Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: siyahtemas Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.372
Cevap
825
Favori
1.705.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13801381138213831384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tramer kabul ediyor polis de görüntüleri izleyebilir ancak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız diyelim.Dilekçenin ekinde delil olarak sunarsak bu görüntü ve de sesleri kabul ediyor mu?Açtığınız konuda benzer bir örneğe rastlamadım.

@E.R.W

Kabul etmiyor demişsiniz.Bir örnek verir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Hayır ne mahkeme ne polis kabul etmiyor o yüzden araç kamerası felan kullanmıyorum artık.
    Şöyle bir olay başınıza gelse, acaba keşke kamera olsaydı aracımda demezmisiniz acaba ?

- Sabah saat 8,45 işe gidiyorsunuz, nizamı hızla ilerlerken yaya geçinden aracınız ile geçerken size yeşil yanıyor ve aniden ışıklarda bekleyen suriyeli çocuk annesinin elinden fırladı ve fren yapmanıza rağmen çocuğa çarptınız. Ambulans geldi vs karakoldasınız. Çocuk öldü yada çok ağır yaralı / komada başını çarptı vs.

- Kadın karakoldaki ifadesinde çığlıklar atarak diyorki yeşil yandı karşıya geçerken bu adam son sürat çocuğumu öldürdü Katil diye haykırıyor. Etrafta o kavşakta mobese yok, ve yanında kadının komşusu var oda görgü şahidi yalancı şahitlik yapıyor. Çocuğa yeşil ışıkta çarptı, araba kırmızıda son sürat geliyordu diyor.

- Mahkemeye çıktınız elinizde aksini ispat edebileceğiniz en ufak şahit yok, çocuğun annesi + yalancı görgü tanığı size katil diyor.

Söylediğinizin aksine o Savcı / Hakim Araç kamera kayıtlarını izliyor.

Buyrun size kamera kayıtları sayesinde yakın bir arkadaşımın arkadaşının başına gelen olay ve videoyu izleyen Savcı’nın yorumu... Sonrasında ise kamera kaydı sayesinde çıkan kaza raporu. İsimleri plakayı vs gizledim.

Araç içi kamera Tavsiyesi

Kaza raporu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 20 Ekim 2019; 10:32:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

@OlguErhan

Tramer kabul ediyor polis de görüntüleri izleyebilir ancak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız diyelim.Dilekçenin ekinde delil olarak sunarsak bu görüntü ve de sesleri kabul ediyor mu?Açtığınız konuda benzer bir örneğe rastlamadım.

@E.R.W

Kabul etmiyor demişsiniz.Bir örnek verir misiniz?
    Sanırım yeterli bir örnek oldu, en azından yaşanmış bir olay kurgu değil.

• Şu an en uygun alabilecegimiz gpsli kapasitorlu cihaz nedir ve nerden alabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

Şu an en uygun alabilecegimiz gpsli kapasitorlu cihaz nedir ve nerden alabiliriz?
    Türkiye 2 sene garantili / Taksitli alabilirsiniz ;

https://www.maxitekno.com/viofo-a119-pro-gps-destekli-arac-kamerasi?target=admitad&tagtag_uid=3245975465bb09dc1071addc78abfd33

Öncelikle aşağıdaki linkten siteye bir üyelik alalım ;

https://www.maxitekno.com/uye-kayit?target=admitad&tagtag_uid=82686b328441bb0ceed2dcfad1df23a2

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Türkiye 2 sene garantili / Taksitli alabilirsiniz ;

https://www.maxitekno.com/viofo-a119-pro-gps-destekli-arac-kamerasi?target=admitad&tagtag_uid=3245975465bb09dc1071addc78abfd33

Öncelikle aşağıdaki linkten siteye bir üyelik alalım ;

https://www.maxitekno.com/uye-kayit?target=admitad&tagtag_uid=82686b328441bb0ceed2dcfad1df23a2

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Alıntıları Göster
    Öncelikle teşekkür ederim.. Viofoyu incelemelerinizden biliyor ve begeniyorum ancak 200-300 arasi butcede düşünüyorum..

