Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.369
Cevap
825
Favori
1.705.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maydin006

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun.

Bu kamerada ( Fiyat çok yüksek olduğu için ) Gümrük ne tuttu ? Nasıl oldu anlatırmısınız süreci ?

Merhaba Olgu Bey,
    Bu gün PTT kargo eve getirdi ve sadece 3,65.- TL istedi. Ben de ne parası olduğunu sormadım.

Mehmet bey, bence bu kadar yüksek fiyatlı bir üründe gümrük ödememiş olmanızın sebebi tam yılbaşına denk gelmesi diye düşünüyorum. Biz millete bilgi verelim de sonra hani gümrük yoktu demesinler. Ortalama 700-800 tl tutan bu cihazda "Blackvue 550" 130-170 tl arası gümrük ödeme durumu kuvvetle muhtemel :)

Uğur sen ne kadar ödemiştin gümrük ?

• Tecno06 T kullanıcısına yanıt
    Uğur'um montaj işi ustanın beceriksizliğinden akşam karanlıkta bitti. Kameraya hiç dokunamadan eve geldim.
    Yarın incelemeye ve çalıştırmaya çalışacağım. Tabi bu arada sizi rahatsız edeceğim.
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Arkadaşlar merhaba mini 0801 için güncel yazılım nereden bulabilirim?

öncelikle belirtiyim tahmin edeceğiniz gibi bu konuda henüz türkçe kaynak yok

http://dashcamtalk.com/mini-0801/ --> burada firmware ler var

örneğin ben az önce şunu kurdum
    0801 Standard (NO GPS NO Internal-8GB):http://www.givoe.com/upload/file/soft/fw/Firmware-0801-244-2212-Standard-20130924.zip

bendeki 801de gps ve dahili bellek yok
    sizdekine uygun firmware'i seçip yükleyebilirsiniz.
    yüklerken dosya ismini "firmware-NO1-SPIF-TB15.bin" olarak değiştirmek zorunda kaldım diğer isimleri kabul etmedi
    indirdiğiniz dosyayı zip ten çıkarıp sd kartın kök dizinine kopyalayın
    cihazı açınca firmware update yapiyim mi diye soruyor yes diyorsunuz hepsi bu kadar
    tabi bu işlemin riski de var kullandığınız yazılımdan memnunsanız firmware işine girmeye gerek yok.
    ingilizceniz varsa linkteki açıklamaları dikkatlice okuyun zaman zaman güncelliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 28 Aralık 2013; 23:16:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun.

Bu kamerada ( Fiyat çok yüksek olduğu için ) Gümrük ne tuttu ? Nasıl oldu anlatırmısınız süreci ?

Merhaba Olgu Bey,
    Bu gün PTT kargo eve getirdi ve sadece 3,65.- TL istedi. Ben de ne parası olduğunu sormadım.

Mehmet bey, bence bu kadar yüksek fiyatlı bir üründe gümrük ödememiş olmanızın sebebi tam yılbaşına denk gelmesi diye düşünüyorum. Biz millete bilgi verelim de sonra hani gümrük yoktu demesinler. Ortalama 700-800 tl tutan bu cihazda "Blackvue 550" 130-170 tl arası gümrük ödeme durumu kuvvetle muhtemel :)

Uğur sen ne kadar ödemiştin gümrük ?

Ben de sizin gibi düşündüm, Yılbaşı yoğunluğu sanırım bize yaradı.

• quote:

Orijinalden alıntı: genious61

Arkadaşlar merhaba mini 0801 için güncel yazılım nereden bulabilirim?

