DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Araç Kamerası
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
56
Cevap
2
Favori
21.164
Tıklama
Giriş
      1325 Mesaj
      15 Ağustos 2011 11:11:08 Konu Sahibi
      Arkadaşlar araç seyir kamerası kullanan var mı? ben artık bundan almak ve trafikteki denyoları video ile emniyete göndermek istiyorum. Sinyal vermeden geçenleri, makas atan apaçileri vb.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1325 Mesaj
      23 Ekim 2011 20:32:06 Konu Sahibi
      Var mi bunu kullanan?

|
      |

• Binbaşı
      1322 Mesaj
      25 Ekim 2011 18:48:31
      yok ama taktırabilir gereken mercilere sikayet edebilirsin.

|
      |

Arabam yok kafam rahat..
    • Yarbay
      2730 Mesaj
      25 Ekim 2011 19:06:25
      Şöyle bir şey var ama sizin istediğiniz daha profesyonel bir şey mi?
      http://urun.gittigidiyo...0QQidZZ46526485#aciklama

Bir de gerçekten de şikayet edildiğinde ceza veriliyor mu? Bu konuda ciddi şüphelerim var çünkü.

Ubi dubium ibi libertas
    • Binbaşı
      1325 Mesaj
      25 Ekim 2011 20:13:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Şöyle bir şey var ama sizin istediğiniz daha profesyonel bir şey mi?
      http://urun.gittigidiyo...0QQidZZ46526485#aciklama

Bir de gerçekten de şikayet edildiğinde ceza veriliyor mu? Bu konuda ciddi şüphelerim var çünkü.

İs gorur gibi duruyor.

|
      |

• Yarbay
      2806 Mesaj
      14 Kasım 2011 22:03:33
      fıyat ta uygun hıc alan kullanan varmı acaba.............

|
      |

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..
    • Çavuş
      44 Mesaj
      27 Aralık 2011 01:37:22
      www.arackarakutusu.com

• Er
      13 Mesaj
      03 Ocak 2012 11:35:36
      quote:

Orijinalden alıntı: salihsat

bizim şirketteki araçlara taktırdık son derece yararlıwww.arackarakutusu.com bu adrese bak sağlam bi satıcı en uygun fiyat benim gördüğüm kadarı ile bunda ve kaliteli

Verdiğin adresteki iletişim bölümünde senin kullanıcı adın yazıyor. Demek sizin şirketteki araçlara takdırdınız?

Herneyse..

Bende araç içi kamera arıyorum ama webcam tarzında olan araç içi kameraların iş görmeyeceğini düşünüyorum. Sarsıntılarda görüntünün bozulmayacağı ve kaliteli kayıt yapan bir cihaz kullanan varsa video görüntüsünü ekleyebilir mi acaba.. Veya markalı ürün bilen varsa marka yazması rica olunur..

|
      |

• Teğmen
      195 Mesaj
      03 Ocak 2012 11:41:30
      Bu tip bi kamera belki iş görebilir:

http://www.dealextreme....lcd-screen-320-240-12892

|
      |

There is no place like 127.0.0.1
    • Yarbay
      7619 Mesaj
      03 Ocak 2012 11:53:56
      mümkünse arkaya da takın , dibinize girip takip mesafesini korumayanlara , selektör yapıp rahatsız apaçilere de artık 1 yıl hapis cezası var

|
      |

• Yüzbaşı
      984 Mesaj
      03 Ocak 2012 11:59:17
      Aynı şeyi uzun zamandır düşünüyorum.Eşimle ,çocuğumla trafikteyken daha bir sinirleniyorum.Arka koltukta 2,5 yaşındaki kızım oturuyor(Çocuk koltuğunda tabi)koskoca kamyonla tampona dayanıyor ş..sizler.Ankara'da pek çok yolda hız sınırı 70 km,ben 80 lerle giderken kamyonlar,tırlar bunu yapıyor.Her tarafta mobese var ve kimse bunlara dur demiyor.

|
      |

• Binbaşı
      1507 Mesaj
      03 Ocak 2012 13:04:01
      quote:

Orijinalden alıntı: salihsat

bizim şirketteki araçlara taktırdık son derece yararlıwww.arackarakutusu.com bu adrese bak sağlam bi satıcı en uygun fiyat benim gördüğüm kadarı ile bunda ve kaliteli

Sitede radar tespit cihazı olduğu için gerekli yerlere şikayetimi yapıyorum şimdi

|
      |

• Yarbay
      2806 Mesaj
      05 Ocak 2012 00:38:55

http://urun.gittigidiyo...t-lcd-hd-kalite-46526485

bu benım kafama yattı fıyatı cok uygun kesınlıkle ıstanbulda oturanlar ıcın sart kavgası belası hırsızı kapkacı bol olan bır yer delıl teskıl eder...

|
      |

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..
    • Teğmen
      169 Mesaj
      18 Ocak 2012 14:58:31
      ben internetten satın aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. şikayet işi için pek bir anlam ifade eder mi bilmiyorum. siz kayıtları gönderseniz bile emniyet hepsi için işlem yapmaz. ancak bu kayıtlar ile mahkemeye başvurup dava açarsanız bir ceza alabilirler ama her makas atanı, sellektör yapanı da mahkemeye vermeyeceğinize göre ne kadar anlamlı olur bilemem.

cihaz ile ilgili sorularınıza yanıt olması açısından kendi görüşlerimi yazayım...