• VipLife kullanıcısına yanıt
    Mlsf paramız değersiz olduğundan beri o fiyatlara ürün alabilmemiz çok zor. Anca bu Xiaomi pilli model alınabilir ;https://www.maxitekno.com/xiaomi-70mai-1s-arac-kamerasi-global-versiyon?target=admitad&tagtag_uid=200d5b27b7246c0f89843ef97cf82ecc

Yada B1w alıp gümrük vergisi ödenebilir, Youtube açıklamasında link mevcut ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 20 Ekim 2019; 18:58:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Mlsf paramız değersiz olduğundan beri o fiyatlara ürün alabilmemiz çok zor. Anca bu Xiaomi pilli model alınabilir ;https://www.maxitekno.com/xiaomi-70mai-1s-arac-kamerasi-global-versiyon?target=admitad&tagtag_uid=200d5b27b7246c0f89843ef97cf82ecc

Yada B1w alıp gümrük vergisi ödenebilir, Youtube açıklamasında link mevcut ;

Tavsiyenizle iki kamera aldim memnun kaldim.. Tavsiyelerinizi yine goz onunde bulunduracagim.. Teşekkür ederim..

• VipLife kullanıcısına yanıt

• selamınaleyküm
    g1w c blueskysea kamera 3.yılında bozulduç ekran açılış ekranında dondu ne yaptıysam olmadı.
    yine ucuz yollu mai70 1s almayı düşünüyorum. uzun vadede kullanan var mı pil şişmesi bozulma gibi.
    sonuçta g1w 3 sene gittiyse şaomi de en az 3 sene gitmeli diye düşünüyorum
  • Merhaba öncelikle oldukça güzel ve faydalı bir konu olmuş teşekkürler.Konu içinde gözatabildiğim kadarıyla beğendiğim kameralar genellikle yurtdışı satış.Ben kameralardan pek anlamam bu yüzden tavsiyeye ihtiyacım var istediğim kamerada olmasını istediğim özellikler (teknik özellikleri yazmıyorum onlar nekadar iyi olursa benim için okadar iyi olur)

1-ilk ve en önemlisi n11-hepsiburada-gg gibi sitelerde satılabiliyor olması
    2-çift kamera
    3-net görüntü ve ses kayıt
    4-önemliymiş sanırım kapasitör :)
    5-Arıza gibi durumlarda servis desteği
    6-Kullanımı zor olmayan, Türkçe kullanım desteği olursa çok iyi olur
    7-Çok kaba olmasın
    Ne kadar ekstrası olursa okadar güzel olur ama önceliğim yabancı sitelerde satılmasın Türkiyedeki alışveriş sitelerinden alabileyim istiyorum.
  • canerbd kullanıcısına yanıt
    Evet artık Türkiyede satılıyor.

Facebooktan msj atın bana, yardımcı olurum hiç merak etmeyin. Facebook kullanmıyorsanız Email atabilirsiniz.

Email : olguerhan@yahoo.com

Facebook,

https://www.facebook.com/OlguErhan

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Ben duymadım en azından

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam Türkiyede satılıyor dediğiniz ? Eğer Viofo A129 ise o biraz tuzlu fiyat olarak sınırı 600 tl civarı olsa iyi olur (bunu belitmeyi unutmuşum kusuruma bakmayın)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerbd

Hocam Türkiyede satılıyor dediğiniz ? Eğer Viofo A129 ise o biraz tuzlu fiyat olarak sınırı 600 tl civarı olsa iyi olur (bunu belitmeyi unutmuşum kusuruma bakmayın)
    O zaman doların düşmesini beklemekten başka bir çareniz görünmüyor mlsf ki...
    Peki hocam çok teşekkürler ilginiz için .Saygılar
  • Merhaba arkadaşlar,

