Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.368
Cevap
825
Favori
1.704.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

ok

çakmak soketi olarak usb olanı işe yarar,bunu çakmaklığa takıcam,sonra kendi kablosunu bu çakmak soketine ve şarj cihazına bağlıcam

şarj cihazı girişi 5 volt ve 1A,bu durumda çakmak soketi 5 v ve 1 A olması lazım

sonra şarj cihazından araç kamerasına kablo çekmek lazım,araç kamerasına 5 volt ve 1A giricek

araba çalıştığı sürece şarj cihazı dolar dicem ama bir yandanda araç kamerasına enerji aktarıcak bu durumda dolmaz,bu iş yatar

yada seyir halinde araç kamerası arabadan dolacak,bu arada paralel hat çekip bu şarj aletini doldurmamız gerekir,arabadan inerken araç kamerasını bu şarj aletine takmak lazım

voltajları nasıl ayarlıcaz,yeşil kutusunda giriş çıkış akımları yazıyor

Araç içi kamera Tavsiyesi

Bu tür şarj cihazları ile çoğu araç kamerasını çalıştıramazsınız. Ürünle gelen adaptörü kullanın aksi halde otomatik açılma/kapanma gibi özellikleri kullanamazsınız.

Benim kamera arabanın usb çıkışından beslendiğinde otomatik açılma ve kapanma özelliği çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim kamera 2 haftadır İstanbul'da torba torba geziyor. Bir türlü gelemedi.
  • kameraları çalan olmuyormu araçtan ?
    yoksa her seferinde sokuyormuyuz ?
    bi onde bi arkada?
    türkiyede yakında mecburi olacakmis dogrumu ?
    bebek koldugu gibi mecburi olmadanmı alsak :)

konuyu acıp ilk mesajı yazan arkadas.
    bu denli kapsamlı emek verilmiş baska bir konu gormedim tebrik ve teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 8 Ocak 2014; 19:18:52 >
  • isok kullanıcısına yanıt
    Hani kutu resimleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim :)

Güzelce gizlenirse çalınma riski yok kamufle etmek lazım. Mini 0801 kendini süper unutturuyor ön ayna altında. Ama diğer pahallı kameraları kaskoya işletmekte fayda var. Kasko yoksa ( benim gibi ) sök tak için üşenmemeli :)

• Eskisi kadar duymuyoruz hırsızlık olaylarını. Bence korkmaya gerek yok. Bir de, bildiğim kadarıyla, sonradan eklenen şeyleri kaskoya ekletmek primi ciddi artırıyor Olgu hoca. Degmiyor yani.

Bende baktım forumda hiç deneyen yok, bugün 64 gb'lık kart sipariş etmiştim. Sizin mesajı görünce biraz hayal kırıklığına uğradım ancak biraz uğraşıp çalıştırılabileceğini düşünüyorum. Yarın benim kart gelince gelişmeleri yazarım
    Ayrıca kameranız hayırlı olsun hocam. Güzel seçim
  • Bugun mahallede bi 2005 borada gordum gps li bir kamera vardi.
    Millet artik akillandi. Kimse kaza veya bir baska durum oldugunda ihalenin kendisine kalmasini istemiyor. Haklilarda.
    Zorunlu olmasa bile kendi can ve mal guvenligimiz icin alip takmali araca. Hem on hem arka cam icin sart.

• outcast33 kullanıcısına yanıt
    aynen
    araba değersiz de olsa
    Allah korusun kusursuz olduğu halde
    dikkatsiz bir yayaya çarpmak
    tam bir baş belası durum
  • Olgu hocam, arka cama Logitech USB webcam koyacağım. Carl Zeiss lens. Ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_ari -- 8 Ocak 2014; 22:05:58 >
  • http://www.aliexpress.com/item/Mini-0801-Ambarella-Black-Box-Car-DVR-With-A2S60-OV2710-Full-HD-30FPS-Optional-GPS-8GB/858074589.html
    Linkteki satıcıdan araç kamerası aldım. Gelen kamerada gece çekimlerinde çizgilenme şeklinde atlamalar oluyordu. Anlaşmazlık açtım. Ürünü geri gönderdim. Gönderdikten sonra para iadesi mi istersin, yeni ürün mü diye sordu. Ben yeni ürün istediğimi ilettim. Yeni ürün gönderebilmesi için anlaşmazlığı iptal etmem gerektiğini söylüyor. Sitede sadece para iadesi için anlaşmazlık açılabiliyor gibi bir şey söyledi. Eğer yenisini göndermezse tekrar anlaşmazlık açabilirmişim. Bu süreç nasıl işliyor? Ne yapmaliyim?

