Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.373
Cevap
825
Favori
1.705.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #31
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şampiyon GALATASARAY kullanıcısına yanıt
    Oldu, tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Olgu hocam tam set jado d330 almıştım 65 usd. Gün içinde gümrük bilgileri çıkmış. Ama çok yazmışlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Ürün aliexpress te 70 usd. Bunun TL karşılığına bile %20 vergi uygulasalar max 100 TL çıkması lazım. Ama 136 TL yazılmış. Buna itiraz edebiliyor muyuz?

Ptt ye gidip ürünü teslim almadan tekrar incelenmesi için gümrüğe geri gitsin diye dilekçe verebilirsiniz.

1 tane acımaslz memur var ona denk gelince oluyor bu durum...

Ürünü teslim aldıktan sonrada itiraz şekli var. Bununla ilgili bir video yapacağım elimde döküman var / fırsat yok.

Facebooktan yazın bana yardımcı olayım.

Adamların dengesi yok abi, Junsun H166 için 36 lira çıkmış vergi tam komedi
    Jansite Ayna kamera çok daha ucuz 110 lira ödettiler. Böyle dengeliyor aslında.

Bu arada Junsun H166 baya baya iyi çıktı.

• quote:

Olgu hocam tam set jado d330 almıştım 65 usd. Gün içinde gümrük bilgileri çıkmış. Ama çok yazmışlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Ürün aliexpress te 70 usd. Bunun TL karşılığına bile %20 vergi uygulasalar max 100 TL çıkması lazım. Ama 136 TL yazılmış. Buna itiraz edebiliyor muyuz?

kutu üzerinde 65 dolar olduğu yazıyor mu? satıcıya satış fiyatından farklı bir rakam yazılması durumu var mı?

• dün jado tam set kameramı taktırmak için elektrikçiye gittim ama montaj yapamadı, neyi nereye bağlayacağım dedi, ben de bilmediğim için bilgi veremedim.
    Montaj yaptıran arkadaşlardan ricam yardımcı olabilirler mi?
    arka kamera ile ön kamera birbirine nasıl bağlanacak, park kiti nereye bağlanacak, kutudan çıkan bir ucu eski stero kulaklık girişi gibi olan uzun kablo nereye bağlanacak? bilgi verebilirseniz sevinirim. ya da samsunda montaj yaptıran varsa elektrikçi önerebilir mi? birde montaj için kaç lira alırlar. teşekkür ederim
  • XRPCOIN kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcı 25 usd yazdı biliyorum. Ürün şuan ilçeye gelmek üzere yolda. Eğer gelirse almak zorundayım çünkü tatil dolayısıyla bugün memlekete geçmek zorundayım.

• quote:

Hocam satıcı 25 usd yazdı biliyorum. Ürün şuan ilçeye gelmek üzere yolda. Eğer gelirse almak zorundayım çünkü tatil dolayısıyla bugün memlekete geçmek zorundayım.
    o zaman itiraz ederseniz zararlı bile çıkabilirsiniz.
    Örnek diyalog:

Siz:(gümrük görevlisine) ya reyiz ben bi kamera aldıydım 25 Dolara yurt dışından siz buna X kadar vergi ödemesi çıkarmışsınız. Bu vergi tutarı bence çok fazla 25$'ın vergisi en fazla 34,44 kr + 8 tl kontrol ücreti 43 tutsun hadi düz 50 olsun en fazla. siz 1xx tutar vergi yazmışsınız bi yanlışlık var.

GÜmrük görevlisi: KOntrol edelim... Efem alışverişe ait kredi kartı slibinizi şu numara fakslar mısınız.
    Siz: (slipte 65 dolarak görünüyor) Öhm şimdi slibi bulamam da buna benim itirazım var nasıl bir yol izlemem gerek.
    GÜmrük Görevlisi:Efem şuraya şöyle şöyle talepte bulunacaksınız dilekçe yazacaksınız şu slibi fişi faturayı şuraya göndereceksiniz daha sonra incelenecek.. vs.
    Siz: Tamam iyi günler ben bi araştırayım.
    Muhtemel senaryo bu şekilde gerçekleşecek ve siz X dolara aldığınız cihazı X dolar Göründüğünden dolayı kabahatli duruma bile düşebilirsiniz.

Tabi ki buradaki yazılanlar tamamen Senaryo kurgudur, olayların benzeşmesi sadece rastlantıdır.

• Ana konuyu okudum, incelemelerin bazılarını da izledim, öncelikle teşekkür ederim.

Kafamda bazı soru işaretleri oluştu konu ile ilgili, cevapları araç içi kamera kullanmayı düşünenler için de yol gösterici olabilir.

1-Aracında park sensörü olmadığı için hem kayıt amaçlı hem de park yaparken arka kamerayı kullanmayı düşünen bir kişi için hangi modeli önerirsiniz ? (Ben arka kamerayı daha aşağıyı görecek şekilde konumlandırmayı planlıyorum arka kamera kaydı daha ikinci planda olacak anlayacağınız)

2-Viofo A129 modelini yukarıdaki amaç doğrultusunda ele alırsak, park yaparken ekranı (2 inç sanırım) arka kısmın net görülmesine engel oluşturur mu ? Sanırım sizin incelemenizde kamerayı aynanın sağına monte ediyordunuz kameranın kızağı sağ taraftan çıktığı için, park yaparken ekrana bakacak biri aynanın soluna montaj yaparsa bu problem oluşturur mu mesela ?