Bugün birisi arabamın sürücü kapısına çizik atmış. Dünde birisi arka tamponda bulunan çekme halatının bağlanacağı yerdeki kapağı sökmüş. Çukurdan falan geçerken açılması na-mümkün. Bu sebeple küçük (ekransız olabilir), 7/24 kayıt yapan ve park halinde iken aracın içerisine doğru çevirdiğimde yan camları görecek bir kamera arıyorum. Türkiye içerisinde hemen ulaşabileceğim bir ürün ilk tercihim.
  • Arkadaşlar yorum yazan herkese teşekkürler gerçekten bütün kafamdaki soru işaretleri son buldu sayenizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blast4620

Merhaba arkadaşlar,

Bugün birisi arabamın sürücü kapısına çizik atmış. Dünde birisi arka tamponda bulunan çekme halatının bağlanacağı yerdeki kapağı sökmüş. Çukurdan falan geçerken açılması na-mümkün. Bu sebeple küçük (ekransız olabilir), 7/24 kayıt yapan ve park halinde iken aracın içerisine doğru çevirdiğimde yan camları görecek bir kamera arıyorum. Türkiye içerisinde hemen ulaşabileceğim bir ürün ilk tercihim.
    Bu tarz durumlarda yan camlar vs size tavsiyem aracı dışarıdan çeken bir kamera almanız yada kamera olan bir yere park etmeniz ( apartman kamerası vs )

7/24 kayıt dediğiniz anda olaylar çok karmaşık bir hâle gelmekte, extra akü / enerji vs ihtiyacınız doğmakta.

Yan camları çekeceğiniz en azından çevirip çekeceğiniz kamera bir ara mate go vardı ama o çözünürlük siz kamerayı yan cama takıp dışarıya çevirmedikçe asla yeterli olmaz.

Videoda biraz ne demek istediğim anlaşılabilir ;https://www.youtube.com/watch?v=ZrwaLbPb80A&feature=youtu.be

Şöyle ki aynı dertten sıkıntı yaşayan bir arkadaşım 2 adet A129 satın aldı, ön arka ve yan camlara takıp 4 kamera / ama harici akü ile besledi. Akü bitince aküyü evde şarj ediyor. Dile kolay 2 tane kamera sabah akşam kayıtta. Maddi anlamda tutarda yüksek.

Kısacası sizin olay biraz güç, çözülmesi zor ve dertli. Arabaya bu zararları veren kişileri kamera ile tespit edebilirseniz ki tanıdık değilse kim olduğunu anlamakta zor. Görüntüler ile karakola gitseniz bu adam videodaki aracımı çiziyor deseniz adamlar kimliğini nasıl bulacak ki. Bulabilse dahi bir araç çiziği için hangi polis uğraşır ?

Gene başka bir arkadaşımın aracına düzenli olarak zarar veren birileri vardı en son elinde sopa arabada yatıyordu adam genede yakalayamadı...

Tabi çok yakın zamanda Almanyada yaşayan bir arkadaşımla telefonla görüştüm, park ederken farkında olmadan başka bir araca dokunmuş. 2 hafta sonra evine polis çarptı kaçtı diye mahkeme emri yolluyor. Mahkemede suçlu bulunmuş ve 40 gün ceza çıkmış. O ceza 2200 Euro para cezasına çevrilmiş. İtiraz etmek için karşı dava avukat tutmuş 500 Euro eeee orası Almanya burası Türkiye.

Toparlamak gerekiyorsa aracınızı çizip zarar veriyorlarsa Araç kamerası ile tespit biraz zor, park hali kayıtları genelde başka bir araç çarpıp kaçarsa işe yarıyor aslında.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Dün gece biraz araştırma yaptım. OBD'den bağlantı alsam dediğiniz gibi akü problemi yaşar mıyım bilemedim. Birde Mai70 pro gözüme çarptı. En azından bataryası olan ve hareket algıladığında kayda geçen iki kamera alsam bir faydası olur mu diye düşünmekteyim. Yapan kişinin ceza alıp almamasından öte bu olayı iş yeri civarında teknokent içerisinde yaşadım. En azından yapan kişiyi bir nebze bulabilme ihtimalim olduğu bir durum aslında. Önerdiğiniz kamera aslında istediğim gibi fakat dediğiniz gibi en az 2 kameraya ihtiyacım var gibi.
  • 
Sayfa: önceki 13801381138213831384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.