Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.369
Cevap
825
Favori
1.705.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    DX'de kim ile görüştüysem yazılım versiyonu konusunda bir bilgi veremediler. Dolayısı ile orjinal itracker menü olmadığı gibi az sayıda ki yorumlarında ne denli güvenilir olduğu ortaya çıkmış oldu.

http://www.dealextreme.com/p/118263 ürünü satın almayı düşünenler orjinal olmadığını bilsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober

DX'de kim ile görüştüysem yazılım versiyonu konusunda bir bilgi veremediler. Dolayısı ile orjinal itracker menü olmadığı gibi az sayıda ki yorumlarında ne denli güvenilir olduğu ortaya çıkmış oldu.

http://www.dealextreme.com/p/118263 ürünü satın almayı düşünenler orjinal olmadığını bilsinler.

Bu ürünü E-Prance den almak için sadece buradan yorumları (feedback) okumak yeterli bence (Aliexpress accountu aynı firmanın)
    http://m.aliexpress.com/getSiteProductEvaluation.htm?productId=518080298&page=1

224 adet 5 yıldız yeterde artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 15 Temmuz 2013; 16:13:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Versiyon teyidini(SM5E5HGB.130509.V1) alıp siparişi geçtim. Diğer satıcılardan orjinal olduğunu düşünerek 90$ ödeme yapan ve içerisinde mutlaka sorun yaşayan çıkmış yorumlar onu gösteriyor. 22 gün sonra memleket yolculuğum var yetişmeme durumu var bakalım hayırlısı.
  • quote:

Versiyon teyidini(SM5E5HGB.130509.V1) alıp siparişi geçtim. Diğer satıcılardan orjinal olduğunu düşünerek 90$ ödeme yapan ve içerisinde mutlaka sorun yaşayan çıkmış yorumlar onu gösteriyor. 22 gün sonra memleket yolculuğum var yetişmeme durumu var bakalım hayırlısı.

Nerden geçtiniz siparişi hayırlısı olsun.
    Bende kendi versionuma bakayım eve gidince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 15 Temmuz 2013; 17:43:09 >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Dashcam adresinde önerilen satıcılar arasında bulunan Shenzen Saddle Technology Ltd siparişi geçtim. Orjinal olarak satış yapan iki firma var, e-prance ve tercih ettiğim adres.

Dashcam satın alma rehberi,

http://dashcamtalk.com/gs1000/#Where_to_purchase_for_lowest_price

Satın aldığım ürün,

http://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Recorder-with-GPS-Logger-H-264-Full-HD-1920-1080P-30FPS-4-IR-Lights/511232411.html?PID=6723234&cv=10887173&cn=null&tp1=null&tracelog=datafeeds&src=ale&URL=http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2FCar-DVR-Recorder-with-GPS-Logger-H-264-Full-HD-1920-1080P-30FPS-4-IR-Lights%2F511232411.html&af=cj_6723234&vd=30

Ülkemizde yeni yeni bilincine varılan ve önemli bir görevinin olduğunu düşündüğüm bu ürüne vakit ayırıp tanıtımını yaptığınız için teşekkür ediyorum. Bu konunun orjinal GS1000 kullanıcıları konusu olarak kalmasını yeni firmware ve software bilgilerini vakit buldukça paylaşıp katkıda bulunmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 15 Temmuz 2013; 20:37:24 >

• quote:

Bendeki version resmini ilk msja koymuşumda haberim yok :) buymuş gsensör ile ilgili bir ayar gibi gözüksede o menüye tıklamadan önce firmware version yazıyor :)

Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 15 Temmuz 2013; 22:19:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

dün akşamdan beri cihaz kayıtta, en kısa sürede kayıtları yüklerim arkadaşlar. 3. kamerayı ben arabanın tavanına sıkıştırttım desem yeri var, bir yer delinmeden yırtılmadan zarar görmeden montaj yaptı sağolsun arkadaş. Direkt aküyede bağladık cihazı sorunsuz bir şekilde çalışıyor alet. yanlızca şunu belirtmekte fayda var, dünden beri kim gördüyse aynayı inanaılmaz beğendi.

