Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.359
Cevap
824
Favori
1.704.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: franko

Hiç de değil. Bu konu başından beri NTK96650 chipset'e kilitlendiği için ve "ben de dahil" artık ondan başka Ebay'daki Aliexpress'teki şurada-buradaki modellere bakamaz olduğumuz için, deneyen birileri olmadığından almaktan korktuğumuz için, çift kameralı, üç kameralı modelleri bilmiyoruz, tanımıyoruz. Yaş tahtaya basmak da istemiyoruz. Aslında piyasada bunlardan epeyce mevcut ve fiyatları da 100 dolar civarlarında. Yani 24 saat aracımızın dört bir yanını gözetlememiz mümkün. Ama tabi akü meselesi var, kart hacminin yetip yetmemesi meselesi var. Biraz daha beklersek bunların da aşıldığını görebileceğiz.

Aslına bakarsanız kendimize bir kurban aramaktayız! "Ben burada bahsedilen chipsetin dışında şu model kamerayı getirttim, gayet de güzel görüntü kalitesi aldım, motion detection'la 24 saat arabamı da gözleyebilmekteyim" diyebilecek birilerini arıyoruz. Bir bulsak sorularımızla bunaltacağız arkadaşı. :)

İlk mesajda var canım 2 kameralı sistemler :) farklı çipsetlere sahip. Konuyu ilk açtığımda geçen sene Ambarella rüzgarı esiyordu. Hatta kendi kameram hala gs6000 A5 ambarella chipset. Fakat son aylarda çıkan novatek 96650 inanılmaz bir netliğe sahip ( fiyatına oranla ) ayrıca gönül isterki DOD kamerasınıda ilk mesaja ekliyelim.http://www.dod-tec.com/dm.php?prod=LS430W.jpg ama fiyatlar yüksek olunca ancak arada bahsi geçiyor Audi - Bmw aracım olsa zengin olsam örnek Dod tan başka cihaz almam

Bu konuda aracın 4 yanını da çeken sistemlerden de bahsedildi. Aracın tüm yanına minik minik aynalar dahil takılan harddisk kayıtlı sistemler üzerine tartıştık. Aynı sorulara defalarca yanıt vermek yorduğu için yanıtsız kalıyor aslında :) forumu iyice ( zor ama ) didikleyince bu kameralar ulaşmak mümkün

Konuyu hep güncellediğim için aslında konu başından beri Ambarella chipsete kitlenmişti

@franko

İlk kurban neden sen olmuyorsun merak ediyorum.

Milleti kurban yerine koyup resmen alay ediyorsun.

Önce insanlara saygılı olmayı öğreneceksin.

Bu sebeple bundan sonra senin yazdıklarına asla cevap vermeyeceğim.

@OlguErhan

Düşüncelerimin arkasındayım.

Bu konu, en uygun fiyata en iyi performans araç kamerası arayışı temellidir.

• outcast33 kullanıcısına yanıt
    K100 konusunda ilk kurban benim. Ön camda kocaman bir vantuz görmek istemediğim için ayna olanı seçtim. Kimsenin almadığını tercih ettim. Sonuçları da yazacağım tabi. Kimseyle dalga geçtiğim filan yok.

Burada herkes kurban aslında. İlk kurban Olgu bey. Kendisi de kabul eder herhalde. Onun tecrübeleri olmasa, kolay kolay kimse 200 TL. verip Çin'den mal getirtme riskine girmezdi. Önce o kurban olarak bize yardım etti, sonra biz kurban olarak ona yardım ediyoruz. Daha doğrusu konuyu takip eden herkese...

Mecazi ifademi sözlük anlamına alma çabana üzüldüm. Bence sen "Kurban" kelimesine değil de, sana itiraz etmeme alındın arkadaşım. Ayıp oluyor ama...
  • franko kullanıcısına yanıt

0801 aldığım ilk riskli kameraydı asla pişman etmedi walla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 19 Mayıs 2014; 10:51:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• G1w 102 ekran led tv ye baglaninca goruntu kaybi olmuyor dimi

• Arabamın camlarına film taktırmak istiyorum. Bunun, araç kamerası kullanırken bir dezavantajı olur mu ya da bir avantajı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanlimen

quote:

Orijinalden alıntı: renkli_

Dün akşam sipariş verdiğim kamera için, bu sabah takip numarası verildi bile...

bu ne hız??