Givoe.com fakat oradan bulamadım telefondan. Bu adreste varhttp://dashcamtalk.com/mini-0801/#Latest_Firmware
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sleipnirr

Bende daha yeni yeni çözüyorum cihazı. En iyisi menüyü komple yazayım. Ayarlarda bir yanlışımız varsa tecrübeli arkadaşlar düzeltir ;)
    Vide Resolution: Full HD 1920x1080P
    Photo Size: 4 Mp
    Sharpness: Standart
    Contrast: Standart
    Flickr: Auto
    AE Iso: Auto
    White Balance: Auto
    AE Bias: 0
    AE Meter Mode: Center
    Tv Type: PAL
    Auto Power Off: 5 Min
    Time Setup: Zamanı ayarladım
    Date Time Display: Date Time
    Loop Setting: 5 Min
    Motion Detect: Off
    Stamp: Gps Data
    Driver Number: Plakamı yazdım. Stamp kısmından driver number seçilebilir.
    Power Off Screen: 1 min
    Video Record Mode: Video+ Audio
    G-Senseor Precision: 5G
    G-Sensor Calibration: No
    GPS: Open
    Language: English

Bendeki ayarlar böyle. Kullanma klavuzunda başka ayarlardan da bahsediliyor ama ben bulamadım henüz. Belki zaman içinde o ayarları kaldırmış olabilirler

Auto power of 5 min diyor ya onu kapatın. Benim bildiğim cihaz direkt kapanır 5 dk sonra.

• maydin006 kullanıcısına yanıt
    Abi ustanın kötüsüne rastlamışsın demek ki inan 10 dakika almaz kablosunu döşeyim desen bile ben 2 dakikada hallettim. :) Neyse hayırlısı bakalım sen içeriden kablonu kendin istediğin gibi kapı ara lastikleri altından döşersen hiç mi hiç sorun olmaz kullanışlı ben seviyorum kameramı.
  • Öncelikle konuyu açan @OlguErhan arkadaşımıza ve sonrada katkı yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Forumun en faydalı en paylaşımcı konularından birisi.

Sayenizde bende Foxoffer dan mini 0801 siparişimi verdim. Bekleme modundayım :)
  • Arkadaşlar foxofferdan alan arkadaşlar için aldıktan sonra satıcıyla konuşmakta fayda var çünkü örnek olarak benim durumu anlatayım.

kameramı sipariş ettim ve birkaç soru sorcaktım başka konularla ilgili. Sonra kargoyu da sorayım dedim hongkong post mu china post mu yoksa singpost ile mi yolluyacaksınız diye. Adam ücretsiz DHL ile yolluyacakmış. Dedim özel şirketler gümrükte birton ücret alıyor onla göndermeyin dedim. O zaman singpost ile yolluyayım dedi kabul ettim. Dikkat etmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b2580x

Arkadaşlar foxofferdan alan arkadaşlar için aldıktan sonra satıcıyla konuşmakta fayda var çünkü örnek olarak benim durumu anlatayım.

kameramı sipariş ettim ve birkaç soru sorcaktım başka konularla ilgili. Sonra kargoyu da sorayım dedim hongkong post mu china post mu yoksa singpost ile mi yolluyacaksınız diye. Adam ücretsiz DHL ile yolluyacakmış. Dedim özel şirketler gümrükte birton ücret alıyor onla göndermeyin dedim. O zaman singpost ile yolluyayım dedi kabul ettim. Dikkat etmekte fayda var.

Bu önemli bir bilgi. Ben Ebay alışkınlığından nasılsa standart shipping dir diye birşey sormamıştım. Allahtan singpost ile göndermişler. Dediğiniz gibiyse mutlaka sormak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: racerant

quote:

Arkadaşlar foxofferdan alan arkadaşlar için aldıktan sonra satıcıyla konuşmakta fayda var çünkü örnek olarak benim durumu anlatayım.

Bu önemli bir bilgi. Ben Ebay alışkınlığından nasılsa standart shipping dir diye birşey sormamıştım. Allahtan singpost ile göndermişler. Dediğiniz gibiyse mutlaka sormak lazım.

