Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.360
Cevap
824
Favori
1.704.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FirstClass

Şu tarz bir uygulama buldum ve hoşuma gitti:

Witness denen bir programla dashcam'in yaptığı şeyi iphone ile yapabiliyorsunuz. Dash cam almaktan daha ucuza geliyor gibi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

ben telefondan android uygulamalarını denedim çok fazla şarj tüketiyor ve kullanışsız sök tak filan. kamera almayı düşünenler ilk deneme için kullanabilirler.

• Ben de bir araç kamerası aldım, fakat hakikaten çok çakma bir şey çıktı, gündüz çekimi neyse bir şeyler görünüyor, gece görüntü hiç yok... Ben de GS1000 düşünmeye başladım ama kararsızlık hat safhada...
  • Merhaba..
    Gopro2 alsam araç içi kamera olarak kullanabilirmiyim..Hem harici kullanırım hemde araçta kullanırım..Birde gopro2 de hareket sensörü varmı...Duragan hallerde çekim yapmasın diye..
  • FirstClass F kullanıcısına yanıt
    Konu içerisinde @OlguErhan tarafından " Telefon ile çıkacak problemler " başlığı altında izah edildi, yardımcı olacaktır. Yeri geldiğinde araç içerisinde bırakmayı ve park halinde kaydetmeyi düşünüyorum, GS1000 gibi ebat olarak dikkat çekmeyecek bir ürün yerine bir telefon ile bu işi görmek aracın camlarına ve telefona mal olabilir.
  • arkadaşlar daha önce arabamı çizmişlerdi çizeni bulamadım. çiziği biraz hallettik. bugün aracın önüne bi baktım şerefsizin biri sol ön teker, ön tamponun araca takıldığı yer kısmına vurmuş hafif içe göçmüş ve çizilmiş. artık sıktı böyle şey yapanlar. yapanı bi bulsam canını okuyacağım. o yüzden 7/24 çalışan araç kamerası yok mu ya? en azından çevresinde gezenleri, araç yanında bulunan araçların kaydını yapacak bir şey lazım. gerçekten çok bunaldım. ben gözüm gibi bakayım temiz tutayım aracımı elin şerefsizi gelsin vursun! şu an sinirden ellerim titriyor

yardımlarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

arkadaşlar daha önce arabamı çizmişlerdi çizeni bulamadım. çiziği biraz hallettik. bugün aracın önüne bi baktım şerefsizin biri sol ön teker, ön tamponun araca takıldığı yer kısmına vurmuş hafif içe göçmüş ve çizilmiş. artık sıktı böyle şey yapanlar. yapanı bi bulsam canını okuyacağım. o yüzden 7/24 çalışan araç kamerası yok mu ya? en azından çevresinde gezenleri, araç yanında bulunan araçların kaydını yapacak bir şey lazım. gerçekten çok bunaldım. ben gözüm gibi bakayım temiz tutayım aracımı elin şerefsizi gelsin vursun! şu an sinirden ellerim titriyor

Aracınız kapınızın önünde mi duruyor?
  • quote:

quote:

arkadaşlar daha önce arabamı çizmişlerdi çizeni bulamadım. çiziği biraz hallettik. bugün aracın önüne bi baktım şerefsizin biri sol ön teker, ön tamponun araca takıldığı yer kısmına vurmuş hafif içe göçmüş ve çizilmiş. artık sıktı böyle şey yapanlar. yapanı bi bulsam canını okuyacağım. o yüzden 7/24 çalışan araç kamerası yok mu ya? en azından çevresinde gezenleri, araç yanında bulunan araçların kaydını yapacak bir şey lazım. gerçekten çok bunaldım. ben gözüm gibi bakayım temiz tutayım aracımı elin şerefsizi gelsin vursun! şu an sinirden ellerim titriyor

üstat büyük ihtimalle işyerinin oraya bıraktığımda yapmışlar. nerde olduğunu tam bilmiyorum. yarın kamera kayıtları varsa ona bakacağım. büyük ihtimalle motorcunun birisi vurmuş. kaş denen bir ilçe var. nasıl ilçe yapmışlarsa anlamak güç. neyse burasının ne yolu düzgün ne yerleşim yeri. saçma salak bir yer...

