Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.360
Cevap
824
Favori
1.704.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar A101'den 59,90a Piranha Actioncam 1101 Modeli vardı bende araç içi kamera olarak kullanırım niyeti ile aldım ancak daha sonra bu ürün pilli olduğu için kontakla birlikte açılıp kapanmayacağı aklıma geldi, bunu araç içi kamera olarak kullanabilirmiyim paketi açmadım kullanamayacaksam iade edeyim,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Üstad konuya göz gezdirdim. Ciddi emek var, teşekkür ediyorum kendi adıma. Ben zamanında Aliexpress'ten ucuz bir kamera aldım. Bir yıl kadar kullandım, aracı satınca eve çıkardım. Şimdi yeni aracımda da kullanmak istedim, ama lens kaydığı için görüntü bulanık. Tamir ettim ama hala oynama olduğundan kullanamıyorum.

İncelemelere baktım ama bu fiyatlar bana yüksek geldi, gece ve gündüz çekimi iyi ve 20-30 dolar aralığında bir kamera öneriniz var mı?

Açıkçası G1wc den başka alternatif görünmüyor.

Ben 30 dolara G1WC bulamadım, Aliexpress'te birkaç satıcı da var 40 doların altında yok.
    Ayrıca farklı farklı markalar var, hangisini seçsek bilemiyorum, sizin kullandığınız (incelediğiniz) viofo marka mı?

• Gearbestten aşağıdaki indirim kodu ile 27$ alınabiliyor.

G1W-CB 2.7 inç 1080P FD Araç Kamerası / İndirim Kodu: TRGB101312 / 27$

https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_196898.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

Hocam aşağıdaki 3 kameradan birini almayı düşünüyorum, sanırım belirtmiş olduğunuz kameralardan en iyi 3 ü bunlar (diğerlerinin çoğu malzeme kalitesi itibariyle bile bunlar kadar kaliteli görünmüyor gibi). GPS ve cep telefonu ile kontrol edebilme özelliklerinden vazgeçtim gibi ama park halinde kayıt edebilme özelliği önemli benim için. Bu durumları da göz önünde bulundurarak bu 3 ürünü karşılaştırabilir misiniz lütfen? Ayrıca bunlardan park halinde kayıt sadece Matego XP1 modelinde mi var?

1- Junsun H030 Ambarella A12 Kapasitörlü : Görüntü kalitesi harika. Ancak boyutu biraz büyük ve ağır bir ürün. Ayrıca tasarımı da çok göze batıyor.

4- Philips Kapasitörlü Araç Kamerası : Görüntü kalitesi ve ergonomik tasarımı harika. Dezavantajı ise GPS olmaması (ki bunu sorun etmeye gerek yok demiştiniz) ve cep telefonu ile kontrol edilememesi. Ancak gerektiğinde SD kart çıkarılarak da çekimlere kolayca ulaşılabilir.

5- Matego XP1 Harici Lens Kapasitörlü : Çekimleri gayet güzel görünüyor ama gerek gece, gerekse de gündüz çekimlerinin yukarıdaki 2 kameraya göre karşılaştırmam lazım. Özellikle de cihazın cama takılmayıp kara kutu gibi gizlenmesi ve bu sayede olası bir kayıt karartma ve çok daha önemlisi ısınmadan kullanılması gayet mantıklı gibi.

Olgu Hocam bu konudaki yorumlarınızı rica edebilir miyim? Teşekkürler...

• obi_van00 kullanıcısına yanıt
    ilginçtir ben bu ürünü bulamıyorum, sadece mobilden görünüyor.
    Gearbestten hiç alışveriş yapmadım pek güvenemiyorum nedense.
    Takipsiz alsak bir sıkıntı olur mu acaba?

Birde banggood var ona hiç güvenemiyorum... :)
    https://www.banggood.com/tr/G1W-CB-2_7-Inch-Car-Dash-Cam-DVR-FHD-1080P-Capacitor-Stealth-Vision-p-1140337.html

Çok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 19 Ekim 2017; 17:14:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Hocam,
    Bana göre pahalı gelir, 80 doların üstünde 300 TL yi geçiyor fiyatlar.
    1. seçeneğime uymuyor maalesef "1. Fiyatı uygun olmalı hatta en ucuzu olsun, çok para bağlamak istemiyorum.".
    Ben daha çok G1W düşünüyordum ama onda da bir sürü versiyon var (c/cb/s/sb), ayrıca marka problem aliexpresste bir sürü marka var.
    Anlayacağınız benim kafa iyice karıştı ne yaparım bilmiyorum, teşekkür ederim yine de...

