Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: adnan mersedes
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.297
Cevap
821
Favori
1.698.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: secilburgaz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: secilburgaz

Merhaba ben hareket sensörlü özellik gece park halinde aracımın güvenliği için kamera istiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Walla bu kameralar kaza kayıt kameraları. Şahsi görüşüm araçta kamera olması aracın güvenliğini sağlarmı ? Örnek :

Ben hırsızım geldim camı kırdım ( sıfır ses ile tuzbuz edebiliyorlar camı )
    Ortalama 5 saniyede adam içerde.
    Araçta kamera var Aaaaaa ne güzel aracın güvenliğini sağlıyor söktüm aldım akşam evde kendimi izliyorum walla aracı soyarken yakışıklı çıkmışım :D
    Araçta kamera var hop aracı çaldım yanında kamera bonus geldi :)
    Araçta kamera var ben bu aracı soymam-çalmam diyecek hırsız zor bulunur gibi ?

Araçta güvenlik için Gps cihazları var ortalama 300-400 bir ödeme alıyorlar sonra aylık 7-10 tl arası ödemeyle cihazı internetten adım adım takip edip yerini bulmanı sağlıyor. Araca gizleyip aküden besliyorlar cep telefonundaki programla aracın ateşleme sistemini kitliyorsun akşam evden araç kesinlikle çalışmıyor. Sabah çıkmadan cep telefonundan 10 saniyede veriyorsun komutu yada elindeki cihaza özel kumanda ile çalışır hale geliyor. Güvenlik bence bunla olur kamera ile değil :)

Güvenlik derken arabamla uğraşan biri var çalmak amacıyla değil gıcıklık olsun diye tekerleği kesmeye çalışmışlar. Çizmeye çalıştılar sibop kapaklarını çaldılar. O kişiyi bulmak istiyorum. O yüzden kamera ihtiyacım var.

Anladım içeriden net çıkmayabilir bence aracın dışına bi yerlere kamera gizlenebilir belki.

paylaşımınız oldukça faydalı.
    bende diğer arkadaşlar gibi kamera almayı düşünüyorum.
    GPS benimde sizin gibi olmazsa olmazım, hızımın ekranda var olması çok faydalı olur benim için.

gs2000 alırken vergi ödediniz mi hocam, gümrüğe takıldı mı? , fiyat düşük yazılmasından bahsetmişsiniz sanırım bir yerde ama o mevzu nedir?

Escober arkadaşımız gayet güzel anlatmış bende özetlemek istedim.
    Orjinal ürün için gps hız göstergesi vs 250 tl gözden çıkartmalısınız
    Clone ürün 85 tl ye mal olur eksileri :

Net olmayan çekim arada baya bir fark var
    Gps hız özelliği yok
    Videolar daha fazla yer kaplıyor ve avi kaydediyor
    30 fps değil bariz görüntüde takılmaları hissediyorsunuz akmıyor video 25 fps fln

Olay nedir iş görür ama iyisi için e-prance com öneririm. Ayrıca orda birçok model var. Neden orayı öneriyorum çünkü oradan aldım orjinal itracker GS1000 satan başka satıcılarda var tabiyki araştırmak lazım ama fiyatlar hep aynı seviyelerde.

Gümrük vs yok PTT kapına kadar getiriyor. Takip no veriyorlar adım adım takip ediyorsunuz. 3 kamera geldi şu ana kadar bana hiç gümrük vs. Yok merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 21 Temmuz 2013; 17:55:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

teşekkür ederim.konuyu baştan sona okudum zaten.
    iki cihaz belirdi kafamda
    birisi gs2000 (denenmiş olması ve GPS en büyük avantajı)
    diğeri x6 (dual lens mevcut)

büyük ihtimalle gs2000 olacak.

acaba gs2000 aldıktan sonra şu tarz bir kamerayı cihaza bağlayabilrmiyim?
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/on-gorus-kamerasi-ucretsiz-kargo-89283458?id=89283458

arka kısım için.kamerada av-in girişi yok sanırım.

Cihaz GS1000 :)

• quote:

quote:

teşekkür ederim.konuyu baştan sona okudum zaten.
    iki cihaz belirdi kafamda
    birisi gs2000 (denenmiş olması ve GPS en büyük avantajı)
    diğeri x6 (dual lens mevcut)

büyük ihtimalle gs2000 olacak.

acaba gs2000 aldıktan sonra şu tarz bir kamerayı cihaza bağlayabilrmiyim?
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/on-gorus-kamerasi-ucretsiz-kargo-89283458?id=89283458

arka kısım için.kamerada av-in girişi yok sanırım.

