Şimdi Ara

Araç için 5 Litre Cam Suyu -30 (a101) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
24.040
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

quote:

Orijinalden alıntı: sağ tık

dün aldım -30 değil -20 haberiniz olsun.

Hocam peki kullanımı nasıl su ile mi karıştırılıyor yoksa direk mi koyuyoruz cam suyu haznesine ?

su koyarsan derece iyice düşer. saf koyun. zaten çok kaliteli değil. -5 de donar sonra. saf hali ile -10 falan dayanır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

quote:

dün aldım -30 değil -20 haberiniz olsun.

Hocam peki kullanımı nasıl su ile mi karıştırılıyor yoksa direk mi koyuyoruz cam suyu haznesine ?

su koyarsan derece iyice düşer. saf koyun. zaten çok kaliteli değil. -5 de donar sonra. saf hali ile -10 falan dayanır

Hocam burada bir iki gün hariç yıl içinde sıfırın altına düşmüyor zaten onu söylemeyi unuttum, ondan öyle sordum.
  • Johny Constantine kullanıcısına yanıt
    o zaman yarı yarıya sulandırın. sıcak bölgede sorun olmaz
  • quote:

o zaman yarı yarıya sulandırın. sıcak bölgede sorun olmaz

Cevaplar için teşekkürler hocam. Öyle yapayım o zaman. Çok boyalı mı kokusu nasıl bir de acaba ?
    koku falan yok bunda. her markada koku olmuyor.
  • Sonuç olarak ne yapsak stok amaçlı 1 adet alsak mı almasak mı İstanbul şartları için yeterli bir ürün gibi duruyor
  • geçen sene almıştım fena değiş iş görür. İStanbulda donma yapmadı. yada yaptıysa benim haberim yok kışın arabayı kullanmıyoruz pek.
  • pil lazmdı 4lü varta 3lira idare eder 1 tane alırım
  • quote:

koku falan yok bunda. her markada koku olmuyor.

Peki renk olarak boyama veya boyanın çıkmama olasılığı var mı hocam ?
  • mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Daha önce sahibi olduğum Niva'nın arka rezistans bozuktu .

Karlı botlarla da binince camlar çok buğu yapardı .

Buğu önleyici ve buzlanma spreyi aldım . Randıman alamadım . Gerçi insan havası yoktu oralarda da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok rahat ol

• A101'den aldığım Plenty üzerinde -20 derece yazıyordu, denemek için bir kap içinde -18 derece derin dondurucuya koydum. sonuç olarak ürün dondu. bırakın -20'yi bence ürün -10'da bile donar. soğuk yerlerde yaşıyorsanız daha kaliteli bir ürün bakın ama istanbul-izmir gibi yerlerde iş görür. diğer yerlerde kullanılmaz diye bir şey yok ama dikkatli kullanmak lazım. bizim burada da kışın bazen -20 gördüğümüz oluyor. o havalarda muhtemelen donar. yanlışlıkla, unutarak cam fıskiyesini çalıştırırsanız benim yaptığım gibi büyük ihtimalle fıskiye motorunun sigortası yanar. ben de sigortayı değiştirdim tekrar çalıştı. ama bir ihtimal motorun yanma olasılığı da var. o nedenle bu üründen kullanacaksanız özellkle soğuk havalarda fıskiyeyi çalıştırmamaya dikkat edin. zaten kışın cam temizlensin diye silecek çalıştırınca silecekler de zarar görür.. siz en iyisi kışın araba kullanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 13 Kasım 2017; 22:26:3 >

• Geçen sene forumda bir arkadaş soğuk hava dolabına koymuştu, a101 bim den aldığı cam suyunu.

Sonuç üzerindeki yazan değerden bile erken donmuştu.

• ucuz mallardan uzak durun.
    Bikere buna benzer bi antifirizli su aldık. Arabanın her yanı masmavi oldu.
    Boyası zor çıktı.

Würth-sonax v.b. belli başlı ürünlerin antifirizli sularını alın derim.
  • -20 derecedir 30 değil

• Ne olduğu belli olmayan boyalı su bunlar. -30 falan hikaye. Bir defa aldım donmuş, fıskiyeyi çalıştırınca sigortasını bozdu. Würth, tunap gibi markaların konsantre ürünlerini tavsiye ederim.

• benim aracın su püskürtmesinden kaynaklı ise bilemem ama aracı boya yapmadı. daha önce aldığım ürün aracın tavanında falan mavi boya bırakıyordu. a101'de satılan ürün boya izi bırakmadı, su püskürtmeyi çalıştırınca hafif köpürterek veriyor suyu. ama yukarıda söylediğim gibi -10'da bile donar. alacak olanlar ona göre alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 15 Kasım 2017; 23:16:8 >
  • Plenty enteresan bir marka. Kendim bu ürünü kullanmış değilim , Shell ' in cam suyunu kullanıyorum konsantre olarak. Lakin araba kokusu olarak aldığım Würth' ün spreylerini de bu firma üretiyor. -20 dereceyi görmeyebilir ancak -10 ları felan görür sanırım. Bir test etmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigit_dark kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim kimi ispirto gibi kokuyor.
  • Bir tane bundan,bir tane de gerçek antifriz alınır..Cam suyu haznesinin üçte ikisine bu mavi su,üzerine de saf antifriz eklenir,yola devam edilir...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.