Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
31.360
Cevap
824
Favori
1.704.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13811382138313841385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blast4620

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Dün gece biraz araştırma yaptım. OBD'den bağlantı alsam dediğiniz gibi akü problemi yaşar mıyım bilemedim. Birde Mai70 pro gözüme çarptı. En azından bataryası olan ve hareket algıladığında kayda geçen iki kamera alsam bir faydası olur mu diye düşünmekteyim. Yapan kişinin ceza alıp almamasından öte bu olayı iş yeri civarında teknokent içerisinde yaşadım. En azından yapan kişiyi bir nebze bulabilme ihtimalim olduğu bir durum aslında. Önerdiğiniz kamera aslında istediğim gibi fakat dediğiniz gibi en az 2 kameraya ihtiyacım var gibi.
    Obd den de alsanız enerji sorunu yaşarsınız, bataryası olan kameranın içindeki batarya minicik bişi fırt diye bitiyor. 70mai park kaydı için tercih edilecek en mantıksız seçim olacaktır mlsf ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 kameralı bir araç kamerası alınsa arka kamerayı kullanmak yerine istediğimiz başka bir kamerayı arka kamera diye kullanabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fbm333

2 kameralı bir araç kamerası alınsa arka kamerayı kullanmak yerine istediğimiz başka bir kamerayı arka kamera diye kullanabilir miyiz?
    Olur neden olmasın, sonuçta kameralar birbirinden bağımsız çalışıyorlar. Mesela benim aracımda 3 adet farklı kamera mevcut.

Panorama X2
    Matego
    Smarnoo T652

3 cihazda aynı anda çalışıyor ve çekim yapıyor birbiri ile bağımsızlar.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, sorması ayıp 3 tane kamerayı aynı anda neden kullanıyorsunuz? En fazla 2 tane kullanan duymuştum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer4fun4

Merhaba hocam, sorması ayıp 3 tane kamerayı aynı anda neden kullanıyorsunuz? En fazla 2 tane kullanan duymuştum
    Panorama X2 ön ve arka cam kayıt, Matego iç çekimler ( kemer taktığımın / yol baktığımın kanıtı ) T652 ise çok kaliteli ses kaydı alabiliyor aynı zamanda 2. Bir yol kayıt kamerası ( yedek güvence diyelim) Panorama X2 ve matego ses kayıt kalitesinden memnun değilim.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Aslında demek istediğim çift kameralılarda arka kamera ön kameranın üstünde bir giriş yerine kablo ile bağlanıyor. O kabloya başka marka kamera bağlasam yine orijinalindeki gibi tek sd karta ikisini kaydedebilir miyim.

• fbm333 kullanıcısına yanıt
    Matkapla delik açıp yapılabilir tabi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kargo gumruge takılmıs,anlayan varmı

vergılendırme 0 tl yazıyor yanı 200 dolarık urune çinliler 3 dolar yazmıs olmaları lazım

pim servısı,gumruge takılmıs,2 gun sonra git gumruk servısıyle konus dedı

edit:

gümrüğe takılan yasak olmayan 6 adet urunum,vergı 0 tl cunku cınlıler gerı gıtsın dıye 180 dolarlık mala 7 dolar yazıyor
    sonra gerı gelmedı kayboldu dıye uzerıne konuyorlar

bende belgelerı hazırladım urun fıyat lıstesı ss cekıp bıde banka odeme ss cektım goturcem

ama fırma ayrı gonderıcı ısım ayrı odenen hesap london hesap

tek ortak nokta urun toplamı 175 dolar,odenen 180 dolar

nerden bıleceklerkı belkı resımlerde oynadım daha cktuda daha ındırdım..tabı bılemezler..durustce cıktı aldım
    ama bunuda bılemezler sadece o satıs sıtesıne gırseler gorurler
    ama oradada aynı urun ıkı uc satıs lınkı ınıslı cıkıslı

sonucta bu karmasa ıcınde durustte gerekenı yaptım

kabul edılırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 27 Ekim 2019; 7:18:27 >
  • Viofo A129 modelini yaklasik 3 aydir aracimda kullaniyorum (Mazda 6) son bir kac haftadir "NO GPS" hatasi aliyorum , yazilim guncelledim fakat durumu degistirmedi sanirim GPS modulu durduk yere bozuldu , garantiye gidecek.