Cihaz GS1000 :)

ben bir üstünü alacağım

pardon, aklımda öyle kalmış..
  • temizyurek kullanıcısına yanıt
    Paylaştığım linkte ki makale çeşitli kameraların testlerini gerçekleştirir.

http://dashcamtalk.com/dash-cam-comparison/

Ayrıca GSxxxx model konusundan ziyade konu içerisinde de belirtildiği gibi kayıt türü, lens, yazılım versiyonu ve feedback gibi önemli ayrıntılara dikkat etmenizde fayda var.

Verdiğiniz linkteki ürün kamera ile kullanılamaz çünkü av-in girişi mevcut değil.
  • http://www.e-prance.com/car-dvr/dual-lens-hd-720p-car-black-box-2-5-lcd-with-2-channels-gps-g-sensor-hdmi.html

bu nasıl peki hocam, hem dual lens hem GPS var, tam istediğim gibi.
    bir handikapı varmı inceleyebilirmisiniz?
  • quote:

http://www.e-prance.com/car-dvr/dual-lens-hd-720p-car-black-box-2-5-lcd-with-2-channels-gps-g-sensor-hdmi.html

Inceliyorum hemen.

• quote:

http://www.e-prance.com/car-dvr/dual-lens-hd-720p-car-black-box-2-5-lcd-with-2-channels-gps-g-sensor-hdmi.html

Ustam Artılarıda var Eksileride bu cihazın hepsini tek tek yazıyorum size gözünüzden kaçan noktalar olmasın :

Artıları:
    1-İki kamera olması güzel ayrıca masraftan kurtarıyor. Şahsi görüşüm arka kısımda bir kamera kesin lazım. ( Bende arkaya 39 $ lık bir kamera sipariş ettim bu yüzden ayrıca Extra masraf)
    2-Gprs için ayrıca anteni var resimdeki kare gibi olan parça Gprs uydudan daha çabuk sinyal yakalamasını sağlıyor. ( Gs1000 antensiz olduğu için bazen 3-5 dakika alabiliyor sinyale kitlenmesi-Nadirde olsa kitlenemiyor uyduya, durup sinyali yakalaması için beklediğim olmuştur.)
    3-2.5 Inch LCD Ekranı var görüntüleri bilgisayara atmadan çok daha rahat izleyebilir bir kaza anında gelen polise gösterebilirsiniz.( Gs1000 modelinde 1.5" Lcd ekran bir kazayı-olayı izletir fakat biraz ufak kalıyor ekranı)
    4-Ayrıca şık bir taşıma çantası koymuşlar kutu içeriğine.

Eksileri :
    1-Öncelikli olarak H.264 sıkıştırma kullanmıyor Direkt Avi kayıt ( Videolar çok yer kaplar örnek 2dk kayıt 102 mb mov Gs1000 kaplarken Avi kayıt 3 dk için 435mb yer kaplıyordu )
    2-Tahmin ettiğim üzere Hd kaydediyor ama çift kameraların sıkıntısı genelde hep 720P oluyorlar bu cihazda 1080P yok.
    3-Kaç Fps olduğunu yazmıyor hiç bir yazıda 30 fps belirtilmemiş. 25 fps fln çıkarsa kayıtlar çok kötü ve aksak oluyor.
    4-Gps anteni var fakat arkaya giden kamera kablosu gps anteni kablosu ayrıca şarj kablosu cihaza 3 tane kablo giriyor yandan üsten sağdan fln. Ön camınızda bir çorba durum söz konusu şahsen ben Gs1000'e giren kabloyu gizleyebildiğim kadar gizledim yok ettim gözümü yormuyor detaylı resimleri olacaktı bu konuda.
    5-Cihazda 2.5" Lcd ekran var ama bildiğiniz o aparatlara fln bakınca harbi ön camda göz yoran ve dikkat dağıtıcı bir şekilde yer kaplıyacağını tahmin ediyorum.
    6-Satış linlindeki Örnek resim dehşet net çıkmış fakat cihazın gerçek çekimimi değilmi emin olmak lazım bu cihaza ait örnek videoları izlemek lazım. Bir bakıma şans ne çıkarsa dememek için.
    7-Örnek video aradım modeliniz P9 HD Dual Lens Car DVR Night Vision IR With GPS Logger http://www.youtube.com/watch?v=dZFYScNMKaY bu videoyu buldum görüntüler berbat eğer buysa çekimleri :(

Şahsi görüşüm ben bu kamerayı almam gözümü yorar çekim netliğinden emin olamadım. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 21 Temmuz 2013; 23:08:44 >
  • quote:

quote:

Ustam Artılarıda var Eksileride bu cihazın hepsini tek tek yazıyorum size gözünüzden kaçan noktalar olmasın :

Artıları:
    1-İki kamera olması güzel ayrıca masraftan kurtarıyor. Şahsi görüşüm arka kısımda bir kamera kesin lazım. ( Bende arkaya 39 $ lık bir kamera sipariş ettim bu yüzden ayrıca Extra masraf)
    2-Gprs için ayrıca anteni var resimdeki kare gibi olan parça Gprs uydudan daha çabuk sinyal yakalamasını sağlıyor. ( Gs1000 antensiz olduğu için bazen 3-5 dakika alabiliyor sinyale kitlenmesi-Nadirde olsa kitlenemiyor uyduya, durup sinyali yakalaması için beklediğim olmuştur.)
    3-2.5 Inch LCD Ekranı var görüntüleri bilgisayara atmadan çok daha rahat izleyebilir bir kaza anında gelen polise gösterebilirsiniz.( Gs1000 modelinde 1.5" Lcd ekran bir kazayı-olayı izletir fakat biraz ufak kalıyor ekranı)

Eksileri :
    1-Öncelikli olarak H.264 sıkıştırma kullanmıyor Direkt Avi kayıt ( Videolar çok yer kaplar örnek 2dk kayıt 102 mb mov Gs1000 kaplarken Avi kayıt 3 dk için 435mb yer kaplıyordu )
    2-Tahmin ettiğim üzere Hd kaydediyor ama çift kameraların sıkıntısı genelde hep 720P oluyorlar bu cihazda 1080P yok.
    3-Kaç Fps olduğunu yazmıyor hiç bir yazıda 30 fps belirtilmemiş. 25 fps fln çıkarsa kayıtlar çok kötü ve aksak oluyor.
    4-Gps anteni var fakat arkaya giden kamera kablosu gps anteni kablosu ayrıca şarj kablosu cihaza 3 tane kablo giriyor yandan üsten sağdan fln. Ön camınızda bir çorba durum söz konusu şahsen ben Gs1000'e giren kabloyu gizleyebildiğim kadar gizledim yok ettim gözümü yormuyor detaylı resimleri olacaktı bu konuda.
    5-Cihazda 2.5" Lcd ekran var ama bildiğiniz o aparatlara fln bakınca harbi ön camda göz yoran ve dikkat dağıtıcı bir şekilde yer kaplıyacağını tahmin ediyorum.
    6-Satış linlindeki Örnek resim dehşet net çıkmış fakat cihazın gerçek çekimimi değilmi emin olmak lazım bu cihaza ait örnek videoları izlemek lazım. Bir bakıma şans ne çıkarsa dememek için.
    7-Örnek video aradım modeliniz P9 HD Dual Lens Car DVR Night Vision IR With GPS Logger http://www.youtube.com/watch?v=dZFYScNMKaY bu videoyu buldum görüntüler berbat eğer buysa çekimleri :(

Şahsi görüşüm ben bu kamerayı almam gözümü yorar çekim netliğinden emin olamadım. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz :)

değerlendirme için çok teşekkürler, zaten söylemiştim , sizin cihazın en büyük avantajı benim için denenmiş olması.

kablo karmaşası ve video boyutu dezavantajı.

yalnız cihaz kendi kendine eski kayıtları sildiğine göre video boyutunun bir önemi varrmı?
  • video yu ben bulamamıştım , izledim gerçekten kötü.

neyse biraz daha araştıralım bakalım.

sizin model çok uygun görünüyor şu an için.
  • quote:

quote:

quote:

Artıları:

Eksileri :

değerlendirme için çok teşekkürler, zaten söylemiştim , sizin cihazın en büyük avantajı benim için denenmiş olması.

kablo karmaşası ve video boyutu dezavantajı.

yalnız cihaz kendi kendine eski kayıtları sildiğine göre video boyutunun bir önemi varrmı?

Video boyutu şu açıdan önemli. İlginç birşey oluyor birine yollamak yada youtubeye yüklemek istiyorsunuz devasa boyutlar. Ayrıca Ekonomik mantıkla düşündüğünüzde Class 10 8 gb lık bir sd kart taktınız ( Class 10 32 gb sd kart 80 tl fln ) 8 gb sd kart ile 435 mb lık dosyaları yazdığı zaman 30-45 dakikada bi bakmışsınız Sd kart dolmuş. Hesap yapmadım ama öle gibi geldi bana. Mov kaydı iyidir Avi de görüntü netliği iyi değil.
  • 3 Aydır ilk defa bugün açılmadı ekran fln En altında reset tuşu var ona bastım kendine geldi problem yok. Kamera sahipleri aklınızda olsun panik yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 22 Temmuz 2013; 12:08:42 >
  • arkadaşlar merhaba.

aracıma;http://www.ebay.com/itm/LUKAS-LK-7900-ACE-Dash-Cam-Full-HD-Built-in-GPS-Sony-Sensor-Car-Black-Box-8GB-/121086130390?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c314bb8d6

yukarıdaki linktekini düşünüyorum? veya önereceğimiz max. 200$ değerinde, kayıdı iyi olan bir kamera var mı?