Merhabalar,

Ben 11 Mayısta foxofferdan gps modülü ile birlikte gt680w 109 dolara sipraiş verdim. 13 mayısta takip numarası mail olarak geldi fakat hiç hareket gözükmüyor. Haftasonu da heralde hareket göremeyecğim linke tıklayınca o yüzden 19 mayıs pazartesiye kaldı diye düşünüyorum. Takip numarasının ekranını boş gördükçe rahatsız oluyorum en azından yurtiçi alışverişlerinde olduğu gibi "siparişiniz hazırlanıyor" manasında bir yazı olsa biraz daha rahat olacaktım.

Araç içi kamera almaya karar verdikten sonra forumları araştırırken bu başlığa rastlamam çok iyi oldu. Başlık sahibi Olgu Erhan başta olmak üzere yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim.

Kamera adresime geldikten sonra kutu fotoğraflarından başlayarak deneyimlerimi paylaşacağım.

Takip numarasının sonundaki NL postanın Hollanda üzerinden geleceğini mi belirtiyor? Çin'den gemi ile hollandaya gidip oradan bir şekilde yurda mı giriş yapacak?

Dün akşamüstü benim kamera yurtdışına sevk edilmiş...

sizde durum ne?

• Arkadaslar elinde fazla kamerasi olupta satmak isteyen, hafiza kartli Gt680w,mini 0801,G1w veya aynaya takilir. 200 tl butce var
  • quote:

Orijinalden alıntı: kung

Arkadaslar elinde fazla kamerasi olupta satmak isteyen, hafiza kartli Gt680w,mini 0801,G1w veya aynaya takilir. 200 tl butce var

Outcast satıyordu kullanılmamış

• o zaman bekliyek belki cevap verir özelden gözukmuyor
    butceyi biraz daha zorlayabilirim 32 gig hafiza karti icinde olursa
  • renkli_ R kullanıcısına yanıt
    2 haftaya gelir o zaman sizin kamera. sabah mail atmıştım çünkü gönderilmedi anlamında bir mail gördüm sabah. şimdi cevabı geldi. sanırsam hala çıkışı yapılmadı.

Good day.

We are sorry there isn't any updated about the package.

Please wait another 2-3 days.
    We have asked our courier to check on it, they will make a inspection on this issue, we will keep you updated on the status.

Thank you for your understanding.
  • quote:

quote:

Arkadaslar elinde fazla kamerasi olupta satmak isteyen, hafiza kartli Gt680w,mini 0801,G1w veya aynaya takilir. 200 tl butce var

Kameranın bana malliyeti tam tamına 265 TL. (Kamera peşin ödeme + Kredi kartına taksitlendirme ücreti + gümrük kontrol vergisi)

Kaldı ki @kung 32 GB hafıza kartı dahil verebileceği ücretin 200 TL olabileceğini dile getirmiş.

Sen böyle bir alış verişe girer misin Olgu?

Zaten kamerayı satmaktan vazgeçtim.

Kısa ayak sipraiş etmiştim tavsiyenle.

Farklı iki model 2 şer adet.

Onlar gelir gelmez her iki GT680W yi de kullanacağım aracımda.

Ama ikinci GPS cihazı satılıktır.

45 TL.

(Kargo Alıcı Öder)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 20 Mayıs 2014; 20:53:22 >

• GT680W gece çekimi

https://www.youtube.com/watch?v=y9kbpMCv7y8

GT680W gündüz çekimi

https://www.youtube.com/watch?v=ulEIqIwsFe4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 20 Mayıs 2014; 22:34:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: outcast33

quote:

quote:

Kameranın bana malliyeti tam tamına 265 TL. (Kamera peşin ödeme + Kredi kartına taksitlendirme ücreti + gümrük kontrol vergisi)

Kaldı ki @kung 32 GB hafıza kartı dahil verebileceği ücretin 200 TL olabileceğini dile getirmiş.

Sen böyle bir alış verişe girer misin Olgu?

Zaten kamerayı satmaktan vazgeçtim.

Kısa ayak sipraiş etmiştim tavsiyenle.

Farklı iki model 2 şer adet.

Onlar gelir gelmez her iki GT680W yi de kullanacağım aracımda.