Diger aracimda A5 xiamominin cok daha ucuz kamerasi var 2 yildir hic sorun cikarmadi. Bu da benim sanssizligim sanirim , simdi ugras dur garantiyle , urunu yolla vs..
  • garantımı,gearbestmı

ben aldıktan 1 hafta sonra ekranda cızgıler cıktı,umursamadılar
  • gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Olgu bey in videosundaki time lapse kismini da izledim ama aklima takilan seyler var.
    1- park modu ile time lapse arasinda tam olarak ne fark var? ben park modunda 64 GB lik kart ile maximum 1 gunluk kayit alabiliyorum. ama videoda 11 gunluk kayit yapildigi belirtilmis.
    2- park modu aftifken time lapse moduna geci yapamiyorum. bu normal bir durum mu? yoksa cihazda mi problem var.

tesekkurler.
  • bu araç kameralarını niye donanım olarak eklemiyor üreticiler anlamış değilim. çok mu zor yapmaları..tabiki hayır. aynanın arkasına yap gitsin, enerjisini vs ona göre çözüm kolaylıkla bulurlar. ama en saçma şeyleri donanım diye kakalamaya çalışan üreticiler bu kadar önemli bir konu üzerinde yıllardır hiç bir çaba göstermiyorlar.
  • gümrüğe gittim

giderken banka ödeme dekontu ayrıca ürünlerin oldugu fıyatları gosteren sayfa yazıcıdan cıktı alıp goturdum

bu 2 belge yeterlı yanı urunler fıyatlar odeme vede urunu satan fırma hepsı sayfalarda gorunuyor baska seye gerek yok

gümrük eskıden herkes hangı ılde olursa olsun ıstanbula gıder donermıs

sonra sıstem degıstı ve her ılde şube acılmıstı

sımdı yıne sıstem degısmıs ve ıl ptt mudurluklerının hemen yan bınasında gumruk servısı acılmıs

ben ptt ıl mudurlugundekı gumruk servısıne gıttım

ıcerıde ptt memuru oturuyordu onunla konustum..o anda gümrük memuru orada yokmus

gumruk memuru kagıda not yazmıs ve sorunu eklemıs..

ptt memuru kagıdı okudu,sonra bana dedıkı bu urunler ne ıcındır ne yapacaksın nıye ıstıyorsun dedı

yasaklı olmamasına ragmen soruyorlar,daha sonra asıl sorun olan çindekı kargolayanlar fıyat kısmına rastgele yazdıkları ıcın gumruk vergısı cıkmamıstı

ben gercek fıyatı bıldırdıgım ıcın,gumruk memuru yenıden hesap yapacak ve ucret cıkacak

onu oradakı ptt memuru odemeyı alıyormus

ayrıca ıcerıdekı depoda ortalama 500 kargo var hepsıde yırtılmıs ve gumrukce bakılmıstır dıye mor renk artı seklınde bantlıydı

memura bunlar ne dedım hepsı gumrukce yenıden ıncelencek mallar dedı

kısacası ıldekı gumruk şubesıne ılk yırtıp bakıp ılk ıncelemeden sonra gonderıyorlar

buradakı 1 gumruk memuru tek tek ıcıne bakıp eksıklıklerı not cıkarıyor

yasaklı olmucak,gercek fıyatını belırleyıp vergı alacaklar

bıde gumruk memuru soru soruyor onaylarsa verıyor

aksı halde gerı gıdıyor yanı once il sonra istanbul sonra çine gerı gıdıyor

gumrukte 7 gun bekleme suresı var,ıstersen sesını cıkarma bıraz bekler gerı gıder,herkesı tek tek aramıyorlar
    eve gelmedımı gıdıp bakmak lazım

daha cok urunun ne oldugu ne ıse yaradıgı yasaklımı vede gercek fıyatı uzerınden dolayı takılma bekletme yapıyorlar

verdıgın kagıtları zımbalayıp arkasına kımlık no ısım soyısım ve ımzanı alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Olgu bey in videosundaki time lapse kismini da izledim ama aklima takilan seyler var.
    1- park modu ile time lapse arasinda tam olarak ne fark var? ben park modunda 64 GB lik kart ile maximum 1 gunluk kayit alabiliyorum. ama videoda 11 gunluk kayit yapildigi belirtilmis.
    2- park modu aftifken time lapse moduna geci yapamiyorum. bu normal bir durum mu? yoksa cihazda mi problem var.

