Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
31.369
Cevap
825
Favori
1.705.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 513514515516517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Bende sizinle aynı düşüncedeydim, en küçüğünü ve iyi çekim yapanını aradım. Sonuçta 0803 aldım..

Hocam çok sağol tamda böyle bişey arıyordum

• Şöyle bir ürün gördüm çift kameralı novatek chipsetli. Her kamerada olduğu gibi ebayde filan bir kaç çeşidi var. Ne dersiniz bu kamera için ? Fiyatı da fena değil hem de novatek 96650 chipli. Çekim kalitesi de fena dğeildir diye düşünüyorum ama ürün çok yeni.

http://www.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camera-Full-HD-car-dvr-camera-Novatek-96650-1920-1080P-30FPS-G-Sensor-WDR/1923643895.html
  • Shadow GT680W cihazımın ARA KABLOSU BOZULDU MERSİNDE TAKILI BIRAKMIŞTIM 1 HAFTA DURDU ARAÇ ÖYLECE bida calışmadı kabloda sıkıntı var :( nerden temin ede bilirim cakmaklığa takınca ışık yanmıyor cakmaklık giriş ucunda
  • Arkadaşlar Mini 0801 için kontağı kapattıktan sonra 5 dakika daha kayıda devam et özelliği var mıdır ?
  • brak13 kullanıcısına yanıt
    Açıkcası ben cihazı ilk test ettiğimde mevcut yüksek ısısından anladım ilerde batarya şişmesi vs. yapabilecek olmasını

Bazı yerler talep üzerine pil yerine kondansatör kullanıyor. Şişme yok bir şey yok. Cihazlar sürekli elektrikte çalıştığı için aslında bataryanın pek bir önemi kalmıyor.

Soru 3.7v luk kondansatör bulmakta ya da muadil ne kullanılabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amras

Şöyle bir ürün gördüm çift kameralı novatek chipsetli. Her kamerada olduğu gibi ebayde filan bir kaç çeşidi var. Ne dersiniz bu kamera için ? Fiyatı da fena değil hem de novatek 96650 chipli. Çekim kalitesi de fena dğeildir diye düşünüyorum ama ürün çok yeni.

http://www.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camera-Full-HD-car-dvr-camera-Novatek-96650-1920-1080P-30FPS-G-Sensor-WDR/1923643895.html

96650 ve dual lens bana pek mantıklı gelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    bu iki kamera arasında kaldım, tek seferde hem ön hem arka kamera işini çözmek için dual kamera almaya karar verdim.
    kullanan arkadaşlar varsa ekranda görüntü ikiye mi ayrılıyor ? tek tek izlenebilme şansımı var mıdır? nasıldır?
    birde kayıt yaparken ayrı ayrı mı yapıyor yoksa tek ekranda iki görüntüyü birleştirip mi yapıyor?
    şimdiden teşekkür ederim.

http://www.aliexpress.com/store/product/New-2014-Original-Allwinner-A10-Car-DVR-Dual-Lens1080P-Full-HD-Camera-Recorder-IR-Night-Vision140/904639_2014949877.html

http://www.aliexpress.com/store/product/2014-New-Arrival-G60-Car-DVR-Dual-Camera-1080P-Super-Night-Vision-Allwinner-A10-170-Degree/904639_2011975924.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorki_cem -- 9 Ağustos 2014; 13:10:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykodent

Shadow GT680W cihazımın ARA KABLOSU BOZULDU MERSİNDE TAKILI BIRAKMIŞTIM 1 HAFTA DURDU ARAÇ ÖYLECE bida calışmadı kabloda sıkıntı var :( nerden temin ede bilirim cakmaklığa takınca ışık yanmıyor cakmaklık giriş ucunda

Çakmaklık giriş ucunda sigorta olmalı. Onu kontrol edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

Açıkcası ben cihazı ilk test ettiğimde mevcut yüksek ısısından anladım ilerde batarya şişmesi vs. yapabilecek olmasını

Bazı yerler talep üzerine pil yerine kondansatör kullanıyor. Şişme yok bir şey yok. Cihazlar sürekli elektrikte çalıştığı için aslında bataryanın pek bir önemi kalmıyor.

Bn daha değiştirmedim istanbula geçince uğraşacağım
    Ama arkadaş Kadıköy'den alıp değiştirmiş paylaşım yapmıştı bakalım yorumlara göre B'nde pil yada bulabilirsen kondansatör değişimi yapacağım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: Aykodent

Shadow GT680W cihazımın ARA KABLOSU BOZULDU MERSİNDE TAKILI BIRAKMIŞTIM 1 HAFTA DURDU ARAÇ ÖYLECE bida calışmadı kabloda sıkıntı var :( nerden temin ede bilirim cakmaklığa takınca ışık yanmıyor cakmaklık giriş ucunda

Çakmaklık giriş ucunda sigorta olmalı. Onu kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 9 Ağustos 2014; 22:22:09 >

• Türkiye şartlarında Ambarella A7 chipset bu fiyata bu ürün + Taksit + 2 sene hepsiburada garantisi Buyrun size Türkiye içi F / P kamerası : ( Wifi desteği bile var )

http://www.hepsiburada.com/liste/prestigio-roadrunner-575w-arac-aksiyon-guvenlik-kamerasi/productDetails.aspx?productId=otaspcdvrr575w&categoryId=26027

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 10 Ağustos 2014; 0:10:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brak13

quote:

Ama arkadaş Kadıköy'den alıp değiştirmiş paylaşım yapmıştı bakalım yorumlara göre B'nde pil yada bulabilirsen kondansatör değişimi yapacağım