Siz bence erteleyin bu işi

Yurtdışı Avrupada insanlar 80 tl ödeyip alıyorlar bu kamerayı. Maaşlarını Euro dolar olarak alıyorlar.

Biz aynı ürüne 4 katı para ödüyorsak suç mlsf ürünü üretip satanlarda değil kendi süper ekonomimizde. Böyle giderse 1 dolar yakında 20 tl olur bizde bir kameraya 800-900 tl öder alırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 20 Ekim 2017; 8:58:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hocam aşağıdaki 3 kameradan birini almayı düşünüyorum, sanırım belirtmiş olduğunuz kameralardan en iyi 3 ü bunlar (diğerlerinin çoğu malzeme kalitesi itibariyle bile bunlar kadar kaliteli görünmüyor gibi). GPS ve cep telefonu ile kontrol edebilme özelliklerinden vazgeçtim gibi ama park halinde kayıt edebilme özelliği önemli benim için. Bu durumları da göz önünde bulundurarak bu 3 ürünü karşılaştırabilir misiniz lütfen? Ayrıca bunlardan park halinde kayıt sadece Matego XP1 modelinde mi var?

1- Junsun H030 Ambarella A12 Kapasitörlü : Görüntü kalitesi harika. Ancak boyutu biraz büyük ve ağır bir ürün. Ayrıca tasarımı da çok göze batıyor.

4- Philips Kapasitörlü Araç Kamerası : Görüntü kalitesi ve ergonomik tasarımı harika. Dezavantajı ise GPS olmaması (ki bunu sorun etmeye gerek yok demiştiniz) ve cep telefonu ile kontrol edilememesi. Ancak gerektiğinde SD kart çıkarılarak da çekimlere kolayca ulaşılabilir.

5- Matego XP1 Harici Lens Kapasitörlü : Çekimleri gayet güzel görünüyor ama gerek gece, gerekse de gündüz çekimlerinin yukarıdaki 2 kameraya göre karşılaştırmam lazım. Özellikle de cihazın cama takılmayıp kara kutu gibi gizlenmesi ve bu sayede olası bir kayıt karartma ve çok daha önemlisi ısınmadan kullanılması gayet mantıklı gibi.

3 üründe park modu için uygun değil, A119 olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seeder

Arkadaşlar A101'den 59,90a Piranha Actioncam 1101 Modeli vardı bende araç içi kamera olarak kullanırım niyeti ile aldım ancak daha sonra bu ürün pilli olduğu için kontakla birlikte açılıp kapanmayacağı aklıma geldi, bunu araç içi kamera olarak kullanabilirmiyim paketi açmadım kullanamayacaksam iade edeyim,

Çöpe atsan çöpçüler almayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: bbold

Çok büyük geldiler bana daha küçük muntazam boyutta göze çirkin gelmeyecek şekilde yerleştirilebilen hangisini önerirsiniz?

A118c minicik birşey ?

• Smarnoodaki kaydı kesme vs sorunlarının bir çözümü var mı?

• Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da bir oto yıkamacıya bıraktığım aracımın geri görüş kamerasının dikiz aynasını iç temizliğini yaparken kırdılar. İşin parasında olmadığımı aynı ürünün ucuzunu internetten bul parasını bana ver siparişini geçeyim dedim. gitti gidiyorda 135tl ye bir tane bulduk. Parasını aldım aynamın. Daha bunun montaj ücreti de var ona artık girmedim.

Aracım 2012 golf trendline. RCD 310 teyp var. Acaba aynayı iptal edip multimedya ekranlara mı geçsem diyorum. Memnun olan var memnun olmayan var... Yada aliexpresste dash kameralı dikiz aynaları var geri görüş kameraları da bağlanabiliyor. Böyle bir şey mi kullansam? Mevcut kameramın çıkışları uymayacağından bu kameralı aynalar için dönüştürücü var mıdır? Birde bu kameralar pilli. kapasitör yok...

