Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.368
Cevap
825
Favori
1.704.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakında 4 cü kamerayı takmam gerekebılır.arkadan dip dipe gelıyorlar..sonra yok sınyal vermedın dıye aradan cıkacaklar

muzık sesı acık oldumu sınyal sesı kameraya gıtmıyor.bır kamerada sinyal kolunu surucu dıreksıyonu cekecek sekılde koymak lazım

sürücünün kafasının ustune camın köşesine kucuk kamera takıcan,assagı cevırıcen dıreksıyonu sınyal kolunu alacak

bırazda camdan yol alsınkı,karsı taraf eskı goruntu uydurma goruntu demesın..

karsı taraf agır hasar verdımı herseye bahane buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 27 Şubat 2020; 17:43:32 >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Evet çoook teşekkürler.
    Arka kameradan gelen kablonun girişini Ana kamera girişine iyi oturtamamışım siz söyleyince farkına vardım.
    😊😊😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arka kamerayı dışarıya plakaligin hemen üstüne bagaj açma düğmesinin yanına vida ile iliştirdim kırmızı kabloyuda geri vites lambasına bağladım park yardımcısı oldu oooooo mis gibi maşallah.
    İnşallah yarın resim atarım

• Olgu bey, bir sorum var.

Gelecek olan (geri gittiği gümrükten çıkabilirse eğer) kameranın arka kamerasını, ek alarak, aynı zamanda araçtaki multimedya cihazına bağlasak ne olur?
  • Arkadaşlar benim jado menüleri rusça olarak geldi. Menüde dil seçeneğini bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Park monitoring ve Time Lapse özellikleri arasındaki farkı anlayan var mı? G sensor ile park monitoring özellikleri de birbirinin aynısı gibi! Klavuzda herşeyi okudum, çeviride sorun yok ama mantığını anlayamadım

• Herkese hayırlı kandiller.

Kamerayı bu akşam nihayet olması gerektiği gibi kurabildim.
    Doğru sigortaları bulmam biraz zaman aldı ama şu an sorun yok.
    Arka kameranın kırmızı kablosunu da geri vites lambasına giden kabloya bağladım, şu an geri vitese takınca kamera ekranı direk arka kameraya geçiyor.

Tesisatı da kendim çektim. Elimin yatkın olmasına da güvendim biraz.

En büyük sorun kamerayı ön camda koyacak yer bulamamaktı.
    Camın tam ortasında kocaman siyah bir plastik var ve içinde 4 adet kamera ve sensörler var,

Burası araç kullanırken sağ çaprazın görüşünü engelliyor maalesef.

Araç içi kamera Tavsiyesi

Burayı denedim, burası da olmadı.

En ideal burayı bulabildim.

Buralarda birkaç gün kullandım ve görüşü en az etkileyen yer burası oldu.

Gelelim tesisata.

Kabloları tavan ile ön camın birleştiği yerden içeri attım.
    Sigortalara giden kısmı sağ direkten aşağı, arka kameraya giden için tavandan devam ettim

Sağ direk içinde kabloyu görebilirsiniz. Bu arada hava yastıklarının da sağlam olduğunu gördüm :)

Ön göğüs içinden (torpidonun arkasından) yolcu ayak ucunda bulunan sigorta kutusuna indirdim kabloyu.

Sigorta kutusu ve park kiti bağlantısı:
    Sarı kablo sürekli enerji olan merkezi kilitten aldım. Kırmızı kablo kontak kapatınca enerjisi kesilen bir yer ama ismi aklımda kalmadı.

Arka kameranın kırmızı kablosunu geri vites için işaretli alandan içeri attım kamerayı ise tavandan ortaya doğru çektim.

Arka kameranın geri vites bağlantısı. Yeşil-kahve kablo geri vitese gidiyormuş, ona bağlantı yapınca işlem tamam.

Geri vitese alınca.

Kontağı kapatınca...

Bu arada arka kameranın resmini çekmeyi unutmuşum

Daha sonra mesajı editlerim.
    Sormak istediğiniz birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

(Düzeltme: Photobucket linkleri değiştirildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Şubat 2020; 22:49:45 >

• Öner kullanıcısına yanıt
    sorum var

benim montaja da yardim eder misin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Herkese hayırlı kandiller.

Kamerayı bu akşam nihayet olması gerektiği gibi kurabildim.
    Doğru sigortaları bulmam biraz zaman aldı ama şu an sorun yok.
    Arka kameranın kırmızı kablosunu da geri vites lambasına giden kabloya bağladım, şu an geri vitese takınca kamera ekranı direk arka kameraya geçiyor.

Tesisatı da kendim çektim. Elimin yatkın olmasına da güvendim biraz.

En büyük sorun kamerayı ön camda koyacak yer bulamamaktı.
    Camın tam ortasında kocaman siyah bir plastik var ve içinde 4 adet kamera ve sensörler var,

Burası araç kullanırken sağ çaprazın görüşünü engelliyor maalesef.

Burayı denedim, burası da olmadı.

En ideal burayı bulabildim.

Buralarda birkaç gün kullandım ve görüşü en az etkileyen yer burası oldu.

Gelelim tesisata.

Kabloları tavan ile ön camın birleştiği yerden içeri attım.
    Sigortalara giden kısmı sağ direkten aşağı, arka kameraya giden için tavandan devam ettim

Sağ direk içinde kabloyu görebilirsiniz. Bu arada hava yastıklarının da sağlam olduğunu gördüm :)

Ön göğüs içinden (torpidonun arkasından) yolcu ayak ucunda bulunan sigorta kutusuna indirdim kabloyu.

