Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.372
Cevap
825
Favori
1.705.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11991200120112021203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BILGILI

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

merhaba olgu üstad.

smarnoo s1 bugün saat 10.00 itibari ile elime geçti. henüz sadece paket açıp kontrol ettim video paylaşımınızda ki gibi aynen göndermişler.

henüz açıp, kurulum vs. işine başlamadan birkaçkez videoları inceleyim dedim.
    paylaştığınız smarnoo güncelleme videosunda kişi evde vb yerde enerji kablosunu smarnoo ya takıyor, ama nereye takılı olduğu yok.
    çakmaklık kullanmıyorsa pc-laptop vs. ara aparat mı var ya da çakmaklık ucunu usb-micro usb-gibi bir ürün mü var.
    oradan pek birşey çıkartamadım.
    bilginiz varsa paylaşırsanız memnun olurum. satın alabileceğimiz ürün vs.
    teşekkürler

Ben araçta güncelledim evde olmadı akü lazım

üstad sonuçta tecrübe sizin.

ama kişi çakmaklık-usb adabtör vs. mi kullanıyor onu merak ettim. ev veya ofis aşağıda pc varsa muhtemelen oraya takmış olabilir ama enerji 12 v. sa çakmaklık takılan ve devamında usb ye çeviren birşey olması ihtimali yok gibi pc 12v enerji sunar ama usb üzerinden sunar mı onu bilmiyorum.
    ama çözümü pc üzerinden yapmış ise güzel bir çözüm.

not:videoda altında ki sürümü güncelleme yapayım mı ürün 20 günde geldi.

Test edin sıkıntı yoksa güncelleme gerekli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam pimden ukime sevk edilen gönderinin akıbeti ne olur gümrüğe mi takılmış? çok sabırsızım bu konuda kusura bakmayın
  • Gümrükte kontrol edilir eğer değeri 35$ üzerindeyse üzerindeki ücret kadar vergiye tabi tutulur ve size gönderilir, postacıya ücreti öder kargoyı alırsınız.

Zaten 35$ altındaysa sadece gümrük aç kapat ücreti 1 ila 3 TL civarı bir ücreti yine postacıya öder kargoyu alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: webcin

Gümrükte kontrol edilir eğer değeri 35$ üzerindeyse üzerindeki ücret kadar vergiye tabi tutulur ve size gönderilir, postacıya ücreti öder kargoyı alırsınız.

Zaten 35$ altındaysa sadece gümrük aç kapat ücreti 1 ila 3 TL civarı bir ücreti yine postacıya öder kargoyu alırsınız.

89 dolar hocam kapıda görevliye ödeyeceğim yani %20 sini değil mi? yapmam gereken bi işlem yok yani ptt ye gitmek vb.?
  • Aynen bekleyeceksiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: BrainDamaged

quote:

Gümrükte kontrol edilir eğer değeri 35$ üzerindeyse üzerindeki ücret kadar vergiye tabi tutulur ve size gönderilir, postacıya ücreti öder kargoyı alırsınız.

89 dolar hocam kapıda görevliye ödeyeceğim yani %20 sini değil mi? yapmam gereken bi işlem yok yani ptt ye gitmek vb.?

İlk incelemede vergiye tabi olduğuna karar verilmişse Gümrüğe çağrılırsınız, ama açılıp vergiye tabi değil demişlerse sadece birkaç TL gümrüğe sunma ücretini kapıya gelen postacıya ödersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 12 Ağustos 2017; 15:40:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bariscevik

quote:

Orijinalden alıntı: BrainDamaged

quote:

İlk incelemede vergiye tabi olduğuna karar verilmişse Gümrüğe çağrılırsınız, ama açılıp vergiye tabi değil demişlerse sadece birkaç TL gümrüğe sunma ücretini kapıya gelen postacıya ödersiniz.

hocam gümrük dediğiniz yer neresi tam olarak gümrük müdürlüğü mü? istanbul mu yoksa bulunduğum yerde şehir merkezinde mi? yoksa ptt de gümrük kısmı mı var?