O zaman sorun yok ama yeni alacak arkadaşlar dikkatli olsunlar. Ben 200 usdlik kamera almıştım belki ondan iyilik olsun diye düşünmüş olabilir ama bize zararı dokunur

• Mini 0801'de, Sandisk 32.GB Class 10 üzerinde yaklaşık 20 dosya oluştu. Henüz sorun yaşamadım.
  • Form da Araç içi kamera ile ilgili bu konuyu okuyorum ve bir çok insanın 10-15 dolarlık makinelere 100 liraların üstünde fiyatlar hatta 80 -90 dolarlık makinelere faiş fiyatlar ödediğini okuyup üzülüyorum. Bu çinden teker eker getirtilen ürünlerin hiç bir garantisi yok. İçlerinde yaz sıcağını görünce patlayıp araçları yakabilecek riskte kalitesiz lityumion piller var. Dikkat ediniz.Türkiye ye bu sene ithal edilenler maketlerde satılanlar ise remen çöp, oyuncak bile denemez. Görüntü mü istiyorsunuz gece gündüz netlikmi? sağlamlıkmı ? gerçek cam lensmi? buyrun artık Türkiye de de var uzağa gitmeyin Çinlilere pay pal ödemeye çalışmayın bence ...https://www.youtube.com/channel/UCOq-_w3gyun4JkZoSL4dQaQ birde sitewww.dilaralastik.com

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi
    Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeugma2008 -- 29 Aralık 2013; 2:09:19 >

• quote:

hiç bir garantisi yok. İçlerinde yaz sıcağını görünce patlayıp araçları yakabilecek riskte kalitesiz lityumion piller var.
    türkiyede zaten var dediklerinde çinden geliyor

ayrıca 25 tl lik ürüne 100 tl verdim,tr deki adam 1 üründen cepine 75 tl kar koydu
    20 tl lik ürünü 80 tl ye satıyorlar 60 tl kar cepine koyuyorlar
    toplasan ben 1000 tl lik ürün alsam 6000 tl ödemiş oluyorum 5000 tl si kar yapan adama

suç arabada sağa gider gibi yapıp sola gidiyor,motorluda sağa gidiyor olarak görüp yola çıkıyor
    yani kamerayı takan adam kendi suçunu yayınlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 29 Aralık 2013; 2:49:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: InTerCeptor

quote:

quote:

Foxoffer da 119.9 $ a5s30

Orasıda iyi bir satıcı sıkıntı yok. Link ?

http://www.foxoffer.com/ambarella-a5s30-gs6000-car-dvr-recorder-with-gps-logger-p-423.html#.Ur7ScfRdWqs

blackvue hayırlı olsun..

Olgu icime kurt düştü. 119$ garip rakam mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeugma2008

Form da Araç içi kamera ile ilgili bu konuyu okuyorum ve bir çok insanın 10-15 dolarlık makinelere 100 liraların üstünde fiyatlar hatta 80 -90 dolarlık makinelere faiş fiyatlar ödediğini okuyup üzülüyorum. Bu çinden teker eker getirtilen ürünlerin hiç bir garantisi yok. İçlerinde yaz sıcağını görünce patlayıp araçları yakabilecek riskte kalitesiz lityumion piller var. Dikkat ediniz.Türkiye ye bu sene ithal edilenler maketlerde satılanlar ise remen çöp, oyuncak bile denemez. Görüntü mü istiyorsunuz gece gündüz netlikmi? sağlamlıkmı ? gerçek cam lensmi? buyrun artık Türkiye de de var uzağa gitmeyin Çinlilere pay pal ödemeye çalışmayın bence ...https://www.youtube.com/channel/UCOq-_w3gyun4JkZoSL4dQaQ birde sitewww.dilaralastik.com

Araç içi kamera TavsiyesiAraç içi kamera Tavsiyesi
    Araç içi kamera Tavsiyesi

Arman bey öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. İlk olarak kendinizinde başka bir konuda belirttiği gibi çin malı var-çin malı var. Her kameraya yanıyo patlıyo gibi çamur atmalar hiç yakışmamış uslubunuzu değiştirmenizi rica ediyorum. 5 ayı geçti 0801 gece gündüz sıcak soğuk belki günde 4 kere sök çıkar hiç sıkıntı yaşamadım.