Düşündüğüm kameralı ayna bu:https://www.aliexpress.com/item/5-Inch-Mirror-Recorder-With-Night-Vision-Rearview-Camera-Dual-Lens-Cameras-Car-Dvr-Video-Recorders/32565583756.html

Yoksa hiç bulaşmayıp eski dikiz aynamı sipariş geçip onunla devam mı edeyim?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 20 Ekim 2017; 10:15:19 >

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. Ancak A119 vi listenizdeki diğer modellere malzeme kalitesi ve tasarım konusunda hiç ısınamadım. Yani bu saydığım 3 ürün gibi kaliteli ve park modu olan kamera yok mu bildiğiniz (liste dışında da olabilir ama fiyatları yakın olmalı). Ne dersiniz? Ayrıca park esnasında çekim özelliği iyi olmaz mı, ne dersiniz çok mu şey istiyorum?

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Erhan hocam şu aynalara takılan dual kameralar hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu konuda öneriniz yok mu. Sanki onlar daha iyi gizleniyor. Dual kayıt özelliği olan bir model ile hem geri görüş amalı da kullanılabilir aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da bir oto yıkamacıya bıraktığım aracımın geri görüş kamerasının dikiz aynasını iç temizliğini yaparken kırdılar. İşin parasında olmadığımı aynı ürünün ucuzunu internetten bul parasını bana ver siparişini geçeyim dedim. gitti gidiyorda 135tl ye bir tane bulduk. Parasını aldım aynamın. Daha bunun montaj ücreti de var ona artık girmedim.

Aracım 2012 golf trendline. RCD 310 teyp var. Acaba aynayı iptal edip multimedya ekranlara mı geçsem diyorum. Memnun olan var memnun olmayan var... Yada aliexpresste dash kameralı dikiz aynaları var geri görüş kameraları da bağlanabiliyor. Böyle bir şey mi kullansam? Mevcut kameramın çıkışları uymayacağından bu kameralı aynalar için dönüştürücü var mıdır? Birde bu kameralar pilli. kapasitör yok...

Düşündüğüm kameralı ayna bu:
    https://www.aliexpress.com/item/5-Inch-Mirror-Recorder-With-Night-Vision-Rearview-Camera-Dual-Lens-Cameras-Car-Dvr-Video-Recorders/32565583756.html

Yoksa hiç bulaşmayıp eski dikiz aynamı sipariş geçip onunla devam mı edeyim?...

No name ayna dvr cihazlarını tavsiye etmem. Philips marka şöyle birşey olabilir :https://goo.gl/3wGdbu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 20 Ekim 2017; 18:7:19 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. Ancak A119 vi listenizdeki diğer modellere malzeme kalitesi ve tasarım konusunda hiç ısınamadım. Yani bu saydığım 3 ürün gibi kaliteli ve park modu olan kamera yok mu bildiğiniz (liste dışında da olabilir ama fiyatları yakın olmalı). Ne dersiniz? Ayrıca park esnasında çekim özelliği iyi olmaz mı, ne dersiniz çok mu şey istiyorum?

Mlsf henüz öyle bir model inceleyemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: snnkeskin

Erhan hocam şu aynalara takılan dual kameralar hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu konuda öneriniz yok mu. Sanki onlar daha iyi gizleniyor. Dual kayıt özelliği olan bir model ile hem geri görüş amalı da kullanılabilir aslında

Ucuz modellerde Dual işine girince hep bir sıkıntı yaşıyoruz. Çift kamera dendimi sıkıntısız olanlar +300 $ dan başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

Smarnoodaki kaydı kesme vs sorunlarının bir çözümü var mı?

Park esnasındaki olayı çözemedik.

• sonunda benim aletde geldi fakat sigortaya bağlanması lazım oluşu biraz can sıkıcı oldu bu detayı atlamışım...ustayla uğraşmak istemiyorum sigortalarda kaportada :D :D bakalım nasıl yapacağız...

https://tr.aliexpress.com/item/N360-Wifi-HD-1080P-Dual-Lens-Car-Dash-Camera-DVR-Vehicle-Video-Recorder-Cam-Novatek-Motion/32811475888.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8UsoFI
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.