Detaylı incelemenizi paylaşabiir misiniz? Cihazı taktıktan sonra güneşlikler açılabiliyor mu?

• Bu arkadaştan çekimler netliği ile ilgili örnek videolar istemiştik resimler vs. Unuttu gitti :(

• Unutmayaydı iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bu arkadaştan çekimler netliği ile ilgili örnek videolar istemiştik resimler vs. Unuttu gitti :(

Ben de grand picasso için alıcam. Geri park kamerası da istedigim için arkadaşın incelemesini bekliyorum. 30 küsür cm uzunluk bana biraz fazla gibi geldi..

Onun dışında konuyu takip ediyorum. Orjinal ve fake cihazlar ile ilgili paylasimlariniz takdire şayan. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Bu arkadaştan çekimler netliği ile ilgili örnek videolar istemiştik resimler vs. Unuttu gitti :(

Ben de grand picasso için alıcam. Geri park kamerası da istedigim için arkadaşın incelemesini bekliyorum. 30 küsür cm uzunluk bana biraz fazla gibi geldi..

Onun dışında konuyu takip ediyorum. Orjinal ve fake cihazlar ile ilgili paylasimlariniz takdire şayan. Teşekkürler.

Msaldoğan arkadaş bir kaç resim video atsan kardeşim ? Teşekkürler.

• quote:

Gece gerçekleşen bu kameranın kaydettiği bir kaza : 1080P ayarı var kalite gece olmasına rağmen başarılı bence. Işık az çünkü.

Allahtan ölüm yada yaralanma yok kaza 1.10 da oluyor. Tahminimce minibüsün lastikler eski olduğu için kayıyor ve toparlamaya çalışırken hakimiyet gidiyor. Hızlarıda 70 falan süratte yok.

Arkadan gelen beyaz hundai araç o bence biraz daha dikkatli olsa fren yapıp durma şansı olurdu ona yazık oldu. Beyaz Hundai De Bence ESP Yok işte araçlarda neden esp gerekli çünkü oda fren yapıyor ve savuruyor aracı .

hiç savunulacak veya bahane aranacak yanı yok...
    tek nokta takip mesafesine dikkat etmemek
    türkiyede en çok yaşanan şeylerden bir tanesi
    arabanın kıçında gitmeyi marifet sanıyorlar

• Merhaba ben hareket sensörlü özellik gece park halinde aracımın güvenliği için kamera istiyorum. Tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: secilburgaz

Merhaba ben hareket sensörlü özellik gece park halinde aracımın güvenliği için kamera istiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Walla bu kameralar kaza kayıt kameraları. Şahsi görüşüm araçta kamera olması aracın güvenliğini sağlarmı ? Örnek :

Ben hırsızım geldim camı kırdım ( sıfır ses ile tuzbuz edebiliyorlar camı )
    Ortalama 5 saniyede adam içerde.
    Araçta kamera var Aaaaaa ne güzel aracın güvenliğini sağlıyor söktüm aldım akşam evde kendimi izliyorum walla aracı soyarken yakışıklı çıkmışım :D
    Araçta kamera var hop aracı çaldım yanında kamera bonus geldi :)
    Araçta kamera var ben bu aracı soymam-çalmam diyecek hırsız zor bulunur gibi ?

Araçta güvenlik için Gps cihazları var ortalama 300-400 bir ödeme alıyorlar sonra aylık 7-10 tl arası ödemeyle cihazı internetten adım adım takip edip yerini bulmanı sağlıyor. Araca gizleyip aküden besliyorlar cep telefonundaki programla aracın ateşleme sistemini kitliyorsun akşam evden araç kesinlikle çalışmıyor. Sabah çıkmadan cep telefonundan 10 saniyede veriyorsun komutu yada elindeki cihaza özel kumanda ile çalışır hale geliyor. Güvenlik bence bunla olur kamera ile değil :)

• quote:

quote:

Merhaba ben hareket sensörlü özellik gece park halinde aracımın güvenliği için kamera istiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Walla bu kameralar kaza kayıt kameraları. Şahsi görüşüm araçta kamera olması aracın güvenliğini sağlarmı ? Örnek :