Zoran chipset diye bahsettiğiniz bu ürün kore üretimi ( amerika ingiltere değil )

http://www.matego.com.cn/cn/products/matego-mg300w.html

MaTego-mg300w dir. Zoran chipset ve kaliteli bir kameradır.

Bahsettiğiniz fiyat aralığında Orjinal ürünü eğer bu dediğiniz site satıyorsa eyvallah süper. Fakat mg300w 90-100 $ yığınla fake ürün piyasada bulunmakta.

http://www.dilaralastik.com/arackamerasi/Urunlist.aspx?GrupID=118

Bu sitede kritik stok, stok sor gibi yazılar ve hiç bilinmedik olması inanın bana acayip derecede güvensiz geldi :(

Sanki biri orjinal Matego mg300w ürününü satın almış, photoshop ile yazıları silip bir güzel resimlerini-örnek youtube videolarını çekmiş, daha sonra fake bir satış sitesi oluşturup klon ürünleri satmak istiyor gibi geldi.

Bu fiyata zoran chipset Türkiye'de garantili satın almak hayal gibi geldi :( keşke öyle olsa.

https://www.facebook.com/pilotcam/info adresinizde yer alan http:/www.pilotkam.com sitesi açılmıyor.

Kafamı kurcalayan bu ürünün Pilotkam olarak hiç mi kutu resmi yok ? İngiltereden ithalse kullanım klavuzu, kutu resimleri detaylı markalı resimleri hiç mi yok ? Kamerada marka neden basılmamış ?

Türkiye'de bir girişimciyseniz dedikleriniz doğruysa 1 kutu tarafıma yollayın detaylı incelmesini resimlerini paylaşıyım sonra kameranızı iade ederim tarafınıza. Stok durumunuzu depolardaki pilotkam markalı ürünlerin resimlerini paylaşın kimseyi yanlış yönlendirmeyelim. Şöyle bir konu eğer kore üretimi orjinal matego ise ürün zoran chipset onada okey fiyatlar çok iyi yeterki fake clon ürün olmasın.

Cevap verirken farkındaysanız saygı çerçevesindeyim lütfen bu forumu karşılıklı atışma olarak devam ettirmeyelim ilginize emeğinize çok teşekkürler detay ve resimleri bekliyoruz.

Düzeltme: kamera nın üretim yeri ingiltere amerika denmemiş pardon chipset yazılmış

" İngiltere Merkezli ve Amarika daki fabrikalarından görüntü chip set çözümleri sunan CSR firmasının en son üretimi Zoran COACH chip"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 29 Aralık 2013; 8:14:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.foxoffer.com/ambarella-a5s30-gs6000-car-dvr-recorder-with-gps-logger-p-423.html#.Ur7ScfRdWqs

blackvue hayırlı olsun..

Niko ( dashcamtalk sitesindeki kamera fenomeni) orjinal ürün sattıkları konusunda kesin garanti verdi. Arkanızda paypal var içiniz çok çok rahat olsun. İnanın hiç sıkıntı yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

blackvue hayırlı olsun..

Niko ( dashcamtalk sitesindeki kamera fenomeni) orjinal ürün sattıkları konusunda kesin garanti verdi. Arkanızda paypal var içiniz çok çok rahat olsun. İnanın hiç sıkıntı yok.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Öncelikle konuyu açan @OlguErhan arkadaşımıza ve sonrada katkı yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Forumun en faydalı en paylaşımcı konularından birisi.

Sayenizde bende Foxoffer dan mini 0801 siparişimi verdim. Bekleme modundayım :)

kutu resimleri satın aldığınız linki, detaylı kaç günde geldiğini ( gelince ) bekliyoruz. Bu foxoffer keşvettiğimiz süper oldu paypalda var bal-tereyağı kaymak
  • quote:

Bilgilendirme için teşekkürler. Bu konunun üzerinde dikkatle durmak lazım. Standart postalar dışında dhl mi aman diyim :)

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.