binanın önüne bıraktığım yerde tek araç kalıyor. ağacın hemen önü. sağına soluna araç gelemez.

bahsettiğim gibi araç kamerası yok mudur? devamlı kayıt yapacak bir şey lazım. pilli olsa da olur

• quote:

Yani Gs1000 Gücünü çakmaktan değilde direkt aküden bağlayın 7/24 kaydeder. Ayrıca Lcd ekranı kapatılabiliyor dışarıdan hiç dikkat çekmez. İyice kamufle etmek isterseniz aracı park ettiğinizde aracın ön camında güneşlik takıp sadece kameranın ucu açıkta kalacak şekilde bırakırsanız hiç dikkat çekmeden kayıt devam eder. 32 Gb hafıza kartı 9 saat kadar kayıt yapıyor sabaha kadar yeterli olur gibi fakat çözünürlüğü düşürerek daha uzun süre eski kayıtları silmeden kaydeder.

Çıkabilecek problemler :

1. Akü zayıfsa devamlı şarj olmadan voltaj alacağı için sabaha bitebilir .)
    2. Açısı sadece 120 derece aracın önünü kaydedecek arka kısım içinde kamera gerekebilir.
    3. İşiniz çıktı 4-5 gün aracı hiç ellemediniz tatil vs. Sonra Akü kesin biter :)

1. Akü problemi için 40-50 cm büyüklüğünde piller oluyor şarj edilebilir. Aküye bağlanıp gün içinde şarj olmasını ve geceleyin de şarj olduğu enerji ile kamerayı besleyebilir. İyi bir elektrikçiye danışmak lazım.

• quote:

Witness denen bir programla dashcam'in yaptığı şeyi iphone ile yapabiliyorsunuz. Dash cam almaktan daha ucuza geliyor gibi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

serkans674 Arkadaşımızın dediği gibi sonuçta elimizdeki cep telefonlarının yapamayacağı şey yok. Fakat en önemlisi takıp varlığını bile unutmak varken devamlı telefonu tak çıkar kamera ayarla uf uf yazmaya üşendim .)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Au

Ben de bir araç kamerası aldım, fakat hakikaten çok çakma bir şey çıktı, gündüz çekimi neyse bir şeyler görünüyor, gece görüntü hiç yok... Ben de GS1000 düşünmeye başladım ama kararsızlık hat safhada...

GEce gs1000 de mükemmel değil ışıksız ortamlarda. Ama mantık zaten hiç bir kamera ışık yokken güzel çekmiyor.

Lucas 7900 modeli kameranın gece çekimleri şıkır şıkır görünüyor ama Hile var.
    GEce çekimi diye koydukları videoda şehir içinde gündüzden daha fazla ışık var arkadaşlar :)
    GErçi ayrıca ışıksız video gece çekimi de koymuşlar gs1000 den farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 1 Ağustos 2013; 21:08:40 >

• GoPro 3 aksiyon kameraların gece görüntüsü çok iyi ama 940 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

GoPro 3 aksiyon kameraların gece görüntüsü çok iyi ama 940 TL

Motormu 940 tl kameramı :) 940 tl ye motor satıolar sıfır :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

üstat büyük ihtimalle işyerinin oraya bıraktığımda yapmışlar. nerde olduğunu tam bilmiyorum. yarın kamera kayıtları varsa ona bakacağım. büyük ihtimalle motorcunun birisi vurmuş. kaş denen bir ilçe var. nasıl ilçe yapmışlarsa anlamak güç. neyse burasının ne yolu düzgün ne yerleşim yeri. saçma salak bir yer...

binanın önüne bıraktığım yerde tek araç kalıyor. ağacın hemen önü. sağına soluna araç gelemez.

bahsettiğim gibi araç kamerası yok mudur? devamlı kayıt yapacak bir şey lazım. pilli olsa da olur

kaş yapayım darken göz çıkarmışlar desene.