NOT: GPS de içermesi gerekiyor =)

GPS, iyi bir çözünürlük, mümkünse geniş açılı lensi kaliteli kamera? forumda bu işin baya profesyonelleri var. akıl almak gerek işi bilenden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasyasar -- 22 Temmuz 2013; 16:08:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasyasar

arkadaşlar merhaba.

aracıma;http://www.ebay.com/itm/LUKAS-LK-7900-ACE-Dash-Cam-Full-HD-Built-in-GPS-Sony-Sensor-Car-Black-Box-8GB-/121086130390?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c314bb8d6

yukarıdaki linktekini düşünüyorum? veya önereceğimiz max. 200$ değerinde, kayıdı iyi olan bir kamera var mı?

NOT: GPS de içermesi gerekiyor =)

GPS, iyi bir çözünürlük, mümkünse geniş açılı lensi kaliteli kamera? forumda bu işin baya profesyonelleri var. akıl almak gerek işi bilenden :)

Daha önce de bu kamerayu paylaşan biri olmuştu gerçekten müthiş gözüküyor :) VErilen paraya değer fakat satıcı türkiyeye yollamıyormuş msj atıp konuşmak lazım alırsanız incelemeleriniz bekleriz :)
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Evet lukas olan ürünü ben paylaşmıştım ve halen o kalitede bir kameraya rastlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 27 Temmuz 2013; 0:35:56 >
  • Şimdi bu tarz bir cihaz aldığınız zaman kaç saat kayıt yapıyor? Mesela 3 saat yolda kaldım diyelim ve hafızası bitti, daha önce çekilenlerin üzerine mi kaydetmeye başlıyor? Her gün SD card'ı çıkarıp boşaltmak mı gerekiyor? Şarjını nasıl dolduruyorsunuz? Sürekli çakmağa mı takılı duruyor yoksa bir kere şarj edince uzun süre gidiyor mu?
  • FirstClass F kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmadım ama sistem hafıza dolunca en eski kayıttan silmeye başlıyor. Güç besleme olayıda ya akü'den yada çakmak girişinden oluyor.
  • quote:

quote:

Siparişi geçtim şu an itibarı ile. En az 20-25 gün sonra gelir.

http://www.ebay.com/itm/160799950091

Tam 10 günde geldi incelemesini yakında ilk mesaja ekliyeceğim.

Aynısını 5 li paketler halinde Aliexpress de 35 dolara satıyorlar.
    Önde kamera var zaten. Arka bagajdaki çakmak çıkışını kullanarak bunu da arka cama monte etmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Evet lukas olan ürünü ben paylaşmıştım ve halen o kalitede bir kameraya rastlayamadım.

Bence bu kameradaki eksiklik LCD ekranı yok. İnsan gene arada bakıp göreceği bir ekran olsun istiyor. Tmm av çıkışı var ama her aracımızdada lcd ekran navigasyon sistemi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Şimdi bu tarz bir cihaz aldığınız zaman kaç saat kayıt yapıyor? Mesela 3 saat yolda kaldım diyelim ve hafızası bitti, daha önce çekilenlerin üzerine mi kaydetmeye başlıyor? Her gün SD card'ı çıkarıp boşaltmak mı gerekiyor? Şarjını nasıl dolduruyorsunuz? Sürekli çakmağa mı takılı duruyor yoksa bir kere şarj edince uzun süre gidiyor mu?

Hafıza kartına bağlı, 32 GB ile 8-10 saat kayıt yapabiliyor en yüksek çözünürlükte (1920 x 1080 30FPS).Kart dolunca evet üstüne kayıt yapıyor kartı boşatlman gerekmiyor.Şarjı çakmaktan alıyor.Çakmağa sürekli takılı, güneş altında da çalışacağı için içinde pil olmaması tavsiye ediliyor.Pilli olanı vardır elbette ama çok kısa süre güç verir sanırım onları da çakmağa takmak gerekli yolda.
  • Şu tarz bir uygulama buldum ve hoşuma gitti:

Witness denen bir programla dashcam'in yaptığı şeyi iphone ile yapabiliyorsunuz. Dash cam almaktan daha ucuza geliyor gibi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.