Sigorta kutusu ve park kiti bağlantısı:
    Sarı kablo sürekli enerji olan merkezi kilitten aldım. Kırmızı kablo kontak kapatınca enerjisi kesilen bir yer ama ismi aklımda kalmadı.

Arka kameranın kırmızı kablosunu geri vites için işaretli alandan içeri attım kamerayı ise tavandan ortaya doğru çektim.

Arka kameranın geri vites bağlantısı. Yeşil-kahve kablo geri vitese gidiyormuş, ona bağlantı yapınca işlem tamam.

Geri vitese alınca.

Kontağı kapatınca...

Bu arada arka kameranın resmini çekmeyi unutmuşum

Daha sonra mesajı editlerim.
    Sormak istediğiniz birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

(Düzeltme: Photobucket linkleri değiştirildi)
    Son derece guzel bi rehber olmus. Emeginize saglik. ama resimleri keske baska bir sunucuya yukleseymissiniz. Bulanik gorunuyor. Daha dogrusu tam gorunmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ibrahim_koparal İ kullanıcısına yanıt
    Photobucket neden böyle yaptı bilmiyorum.
    resimlere tıklayınca da bulanık mı görünüyor?

ekleme: Değiştirdim linkleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Şubat 2020; 22:50:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhc

sorum var

benim montaja da yardim eder misin :)
    Ederiz hocam :)
  • Öner kullanıcısına yanıt
    valla sevinirim
    ist da misin?
  • disgusting85 D kullanıcısına yanıt
    kılavuzu okumadım ama park monitoring kırmızı kabloyu bağlayınca geri kamera olarak çalışıyor olabilir bende çalışmıyor çünkü
    ama emin değilim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhc

valla sevinirim
    ist da misin?
    Maalesef, Sakarya ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: disgusting85

Park monitoring ve Time Lapse özellikleri arasındaki farkı anlayan var mı? G sensor ile park monitoring özellikleri de birbirinin aynısı gibi! Klavuzda herşeyi okudum, çeviride sorun yok ama mantığını anlayamadım
    Parking monitör şu mantık, geç açılır / geç devreye girer / olay anını %90 oranla kayda alamaz =https://www.youtube.com/watch?v=8wNO8fS5Axg&feature=youtu.be

Video daki mantıkta çalışıyor Jado da

—————————————

Gene Aynı jado TimeLapse mantığı ise şu ; sonuna kadar izleyiniz ;

https://www.youtube.com/watch?v=f3qZdCrtVjs&feature=youtu.be

İşte aradaki Fark

• Şimdi Çin'den sipariş geliyormu gelmiyormu kargo yaptık dediler ama hareket yok..

• Kamera geldi cok sukur actim denedim. Alet calisiyor bir sorun yok ama 2-3 yazilimsal sorunla karsilastim.

1. Wifi yi acip baglanabiliyorum. Hatta baglandiktan sonra cihazda wifi isaretinin yesil e dondugunu de goruyorum. Ama dvr n3 programini acinca "your current connection wifi is invalid. Please reset wifi" yazisi cikiyor ve programin baglantisini yapamiyorum.

2. Saat tarih ayarlarini ayarlayip cikmama ragmen kayda geri dondugumde saat tarih ayari yeniden sifirlaniyor.

3. Menuye her girip cikmamda kayit yeniden basliyor.

Yardim lutfenn arkadaslar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim_koparal -- 29 Şubat 2020; 2:19:0 >
  • ibrahim_koparal İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Telefondan konum ayarini acmayinca bende de programa baglanmiyor. Telefondan konumu acip deneyin isterseniz
    Benimde sorum vardi.
    Katollabar cable ne demek? Parking moda a girince bu uyari cikiyor.
    Birde arac calismiyirken gucu powerbank ten veriyorum ama surekli kayit yapiyor. Sadece darbe alirsa kayidi baslatsin secenegini nerden yapacagiz?
    20000 mah lik powerbank 48 saat dayandi bilgi olsun
    Iyi gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimya

Merhaba,
    Telefondan konum ayarini acmayinca bende de programa baglanmiyor. Telefondan konumu acip deneyin isterseniz
    Benimde sorum vardi.
    Birde arac calismiyirken gucu powerbank ten veriyorum ama surekli kayit yapiyor. Sadece darbe alirsa kayidi baslatsin secenegini nerden yapacagiz?
    Iyi gunler
    20000mah x 5v = 100watt 2günde çekmiş bir akü 60amperX 12v= 720watt akünün kapasitesi 6 günde 300watt çekse aküden tabi 12vtan 5v çeviricinin içinde kayıplar oluyor onu saymassak 6 günde 300watt yerse akünün yarısını yemiş oluruz ama siz sürekli kayıt yapmışsınız bekleme modunda daha düşük güç tüketecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece hanım eller -- 29 Şubat 2020; 14:28:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimya

Merhaba,
    Benimde sorum vardi.
    Iyi gunler
    Cok tesekkur ederim. Telefonun konumunu acinca aninda baglanti sagladim.

Tek sorunum kaldi. Cihazin tarih saat ayarini yapamiyorum. Yani yapiyorum ama menuye donunce yeniden sifirlanip 2019/01/01 01:00:00 oluyor. Kurcalamadigim ayar kalmadi defalarca resetledim cihazi ama sorun cozulmedi. Gps saatini aciyorum kapiyorum yine olmuyor. Cihaz kapanip acilinca once saati guncel olarak geliyor iki saniye sonra yine 2019/01/01 01:00:00 oluyor. Kaydedilen videolara da baktim kayit tarihi 2019/01/01.

Napicaz cozum nedir? Sikinti buyuk...

• 
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.