3-Araç içi kameralarda park yaparken ekranın geri kamerayı göstermesi için ekranda bir tuşa dokunulması gerekiyor sanırım, geri vites ile bağlantı yapılabilen (d230 örneğin) park modlu modelın alınıp sigortadan bağlantı yapılması şart mı ? Park modlu modellerde gelen sigorta aparatı hem araç kontağı kapalı iken güce ulaşmayı hem de aracın vitesinin algılanmasına mı yarıyor ?

4-Araç içi cama monte kamera mı yoksa aynaya monte kamera mı tavsiye edersiniz ?

5-Aynaya monte kameralarda normal aynalardan daha geniş görüş, gece far ışıklarının gözü rahatsız etmesi, bazı kameralarda olan park çizgileri gibi konular hakkında görüşleriniz nasıl ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

İncelemelerinizden birkaçını daha izleyince soruların bir kısmını değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyradel -- 9 Temmuz 2020; 15:28:0 >

• Arkadaşlar tam set aldım arka kamerayı bağlamadım daha. Ön kamerayı taktım. Park kitini sigorta kutusuna kadar çektim elektrikçiye bağlattım. Sorum şu:
    Aracın kapısını açınca kamera açılıyor ve kayıt başlıyor aracı çalıştırmazsam kendi kendine kapanıyor. Normalde arabaya binince kontağı çevirince kameranın kayda başlaması gerekmiyor mu?
    Birde Araçla hareket halindeyken kayıt yapıyor ekran bazen kapanıyor bazen açılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• A118C Satan var ise alabilirim arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: seko044

Arkadaşlar tam set aldım arka kamerayı bağlamadım daha. Ön kamerayı taktım. Park kitini sigorta kutusuna kadar çektim elektrikçiye bağlattım. Sorum şu:
    Aracın kapısını açınca kamera açılıyor ve kayıt başlıyor aracı çalıştırmazsam kendi kendine kapanıyor. Normalde arabaya binince kontağı çevirince kameranın kayda başlaması gerekmiyor mu?
    Birde Araçla hareket halindeyken kayıt yapıyor ekran bazen kapanıyor bazen açılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
    elektrikçi arkadaş muhtemelen hatalı bağlantı yapmış

yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirse sevinirim yanlış bilgi vermeyeyim. ama bildiğim kadarıyla;

sarı kabloyu; sürekli akım çeken bir sigorta soketine bağlaması gerekiyor

kırmızı kabloyu; sadece kontak çevrildiğinde akım çeken bir sokete bağlaması gerekiyor

diğer kabloyu da aracın iletken olan bir yere sabitlemesi gerekiyor (şase)

UYARI:yazdığım bilgileri doğrulamadan denemeyiniz.

kapıyı açınca devreye girmesi de ilginç geldi.

• seko044 S kullanıcısına yanıt
    Bağlantıda hata olmuş belliki. Kontak açılınca elektrik veren bir sokete bağlanmalıydı kablonun biri. Diğeride sürekli elektrik veren bir sokete bağlanmalı park modu için gerekli. Diğeride şasiye topraklama için.

• espanyol55 E kullanıcısına yanıt
    hangi sehir?
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Samsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhabalar. aracım garantili olduğundan sigortaya müdahale edemiyorum aksi halde elektronik aksam kapsam dışında kalır diyorlar. ben hem yol kamerası hem de park modu olan bir kamera arıyorum ama sadece çakmaklıkla bu mümkün durmuyor. en azından bataryasız modeller için bu şekilde sanırım. çok sıcak bir yerde yaşadığım için bataryalı model de tehlikeli. sizce çakmaklıkla çalıştıracağım fiyat performans ürünleri nelerdir ?
  • Uygun fiyata araç kamerası alınır.

• aqhuan kullanıcısına yanıt
    Az önce a129 pro duo sipariş ettim ben de yeni arabada sigorta kutusuna girmenin böyle bir mazeret doğuracağını düşünerek park kiti almadım. Halbuki sigorta şemasına uyumlu yapılan bir işlem, garantiyi bozmaması lazım.
    20.000 mah power bank alıp riskli yerlerde kullanacağız artık.

• Merhabalar,
    Bende Mayıs sonunda Jado D330 full paket kamera siparişi vermiştim Haziran sonunda ürün elime ulaştı araca montajını yapım.

Konuyu bilen arkadaşlara şöyle bir sorum olacak, park modundaki kaydın hız ayarını yapabiliyormuyuz? Yani 5fps, 10fps, 20fps gibi. Menüyü karıştırdım ancak birşey göremedim.

Park modunda insanlar çok hızlı hareket ediyor gibime geldi, onu birazdaha yavaşlatmak istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRPCOIN

elektrikçi arkadaş muhtemelen hatalı bağlantı yapmış

yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirse sevinirim yanlış bilgi vermeyeyim. ama bildiğim kadarıyla;

sarı kabloyu; sürekli akım çeken bir sigorta soketine bağlaması gerekiyor

kırmızı kabloyu; sadece kontak çevrildiğinde akım çeken bir sokete bağlaması gerekiyor

diğer kabloyu da aracın iletken olan bir yere sabitlemesi gerekiyor (şase)

UYARI:yazdığım bilgileri doğrulamadan denemeyiniz.

kapıyı açınca devreye girmesi de ilginç geldi.

Alıntıları Göster
    XRPCOIN'e katılıyorum. Bende Jado D330 kamreyı bu şekilde bağladım,

sarı --> sürekli enerji olan sigortaya
    kırmızı --> kontak açılınca aktif olan sigortaya
    Diğeri de şaseye.

Bu şekilde bağladım problemsiz kullanıyorum.

• tukel2006 T kullanıcısına yanıt
    Aracın modeli nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Aracın modeli nedir ?
    2014 Corolla
  • 
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.