• genious61 G kullanıcısına yanıt
    paypal ile mi almıştınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: genious61

http://www.aliexpress.com/item/Mini-0801-Ambarella-Black-Box-Car-DVR-With-A2S60-OV2710-Full-HD-30FPS-Optional-GPS-8GB/858074589.html
    Linkteki satıcıdan araç kamerası aldım. Gelen kamerada gece çekimlerinde çizgilenme şeklinde atlamalar oluyordu. Anlaşmazlık açtım. Ürünü geri gönderdim. Gönderdikten sonra para iadesi mi istersin, yeni ürün mü diye sordu. Ben yeni ürün istediğimi ilettim. Yeni ürün gönderebilmesi için anlaşmazlığı iptal etmem gerektiğini söylüyor. Sitede sadece para iadesi için anlaşmazlık açılabiliyor gibi bir şey söyledi. Eğer yenisini göndermezse tekrar anlaşmazlık açabilirmişim. Bu süreç nasıl işliyor? Ne yapmaliyim?

Para iadesi al foxoffer da 8 gb dahili hafızalı çok daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

Olgu hocam, arka cama Logitech USB webcam koyacağım. Carl Zeiss lens. Ne diyorsunuz?

Kayıt yapıyorsa olur tabi. Neden olmasın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

Eskisi kadar duymuyoruz hırsızlık olaylarını. Bence korkmaya gerek yok. Bir de, bildiğim kadarıyla, sonradan eklenen şeyleri kaskoya ekletmek primi ciddi artırıyor Olgu hoca. Degmiyor yani.

Sök tak devam :)

• Sanırım Rusya'da arabaya kamera takmak zorunlu. Bence bu sistemin Türkiye'de de zorunlu olması çok yararlı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

ok

çakmak soketi olarak usb olanı işe yarar,bunu çakmaklığa takıcam,sonra kendi kablosunu bu çakmak soketine ve şarj cihazına bağlıcam

şarj cihazı girişi 5 volt ve 1A,bu durumda çakmak soketi 5 v ve 1 A olması lazım

sonra şarj cihazından araç kamerasına kablo çekmek lazım,araç kamerasına 5 volt ve 1A giricek

araba çalıştığı sürece şarj cihazı dolar dicem ama bir yandanda araç kamerasına enerji aktarıcak bu durumda dolmaz,bu iş yatar

yada seyir halinde araç kamerası arabadan dolacak,bu arada paralel hat çekip bu şarj aletini doldurmamız gerekir,arabadan inerken araç kamerasını bu şarj aletine takmak lazım

voltajları nasıl ayarlıcaz,yeşil kutusunda giriş çıkış akımları yazıyor

Bu tür şarj cihazları ile çoğu araç kamerasını çalıştıramazsınız. Ürünle gelen adaptörü kullanın aksi halde otomatik açılma/kapanma gibi özellikleri kullanamazsınız.

Her türlü çalışır. Kamera usb yada farklı adaptörle bağlı olsun fark etmiyor. Kameraya enerji gittiği zaman otomatik olarak açılır. Kontağı kapattığınız zaman enerjide kesileceğinden kamera 5-10 saniye içinde kendini kapatıyor.

Benim anladığım kadarı ile yeni sürüm yükledikten sonra geri dönüş mümkün eski sürüme. Iphone mantığı değil yani.

• mini 0801'i biraz vantuzlu tutacak ile test ettikten sonra daha iyi kamufle olması için aynanın tam arkasına ve üst tarafa monte etmeye karar verdim.
    kablonun sök tak yapılabilmesi ve siyah taralı alanın görüntüyü engellememesi kaydıyla mümkün olduğunca ortaya yakın olsun diye uğraştım.

normal sürüş pozisyonunda kamerayı görmüyorum, ama kayıt durumu ve GPS bağlantısını kontrol etmek için kafamı biraz yukarı kaldırmam yetiyor.

bunlarda dışardan görüntüler, öndeki 1080p yazısını siyaha boyadım.

tam ortaya monte etmeye göre sol tarafta biraz görüntü kaybı var gibi ama dikkate değer gelmedi bana.

görüş açısı için örnek video linki:

http://youtu.be/kyU4AOYW5Ck

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akisa33 -- 9 Ocak 2014; 1:52:12 >

• kamera için 32 GB class 4 kingston kart aldım internetten.
    kart 31/12/2013 de Ankara Batıkentten kargoya verildi ancak süper hızlı Yurtiçi Kargo tarafından Ankara Çankaya'ya ancak 8 Ocakta teslim edilebildi. yani 8 günde.
    adres de öyle karışık bir yer değildi: Tarım Bakanlığı ............. Eskişehir Yolu 9.km Çankaya

buda kargo hareket durumu. (kargo teslim edildiği için sorgulamada eski hareketler görünmüyordu,bu yüzden teslim öncesine ait resmi koydum)

buda Çinden verdiğim bir sipariş, 12 günde teslim edildi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akisa33 -- 9 Ocak 2014; 2:34:16 >

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.