• Bulunduğunuz ilin PİM binasında Gümrük Müdürlüğü olması gerek, örneğin Ankara Yenimahallede, İstanbul Başakşehirde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 12 Ağustos 2017; 22:10:16 >
  • Allah aşkına yurtdışından lüküs mercedes mi getiriyor gümrüğe çırıldın

Postacı vergisi aldısı ne haltsa size paketi teslim ettiğinde alır ben en son 32 kuruş ödemiştim

• Bugün Isparta Antalya yolunda 1 dakika önce önümde yaşanan kaza...

Allah esirgemiş 4 yaralı vardı...

Şokta tabi çoğu...

Hafta sonu olduğundan çok kalabalıktı yol...

3 şerit 2si çıkış biri iniş için sanırım citroen sağda yoldan çıkan şeritinde kalmayınca olan olmuş...

Haber Videosu

https://youtu.be/kC8TKZJJymo

Araç içi kamera Tavsiyesi

• Merhaba, özellikle hareket halindeyken (gece-gündüz) plakaları okuyabileceğim araç kamerası tavsiye edebilir misiniz? Foruma baktım kararsız kaldım da o bakımdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasebu

Merhaba, özellikle hareket halindeyken (gece-gündüz) plakaları okuyabileceğim araç kamerası tavsiye edebilir misiniz? Foruma baktım kararsız kaldım da o bakımdan.

Güçlü Ambarella A12 işlemciye sahip Junsun kamerasını tavsiye ederim.

Forum konumuz ve kullanıcılar :https://forum.donanimhaber.com/junsun-h030-arac-kamerasi-2k-ambarella-a12-kapasitor-wifi--125542324

• Viofo A119 (gps'siz) ve Philips adr800s arasında kaldım, incelemeleri okudum ama görüntü kalitelerini ayırt edemiyorum. Bir de dome gs63h diye bir kamera varmış duydunuz mu bilmem ama güzele benziyor. Üçü arasından hangisini tercih ederdiniz?

• Herkese Merhaba ,

Yıllar sonra ilk defa kameraya ihtiyaç duydum ancak gece çekiminden dolayı plakayı alamadım
    Arabada bayanlar ve kayınpeder olduğu için de takip edemedim, gözümü karartamadım.
    Aşağıdaki videoda görebilirsiniz, kamera ayarlarında da bir problem olduğunu düşünmüyorum. Burada tarif edilen şekilde ayarlamıştım. Kaliteyi 3.parti programlarla arttırıp plakayı alabilme şansım var mı?
    #A118C#
    https://drive.google.com/open?id=0B5M5Ss08OLYGZXVCMXZpTnVJQUk

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Precaution

Viofo A119 (gps'siz) ve Philips adr800s arasında kaldım, incelemeleri okudum ama görüntü kalitelerini ayırt edemiyorum. Bir de dome gs63h diye bir kamera varmış duydunuz mu bilmem ama güzele benziyor. Üçü arasından hangisini tercih ederdiniz?

Philips hepsinden daha başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: maniavolkan

Herkese Merhaba ,

Yıllar sonra ilk defa kameraya ihtiyaç duydum ancak gece çekiminden dolayı plakayı alamadım
    Arabada bayanlar ve kayınpeder olduğu için de takip edemedim, gözümü karartamadım.
    Aşağıdaki videoda görebilirsiniz, kamera ayarlarında da bir problem olduğunu düşünmüyorum. Burada tarif edilen şekilde ayarlamıştım. Kaliteyi 3.parti programlarla arttırıp plakayı alabilme şansım var mı?
    #A118C#
    https://drive.google.com/open?id=0B5M5Ss08OLYGZXVCMXZpTnVJQUk

Teşekkürler

Kamera Gece Çekimleri Bilgilendirme :

Arkadaşlar araç kameralarında bildiğiniz üzere kızıl ötesi gece görüşü ve benzeri infra led vs. sistemleri kullanılmıyor. Benim bildiğim üzere çok pahallı model araçlarda özel paket halinde bu görüş sistemini ekletebiliyorsunuz.