-Cihazda balıkgözü lens var, şoförün görüş açısının tümünü kayıt altına alıyor.
      -SD karta kayıt yapıyor. 5-10-15 dakikalık sürelerde kayıt yapıyor ve süre dolunca yeni bir dosyaya kayda devam ediyor. kayıtlar arasında süre kaybı neredeyse hiç yok. iki videoyu birleştirdiğim zaman görüntüde atlama olmuyor.
      -hafıza kartı dolduğu zaman en eski kayıt dosyasını silip yeni kayda devam ediyor. Video dosyalarını sıkıştırmadan kaydettiği için dosya boyutları baya büyük. 2GB lık hafıza kartına 1.5 saat gibi bir süre kayıt yapabiliyor.
      -max 16 GB hafıza kartı desteklediği yazıyor ama ben test etmedim.
      -gece görüşü var ama aslında işlevsiz. Zaten farlar açık olduğu için IR ledler işlevini yitiriyor.
      -Dahili pili var, ancak araç çakmağına bağlarsanız kontağı açtığınızda kayda başlayıp kontağı kapattığınızda kaydı bitiriyor. (benim aracımda çakmaklık kontağa bağlı, eğer durum böyle değilse manuel olarak kayda başlamanız gerekebilir.)
      kayıt kalitesi idare eder, bir araç boyuna kadar plakalar görünebilir oluyor, bir araba boyundan (yaklaşık 2metre) uzaktaki araçların ise plakaları seçilemiyor.
      -geceleri görüntü kalitesi gündüz çekimlerine göre daha düşük oluyor (haliyle) bir de farın direk çarptığı plakalar parlamadan ötürü okunamıyor.
      -camdaki toz, ufak yağmur damlaları gibi unsurlar çekimi çok fazla etkilemiyor. Hatta bu tür koşullarda insan görünün gördüğünden daha iyi görüntü alıyor diyebilirim.
      -ses kaydı yapıyor ancak o da pek işlevli değil. yaptığınız kayıtta araç içindeki sesleri kaydetmesinin pek bir anlamı yok çünkü kendi adıma konuşayım, araçta sürekli müzeik dinlerim. bu müzik seslerini kaydedip video boyutunu şişirmenin bir anlamı yok. bu nedenle ben kapattım ses kaydını. ama merak ediyorsanız, motor sesini biraz, korna seslerini ise net kaydediyor. (benim arabamın motoru zaten çok sesli değil belki de ondan bana öyle geliyordur, bilemem)

Aklıma gelenler bu kadar, cihazı övdüm mü yerdim mi bilemedim :) ayrıca eğer almak isterseniz bendeki cihazı satabilirim 75TL ye kargosu da benden

Intel Core i7 6700K - MSI Z170A GAMING M3 - 4*8GB Kingston Hyprex Fury 2400MHz DDR4
      PNY Quadro 4000 - 2*Sandisk Extreme 512GBSSD (RAID-0) - Seagate 4000GB - OCZ ZS Series 650W PSU
      Dark SUB-ZERO Kasa - Microsoft Wireless Desktop 2000 - Philips MMS460 5.1

MOBILE: Samsung Note 5 Gold
    • Yarbay
      7676 Mesaj
      18 Ocak 2012 16:12:13
      quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

ben internetten satın aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. şikayet işi için pek bir anlam ifade eder mi bilmiyorum. siz kayıtları gönderseniz bile emniyet hepsi için işlem yapmaz. ancak bu kayıtlar ile mahkemeye başvurup dava açarsanız bir ceza alabilirler ama her makas atanı, sellektör yapanı da mahkemeye vermeyeceğinize göre ne kadar anlamlı olur bilemem.

cihaz ile ilgili sorularınıza yanıt olması açısından kendi görüşlerimi yazayım...