Ama ikinci GPS cihazı satılıktır.

45 TL.

(Kargo Alıcı Öder)

butceyi biraz daha zorlayabilirim diye altina yazdim
    ama satmaktan vazgectiysen yapacak bisey yok

• quote:

butceyi biraz daha zorlayabilirim diye altina yazdim
    ama satmaktan vazgectiysen yapacak bisey yok

Evet vazgeçtim.

Olgu'nun kamera sakla unut amaçlı önerdiği braketten 2 adet sipariş ettim.

O olmaz diye yine kısa olan farklı bir braketten iki adet daha ekledim siparişe.

Önceki mesajımda da söylediğim gibi, bu braketler elime ulaştığında, logosuz olan kamera ön cam da, logolu olan kamera arka camda aktif olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 20 Mayıs 2014; 21:33:28 >
  • Bizim araba içinde kamera bakıyorum ama 1. sayfada ki önerilen 3 kamerada dikkatimi çekti RX3000'de gece aydınlatması için şu insan gözünün görmediği ledlerden kullanılmış galiba G1W ve GT680W'de dijital kameraların flaşı gibi bir bölüm var oradada aynı ledden mi var bu 3'ü arasından en iyi görüntü kalitesi hangisinde?

3'ü dışında 250-300 tl'ye kadar alınabilicek önerebiliceğiniz bir kamerada var mı?
  • Ben g1w-h almıştım. Arızalı çıktı. Şimdi g1w-c ile gt 680w yoldalar. Babama da g1w-h yi tekrar getirtmeyi düşünüyorum. Ses sorunu yazılım ile çözülebiliyormuş bakalım gelince deneyimlerimi paylaşırım.
  • Arkadaşlar 33 dolar g1w sizce güvenilir mi?
    http://www.ebay.com/itm/HD-1080P-G1W-2-7-LCD-Car-DVR-Camera-Recorder-G-sensor-H-264-Night-Vision-OH-/261375368066?pt=US_Rear_View_Monitors_Cams_Kits&hash=item3cdb2f9b82

Birde g1w h yada c farkı nedir nasıl anlarız hangisi hangisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Bizim araba içinde kamera bakıyorum ama 1. sayfada ki önerilen 3 kamerada dikkatimi çekti RX3000'de gece aydınlatması için şu insan gözünün görmediği ledlerden kullanılmış galiba G1W ve GT680W'de dijital kameraların flaşı gibi bir bölüm var oradada aynı ledden mi var bu 3'ü arasından en iyi görüntü kalitesi hangisinde?

3'ü dışında 250-300 tl'ye kadar alınabilicek önerebiliceğiniz bir kamerada var mı?

RX300'deki IR LED leri kullanan var mı bilmiyorum.

GT680W deki flash sürekli açık ya da sürekli kapalı özelliği mevcut.

Bu forumu takip edip ben de dahil GT680W kullanalar, flashı sürekli kapalı konumda tutuyoruz.

Zaten kamera, geceleri oldukça berrak ve aydınlık, hatta insan gözüne göre oldukça aydınlık çekim yapıyor.

Eğer gece çekimi tatmin etmez ise, pozlama telafisi var ki gece çekiminde yeterli olduğunu düşündüğümüzden çoğumuz pozlama telafisini kullanmıyoruz.

Eğer GPS olsun istersen, GT680W en iyi çözüm.

GPS istemessen G1W en iyi fiyat / performasn seçimi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outcast33 -- 20 Mayıs 2014; 22:48:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Arkadaşlar 33 dolar g1w sizce güvenilir mi?
    http://www.ebay.com/itm/HD-1080P-G1W-2-7-LCD-Car-DVR-Camera-Recorder-G-sensor-H-264-Night-Vision-OH-/261375368066?pt=US_Rear_View_Monitors_Cams_Kits&hash=item3cdb2f9b82

hocam bunun chipseti hakkında bilgi yok.yani büyük ihtimal novatek değil.ben alarak bi hata yaptım siz de aynı hataya düşmeyin.benimki daha ulaşmadı 2 hafta oldu sipariş vereli.

• quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

Arkadaşlar 33 dolar g1w sizce güvenilir mi?

Ucuz etin yahnisi yavan olur derler

• 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.