Aslında en doğrusu kondansatör takmak yapamıyorsak pili iptal edip direk elektrikte çalıştırmak. Çünkü cihaz ciddi anlamda çok fazla ısınıyor özellikle yaz aylarında bu durum mutlaka kameranın ömrünü azaltacaktır. Zaten aldığımız 0801 ler 0803 ler çok çok kaliteli ve evladiyelik araç içi kameraları değiller. En nihayetinde çin malı bu yüzden fazla zorlamanın bir anlamı yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brak13

quote:

Aslında en doğrusu kondansatör takmak yapamıyorsak pili iptal edip direk elektrikte çalıştırmak. Çünkü cihaz ciddi anlamda çok fazla ısınıyor özellikle yaz aylarında bu durum mutlaka kameranın ömrünü azaltacaktır. Zaten aldığımız 0801 ler 0803 ler çok çok kaliteli ve evladiyelik araç içi kameraları değiller. En nihayetinde çin malı bu yüzden fazla zorlamanın bir anlamı yok.

Pili iptal edip direkt çalıştırmanız uygun olmaz... Elektrik kesildiği anda cihaz hemen kapanır. Bu durumda da kısa süre içerisinde sd kartınıza veda edebilirsiniz.

Kondansatör için bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar yorumlarını paylaşmıştı. Kalite konusuna gelince pil dışında 10 aydır kullanıyorum, bence fiyatına göre güzel bir cihaz... Günümüzde artık hangi elektronik cihaz evladiyelik?

Isınma sorunu ise bu kadar küçük boyutta olan bir kamera için bence normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Türkiye şartlarında Ambarella A7 chipset bu fiyata bu ürün + Taksit + 2 sene hepsiburada garantisi Buyrun size Türkiye içi F / P kamerası : ( Wifi desteği bile var )

http://www.hepsiburada.com/liste/prestigio-roadrunner-575w-arac-aksiyon-guvenlik-kamerasi/productDetails.aspx?productId=otaspcdvrr575w&categoryId=26027

90 $ lık Mini 0803 kamerası ile aynı chipseti paylaşan bu kameranın tek eksiği GPS olmaması aslında. Ayrıca yurtdışı fiyat karşılaştırması yapıldığında fazladan ödenecek ( aynı chipset kıyaslama yapıldığında ) 100 -150 tl arası fiyatın + 2 sene garanti ve taksit desteği olduğu için normal olduğunu düşünüyorum.

• Gps olmaması çok kotü

• quote:

Gps olmaması çok kotü

Neden çok kötü?

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Gps olmaması çok kotü

Neden çok kötü?

Benim mini 0801 alma sebebim dahili gps olmasıydı.

Diyelim cok karanlik ve yagmurlu bir gunde kaza yaptiniz ve goruntuden hic birsey belli olmadi. (Ki 2-3 gun once fethiye yolu donusu yaz aylarinda olmamiza ragmen siddetli yagmur yol gorusumu sifira indirdi)

Bu ve bunun gibi durumlarda sesli kayıt ve gps kurtarıcınız olabilir.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Yuh yahu, fiyata bak.. Prestigo ürünü 338 TL.'ye satıyorlar ve GPS de yok. Birde 160 TL. indirimli yazmışlar... Türkiye'de gerçekten fena yoluyorlar bizi Erhan Bey..
    Ben bunu alacağıma bu paraya iki tane Mini 0803 alır hemde GPS'li, birini aracın önüne, diğerini de arkaya takardım. Az para değil..
    2 sene garantisi cazip geliyorsa da , o zamanda birini kullanıp diğerini saklar, bozulduğunda yenisini kullanırdım..

Bu arada GPS'li kayıtları izlemek için uygun programı da buldum. Böyle gayet güzel izleniyor, GPS' nin güzelliği ve faydası da ortaya çıkıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 10 Ağustos 2014; 11:07:19 >

• 8 aydır gelmeyen kargom için öinli satıcı ile yine konuştum...adama 50 kez dediğimden en sonunda pes etti...
    bana fabrikadan aldığı fiyat yani 26 dolardan verdi...sattığı fiyat ise 46 dolar....aynı ürün türkiyede 400 tl

fabrika çıkış fiyatı 26 dolar= 57 tl
    çinlinin sattığı fiyat 46 dolar= 102 tl

türkiyede 400 tl

daha önce yazdım gene yazıyorum,ülkemizde malesef kar amacı çok yüksek...çinlilerde geçim derdinde ama makul kar payı ekliyorlar...bizdekiler 4 katını almaya çalışıyor....hemde uyduruk ürün alıp daha çok kar yapma derdindeler...

ve

daha önce aldığım bir başka tür kameranın lensi bozuktu orta kısım bulanık çekiyor yanlar ise netti....full hd kamera ve lensti...aynı tarz bir kamera arıza yapınca...lensleri takas ettim...

orta kısmı bulanık çeken lensi atıp yerine diğer lensi takınca net gösterdi...renklerde değişme olmadı tarih saatte renk bakımından aynı gösterdi...

lensi test ettim ve lensin çok etkisi yok..kesin bilgidir...görüntü tamamen entegredeki elektronik parçalarla alakalıdır...

daha önce soru sordum yanıt gelmemişti...g1w netlik lenslemi alakalı dedim....tamamen çiple alakalı.....unutmayın...lens sadece evdeki pencere camı etkisi veriyor !!!!!

• 
Sayfa: önceki 513514515516517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.