-Cihazda balıkgözü lens var, şoförün görüş açısının tümünü kayıt altına alıyor.
      -SD karta kayıt yapıyor. 5-10-15 dakikalık sürelerde kayıt yapıyor ve süre dolunca yeni bir dosyaya kayda devam ediyor. kayıtlar arasında süre kaybı neredeyse hiç yok. iki videoyu birleştirdiğim zaman görüntüde atlama olmuyor.
      -hafıza kartı dolduğu zaman en eski kayıt dosyasını silip yeni kayda devam ediyor. Video dosyalarını sıkıştırmadan kaydettiği için dosya boyutları baya büyük. 2GB lık hafıza kartına 1.5 saat gibi bir süre kayıt yapabiliyor.
      -max 16 GB hafıza kartı desteklediği yazıyor ama ben test etmedim.
      -gece görüşü var ama aslında işlevsiz. Zaten farlar açık olduğu için IR ledler işlevini yitiriyor.
      -Dahili pili var, ancak araç çakmağına bağlarsanız kontağı açtığınızda kayda başlayıp kontağı kapattığınızda kaydı bitiriyor. (benim aracımda çakmaklık kontağa bağlı, eğer durum böyle değilse manuel olarak kayda başlamanız gerekebilir.)
      kayıt kalitesi idare eder, bir araç boyuna kadar plakalar görünebilir oluyor, bir araba boyundan (yaklaşık 2metre) uzaktaki araçların ise plakaları seçilemiyor.
      -geceleri görüntü kalitesi gündüz çekimlerine göre daha düşük oluyor (haliyle) bir de farın direk çarptığı plakalar parlamadan ötürü okunamıyor.
      -camdaki toz, ufak yağmur damlaları gibi unsurlar çekimi çok fazla etkilemiyor. Hatta bu tür koşullarda insan görünün gördüğünden daha iyi görüntü alıyor diyebilirim.
      -ses kaydı yapıyor ancak o da pek işlevli değil. yaptığınız kayıtta araç içindeki sesleri kaydetmesinin pek bir anlamı yok çünkü kendi adıma konuşayım, araçta sürekli müzeik dinlerim. bu müzik seslerini kaydedip video boyutunu şişirmenin bir anlamı yok. bu nedenle ben kapattım ses kaydını. ama merak ediyorsanız, motor sesini biraz, korna seslerini ise net kaydediyor. (benim arabamın motoru zaten çok sesli değil belki de ondan bana öyle geliyordur, bilemem)

Aklıma gelenler bu kadar, cihazı övdüm mü yerdim mi bilemedim :) ayrıca eğer almak isterseniz bendeki cihazı satabilirim 75TL ye kargosu da benden

Nerden aldığınızı ve kaça aldığınızı söyleyebilir misiniz ?
      Link var mı ?

|
      |

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
      Xmax 250 ABS
    • Teğmen
      169 Mesaj
      18 Ocak 2012 19:44:59
      Ebay üzerinden almıştım ben, bu ürünhttp://www.ebay.com/itm...a-Recorder-/300548781151

Intel Core i7 6700K - MSI Z170A GAMING M3 - 4*8GB Kingston Hyprex Fury 2400MHz DDR4
      PNY Quadro 4000 - 2*Sandisk Extreme 512GBSSD (RAID-0) - Seagate 4000GB - OCZ ZS Series 650W PSU
      Dark SUB-ZERO Kasa - Microsoft Wireless Desktop 2000 - Philips MMS460 5.1

MOBILE: Samsung Note 5 Gold
    • Teğmen
      160 Mesaj
      28 Ocak 2012 15:14:44

http://www.hepsiburada....20024965&SKU=OTFORDVR002

199TL ve HD falan iyi bence

|
      |

• Yarbay
      13135 Mesaj
      28 Ocak 2012 17:10:44
      Takipteyim. 10 saatlik İstanbul-Konya yolunu kesintisiz kaydedip seyretmek istiyorum. Şehir içi önemli değil o kadar.

|
      |

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yarbay
      2047 Mesaj
      28 Ocak 2012 17:19:27
      Ben bu cihazı aldım geçen yaz başında..İlk aldığım cihazdan memnun kalmayınca dahi iyi bir cihaz seçtim,ayrıca TR'de fiyatlar pahalı arkadaşlar..Dealextreme tarzı sitelerde fiyatlar hem çok daha uygun,hem kargo bedava hem de ürün çeşidi çok..

http://www.dealextreme....5pin-av-sd-2-0-lcd-54760

Ekleme: Cihazların fiyatına hafıza kartı dahil olmuyor kendiniz ayrıca almalısınız..Video boyutları HD kayıt nedeniyle büyük oluyor ve hem PC'ye aktarırken hem de youtube'a yüklerken zaman alıyor..Bu süreyi kısaltmanın yolu class 8 veya 10 olan SD kartları tercih etmek ki onlarında fiyatı markasına göre 100 TL'ye ulaşıyor..

PS4 Pro & LG55EG920V
      PSN & World of Tanks ID : Phaldor_
    • Yarbay
      7676 Mesaj
      28 Ocak 2012 17:28:23
      Ben de yukarıdaki konuşmanın üzerine avnenger nickli arkadaştan aldım geçen hafta,inşallah yarın kullanacağım

|
      |

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
      Xmax 250 ABS
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.