tesekkurler.
    Park moduda TimeLapse'dir fark yok, ama timelapse ayarı ile powerbank ile kayıt alabilirsiniz. FPS ayarını yükselterek daha uzun süre kayıtlar almanız mümkün ama yüksek FPS atıyorum 10 fps ayarlandığında 10 saniyede 1 resim çekecek. Eğer bu aradaki 6. saniyede bir kaza vs. olsa bu görüntüye girmeyecek. En mantıklı ayar 1 yada 2 bilemedin 3 fps'dir.

Burada tam videonun bu kısmında mantığı anlatıyorum :https://www.youtube.com/watch?v=_ntH9ue5IAE&feature=youtu.be&t=1894

• Hocam 3 kameranın bağlantısını nasıl yaptınız? Galiba biri çakmaklık diğer ikisi aküden çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Hayır ne mahkeme ne polis kabul etmiyor o yüzden araç kamerası felan kullanmıyorum artık.
    insanları yanlış yönlendirmeyin
  • gümrük memurunu gördüm,adamın önüne kargomu koydular,adam kutusu kestı cıkardı ınceledı sonra bantladı

evraklar tamdı ve yasal urundu ama yınede vermedı,nedenı belkı alıp satıyormusum dıye,bu yuzden gumruk musavırlıgıne yetkı vercekmısım belgeler doldurcakmısım yanı ugras dur

bu yuzden gerı ıade talep edıyorum dıye ımza attırdılar...dedıklerı gıbıymıs gumruk kolay kolay vermıyor hersey tam olsada

oraya dustumu alması cok zor
  • 3 kamera getırttım dıye gumruk gerı ıade ettı vermedı

neymıs tıcaretmı yapıyormusum

arkadaslarım ıstedı dedım,yanı 3 tane seyın tıcaretımı olurmus,ben boyle sey gormedım

adam vermedı,gerı gıdecek,fırmada gerı ıade nedenı olarak gecerlı bulmadı parada yanacak.basına gelen bılır bunu

bır daha bırsey alasımda yok artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerbd

Merhaba öncelikle oldukça güzel ve faydalı bir konu olmuş teşekkürler.Konu içinde gözatabildiğim kadarıyla beğendiğim kameralar genellikle yurtdışı satış.Ben kameralardan pek anlamam bu yüzden tavsiyeye ihtiyacım var istediğim kamerada olmasını istediğim özellikler (teknik özellikleri yazmıyorum onlar nekadar iyi olursa benim için okadar iyi olur)

1-ilk ve en önemlisi n11-hepsiburada-gg gibi sitelerde satılabiliyor olması
    2-çift kamera
    3-net görüntü ve ses kayıt
    4-önemliymiş sanırım kapasitör :)
    5-Arıza gibi durumlarda servis desteği
    6-Kullanımı zor olmayan, Türkçe kullanım desteği olursa çok iyi olur
    7-Çok kaba olmasın
    Ne kadar ekstrası olursa okadar güzel olur ama önceliğim yabancı sitelerde satılmasın Türkiyedeki alışveriş sitelerinden alabileyim istiyorum.
    Hocam sınırı 600 lira olarak belirtmişsiniz. Benim de radarımda olan şu ürün var;
    https://www.epttavm.com/item/67615032_gblack-arac-kamerasi
    GNet G-Black
    G. Kore malı
    3.5 inç dokunmatik ekran
    Türkçe dil desteği
    Akü korumalı kapasitör
    ADAS güvenlik sistemi
    16 gb hafıza kartı hediye, 128 gb kadar destekleme

Yalnız tek kamera...

Düzenleme:

Pilotkam kendi sitesinde çift kameralı olan model 620 lira (daha uyguna da bulunabilir.)

Blacksys CF100https://www.pilotkam.com/UrunDetay.aspx?uid=263

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 30 Ekim 2019; 19:1:59 >

• vergısını tam odedıkten sonra tıcaret amaclı 3 urun getırıp satsam ne olcak,neden buna musade etmezlerkı cok ılgınc
    ısler oluyor

arac kamerası
  • 
Sayfa: önceki 13811382138313841385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.