• Bu kamera sizce nasıl arkadaşlar? En büyük özelliği 178 derece geniş açıya sahip olması. GPS var deniliyor özelliklerde ama hiç bir video da GPS bilgisi göremedim ben, yanlış mı anladım acaba özelliklerine bakarken ?

http://www.aliexpress.com/item/Original-GS9000-2013-NEWEST-Car-Camera-Video-Recorder-2-7-LCD-With-178-Degree-Wide-Angle/796525812.html

GECE

GÜNDÜZ

• quote:

Bu kamera sizce nasıl arkadaşlar? En büyük özelliği 178 derece geniş açıya sahip olması. GPS var deniliyor özelliklerde ama hiç bir video da GPS bilgisi göremedim ben, yanlış mı anladım acaba özelliklerine bakarken ?

http://www.aliexpress.com/item/Original-GS9000-2013-NEWEST-Car-Camera-Video-Recorder-2-7-LCD-With-178-Degree-Wide-Angle/796525812.html

GECE

GÜNDÜZ

Walla Güzele benziyor GPS olayı solda altta hız göstergesi var ordan anlaşılıyor Aracın hızını gösteriyor.

http://www.e-prance.com/car-dvr/2013-new-original-gs9000-ambarella-chip-car-dashboard-camera-with-gps-logger-ir-night-vision-5m-cmos-sensor-4-x-digital-zoom.html

Bu adreste daha ucuz. 98 $

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Evet sizin aldığınız sitede buydu sanırım ve daha ucuz. Sizde ki GS1000 gibi buda orjinal mi acaba nasıl anlarız?
  • quote:

Araç içi kameralar farklı sıkıştırma algoritmaları kullanıyor sanırım daha az yer kaplıyorlar.Forumda bir arkadaş S4 ile kaydetmişti ordan hatırlıyorum 10-15 dk kayıt bile ciddi yer tutmuştu.32 GB karta 1920 x 1080 @ 30FPS çözünürlükte 7-8 saat kayıt yapabiliyor kaliteli bir araç içi kamera.

Araçta bu cihazları koyduğumuz yer direk güneş ışığına maruz kalıyor özellikle yaz aylarında.Birçok araç içi kamerada dahili pil yok,patlama riski var çünkü bu sıcaklılarda pilin.Cep telefonu ile kayıt yaparken buna da dikkat etmek lazım yazın çok ciddi risk.

Yine fotoğraf makinası kullananlar bilir birçok makina ki SLR'lar da dahil sürekli video çekimi için uygun değildir.Sensör aşırı ısınır.Cep telefonunu sürekli böyle kullanmak yine vaktinden önce cihazın elektrik aksamına zarar verir diye düşünüyorum.

Kısa çekimlerde yukarıdaki uygulama gayet iş görür ama uzun süreli çekimlerde bu tür bir cihaz almak şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 4 Ağustos 2013; 22:10:19 >

• arkadaşlar galiba gs9000 daha kaliteli değil mi? bunun siparişini vermeden önce aynı fiyatlarda başka tavsiyeniz var mı?

ekleme: bir de gs900 varmış. gpsli olan bu galiba. 140 dereceymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 4 Ağustos 2013; 22:12:06 >
  • quote:

Evet sizin aldığınız sitede buydu sanırım ve daha ucuz. Sizde ki GS1000 gibi buda orjinal mi acaba nasıl anlarız?

Ben E-Prance.com sitesine gözüm kapalı güveniyorum. Adamlar yüzde yüz orjinal yazmış ise öyledir. Bana gelen kamerayı incelerken dünyadaki en iyi araç kamerası tartışma forumu dashcamtalk.com baya bir okumuştum. İçiniz rahat olsun bence farklı adreslere yönelip risk almayın.
  • http://dashcamtalk.com/lukas-lk-7900-ace/

Sizin Lucas kamera incelemesi. @ulasyasar

SAtıcıhttp://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=121086919065 Türkiye'ye Yolluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 5 Ağustos 2013; 10:02:39 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.