Şimdi Ara

araç içindeki yağmur suyunun kurutulması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
16.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün gece aracımın sağ arka camı açık kalmış izmirin meşhur yağmuru arka koltuk ve paspasların olduğu yer şiril şibit su ne önerirsiniz

• Yeti ise koltuk zaten vario flex, çıkarıp eve götürün kolayca kurutursunuz hocam. Araç içinde kurursa koku yapar, evde kalorifer yakını bir yere koyun. Aracı kapalı yere çekme imkanınız var ise taban döşemesini ve diğer yerleri bir bez ile kuruttuktan sonra kumaş kısım için fön makinası kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Yeti ise koltuk zaten vario flex, çıkarıp eve götürün kolayca kurutursunuz hocam. Araç içinde kurursa koku yapar, evde kalorifer yakını bir yere koyun. Aracı kapalı yere çekme imkanınız var ise taban döşemesini ve diğer yerleri bir bez ile kuruttuktan sonra kumaş kısım için fön makinası kullanabilirsiniz.

keşke yetide olsa idi bir haftalık c180 imde
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Yeti ise koltuk zaten vario flex, çıkarıp eve götürün kolayca kurutursunuz hocam. Araç içinde kurursa koku yapar, evde kalorifer yakını bir yere koyun. Aracı kapalı yere çekme imkanınız var ise taban döşemesini ve diğer yerleri bir bez ile kuruttuktan sonra kumaş kısım için fön makinası kullanabilirsiniz.

keşke yetide olsa idi bir haftalık c180 imde

Geçmiş olsun. Kapıda yada ıslanan yerde hoparlör var ise kesinlikle teybi çalıştırmayın, hoparlör doğal yoldan kurusun. Bol miktarda bez ile olabildiğince kurutmaya çalışıp vakit geçirmeden mümkünse oto detay işi ile uğraşan bir yere götürün. Paspasları araçta bırakmayın, araç içinde ne kadar ıslak materyal kalırsa nem o derece artar. Bir iki saatlik uğraş ve bol miktarda kuru bez ve bulabilirseniz halı yıkama makinası epey işe yarar. Halı yıkama makinası ile taban ve döşemedeki sıvıyı önemli ölçüde çekebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra gece kapı-cam kapalı olacağından yerinizde olsam aracın ıslak kısımları üzerine bulabildiğim kadar kırlent koyardım. Araç içinde yoğunlaşan nemi toplamak konusunda yarın bir çare bulana kadar yararlı olur.

• BERSUM kullanıcısına yanıt
    Halı yıkama makinası ile koltukları ve zeminin suyunu çektirin ve güneşli ya da kuru bir havada aracınızı havalandırın, arkadaşın dediği gibi eğer kapı içlerine su girdiğini düşünüyoranız bir süre o kapı ile alakalı elektrik sistemini kullanmayın.
  • geçmiş olsun 1 haftalıkmış aracınız çok üzmüştür sizi. Artık daha dikkatli olursunuz umarım ben aracımdan her indiğimde 4 cam 4 kapı ve bagajı kontrol eder öle çıkarım eve yoksa aklım kalıyor gece yarısı inip kontrol ediyorum bir daha
  • Kasko varsa sel hasarı diyip perte yollayın aracı bence.Olur mu olur saçma saçma pert oluyor araçlar durduk yere kazalıları demiyorum.
  • çürüme yapar kokar hatta arabanın arka dibi pas içinde kalır iç kısımda astar yok su gelince pas yapıyor
  • Geçmiş olsun.
    Fön makinası ve bezler yardımıyla büyük bir kısmını halledebilirsiniz diye düşünüyorum.
    Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.