Gelelim tüm dünya genelinde kameralar ne mantıkla çekim yaparlar; kısaca " Ne kadar Işık-O kadar iyi çekimler " Ayrıca bazı kameraların üzerinde bulunan minik ledler sadece 3cm ye kadar etkilidir ( işe yaramazlar) yoksa tek amaçları süs ve kandırmaca :)

Çoğu araç kamerası reklamında ( Aliexpress vs. diğer sitelerde satılan ) kameranın reklamını yaparken Gece çekimini şehir içinde ve bol aydınlatılan yollarda yaparlar. Hele Honkong vb. gibi büyük şehirlerde geceleyin yollarda belki gündüzden daha fazla ışık ve aydınlatma bulunuyor. Araç kamera gece çekimlerini bu yollarda kaydedip gece çekimi diye veriyorlar. Ama ne yalan söyliyim bu detayı tek tek tüm forum arkadaşlarıma anlatamayacağım için bende gece çekimlerini aydınlık caddelerde çekiyorum. Çünkü doğrusu olan kapkaranlık yolda çekimler yapsam mantığı bilmeyen arkadaşlarımız direkt " Gece çekimi çok kötüymüş falanca kamera gece daha iyi çekiyor " diyecek ama gözden kaçırdıkları nokta falanca kamera şehir ışıkları olan çok aydınlık bir yerde çekim yapmış :)

Gelelim işin doğrusuna; gece çekimlerinde :

1- Plaka okumasına değil en karanlık ortamda bile olayları anlaşılacak şekilde çekim yapması. Örnek vermek gerekirse bir adam önünüze kırdı, yoldan bir yaya fırladı, ters yönden gelen bir sürücü. Bize bu ayrıntıyı vermesi yeterli.

2- Elimden bir çok kamera geçti ve şu an kullandığım 350 $ lık kamera bile gece çekimlerinde beklediğimiz performanstan öteye geçemiyor.

3- Daha da net çekimler istiyorsak aracımıza gece açmak üzere extra 8-10 tane far takabiliriz :)

Size daha kötü gece çekimlerine sahip bir kamera örneği vermeliyim :

http://youtu.be/sxNeEjSCeK4

Bu örnekte eski nesil bir işlemciye sahip kamera kullanıyordum (2.5 sene olmuştur ) ki o zamanın en iyi kameralarındandır. Bundan daha kötü çekimler var arkadaşlar inanın.

• Hocam g1w c basligi altina yazacaktim ama konuya cevap kapanmismi anlamadim yazamadim yani.

Buradan size ulasmak istedim.

Bende 5000 mah lik powerbank var.acaba data kablosuyla bu powerbanka baglasak kameraya zarar vermis olurmuyuz..akim korumasi varmidir kameranin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Hocam g1w c basligi altina yazacaktim ama konuya cevap kapanmismi anlamadim yazamadim yani.

Buradan size ulasmak istedim.

Bende 5000 mah lik powerbank var.acaba data kablosuyla bu powerbanka baglasak kameraya zarar vermis olurmuyuz..akim korumasi varmidir kameranin.

Hiç sıkıntı olmaz.

• SJCAM SJDASH, 1080p 30 fps, novatek NT96568 chipset, sony IMX323 image sensor. yeni bir ürüne benziyor, internette pek bilgi bulamadım. önerilebilir mi sizce?
  • merhabalar bir sorum daha olacak bugün zimmete alındı ukim güncellemesi gelmiş

Gümrük Vergisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 4.6 TL

ücretler bunlar gözüküyor.

alıcı adres kısmında il ve ilçe gözükmüyor satıra sığmadığı içinmi gözükmüyor acaba bilginiz var mı?

mahalle cadde no vb gözüküyor ama il ilçe yazmıyor ptt takip sayfasında.

zimmete alındı ukim güncellemesi iyi bişey midir?
  • 
Sayfa: önceki 11991200120112021203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.