Araçta kamera var Aaaaaa ne güzel aracın güvenliğini sağlıyor söktüm aldım akşam evde kendimi izliyorum walla aracı soyarken yakışıklı çıkmışım :D

Araçta güvenlik için Gps cihazları var ortalama 300-400 bir ödeme alıyorlar sonra aylık 7-10 tl arası ödemeyle cihazı internetten adım adım takip edip yerini bulmanı sağlıyor. Araca gizleyip aküden besliyorlar cep telefonundaki programla aracın ateşleme sistemini kitliyorsun akşam evden araç kesinlikle çalışmıyor. Sabah çıkmadan cep telefonundan 10 saniyede veriyorsun komutu yada elindeki cihaza özel kumanda ile çalışır hale geliyor. Güvenlik bence bunla olur kamera ile değil :)

Güvenlik derken arabamla uğraşan biri var çalmak amacıyla değil gıcıklık olsun diye tekerleği kesmeye çalışmışlar. Çizmeye çalıştılar sibop kapaklarını çaldılar. O kişiyi bulmak istiyorum. O yüzden kamera ihtiyacım var.

• quote:

quote:

quote:

Güvenlik derken arabamla uğraşan biri var çalmak amacıyla değil gıcıklık olsun diye tekerleği kesmeye çalışmışlar. Çizmeye çalıştılar sibop kapaklarını çaldılar. O kişiyi bulmak istiyorum. O yüzden kamera ihtiyacım var.

Anladım içeriden net çıkmayabilir bence aracın dışına bi yerlere kamera gizlenebilir belki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım içeriden net çıkmayabilir bence aracın dışına bi yerlere kamera gizlenebilir belki.

paylaşımınız oldukça faydalı.
    bende diğer arkadaşlar gibi kamera almayı düşünüyorum.
    GPS benimde sizin gibi olmazsa olmazım, hızımın ekranda var olması çok faydalı olur benim için.

gs2000 alırken vergi ödediniz mi hocam, gümrüğe takıldı mı? , fiyat düşük yazılmasından bahsetmişsiniz sanırım bir yerde ama o mevzu nedir?

• temizyurek kullanıcısına yanıt
    @OlguErhan cevap verecektir mutlaka satın alan bir diğer kişi olarak sorularınıza cevap verebilirim.

Orjinal ürünün fiyatı 75 euro sınırının üzerinde ancak satıcı paketin üzerine 25$ bedeli ile hediye ibaresinde bulunarak gönderimde bulunuyor ve sorun çıkmıyor. Satın alım

esnasında her ihtimale karşı belirtilmesinde fayda var. Konuyu baştan sona incelemenizi tavsiye ederim çünkü birçok sorunun cevabı yer alıyor.
  • teşekkür ederim.konuyu baştan sona okudum zaten.
    iki cihaz belirdi kafamda
    birisi gs2000 (denenmiş olması ve GPS en büyük avantajı)
    diğeri x6 (dual lens mevcut)

büyük ihtimalle gs2000 olacak.

acaba gs2000 aldıktan sonra şu tarz bir kamerayı cihaza bağlayabilrmiyim?
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/on-gorus-kamerasi-ucretsiz-kargo-89283458?id=89283458

arka kısım için.kamerada av-in girişi yok sanırım.
  • secilburgaz kullanıcısına yanıt
    Evinizin konumu ve yüksekliği ile ilgili olarak çeşitli ve bir o kadar kapsamlı bir cevap gerektiriyor. Kullandığım kamera üzerinden örnek verebilirim, Foscam FI8608W ip kamera ile 16 metre dikey, 9 metre yatay mesafede aracımın çevresine belirlediğim noktalarda hareket olması halinde gece-gündüz kayda geçmek için konumlandırdım ve içim rahat.

Sorunuzla ilişkili daha fazla bilgi almak isterseniz "araç içi kamerası" içerikli konunun bütünlüğünü bozmamak adına özelden yazarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 21 Temmuz 2013; 17:53:53 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.