Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.370
Cevap
825
Favori
1.705.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birbirimizi üzmeyelim. Varsa bir yanlışlık Özür dileyip telafi yoluna gidelim burada hem konunun düzenini bozma hem de seviyesini düşürmeye kimsenin hakkı yok. İletişim yetersizliği bunlara sebep biraz daha Anlayışlı olalım birbirimize rica ediyorum. Hayırlı günler dilerim herkese.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ön lensi gözlük beziyle sildim ama sonuç değişmedi:

https://yadi.sk/i/pO89RUHJZa3xi
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Seyrettim iç çekimi oldukça başarılı buldum , İç tarafı çeken kamerayı dışarı , Dışarıyı çeken kamerayı içeri çevirsenize.
    Belki oyle olması gerekiyor.

HDR var mı ayarlarda ? Onu kapatıp deneyin.

Bu arada auto white balance iyi çalışmıyor, ışık vurdukça karelenme başlıyor.

Tabi bu kullanılan sensor ve çip ve firmware ye baglı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 13 Ağustos 2014; 20:02:33 >
  • Kraaz kullanıcısına yanıt
    O da aklıma geldi
    Menüde HDR seçeneği yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kraaz kullanıcısına yanıt
    Sağ lensi içeri, sol lensi dışarı çevirmiştim

Araç içi kamera Tavsiyesi

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ön lensi gözlük beziyle sildim ama sonuç değişmedi:

Açıkçası şahsi fikrim önünüzde seyreden beyaz reno birine yada size çarpıp kaçsa plakasını tespit etmek imkansız.

Gündüz çekimlerinde böyle iken gece çekimlerini az birşey gözümde canlandırdım. Birde diğer içeri bakan lensi dışarı çevirince plaka tespiti nasıl olacak acaba ?

Kamera bir f / p kamerası değil fakat araç içini çekmeyi sevenler için iyi bir alternatif olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Açıkçası şahsi fikrim önünüzde seyreden beyaz reno birine yada size çarpıp kaçsa plakasını tespit etmek imkansız.

Gündüz çekimlerinde böyle iken gece çekimlerini az birşey gözümde canlandırdım. Birde diğer içeri bakan lensi dışarı çevirince plaka tespiti nasıl olacak acaba ?

Kamera bir f / p kamerası değil fakat araç içini çekmeyi sevenler için iyi bir alternatif olabilir.

Evet bencede.

Kamera iki tane 640x480 cekim yapip yanyana koymus.yani cekimv 480p dir.

• Araç içi kayıt yapan kameralara geri vites kamearası bağlanabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Araç içi kayıt yapan kameralara geri vites kamearası bağlanabiliyor mu?

Evet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Araç içi kayıt yapan kameralara geri vites kamearası bağlanabiliyor mu?

