rapor koymuşlar 9390 için

Front camera;
    ***** Analyzed File Results *****

*** General Parameters ***
    - Name: alwa_20151106_004002_F.MP4
    - Container: MP4 - QuickTime
    - Size: 251.66 MB
    - Duration: 3mn 0s
    - Bitrate: 11.2 Mbps

*** Video Track Parameters ***
    - Format: H.264/MPEG-4 AVC
    - Bitrate: Max.: 11.0 Mbps / Average: 10.1 Mbps / Min.: ---
    - Frame rate (fps): Max.: --- / Average: 29.970 / Min.: ---
    - Encoding profile: High@L4.0
    - Image size: 1920*1080
    - Pixel Aspect Ratio: Undefined
    - Display Aspect Ratio: 16:9
    - Interlacing: Progressive

*** First Audio Track Parameters ***
    - Format: Uncompressed PCM
    - Bitrate: 768 Kbps
    - Resolution: 16 bits
    - Rate: 48.0 KHz
    - Channel(s): mono
    - Position: -

Rear Camera;
    ***** Analyzed File Results *****

*** General Parameters ***
    - Name: alwa_20151106_004002_R.MP4
    - Container: MP4 - QuickTime
    - Size: 251.66 MB
    - Duration: 3mn 0s
    - Bitrate: 11.2 Mbps

*** Video Track Parameters ***
    - Format: H.264/MPEG-4 AVC
    - Bitrate: Max.: 11.0 Mbps / Average: 10.2 Mbps / Min.: ---
    - Frame rate (fps): Max.: --- / Average: 29.970 / Min.: ---
    - Encoding profile: High@L4.0
    - Image size: 1920*1080
    - Pixel Aspect Ratio: Undefined
    - Display Aspect Ratio: 16:9
    - Interlacing: Progressive

*** First Audio Track Parameters ***
    - Format: Uncompressed PCM
    - Bitrate: 768 Kbps
    - Resolution: 16 bits
    - Rate: 48.0 KHz
    - Channel(s): mono
    - Position: -

• quote:

quote:

quote:

Tavsiyesi olan var mı?

İade al bence.

Yerine tavsiye edebileceğiniz kamera var mı?

Ks1 olabilir

Ks1

http://www.ebay.com/ulk/itm/171709942955

http://www.techmoan.com/blog/2015/3/1/k1s-the-first-front-rear-hidden-1080p-dash-camera.html

https://dashcamtalk.com/koonlung-k1s/

• gps.navigation kullanıcısına yanıt
    11 mpbs çok süper olmasada fena bir netlik değil

Geldimi cihaz

• Olgun Hocam,

aynı anda hem dış çekim kamera hem de araç içi çekim yapan kamera özelliği olan bir ürün var mı? Toplam da üç kamera olacak, arka kamera, ön kamera ve ön iç kamera şeklinde.
  • quote:

Olgun Hocam,

aynı anda hem dış çekim kamera hem de araç içi çekim yapan kamera özelliği olan bir ürün var mı? Toplam da üç kamera olacak, arka kamera, ön kamera ve ön iç kamera şeklinde.

Şu modeli biliyorum,

Taxi kamerası Dual lens

http://youtu.be/eGt9yiHMJqU

http://www.ebay.com/ulk/itm/151754839618

• Mevcut dikiz aynasını iptal etme şansım yok, geri görüş kamerasının ekranı olarak işlem yaptığı için, iki tane de dikiz aynası hoş durmaz :D aslında basit ve kullanışlı bir model, görüntü kalitesi de güzel duruyor.
  • quote:

Mevcut dikiz aynasını iptal etme şansım yok, geri görüş kamerasının ekranı olarak işlem yaptığı için, iki tane de dikiz aynası hoş durmaz :D aslında basit ve kullanışlı bir model, görüntü kalitesi de güzel duruyor.

Ben kameraları gene size ayrı ayrı tavsiye edebilirim.

A118c 2 adet ön ve arka cama.

İçeriyi çeksin diye elbet bir model bulmak lazım.
  • Arkadaşlar pier bana sıfır panorama x2 gönderdi. Satın almak isteyene aldığım fiyattan verebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.