Evet

Kardeş hızlı cevap için teşekkür.
    Bir de uygun fiyatlı modellerden önerebilir misin?
  • Arkadaşlar burada ciddi bir emek var, bu topiği açan bilgileri paylaşan hepinize çok teşekkürler. Forum adabı olmayan birisi değilim. Lütfen sorumu emeklerinize haksızlık olarak algılamayın. DH dışında da çok dolaşmak istiyorum. Ancak yardımlarınıza ihtiyaç var. İlk mesaj çok güzel çok ayrıntılı fakat ben oradan veya şu son sayfalardan bir uygun model çıkaramadım. Aşağı yukarı şu kriterlere göre bir kaç model öneriniz olursa çok makbule geçer;
    1. f/p önemli tabii. Önce bi tane alıp memnun kalırsam eşime de alacağız.
    2. Tabii çekim kalitesi-gece çekim önemli. Bir sıkıntı durumunda alet var oluş amacına uygun bilgiler verebilmeli
    3.Şarj heralde pil performansı beklememek lazım genelde araç çakmaklık veya oraya kablo çektirmişsiniz. Bu hususda dikkat edilecek bi şey var mı?
    4. Kayıt olayı. Heralde hepsi hafıza kartına yapıyo ama burada da dikkat edilecek bir özellik var mı bilmiyorum. Kullanabildiği kartın kapasitesi vs.
    5. 50-100 dolar fiyat aralığı olsa iyi olur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Arkadaşlar burada ciddi bir emek var, bu topiği açan bilgileri paylaşan hepinize çok teşekkürler. Forum adabı olmayan birisi değilim. Lütfen sorumu emeklerinize haksızlık olarak algılamayın. DH dışında da çok dolaşmak istiyorum. Ancak yardımlarınıza ihtiyaç var. İlk mesaj çok güzel çok ayrıntılı fakat ben oradan veya şu son sayfalardan bir uygun model çıkaramadım. Aşağı yukarı şu kriterlere göre bir kaç model öneriniz olursa çok makbule geçer;
    1. f/p önemli tabii. Önce bi tane alıp memnun kalırsam eşime de alacağız.
    2. Tabii çekim kalitesi-gece çekim önemli. Bir sıkıntı durumunda alet var oluş amacına uygun bilgiler verebilmeli
    3.Şarj heralde pil performansı beklememek lazım genelde araç çakmaklık veya oraya kablo çektirmişsiniz. Bu hususda dikkat edilecek bi şey var mı?
    4. Kayıt olayı. Heralde hepsi hafıza kartına yapıyo ama burada da dikkat edilecek bir özellik var mı bilmiyorum. Kullanabildiği kartın kapasitesi vs.
    5. 50-100 dolar fiyat aralığı olsa iyi olur gibi.

Gece - gündüz daha iyi çeken kamera yok.

http://www.foxoffer.com/shadow-gt680w-full-hd-1080p-car-dash-camcorder-black-p-651.html

89.99 $ kargo Free hiç düşünmeye gerek yok

Özelden kayıpsız çekim örnekte yollıyım size.

6 farklı kayıpsız dropbox linki yolladım özel mesajdan. Fakat forumda yada başka yerde paylaşmayın dropbox çok fazla indirme olduğu zaman accountumu blokluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 14 Ağustos 2014; 11:24:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

+1

Katılıyorum. Çekim kalitesi şuan A101 'deki 50 TL'lik araç içi kameralardan farksız.

Plaka belli olmadıktan sonra isterse bagajı da kaydetsin.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler zahmet verdik size,akşam bakabileceğim. Artık bu modeli almaya çalışalım.
  • Lenslerin yönünü değiştirdim, balık gözü olanı öne çevirdim. Yineleme hızını 50'den 60Hz' e çıkardım:

https://yadi.sk/i/RQjtMi5cZc4ij

Daha iyi
  • quote:

Lenslerin yönünü değiştirdim, balık gözü olanı öne çevirdim. Yineleme hızını 50'den 60Hz' e çıkardım:

https://yadi.sk/i/RQjtMi5cZc4ij

Daha iyi

Plakalar çıkıyormu ? Cepten girdim göremiyorum çekimleri

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Gündüz arabanın önündeki diğer aracın plakası gayet okunaklı, dükkan tabelaları da okunabiliyor

• TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Daha iyi olmuş, Firmware update filan varsa , istesenize satıcıdan.

Belki düzelir biraz daha.
  • Kıvırmayın arkadaşlar

@TuVNeRa nın, aldığı kamera ile elini ateşe soktuğunu ve maalesef o ateşin elini yaktığını neden söyleyemiyorsunuz anlamış değilim.

Risk aldı.

Deneyimini paylaştı.

En sevdiğim söz:

Hayattaki en büyük risk, hiçbir riske girmemektir.

@TuVNeRa!

Bizler adına risk aldığın için teşekkür ederim.

Kamera seçimleri konusunda bir modeli bu şekilde elemiş olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 14 Ağustos 2014; 23:15:22 >

• 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.